THE 63rd ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS MERGED RESULTS FROM ALL VARSITY RACES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Kaitlyn Neal JR 1 Skaneateles 17:52.3 6:04 C 1
2 2 Clara Rowles 8 1 Cazenovia 18:07.3 6:09 C 2
3 3 Maryanna Lansing JR 2 Shaker 18:08.6 6:09 A 1
4 4 Katrina Patterson SO 1 Clarence 18:19.1 6:13 A 2
5 5 Lauren Trumble SR 1 Ithaca 18:21.4 6:14 A 3
6 6 Abby Gugel JR 3 Jordan-Elbridge 18:21.9 6:14 C 3
7 7 Anna Galbraith SR 2 Chittenango 18:38.0 6:19 B 1
8 8 Payton Czupil SO 2 Shaker 18:40.5 6:20 A 4
9 9 Sylvia Frank JR 4 Ithaca 18:48.5 6:23 A 5
10 10 Lizzy Rayle FR 1 Ithaca 18:49.9 6:23 A 6
11 11 Marissa Lathrop SR 3 Baldwinsville 18:50.7 6:24 A 7
12 12 Elisabeth Rott SO 3 Clarence 18:53.5 6:25 A 8
13 Hayley Tasselmyer SO 4 Cortland 19:01.9 6:28 B 2
14 13 Maizy Ludden SR 4 Baldwinsville 19:18.7 6:33 A 9
15 14 Riley Poisson FR 2 Canandaigua 19:25.7 6:36 B 3
16 15 Skylar Pastor SR 5 South Jefferson 19:27.3 6:36 C 4
17 16 Shannon Fitzpatrick JR 5 Shaker 19:39.0 6:40 A 10
18 17 Elizabeth Fawwaz FR 3 Baldwinsville 19:39.7 6:40 A 11
19 18 Amanda Lloyd SR 6 South Jefferson 19:41.2 6:41 C 5
20 19 Ashley Tabuntschiko SR 7 Vestal 19:44.0 6:42 B 4
21 20 Anna Asch 8 2 Shaker 19:48.4 6:43 A 12
22 21 Katie Sargeant JR 6 Mercy 19:51.0 6:44 B 5
23 22 McKenzie Mattison FR 4 Hannibal 19:52.0 6:45 C 6
24 23 Julia Willcox SO 5 Skaneateles 19:52.6 6:45 C 7
25 24 Meggie Hart FR 5 Cazenovia 19:53.5 6:45 C 8
26 25 McKayla Crawford JR 7 Homer 19:53.8 6:45 B 6
27 26 Clancy Rheude 8 3 Canandaigua 20:00.1 6:47 B 7
28 27 Dana Warner SR 8 Clarence 20:01.9 6:48 A 13
29 28 Liz Dwyer SR 9 Skaneateles 20:02.8 6:48 C 9
30 Joanna Bunker SR 10 Living Word Academy 20:04.7 6:49 D 1
31 29 Emily Weaver 8 4 Hannibal 20:06.0 6:49 C 10
32 30 Arielle Moheimani SO 6 Homer 20:06.7 6:50 B 8
33 Kendall McGee SR 11 Cortland 20:11.9 6:51 B 9
34 31 Brianna Karboski SO 7 APW 20:12.4 6:51 C 11
35 32 Amber Lopata JR 8 Little Falls 20:13.4 6:52 C 12
36 33 Hannah Reinhardt JR 9 Clarence 20:13.9 6:52 A 14
37 34 Sarah Moon SR 12 Chittenango 20:17.1 6:53 B 10
38 35 Hannah Widencrantz SR 13 Ithaca 20:18.9 6:54 A 15
39 36 Samantha Jaffe SR 14 Jamesville-Dewitt 20:21.3 6:54 B 11
40 37 Katie Giugno FR 6 Mercy 20:21.6 6:55 B 12
41 38 Zoe Wilkie Tomasik FR 7 Ithaca 20:23.1 6:55 A 16
42 39 Bethany Murphy SR 15 Southern Cayuga 20:26.1 6:56 D 2
43 40 Mary Dristle SO 8 Jordan-Elbridge 20:35.3 6:59 C 13
44 41 Emily Townsend SR 16 Marcellus 20:41.3 7:01 B 13
45 42 Siara Clos JR 10 Onondaga 20:42.5 7:02 D 3
46 43 Reilly Harris FR 8 Hannibal 20:43.6 7:02 C 14
47 44 Emily McComb SR 17 Baldwinsville 20:44.1 7:02 A 17
48 45 Megan McIntyre JR 11 Trumansburg 20:44.4 7:02 D 4
49 46 Mya Walters JR 12 Cazenovia 20:45.7 7:03 C 15
50 47 Tesa Beiter SO 9 Clarence 20:50.9 7:05 A 18
51 48 Megan Brown FR 9 Jamesville-Dewitt 20:51.4 7:05 B 14
52 49 Kim Walsh JR 13 Jamesville-Dewitt 20:51.9 7:05 B 15
53 50 Ayla Erwin FR 10 Jamesville-Dewitt 20:52.7 7:05 B 16
54 Natalie Mogavero FR 11 Weedsport 20:56.6 7:06 D 5
55 51 Mia Bolton SO 10 Baldwinsville 20:59.0 7:07 A 19
56 52 Corrie Bernd FR 12 Clarence 21:00.2 7:08 A 20
57 53 Sawako Suzuki JR 14 Vestal 21:03.9 7:09 B 17
58 54 Kelly Artini SO 11 Shaker 21:05.7 7:10 A 21
59 55 Finan Malcolm SR 18 Skaneateles 21:06.2 7:10 C 16
60 56 Zoe Fish FR 13 Homer 21:09.8 7:11 B 18
61 57 Chelsea Ratliff JR 15 Fabius-Pompey 21:13.1 7:12 D 6
62 Alaina Celeste SR 19 Oswego 21:13.2 7:12 B 19
63 58 Crystal Silliman SO 12 Marcellus 21:13.9 7:12 B 20
64 59 Giannina Popelka SO 13 Canandaigua 21:15.0 7:13 B 21
65 60 Katie Robbins FR 14 Cazenovia 21:15.2 7:13 C 17
66 Addie Sgroi SR 20 Faith Heritage 21:15.6 7:13 D 7
67 61 Shaunte Gregoire 8 5 South Jefferson 21:15.9 7:13 C 18
68 62 Devin Czarnecki JR 16 Fabius-Pompey 21:17.9 7:14 D 8
69 63 Caitlin Hilts SR 21 Holland Patent 21:22.9 7:15 C 19
70 64 Riley Corey 8 6 Waterloo 21:23.2 7:15 C 20
71 65 Karina Soto SO 14 Waterloo 21:23.6 7:16 C 21
72 66 Leah Forehand JR 17 Groton 21:24.5 7:16 D 9
73 Lauren Phetteplace FR 15 Cortland 21:25.6 7:16 B 22
74 67 Megan Jennings SR 22 Pulaski 21:27.0 7:17 D 10
75 68 Sennett Turner 7 1 Waterloo 21:27.3 7:17 C 22
76 69 Erica Stevens SR 23 Homer 21:28.0 7:17 B 23
77 70 Charlotte Kurzweil JR 18 Mercy 21:28.4 7:17 B 24
78 71 Dominique Weeks SR 24 Marcellus 21:31.1 7:18 B 25
79 Jamie Kurmis JR 19 East Rochester 21:32.1 7:18 D 11
80 72 Kristen Whittaker JR 20 Trumansburg 21:32.5 7:19 D 12
81 73 Hannah Bridges SO 15 Pulaski 21:33.7 7:19 D 13
82 74 Julia Magalhaes SO 16 Onondaga 21:34.5 7:19 D 14
83 75 Brianna Szczech SR 25 Marcellus 21:36.1 7:20 B 26
84 76 Natalie Gates SR 26 Vestal 21:39.3 7:21 B 27
85 77 Vanessa Waldron SO 17 Hannibal 21:40.4 7:21 C 23
86 78 Marissa Marfurt JR 21 Clarence 21:41.5 7:22 A 22
87 79 Claire McMahon SR 27 Baldwinsville 21:42.6 7:22 A 23
88 80 Kelsey Kissane JR 22 Jamesville-Dewitt 21:43.4 7:22 B 28
89 Bethany Van Pelt JR 23 East Rochester 21:43.5 7:22 D 15
90 81 Reilly Smith FR 16 Syracuse West 21:48.4 7:24 A 24
91 82 Claire Melvin SO 18 Trumansburg 21:48.6 7:24 D 16
92 83 Emily Teeter JR 24 Shaker 21:49.2 7:24 A 25
93 84 Lydia Babcock SR 28 South Jefferson 21:50.2 7:25 C 24
94 85 Genevieve Schwarz FR 17 Westhill-Ludden 21:53.5 7:26 B 29
95 86 Kristen D'Angelo SR 29 Hannibal 21:54.4 7:26 C 25
96 Daphne Knapp JR 25 Afton-Harpursville 21:55.2 7:26 D 17
97 87 Tori Stopen SR 30 Marcellus 21:56.4 7:27 B 30
98 88 Laura Huff JR 26 Mercy 21:56.5 7:27 B 31
99 89 Theresa Dristle FR 18 Jordan-Elbridge 21:56.9 7:27 C 26
100 90 Kelley Hull JR 27 Baldwinsville 21:57.3 7:27 A 26
101 91 Zoe Fortin FR 19 Westhill-Ludden 21:57.8 7:27 B 32
102 92 Adrien Owens JR 28 Cazenovia 21:58.5 7:27 C 27
103 93 Zoe Osborne FR 20 Skaneateles 22:00.9 7:28 C 28
104 94 Caitlin Clonan SO 19 Cazenovia 22:02.0 7:29 C 29
105 95 Casey Keane JR 29 Jamesville-Dewitt 22:04.3 7:29 B 33
106 96 Jillian Van Leer JR 30 Skaneateles 22:05.6 7:30 C 30
107 97 Nora Klinowski SO 20 Shaker 22:06.0 7:30 A 27
108 98 Catherine Flugel JR 31 Mercy 22:06.6 7:30 B 34
109 99 Meghan Evans SO 21 Westhill-Ludden 22:11.8 7:32 B 35
110 100 Kaitlin Rurka SO 22 LaFayette 22:14.3 7:33 D 18
111 101 Kaitlyn Swain JR 32 Chittenango 22:14.7 7:33 B 36
112 102 Alexa Tillman FR 21 Cazenovia 22:15.4 7:33 C 31
113 Shani Stockhammer SR 31 Mexico 22:15.9 7:33 B 37
114 103 Milla Turner FR 22 Waterloo 22:19.8 7:35 C 32
115 104 Madisyn Bell JR 33 Trumansburg 22:21.6 7:35 D 19
116 105 Faith De Castro SO 23 Trumansburg 22:22.2 7:35 D 20
117 106 Catherine Jenks SO 24 Groton 22:26.2 7:37 D 21
118 107 Abbie Cox SO 25 Cato-Meridian 22:27.5 7:37 D 22
119 108 Halle MacKnight JR 34 Syracuse West 22:29.6 7:38 A 28
120 109 Emily Kopp JR 35 Southern Cayuga 22:30.2 7:38 D 23
121 110 Hannah Peake FR 23 Mynderse Academy 22:31.0 7:38 C 33
122 111 Makena Gorman JR 36 Skaneateles 22:31.7 7:39 C 34
123 112 Hayley Foran JR 37 Chittenango 22:32.0 7:39 B 38
124 113 Jordan Cole FR 24 Phoenix 22:32.3 7:39 C 35
125 114 Delaney Ward JR 38 South Jefferson 22:33.0 7:39 C 36
126 115 Emily Kuehnle JR 39 Jordan-Elbridge 22:33.7 7:39 C 37
127 116 Olivia Leonti SO 26 Port Byron 22:35.3 7:40 D 24
128 117 Alexandra Street SO 27 Jamesville-Dewitt 22:36.0 7:40 B 39
129 118 Grace Fjermadel FR 25 Mercy 22:42.6 7:42 B 40
130 119 Kennedy George JR 40 Homer 22:43.7 7:43 B 41
131 120 Amanda Pfaff JR 41 Ithaca 22:44.5 7:43 A 29
132 121 Rachel Fair SO 28 South Jefferson 22:45.0 7:43 C 38
133 122 Maura McAnaney FR 26 Westhill-Ludden 22:45.6 7:43 B 42
134 123 Alyssa Overton SR 32 Waterloo 22:49.0 7:45 C 39
135 124 Emily Hess JR 42 Groton 22:49.9 7:45 D 25
136 125 Julia Tantillo SR 33 Trumansburg 22:50.6 7:45 D 26
137 126 Abbey Frey FR 27 Onondaga 22:51.0 7:45 D 27
138 127 Rachel Yerden SR 34 Sandy Creek 22:51.6 7:45 D 28
139 128 Marea Warren-Hernan SO 29 Southern Cayuga 22:52.1 7:46 D 29
140 129 Hannah Riedman SR 35 Canandaigua 22:53.1 7:46 B 43
141 130 Emily McMullen FR 28 Canandaigua 22:54.9 7:47 B 44
142 131 Lexi Trump FR 29 Pulaski 22:58.5 7:48 D 30
143 Jordyn Willsey FR 30 Solvay 22:59.2 7:48 C 40
144 132 MacKenzie Swinehart SR 36 Waterloo 22:59.7 7:48 C 41
145 Emily D'Agostino FR 31 VVS 23:01.1 7:49 B 45
146 133 Marisa Andrews SO 30 Canandaigua 23:02.5 7:49 B 46
147 134 Brooke Rice SO 31 Cato-Meridian 23:04.2 7:50 D 31
148 Marisa Livoti JR 43 Fulton 23:04.6 7:50 B 47
149 135 Elisha Early SR 37 Mercy 23:07.1 7:51 B 48
150 Chloe Patterson SR 38 Oswego 23:07.9 7:51 B 49
151 136 Mary Matt SO 32 APW 23:08.3 7:51 C 42
152 137 Autumn Rienhardt SO 33 Port Byron 23:09.1 7:51 D 32
153 Logan Sullivan JR 44 Oswego 23:09.2 7:51 B 50
154 Sara Hopkins SO 34 Bishop Grimes 23:09.9 7:52 D 33
155 Monet Harris SO 35 Bath-Haverling 23:11.8 7:52 C 43
156 Phylicia Logalbo FR 32 VVS 23:12.7 7:53 B 51
157 138 Sara Zuwiyya SR 39 Vestal 23:14.5 7:53 B 52
158 139 Brooke Busa SR 40 Chittenango 23:15.1 7:53 B 53
159 140 Lexy Ladd SO 36 Sandy Creek 23:15.9 7:54 D 34
160 141 Chloe Goodnow SO 37 Phoenix 23:16.7 7:54 C 44
161 142 Liz Colgan SO 38 Port Byron 23:17.7 7:54 D 35
162 143 Grace Dittman SO 39 Groton 23:18.1 7:54 D 36
163 144 Kayla Thompson SO 40 APW 23:18.7 7:55 C 45
164 145 Zora Willett FR 33 Fabius-Pompey 23:19.1 7:55 D 37
165 146 Jordan Rector JR 45 Mynderse Academy 23:19.8 7:55 C 46
166 Jackie Hoch SR 41 Cortland 23:21.8 7:56 B 54
167 147 Hanna Greulich JR 46 Pulaski 23:23.1 7:56 D 38
168 148 Jane Schaefer JR 47 LaFayette 23:25.0 7:57 D 39
169 149 Aleah Laflamme SR 42 Pulaski 23:27.2 7:57 D 40
170 150 Grace Gugerty SR 43 Homer 23:29.4 7:58 B 55
171 151 Cheyenne Shoemaker FR 34 Holland Patent 23:30.1 7:58 C 47
172 152 Hanna Burns SR 44 Marcellus 23:30.7 7:59 B 56
173 Victoria Eckhard JR 48 Fulton 23:32.6 7:59 B 57
174 Sarah Dahar SO 41 Oswego 23:33.3 8:00 B 58
175 153 Julia Corrente FR 35 Onondaga 23:33.8 8:00 D 41
176 154 Winter Polnak JR 49 Little Falls 23:35.3 8:00 C 48
177 155 Rachel Fish JR 50 South Jefferson 23:40.8 8:02 C 49
178 Dorothea Hamblin JR 51 Manlius Pebble Hill 23:42.1 8:03 D 42
179 156 Carissa Constantini SR 45 Holland Patent 23:43.2 8:03 C 50
180 157 Devin Gordon FR 36 Chittenango 23:45.0 8:04 B 59
181 158 Ruth Van Der Heide SO 42 Pulaski 23:47.0 8:04 D 43
182 159 Natasha Scalice JR 52 Little Falls 23:48.8 8:05 C 51
183 160 Adaiah Bauer JR 53 Sandy Creek 23:52.4 8:06 D 44
184 161 Abbey Rescorl FR 37 Mynderse Academy 23:53.5 8:06 C 52
185 162 Clare Maloney SR 46 Vestal 23:58.0 8:08 B 60
186 163 Veronica Rogers JR 54 Little Falls 23:59.4 8:08 C 53
187 164 Bailey Price JR 55 Chittenango 24:01.9 8:09 B 61
188 165 Danielle Blumberg JR 56 Little Falls 24:02.6 8:09 C 54
189 Maria Evans FR 38 VVS 24:03.6 8:10 B 62
190 166 Paige Closser JR 57 Fabius-Pompey 24:12.7 8:13 D 45
191 167 Vanessa Krutz SO 43 Holland Patent 24:13.9 8:13 C 55
192 168 Mary Keefe JR 58 Homer 24:16.2 8:14 B 63
193 169 Briahna Donath FR 39 Onondaga 24:18.5 8:15 D 46
194 170 Alex Parsons SR 47 Westhill-Ludden 24:18.9 8:15 B 64
195 171 Karina Hunter FR 40 Sandy Creek 24:19.5 8:15 D 47
196 172 Brianna Schmitt SR 48 Southern Cayuga 24:20.4 8:16 D 48
197 173 Brandi Jezerski JR 59 Cato-Meridian 24:20.8 8:16 D 49
198 174 Stephanie Hoyt SR 49 Ithaca 24:23.1 8:16 A 30
199 175 Madeline Dibble JR 60 Waterloo 24:23.2 8:16 C 56
200 176 Alexcis Coningsby JR 61 Southern Cayuga 24:27.1 8:18 D 50
201 177 Morgan Gravlin FR 41 Phoenix 24:27.7 8:18 C 57
202 178 Alison Van Dyke JR 62 Vestal 24:29.8 8:19 B 65
203 179 Michaela Pullano JR 63 Westhill-Ludden 24:31.6 8:19 B 66
204 180 Marissa Cronk JR 64 Groton 24:37.7 8:21 D 51
205 Rachel Brady JR 65 Homer 24:44.2 8:24 B 67
206 181 Nicole Hetko SO 44 Phoenix 24:49.6 8:25 C 58
207 Sonya Stanejko FR 42 Solvay 24:50.9 8:26 C 59
208 182 Abby Rumney FR 43 Onondaga 24:57.3 8:28 D 52
209 183 Julia Comins SO 45 APW 24:58.4 8:28 C 60
210 184 Paige Lafurney SO 46 Hannibal 25:04.1 8:30 C 61
211 Danielle Tebo SO 47 DeRuyter 25:04.8 8:31 D 53
212 Julie McInvale SR 50 CBA 25:05.7 8:31 C 62
213 185 Megan Cash SR 51 Fabius-Pompey 25:06.9 8:31 D 54
214 186 Mikayla Belaus SR 52 Sandy Creek 25:07.4 8:31 D 55
215 187 Jeri Barber SR 53 APW 25:09.7 8:32 C 63
216 188 Brooke Raymond SO 48 Cato-Meridian 25:13.4 8:33 D 56
217 189 Sydney Schmidt SR 54 Holland Patent 25:16.2 8:34 C 64
218 190 Emelia Abar FR 44 Jordan-Elbridge 25:21.6 8:36 C 65
219 191 Katherine Martinez JR 66 Hannibal 25:25.9 8:38 C 66
220 192 Lauren Tyler SO 49 Mynderse Academy 25:29.2 8:39 C 67
221 193 Madelyn Romeo JR 67 Port Byron 25:30.4 8:39 D 57
222 194 Rosie Morgan JR 68 Sandy Creek 25:38.4 8:42 D 58
223 195 Brook Wheeler SO 50 Mynderse Academy 25:45.0 8:44 C 68
224 196 Abby Chapman JR 69 Pulaski 26:03.4 8:50 D 59
225 197 Gg Giarrusso JR 70 Fabius-Pompey 26:07.3 8:52 D 60
226 198 Nicole June JR 71 Fabius-Pompey 26:23.2 8:57 D 61
227 199 Miranda Dornburgh JR 72 Holland Patent 26:28.2 8:59 C 69
228 200 Shannon Rowlands SO 51 Holland Patent 26:28.8 8:59 C 70
229 201 Annie Lin SO 52 Syracuse West 26:29.3 8:59 A 31
230 Audrey Mitchell JR 73 Faith Heritage 26:30.9 9:00 D 62
231 202 Emily Cheney JR 74 Sandy Creek 26:35.4 9:01 D 63
232 Renee Niles SR 55 Afton-Harpursville 26:47.2 9:05 D 64
233 203 Madison Coon FR 45 LaFayette 26:47.6 9:05 D 65
234 Tessa Fritzen FR 46 Solvay 26:55.9 9:08 C 71
235 204 Emily Lehmann SR 56 Syracuse West 27:02.7 9:11 A 32
236 205 Abby Feyerabend FR 47 Westhill-Ludden 27:06.8 9:12 B 68
237 Holly Manchester SO 53 Faith Heritage 27:08.3 9:12 D 66
238 206 Cassidy French SR 57 Syracuse West 27:11.1 9:13 A 33
239 Jenny Elder JR 75 Manlius Pebble Hill 27:12.0 9:14 D 67
240 207 Kassidy Spoon FR 48 APW 27:17.7 9:16 C 72
241 208 Catrina Soutar FR 49 Cato-Meridian 27:24.1 9:18 D 68
242 Emma Louwagie JR 76 Mexico 27:35.4 9:22 B 69
243 209 Scoutt Cotto SO 54 Cato-Meridian 27:44.1 9:25 D 69
244 210 Ashley Testa SR 58 Port Byron 27:52.6 9:27 D 70
245 211 Jaidin Degraw FR 50 APW 27:54.8 9:28 C 73
246 212 Cecelia Root SO 55 Syracuse West 28:13.3 9:34 A 34
247 Alexus Ratliff SO 56 DeRuyter 28:17.0 9:36 D 71
248 213 Erin Heindl SO 57 Port Byron 28:31.8 9:41 D 72
249 214 Molly Fitzpatrick FR 51 LaFayette 28:41.8 9:44 D 73
250 215 Emma Brunnell SR 59 Phoenix 29:00.2 9:50 C 74
251 216 Taylor Tummino FR 52 LaFayette 29:36.8 10:03 D 74
252 Hannah Collinsworth FR 53 Manlius Pebble Hill 29:39.2 10:04 D 75
253 217 Emilie Schneider SR 60 Phoenix 29:52.7 10:08 C 75
254 Amy Laflamm SO 58 Mexico 30:18.4 10:17 B 70
255 Elizabeth Herrick SO 59 Bath-Haverling 30:37.8 10:23 C 76
256 218 Anna Bozeat JR 77 Jordan-Elbridge 30:51.3 10:28 C 77
257 219 Alexis Scarlata SR 61 Groton 30:55.0 10:29 D 76
258 Maggie Diblasi SO 60 Bishop Grimes 30:55.5 10:29 D 77
259 Lauren Gaido SR 62 Fulton 31:06.9 10:33 B 71
260 Katie Gardiner-Rohl JR 78 Mexico 37:03.9 12:34 B 72
261 Adrianna Baker JR 79 DeRuyter 40:44.9 13:49 D 78
262 Kayleigh Hotaling FR 54 Fulton 45:17.3 15:22 B 73