Lakeland/Panas Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
1500 Meter Race Walk | |||||
10:40.44 | Maryam Rogers | 1st | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
11:42.61 | SB | Gabrielle Kluger | 3rd | Finals H1 | 1A 1B 2B |
11:44.34 | SB | Elizabth Aranguiz | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
55 Meter Dash | |||||
7.85 | Sarah Kra | 2nd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
7.91 | SB | Anias Roller | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
7.95 | Sarah Kra | 1st | Prelims H8 | 1A 1B 2B | |
8.21 | Anias Roller | 5th | Prelims H9 | 1A 1B 2B | |
8.50 | Amina Anderson | 12th | Prelims H1 | 1A 1B 2B | |
8.94 | Millie Lichtenwalner-Seabaugh | 17th | Prelims H94 | 1A 1B 2B | |
9.02 | SB | Hayley Squires | 19th | Prelims H7 | 1A 1B 2B |
9.19 | Emily Pathil | 25th | Prelims H9 | 1A 1B 2B | |
9.36 | SB | Sara Montoya | 29th | Prelims H9 | 1A 1B 2B |
300 Meter Dash | |||||
44.25 | Sarah Kra | 2nd | Finals H4 | 1A 1B 2B | |
45.10 | Anias Roller | 4th | Finals H5 | 1A 1B 2B | |
49.35 | Amina Anderson | 14th | Finals H9 | 1A 1B 2B | |
50.80 | Elizabth Aranguiz | 20th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
52.69 | SB | Millie Lichtenwalner-Seabaugh | 30th | Finals H52 | 1A 1B 2B |
53.01 | SB | Gina Tedesco | 32nd | Finals H3 | 1A 1B 2B |
54.52 | SB | Remi Urreta | 38th | Finals H4 | 1A 1B 2B |
55.59 | SB | Sara Montoya | 40th | Finals H5 | 1A 1B 2B |
55.88 | Alison Merchan | 41st | Finals H5 | 1A 1B 2B | |
56.87 | SB | Brenda Tintin | 46th | Finals H6 | 1A 1B 2B |
57.03 | Ishika Patel | 49th | Finals H7 | 1A 1B 2B | |
57.43 | SB | Lourdes Vivanco | 53rd | Finals H7 | 1A 1B 2B |
1:00.42 | Devyn Perrottaa | 67th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
1:00.83 | Emily Pathil | 68th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
1:00.94 | Kathryn Schore | 70th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
1:01.58 | SB | Hayley Squires | 72nd | Finals H1 | 1A 1B 2B |
600 Meter Run | |||||
1:46.01 | Maggie McCarthy | 2nd | Finals H6 | 1A 1B 2B | |
1:47.64 | SB | Grace Bugara | 4th | Finals H7 | 1A 1B 2B |
1:52.28 | SB | Meghan Fahey | 8th | Finals H2 | 1A 1B 2B |
1:56.26 | SB | Emily Grace | 15th | Finals H6 | 1A 1B 2B |
1:58.50 | SB | Brianna Ceccolini | 18th | Finals H8 | 1A 1B 2B |
2:05.26 | SB | Gabrielle Kluger | 24th | Finals H5 | 1A 1B 2B |
2:08.33 | Nikita Patel | 28th | Finals H8 | 1A 1B 2B | |
2:12.52 | SB | Alison Merchan | 31st | Finals H2 | 1A 1B 2B |
2:13.27 | Caitlin Soravilla | 32nd | Finals H3 | 1A 1B 2B | |
2:13.42 | Ishika Patel | 33rd | Finals H3 | 1A 1B 2B | |
2:15.65 | SB | Lourdes Vivanco | 35th | Finals H5 | 1A 1B 2B |
2:18.43 | SB | Zalma Vivanco | 37th | Finals H8 | 1A 1B 2B |
2:18.84 | SB | Brenda Tintin | 38th | Finals H8 | 1A 1B 2B |
2:20.57 | SB | Sara Montoya | 40th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
1000 Meter Run | |||||
3:09.84 | Sunjum Nagpaul | 1st | Finals H9 | 1A 1B 2B | |
3:30.29 | Emily Grace | 9th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
3:48.71 | Nikita Patel | 13th | Finals H8 | 1A 1B 2B | |
4:00.46 | SB | Caitlin Soravilla | 20th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
1500 Meter Run | |||||
5:11.90 | Jenna Pressman | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
5:16.00 | Claire Smith | 5th | Finals H6 | 1A 1B 2B | |
6:05.56 | Vanessa Bueti | 15th | Finals H5 | 1A 1B 2B | |
6:06.99 | Mary Fon | 16th | Finals H6 | 1A 1B 2B | |
6:58.50 | SB | Gina Tedesco | 22nd | Finals H8 | 1A 1B 2B |
3000 Meter Run | |||||
10:48.33 | Grace Bugara | 2nd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
11:30.55 | SB | Claire Smith | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
11:31.50 | Sunjum Nagpaul | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
13:11.04 | SB | Vanessa Bueti | 11th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
13:16.89 | SB | Mary Fon | 12th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.78 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:37.50 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:12.01 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Julia Bergamini | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
Long Jump | |||||
12-3.5 | Jessica Sharkey | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
12-2 | SB | Julia Bergamini | 6th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
Triple Jump | |||||
27-11.25 | Jessica Sharkey | 3rd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Shot Put | |||||
23-7.25 | Remi Urreta | 7th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
22-6.5 | SB | Julia Bergamini | 9th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.07 | Jt Aggrey | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
7.15 | Jt Aggrey | 4th | Prelims H4 | 1A 1B 2B | |
7.36 | Joey Castelli | 13th | Prelims H6 | 1A 1B 2B | |
8.19 | SB | Rylan Bogardus | 39th | Prelims H3 | 1A 1B 2B |
300 Meter Dash | |||||
37.15 | SB | Cullen Malzo | 2nd | Finals H15 | 1A 1B 2B |
37.51 | Jt Aggrey | 3rd | Finals H51 | 1A 1B 2B | |
42.44 | Harry Chong | 14th | Finals H44 | 1A 1B 2B | |
43.01 | George Liang | 18th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
45.54 | Alex Heald | 36th | Finals H54 | 1A 1B 2B | |
46.00 | Rylan Bogardus | 38th | Finals | 1A 1B 2B | |
46.83 | Denni San Lucas | 47th | Finals H83 | 1A 1B 2B | |
47.03 | SB | Patrick May | 50th | Finals H3 | 1A 1B 2B |
47.49 | Charlie Guidarelli | 55th | Finals H49 | 1A 1B 2B | |
48.20 | SB | Thomas Briscoe | 62nd | Finals H20 | 1A 1B 2B |
48.20 | SB | Nico Vazquez | 63rd | Finals H20 | 1A 1B 2B |
48.88 | Edward Bergamini | 66th | Finals H88 | 1A 1B 2B | |
50.08 | Jonathan Pratico | 68th | Finals H8 | 1A 1B 2B | |
58.02 | John Adeyeye | 78th | Finals H2 | 1A 1B 2B | |
600 Meter Run | |||||
1:24.14 | Veeral Shah | 2nd | Finals H14 | 1A 1B 2B | |
1:25.21 | Cullen Malzo | 3rd | Finals H21 | 1A 1B 2B | |
1:34.46 | Stephen Romer | 6th | Finals H46 | 1A 1B 2B | |
1:38.72 | SB | Catalin Harabagiu | 11th | Finals H72 | 1A 1B 2B |
1:40.38 | SB | George Liang | 14th | Finals H38 | 1A 1B 2B |
1:40.67 | SB | Harry Chong | 15th | Finals H67 | 1A 1B 2B |
1:49.53 | Charlie Guidarelli | 24th | Finals H53 | 1A 1B 2B | |
1:49.57 | SB | Denni San Lucas | 25th | Finals H57 | 1A 1B 2B |
1:50.02 | Alex Heald | 26th | Finals H2 | 1A 1B 2B | |
1:52.29 | SB | Edward Bergamini | 30th | Finals H29 | 1A 1B 2B |
2:04.45 | SB | John Adeyeye | 36th | Finals H45 | 1A 1B 2B |
1000 Meter Run | |||||
3:08.51 | Akshay Ramaswamy | 20th | Finals H51 | 1A 1B 2B | |
1600 Meter Run | |||||
5:26.64 | SB | Skylar Daniello | 22nd | Finals H64 | 1A 1B 2B |
5:33.86 | Jonathan Pratico | 30th | Finals H86 | 1A 1B 2B | |
5:34.25 | Thomas Briscoe | 32nd | Finals H25 | 1A 1B 2B | |
5:36.70 | Konrad Biederman | 34th | Finals H70 | 1A 1B 2B | |
6:00.05 | SB | Nico Vazquez | 46th | Finals H5 | 1A 1B 2B |
6:42.25 | Arnav Menon | 53rd | Finals H25 | 1A 1B 2B | |
6:49.81 | Patrick May | 54th | Finals H81 | 1A 1B 2B | |
6:57.76 | Michael Chernjawski | 55th | Finals H76 | 1A 1B 2B | |
3200 Meter Run | |||||
11:21.43 | Matthew Sayre | 10th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
11:36.92 | Konrad Biederman | 11th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
11:40.05 | Skylar Daniello | 12th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
14:12.82 | SB | Michael Chernjawski | 13th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
14:28.69 | SB | Patrick May | 14th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
15:08.24 | SB | Arnav Menon | 15th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
55 Meter Hurdles | |||||
8.87 | Ian Tumulty | 2nd | Prelims H3 | 1A 1B 2B | |
9.00 | Ian Tumulty | 3rd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
9.15 | Ryan Cox | 4th | Prelims H3 | 1A 1B 2B | |
9.30 | Ryan Cox | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.26 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:33.11 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:37.87 | Relay Team | 6th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Long Jump | |||||
16-4.5 | Jason Bingay | 11th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Pole Vault | |||||
8-6 | SB | Jason Bingay | 2nd | Finals H1 | 1A 1B 2B |
7-0 | SB | Ian Tumulty | 6th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
Shot Put | |||||
42-1.75 | Cameron Thompson | 2nd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
35-2 | SB | Ryan Mulhern | 7th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
34-3 | Alex May | 8th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
25-10.75 | SB | Nathan Pratico | 17th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
25-7 | SB | Belal Tahir | 18th | Finals H1 | 1A 1B 2B |