Dalton School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.64 | h | Janelle Benjamin | 10th | Finals H1 | South |
15.34 | h | Julia Jurist | 17th | Finals H1 | South |
15.54 | h | Lily Steinman | 19th | Finals H1 | South |
15.64 | h SB | Michelle Hunnewell | 21st | Finals H1 | South |
15.74 | h | Serena McDermott | 23rd | Finals H1 | South |
16.34 | h SB | Ruth Giorgis | 30th | Finals H1 | South |
16.74 | h SB | Celia Heath | 32nd | Finals H1 | South |
200 Meter Dash | |||||
28.24 | h | Sunaina Danziger | 2nd | Finals H1 | South |
32.84 | h | Lily Steinman | 16th | Finals H1 | South |
33.74 | h | Julia Jurist | 22nd | Finals H1 | South |
38.94 | h | Celia Heath | 33rd | Finals H1 | South |
39.44 | h | Sydney Rush | 34th | Finals H1 | South |
400 Meter Dash | |||||
1:16.24 | h | Maisie Fisher | 6th | Finals H1 | South |
1:17.24 | h SB | Renee Mayer | 7th | Finals H1 | South |
1:24.24 | h | Marnie Conway | 8th | Finals H1 | South |
1:28.94 | h SB | Sydney Rush | 9th | Finals H1 | South |
800 Meter Run | |||||
2:57.60 | SB | Maisie Fisher | 8th | Finals H1 | South |
3:21.90 | Clare Steinman | 9th | Finals H1 | South | |
1600 Meter Run | |||||
5:52.30 | SB | Lucy Dolan-Zalaznick | 2nd | Finals H1 | South |
7:30.30 | Nora Salitan | 9th | Finals H1 | South | |
7:39.70 | Sameena Danziger | 10th | Finals H1 | South | |
7:43.10 | Charlotte OHana | 11th | Finals H1 | South | |
3200 Meter Run | |||||
15:03.50 | SB | Charlotte Watts | 6th | Finals H1 | South |
15:32.20 | Clare Steinman | 7th | Finals H1 | South | |
16:12.10 | Gabriela Siegal | 8th | Finals H1 | South | |
16:40.90 | SB | Gabrielle Koones | 9th | Finals H1 | South |
17:30.90 | SB | Grace Ambrossi | 10th | Finals H1 | South |
100 Meter Hurdles | |||||
20.94 | h | Tyler Love | 2nd | Finals H1 | South |
4x100 Meter Relay | |||||
1:02.94 | h | Relay Team | 3rd | Finals H1 | South |
4x400 Meter Relay | |||||
4:38.20 | Relay Team | 1st | Finals H1 | South | |
Long Jump | |||||
15-7 | Lucy Dolan-Zalaznick | 2nd | Finals H1 | South | |
13-4.25 | SB | Alexandra Stern | 4th | Finals H1 | South |
Triple Jump | |||||
29-10.25 | Lucy Dolan-Zalaznick | 2nd | Finals H1 | South | |
27-0.25 | Alexandra Stern | 3rd | Finals H1 | South | |
Discus | |||||
71-11 | Grace Welle | 2nd | Finals H1 | North | |
65-1 | Olivia Tanzman | 3rd | Finals H1 | North | |
60-4 | SB | Ronit Kitei | 5th | Finals H1 | North |
47-11 | Julia Martin | 10th | Finals H1 | North | |
45-8 | Olivia Loo | 13th | Finals H1 | North | |
38-5 | Clare Platt | 15th | Finals H1 | North | |
34-3 | SB | Ali Dawes | 16th | Finals H1 | North |
33-2 | SB | Alexis Harris | 17th | Finals H1 | North |
31-1 | Kyra Clark | 18th | Finals H1 | North | |
Javelin | |||||
71-3 | Ronit Kitei | 3rd | Finals H1 | North | |
63-8 | Olivia Tanzman | 5th | Finals H1 | North | |
52-6 | Olivia Loo | 9th | Finals H1 | North | |
51-10 | Grace Welle | 12th | Finals H1 | North | |
45-8 | Julia Martin | 14th | Finals H1 | North | |
31-10 | Kyra Clark | 18th | Finals H1 | North | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.84 | h | Jordan Chambers | 2nd | Finals H1 | South |
13.64 | h SB | Samuel Kim | 16th | Finals H1 | South |
13.74 | h SB | Alex Morishige | 17th | Finals H1 | South |
14.24 | h | Andrew Eaddy | 22nd | Finals H1 | South |
15.94 | h | Damon Freidberg | 25th | Finals H1 | South |
200 Meter Dash | |||||
24.24 | h SB | Jordan Chambers | 1st | Finals H1 | South |
26.64 | h | Antonio Maseda | 9th | Finals H1 | South |
28.94 | h | Samuel Kim | 13th | Finals H1 | South |
29.54 | h | Alex Morishige | 15th | Finals H1 | South |
34.24 | h SB | Damon Freidberg | 16th | Finals H1 | South |
400 Meter Dash | |||||
54.44 | h SB | Dylan Fine* | 4th | Finals H1 | South |
55.04 | h | Jream Henderson | 6th | Finals H1 | South |
56.14 | h | Alberto Bitar | 11th | Finals H1 | South |
59.74 | h | Josh White-Jamison | 14th | Finals H1 | South |
1:04.24 | h | Antonio Maseda | 17th | Finals H1 | South |
800 Meter Run | |||||
2:10.80 | Jream Henderson | 4th | Finals H1 | South | |
2:15.40 | SB | Alberto Bitar | 6th | Finals H1 | South |
2:28.90 | Benji Stoll | 14th | Finals H1 | South | |
2:30.80 | Peter Gardner | 15th | Finals H1 | South | |
1600 Meter Run | |||||
5:06.40 | Devin Plumb | 4th | Finals H1 | South | |
5:08.10 | Peter Gardner | 5th | Finals H1 | South | |
5:35.00 | Benji Stoll | 7th | Finals H1 | South | |
3200 Meter Run | |||||
10:47.20 | Dylan Fine* | 3rd | Finals H1 | South | |
11:05.40 | Elias Oakes | 4th | Finals H1 | South | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.14 | h | Relay Team | 1st | Finals H1 | South |
4x400 Meter Relay | |||||
4:01.80 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | South | |
Long Jump | |||||
18-2.75 | Jordan Chambers | 2nd | Finals H1 | South | |
16-3.5 | SB | Anselm Cambridge | 8th | Finals H1 | South |
Discus | |||||
67-0 | SB | Jacob Multer | 8th | Finals H1 | North |
Javelin | |||||
100-5 | Andrew Gamzon | 3rd | Finals H1 | North | |
84-8 | SB | Jacob Multer | 5th | Finals H1 | North |