Elite Performances
56 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
1000 Meter Run Finals | 3:00.07 | Natalie Neamtu | Webster Thomas |
1000 Meter Run Finals | 3:04.75 | Meghan Curtin | Wayland-Cohocton |
1000 Meter Run Finals | 3:05.04 | Mary Visca | Pittsford Sutherland |
1500 Meter Run Finals | 4:49.01 | Annamaria Kostarellis | Churchville-Chili |
1500 Meter Run Finals | 4:57.07 | Veronica Wojnowski | Eastridge |
1500 Meter Run Finals | 4:57.18 | Amanda Vestri | Webster Thomas |
1500 Meter Run Finals | 4:57.81 | Meghan Curtin | Wayland-Cohocton |
1500 Meter Run Finals | 4:59.62 | Jade Hendricks - Jones | Hilton |
1500 Meter Run Finals | 5:00.24 | Alexandra Cooper | Rush Henrietta Sperry |
1500 Meter Run Finals | 5:03.08 | Natalie Hansen | Penfield |
1500 Meter Run Finals | 5:05.53 | Kaylee Cassidy | Batavia |
1500 Meter Run Finals | 5:07.17 | Hayleigh Palotti | Livonia |
1500 Meter Run Finals | 5:07.80 | Boushra Belkhir | Victor Central |
1500 Meter Run Finals | 5:08.67 | Sarah Rappleye | Spencerport |
1500 Meter Run Finals | 5:09.97 | Cameron Perry | Pembroke |
3000 Meter Run Finals | 10:37.56 | Autumn Albrecht | Brockport HS |
3000 Meter Run Finals | 10:54.93 | Ellie Songer | Webster Thomas |
300 Meter Dash Finals | 41.60 | Justina Sanders-schifano | Sodus Central |
300 Meter Dash Finals | 42.12 | Clarissa Henry | School of the Arts (SOTA) |
300 Meter Dash Finals | 42.38 | Emem Ikpot | Our Lady of Mercy |
300 Meter Dash Finals | 42.61 | Tori Thompson | Rush Henrietta Sperry |
300 Meter Dash Finals | 42.68 | Travasia Singletary | Aquinas Institute |
300 Meter Dash Finals | 42.79 | Vanessa Watson | Spencerport |
4x200 Meter Relay Finals | 1:48.12 | Relay Team | Rush Henrietta Sperry |
4x200 Meter Relay Finals | 1:49.31 | Relay Team | Joseph C. Wilson Magnet (Rochester) |
4x400 Meter Relay Finals | 3:57.83 | Relay Team | Rush Henrietta Sperry |
4x400 Meter Relay Finals | 4:09.22 | Relay Team | Batavia |
4x400 Meter Relay Finals | 4:11.30 | Relay Team | Penfield |
55 Meter Dash Finals | 7.12 | Lanae-Tava Thomas | Rush Henrietta Sperry |
55 Meter Dash Finals | 7.25 | Tori Thompson | Rush Henrietta Sperry |
55 Meter Dash Finals | 7.37 | T'oine Buckman | Eastridge |
600 Meter Run Finals | 1:36.59 | Sammy Watson | Rush Henrietta Sperry |
600 Meter Run Finals | 1:40.04 | Sinead SARGEANT | Fairport |
600 Meter Run Finals | 1:41.24 | Ceara Watson | Rush Henrietta Sperry |
600 Meter Run Finals | 1:42.30 | Colleen Miller | Webster Schroeder |
High Jump Finals | 5-1 | Asia Mcinnis | Greece Arcadia |
High Jump Finals | 5-1 | Aeriana Porchea | East HS (Rochester) |
High Jump Finals | 5-4 | Dyonte Allen | Gates-Chili |
Long Jump Finals | 18-0.25 | Justina Sanders-schifano | Sodus Central |
Pole Vault Finals | 11-3.25 | Earnie Burapan | Hilton |
Pole Vault Finals | 11-3.25 | Zoe Camillaci | Hilton |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
1000 Meter Run Finals | 2:34.12 | Ben Bulkeley | Fairport |
1000 Meter Run Finals | 2:34.50 | Mike Mallow | Fairport |
1000 Meter Run Finals | 2:38.02 | Justin Shaffer | Webster Schroeder |
1000 Meter Run Finals | 2:38.29 | Eddie Ely | Palmyra-Macedon |
1000 Meter Run Finals | 2:38.30 | Evan Feigel | Pittsford-Mendon |
1000 Meter Run Finals | 2:38.47 | Nick Neamtu | Webster Thomas |
1600 Meter Run Finals | 4:23.42 | Nick Ciolkowski | McQuaid Jesuit |
1600 Meter Run Finals | 4:29.26 | Matt Geraci | Honeoye Falls-Lima (HFL) |
300 Meter Dash Finals | 35.50 | Calvery Rogers | Greece Odyssey |
300 Meter Dash Finals | 35.57 | Joe Mendola | Greece Arcadia |
4x400 Meter Relay Finals | 3:29.57 | Relay Team | McQuaid Jesuit |
600 Meter Run Finals | 1:26.03 | Matt Barton | Victor Central |
High Jump Finals | 6-2 | Fardan Allen | Rush Henrietta Sperry |
Long Jump Finals | 23-4 | Jimmy Shih | Webster Schroeder |
Weight Throw Finals | 59-7.25 | Devon Koepp | Batavia |