Poly Prep Country Day Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.74 | h | Adia Benjamin | 2nd | Finals H1 | South |
14.94 | h | Samantha Scaccia | 3rd | Finals H1 | South |
15.14 | h | Samantha Steinberg | 4th | Finals H1 | South |
15.34 | h | Maya Terry | 5th | Finals H1 | South |
15.54 | h | Shauna Brandman | 6th | Finals H1 | South |
16.94 | h | Amina Miller | 11th | Finals H1 | South |
16.94 | h SB | Blossom Parris | 11th | Finals H1 | South |
17.74 | h | Penelope Demetriades | 15th | Finals H1 | South |
18.14 | h SB | Catalina Oribe | 16th | Finals H1 | South |
18.54 | h | Naledi Kekana | 17th | Finals H1 | South |
200 Meter Dash | |||||
34.34 | h | Hayley Urban | 3rd | Finals H1 | South |
36.14 | h | Annika Anderson | 4th | Finals H1 | South |
400 Meter Dash | |||||
1:06.74 | h SB | Ella Ketchum | 2nd | Finals H1 | South |
1:15.84 | h | Olivia Doran | 6th | Finals H1 | South |
1:16.64 | h SB | Hayley Urban | 7th | Finals H1 | South |
800 Meter Run | |||||
2:45.90 | SB | Elisabeth Pearson | 3rd | Finals H1 | South |
1600 Meter Run | |||||
5:52.90 | SB | Gabrielle Doran | 1st | Finals H1 | South |
6:33.40 | Ella Ketchum | 3rd | Finals H1 | South | |
6:33.60 | Catherine Yuan | 4th | Finals H1 | South | |
7:03.80 | Elizabeth Lasusa | 6th | Finals H1 | South | |
7:04.20 | Cecilia McCann | 7th | Finals H1 | South | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.74 | h | Kyra Ahlmann | 1st | Finals H1 | South |
20.44 | h | Alexia Santiago | 2nd | Finals H1 | South |
20.94 | h | Brett Restrick | 3rd | Finals H1 | South |
400 Meter Hurdles | |||||
1:19.74 | h | Kyra Ahlmann | 1st | Finals H1 | South |
1:22.54 | h | Alexia Santiago | 2nd | Finals H1 | South |
1:29.04 | h | Brett Restrick | 4th | Finals H1 | South |
High Jump | |||||
4-1 | Anise Diaz | 3rd | Finals H1 | South | |
Shot Put | |||||
21-6.25 | Jessica Pearce | 5th | Finals H1 | South | |
21-5.5 | Sydney Marcus | 7th | Finals H1 | South | |
20-3.5 | SB | Naledi Kekana | 10th | Finals H1 | South |
19-2 | Shauna Brandman | 12th | Finals H1 | South | |
19-1 | Katharine Pondiscio | 14th | Finals H1 | South | |
16-3.5 | Grace Accetta | 16th | Finals H1 | South | |
14-9 | Blossom Parris | 17th | Finals H1 | South | |
13-11.5 | SB | Michelle Garratt | 18th | Finals H1 | South |
13-1.5 | SB | Ariana Luksh | 19th | Finals H1 | South |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.84 | h SB | James Seaton | 3rd | Finals H1 | South |
13.04 | h | Anthony Prato | 4th | Finals H1 | South |
14.44 | h | Matthew Starr | 7th | Finals H1 | South |
15.14 | h | James Bantis | 8th | Finals H1 | South |
15.94 | h | William Kalish | 13th | Finals H1 | South |
200 Meter Dash | |||||
26.64 | h SB | Stephen Chin | 4th | Finals H1 | South |
400 Meter Dash | |||||
1:00.44 | h | Stephen Chin | 6th | Finals H1 | South |
800 Meter Run | |||||
2:29.90 | Peter Clark | 4th | Finals H1 | South | |
2:30.20 | Hugh Kenny | 5th | Finals H1 | South | |
1600 Meter Run | |||||
5:21.00 | Dennis Henneman | 4th | Finals H1 | South | |
5:21.30 | Peter Clark | 5th | Finals H1 | South | |
5:21.50 | Hugh Kenny | 6th | Finals H1 | South | |
6:51.40 | SB | Benjamin Witzke | 18th | Finals H1 | South |
3200 Meter Run | |||||
12:53.70 | Hugh Kenny | 7th | Finals H1 | South | |
12:53.80 | Peter Clark | 8th | Finals H1 | South | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.64 | h | Thomas Clark | 1st | Finals H1 | South |
400 Meter Hurdles | |||||
1:08.04 | h | Thomas Clark | 1st | Finals H1 | South |
Shot Put | |||||
39-2 | SB | Denzel Munroe | 2nd | Finals H1 | South |
32-9 | Hussain Nasir | 5th | Finals H1 | South | |
27-6 | SB | Anthony Licata | 8th | Finals H1 | South |
26-0 | Jackson Collins | 10th | Finals H1 | South | |
22-1.5 | SB | Obed Appiah-Agyeman | 12th | Finals H1 | South |
21-5.5 | Joshua Brooks | 14th | Finals H1 | South | |
20-11 | Joshua Winton | 15th | Finals H1 | South |