Clarkstown South Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
1500 Meter Race Walk | |||||
7:36.50 | Brenna Farrell | 2nd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
55 Meter Dash | |||||
8.54 | Claire Dooley | 14th | Prelims H3 | 1A 1B 2B | |
8.54 | Julia Mercado | 15th | Prelims H7 | 1A 1B 2B | |
9.18 | SB | Angela Tsuei | 29th | Prelims H6 | 1A 1B 2B |
300 Meter Dash | |||||
49.70 | Jillian St. Onge | 15th | Finals H9 | 1A 1B 2B | |
51.08 | SB | Christine Scerbo | 19th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
53.36 | Angela Tsuei | 27th | Finals H3 | 1A 1B 2B | |
58.85 | Aashna Pandya | 56th | Finals H8 | 1A 1B 2B | |
600 Meter Run | |||||
1:50.98 | Laura Goodman | 6th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
1:51.20 | Naomi Philip | 7th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
1:55.77 | Jessica Moro | 10th | Finals H5 | 1A 1B 2B | |
1:58.74 | SB | Jeriyla Kamau-weng | 12th | Finals H8 | 1A 1B 2B |
2:00.43 | Alyson Bowman | 14th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
2:03.82 | Elizabeth Pratusevich | 17th | Finals H3 | 1A 1B 2B | |
1000 Meter Run | |||||
3:21.99 | Keara Kotten | 6th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
3:27.87 | SB | Christina Higgins | 7th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
1500 Meter Run | |||||
5:26.70 | SB | Meaghan Burke | 7th | Finals H6 | 1A 1B 2B |
5:47.94 | Katherine Byrnes | 12th | Finals H7 | 1A 1B 2B | |
3000 Meter Run | |||||
11:37.70 | SB | Tegan Jones | 8th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
55 Meter Hurdles | |||||
11.15 | Christine Scerbo | 10th | Prelims H2 | 1A 1B 2B | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:01.05 | Relay Team | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:36.66 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:07.12 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
High Jump | |||||
4-3 | SB | Caitlyn Litaker | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
4-0 | Jeriyla Kamau-weng | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Long Jump | |||||
13-2 | Julia Kukulka | 9th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
11-8.5 | Sabrina Figuerora | 13th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Triple Jump | |||||
30-6 | Natalie Urla | 3rd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
30-3 | Julia Kukulka | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
27-10.5 | Julia Mercado | 9th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Kerry Qualter | 1st | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
8-0 | Alison Stern | 2nd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Shot Put | |||||
27-2 | Angelica Figuerora | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
25-6 | Desiree Davenport | 6th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
25-0.5 | Jessica Alvarado | 8th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
24-10 | Samantha Oberdier | 10th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
22-7.5 | Jacquelyn Minassian | 20th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
21-3.25 | Gabriella Regina | 26th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.95 | Dylan Roadarmel | 3rd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
7.05 | Dylan Roadarmel | 4th | Prelims H3 | 1A 1B 2B | |
7.06 | SB | Tyler Feliciano | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
7.11 | Tyler Feliciano | 6th | Prelims H6 | 1A 1B 2B | |
7.21 | Nicholas McQuillan | 9th | Prelims H4 | 1A 1B 2B | |
7.32 | SB | Zach Lee | 14th | Prelims H3 | 1A 1B 2B |
7.48 | SB | Garrett Van Der Linden | 19th | Prelims H7 | 1A 1B 2B |
7.63 | James Casino | 23rd | Prelims H3 | 1A 1B 2B | |
7.96 | SB | Connor Roadarmel | 31st | Prelims H3 | 1A 1B 2B |
7.98 | SB | Zack Riccardi | 32nd | Prelims H6 | 1A 1B 2B |
300 Meter Dash | |||||
38.71 | Dylan Roadarmel | 5th | Finals H71 | 1A 1B 2B | |
39.02 | Nicholas McQuillan | 6th | Finals H2 | 1A 1B 2B | |
41.33 | SB | Arjun Sharma | 15th | Finals H33 | 1A 1B 2B |
41.96 | Dan Derasmo | 17th | Finals H96 | 1A 1B 2B | |
42.20 | SB | Michael Clifford | 20th | Finals H20 | 1A 1B 2B |
42.98 | James Casino | 24th | Finals H98 | 1A 1B 2B | |
43.02 | SB | Mathew Govia | 26th | Finals H2 | 1A 1B 2B |
43.41 | Matt Jung | 30th | Finals H41 | 1A 1B 2B | |
44.34 | Erik Nybro | 33rd | Finals H34 | 1A 1B 2B | |
44.74 | Austin Kaplan | 35th | Finals H74 | 1A 1B 2B | |
45.08 | SB | Anthony Romanillos | 37th | Finals H8 | 1A 1B 2B |
45.15 | SB | Tobin Kuriakose | 38th | Finals H15 | 1A 1B 2B |
45.20 | SB | Joe Battaglia | 39th | Finals H20 | 1A 1B 2B |
45.23 | Camden Ailinger | 40th | Finals H23 | 1A 1B 2B | |
45.33 | SB | Zack Riccardi | 41st | Finals H33 | 1A 1B 2B |
45.99 | Max Destil | 43rd | Finals H99 | 1A 1B 2B | |
46.32 | SB | Connor Roadarmel | 47th | Finals H32 | 1A 1B 2B |
47.80 | SB | Brian McCabe | 53rd | Finals H80 | 1A 1B 2B |
48.46 | SB | Alan Concepcion | 56th | Finals H46 | 1A 1B 2B |
48.46 | Ryan Cummings | 57th | Finals H46 | 1A 1B 2B | |
48.65 | Nicholas Moro | 60th | Finals H65 | 1A 1B 2B | |
50.17 | Joe Ruotolo | 64th | Finals H17 | 1A 1B 2B | |
50.94 | Joe McGuire | 67th | Finals H94 | 1A 1B 2B | |
51.54 | Chri Romanillos | 68th | Finals H54 | 1A 1B 2B | |
51.73 | Prem Thakkar | 69th | Finals H73 | 1A 1B 2B | |
52.81 | Brendan McKiernan | 72nd | Finals H81 | 1A 1B 2B | |
54.38 | Liam Tracey | 73rd | Finals H38 | 1A 1B 2B | |
57.19 | John Masong | 78th | Finals H19 | 1A 1B 2B | |
600 Meter Run | |||||
1:27.83 | Charlie Harten | 3rd | Finals H83 | 1A 1B 2B | |
1:30.79 | Evan Santana | 5th | Finals H79 | 1A 1B 2B | |
1:34.27 | SB | Kevin Holland | 8th | Finals H27 | 1A 1B 2B |
1:34.34 | Eddie Okeke | 9th | Finals H34 | 1A 1B 2B | |
1:35.77 | Ross Chamak | 11th | Finals H77 | 1A 1B 2B | |
1:36.56 | Arjun Sharma | 16th | Finals H56 | 1A 1B 2B | |
1:38.85 | Kevin Jiang | 20th | Finals H85 | 1A 1B 2B | |
1:39.07 | Peter Holohan | 21st | Finals H7 | 1A 1B 2B | |
1:39.49 | Ryan McKivergan | 23rd | Finals H49 | 1A 1B 2B | |
1:40.60 | SB | Jarius Thomas | 25th | Finals H60 | 1A 1B 2B |
1:40.78 | SB | Dan Derasmo | 26th | Finals H78 | 1A 1B 2B |
1:42.90 | Mathew Govia | 28th | Finals H90 | 1A 1B 2B | |
1:46.02 | Joe Battaglia | 29th | Finals H2 | 1A 1B 2B | |
1:46.15 | John Kim | 30th | Finals H15 | 1A 1B 2B | |
1:57.55 | Daniel Alverado | 36th | Finals H55 | 1A 1B 2B | |
2:03.06 | Pavi Avasatthi | 37th | Finals H6 | 1A 1B 2B | |
2:08.31 | Liam Walker | 38th | Finals H31 | 1A 1B 2B | |
1000 Meter Run | |||||
2:40.61 | Austin Labbe | 2nd | Finals H61 | 1A 1B 2B | |
2:54.32 | SB | Colin Byrnes | 7th | Finals H32 | 1A 1B 2B |
2:58.38 | SB | Julian Saavadra | 9th | Finals H38 | 1A 1B 2B |
3:00.29 | Kevin Burke | 10th | Finals H29 | 1A 1B 2B | |
3:54.61 | Evan Goodman | 24th | Finals H61 | 1A 1B 2B | |
1600 Meter Run | |||||
4:41.19 | Chris Burrill | 4th | Finals H19 | 1A 1B 2B | |
4:53.20 | Conor Malagraph | 6th | Finals H20 | 1A 1B 2B | |
5:07.64 | SB | Jack Rodenbach | 11th | Finals H64 | 1A 1B 2B |
5:10.22 | Nick Linehan | 14th | Finals H22 | 1A 1B 2B | |
5:10.62 | SB | Jack Kantor | 15th | Finals H62 | 1A 1B 2B |
5:24.94 | SB | Terry Roy | 22nd | Finals H94 | 1A 1B 2B |
5:29.94 | Jason Hirsch | 26th | Finals H94 | 1A 1B 2B | |
3200 Meter Run | |||||
10:21.69 | SB | Jared Chin | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
55 Meter Hurdles | |||||
10.16 | Evan Santana | 9th | Prelims H1 | 1A 1B 2B | |
10.38 | Eddie Okeke | 10th | Prelims H2 | 1A 1B 2B | |
10.57 | Peter Holohan | 11th | Prelims H1 | 1A 1B 2B | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.23 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:40.05 | Relay Team | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:29.56 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A 1B 2B |
High Jump | |||||
5-2 | Peter Holohan | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Long Jump | |||||
15-11.75 | Tyler Feliciano | 13th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Triple Jump | |||||
35-1.75 | Michael Ganbarg | 5th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Michael Ganbarg | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
9-6 | Ryan McCormick | 4th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
9-6 | Garrett Van Der Linden | 6th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
8-0 | Arthur Araujo | 8th | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
8-0 | SB | Jake Failing | 10th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
Shot Put | |||||
32-2 | Sal Caneglia | 23rd | Finals H1 | 1A 1B 2B | |
24-5.25 | SB | John Quinlan | 39th | Finals H1 | 1A 1B 2B |
21-5.75 | Chris Novak | 44th | Finals H1 | 1A 1B 2B |