RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Tim Flynn, CYO NY
CYO Upstate Track Meet #2 - 2014-04-13
Mt. St. Michael Academy, Bronx, NY
Grade 3-4 Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Mary Woodruff CYO Unattached 3:02.5 6
2 Claire Lize 0 Saints John & Paul Parish 3:05.6 5
3 Tilly Swift 4 Immaculate Conception 3:12.1 4
4 Mary Breen 3 Immaculate Heart of Mary 3:25.7 3
5 Rory Sheridan Annunciation Elementary S 3:25.7 2
6 Carrie Gilmore 4 Immaculate Heart of Mary 3:42.0 1
Grade 5-6 Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Lauren Catherall 6 Villa Maria Academy 3:06.4 6
2 Allie Walsh 6 Villa Maria Academy 3:11.1 5
3 Rachel Bonanno Annunciation Elementary S 3:23.0 4
4 Ally Sheridan Annunciation Elementary S 3:25.7 3
5 Hanora Woodruff CYO Unattached 3:28.3 2
6 Cecilia Gilmore 6 Immaculate Heart of Mary 3:32.1 1
Grade 7-8 Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Sarah Flynn 7 Saints John & Paul Parish 2:36.9 6
2 Kerry Sheridan Annunciation Elementary S 3:00.8 5
Grade K Girls 100 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Anjali Paz 0 Our Lady of Mt. Carmel 17.5 1 6
2 Barbie Alfisi 0 Villa Maria Academy 22.3 1 5
3 Caitlin Linehan Annunciation Elementary S 22.5 2 4
4 Elizabeth Fitzmaurice Annunciation Elementary S 24.0 1 3
5 Mccayla Palmer 1 Immaculate Conception 24.6 1 2
6 Nicole Comuniello 0 Immaculate Conception 25.2 2 1
7 Ana Porter 0 Immaculate Conception 25.3 3
8 Tricia Reidy 0 Immaculate Conception 25.6 2
9 Gianna Palazzo Villa Maria Academy 25.7 2
10 Taryn Mauch 0 Saints John & Paul Parish 26.4 1
11 Ella Herspring 0 Immaculate Conception 27.3 3
12 Michelle Immaculate Conception 27.8 3
12 Chloe Li Montas ???,??? 27.8 1
14 Eleanore Gilmore 0 Immaculate Heart of Mary 39.2 3
Grade 1-2 Girls 100 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Megan Murphy 2 Saints John & Paul Parish 17.6 5 6
2 Eileen Weisner Saints John & Paul Parish 17.9 5 5
3 Meghan McDonald 2 Saints John & Paul Parish 18.4 5 4
4 Sophia McLaurin Holy Innocents Track and 18.4 4 3
5 Ana Sohr Annunciation Elementary S 18.5 2 2
6 Rebecca Brady 2 Immaculate Conception 18.5 3 1
7 Kelly Geoghegan 1 Immaculate Heart of Mary 18.8 2
8 Helena Zeballos 2 Saints John & Paul Parish 19.2 5
9 Margaret Lennon CYO Unattached 20.2 3
10 Kate Boulhosa Annunciation Elementary S 20.4 1
11 Kristen Henry CYO Unattached 20.5 4
11 Emma Cosgrove Annunciation Elementary S 20.5 5
13 Elizabeth Kemp 5 Saints John & Paul Parish 20.7 1
14 Julianna LoParrino 2 Villa Maria Academy 20.7 3
15 Sophia Comuniello 2 Immaculate Conception 20.9 3
16 Mary Gilmore 2 Immaculate Heart of Mary 21.1 3
17 Anna Yapchanyk Annunciation Elementary S 21.4 2
18 Kate Rugai 2 Immaculate Conception 22.0 4
19 Maggie Boulhosa Annunciation Elementary S 22.3 1
20 Audrey Beirne 2 Immaculate Conception 22.5 4
21 Olivia McNamee Annunciation Elementary S 22.6 2
22 Caroline Majano 2 Immaculate Conception 23.4 4
23 Natalie Bonner Annunciation Elementary S 30.1 1
Grade 3-4 Girls 100 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Alexa Cacciola 3 Immaculate Conception 16.3 5 6
2 Addison Lennon CYO Unattached 17.2 4 5
3 Tilly Swift 4 Immaculate Conception 17.4 5 4
4 Jane Manning 4 Immaculate Heart of Mary 17.5 4 3
5 Mia Bruckner 3 Saints John & Paul Parish 17.8 3 2
6 Daniela Baez Annunciation Elementary S 17.9 3 1
7 Grace Hicks 3 Immaculate Heart of Mary 18.6 3
8 Eva Porter 3 Immaculate Conception 18.6 2
9 Lilliana Gray 3 Our Lady of Mt. Carmel 18.8 2
10 Olivia Sosa 4 Saints John & Paul Parish 19.3 4
11 Mackenzie Handler 4 Saints John & Paul Parish 19.4 4
12 Julia Bergman 4 Immaculate Conception 19.4 5
13 Alexa Mauch 3 Saints John & Paul Parish 19.6 3
14 Danielle Carpenter 3 Good Counsel Academy Elem 19.8 1
15 Shelsey Blanc Saints John & Paul Parish 20.1 1
16 Mary Henry CYO Unattached 20.4 5
17 Sara Vala 3 Good Counsel Academy Elem 21.4 1
18 Nicole Lalji 3 Our Lady of Mt. Carmel 21.9 2
19 Kayla Pandarakalam 3 Our Lady of Mt. Carmel 22.3 2
20 Mia Feliciano 3 Our Lady of Mt. Carmel 26.3 1
Grade 5-6 Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Natalia Lago 6 Immaculate Heart of Mary 14.8 6
2 Alana Alvarez 6 St. Joseph Of Bronxville 15.0 5
3 Lauren Catherall 6 Villa Maria Academy 15.4 4
4 Isabel Lago 6 Immaculate Heart of Mary 15.9 3
5 Isabella Gray 6 Our Lady of Mt. Carmel 16.1 2
6 Raquel Frank 5 Good Counsel Academy Elem 16.9 1
7 Elizabeth White Annunciation Elementary S 17.1
8 Meagan McMahon Annunciation Elementary S 17.1
9 Allie Walsh 6 Villa Maria Academy 17.2
10 Julia Rugai 5 Immaculate Conception 17.4
11 Kellie Chao 5 St. Joseph Of Bronxville 17.4
12 Megan Brady 5 Immaculate Conception 17.9
13 Kelly Crorkin 6 Villa Maria Academy 18.4
14 Hunter Moore 5 Immaculate Conception 18.4
15 Michelle Szinger 5 Immaculate Conception 18.5
16 Eden Sullivan 6 St. Joseph Of Bronxville 18.7
17 Kelsey Gonzalez 6 Saints John & Paul Parish 19.4
18 Christina Racanelli 6 Villa Maria Academy 19.4
19 Teila Narcisco 6 Villa Maria Academy 26.7
Grade 7-8 Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Lily Flynn 7 Saints John & Paul Parish 14.9 6
2 Ashley Cavanaugh 7 Immaculate Conception 16.3 5
3 MaryAnne Gallagher 7 Saints John & Paul Parish 16.6 4
4 Janine Gayanelo 7 Immaculate Heart of Mary 16.6 3
5 Nicole Lalji 3 Our Lady of Mt. Carmel 17.9 2
Grade 1-2 Girls Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Megan Murphy 2 Saints John & Paul Parish 12-02.00 6
2 Eileen Weisner Saints John & Paul Parish 11-01.00 5
3 Mary Gilmore 2 Immaculate Heart of Mary 11-00.00 4
4 Anna Yapchanyk Annunciation Elementary S 10-06.00 3
5 Kate Sohr Annunciation Elementary S 10-05.00 2
6 Olivia McNamee Annunciation Elementary S 9-07.00 1
7 Sophia Comuniello 2 Immaculate Conception 9-03.00
8 Natalie Bonner Annunciation Elementary S 8-04.00
9 Caroline Majano 2 Immaculate Conception 7-07.00
10 Julianna LoParrino 2 Villa Maria Academy 7-00.00
Grade 3-4 Girls Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Lilliana Gray 3 Our Lady of Mt. Carmel 17-08.00 6
2 Nicole Lalji 3 Our Lady of Mt. Carmel 16-07.00 5
3 Olivia Sosa 4 Saints John & Paul Parish 15-08.00 4
4 Mary Breen 3 Immaculate Heart of Mary 14-00.00 3
5 Kayla Pandarakalam 3 Our Lady of Mt. Carmel 13-04.00 2
6 Carrie Gilmore 4 Immaculate Heart of Mary 13-02.00 1
7 Grace Hicks 3 Immaculate Heart of Mary 12-05.00
8 Daniela Baez Annunciation Elementary S 12-04.00
9 Mia Feliciano 3 Our Lady of Mt. Carmel 11-07.00
10 Molly Costiglio Annunciation Elementary S 11-00.00
11 Eva Porter 3 Immaculate Conception 10-06.00
Grade 5-6 Girls Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Alana Alvarez 6 St. Joseph Of Bronxville 25-04.00 6
2 Kylie Feliciano 6 Our Lady of Mt. Carmel 24-05.00 5
3 Isabella Gray 6 Our Lady of Mt. Carmel 18-10.00 4
4 Lyn Caviezel 6 Saints John & Paul Parish 16-06.00 3
5 Cecilia Gilmore 6 Immaculate Heart of Mary 16-05.00 2
6 Eden Sullivan 6 St. Joseph Of Bronxville 15-11.00 1
7 Isabella Janocha 5 St. Joseph Of Bronxville 15-04.00
8 Megan Brady 5 Immaculate Conception 12-04.00
9 Michelle Szinger 5 Immaculate Conception 11-04.00
Grade 7-8 Girls Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Ashley Cavanaugh 7 Immaculate Conception 24-03.00 6
2 Janine Gayanelo 7 Immaculate Heart of Mary 23-08.00 5
3 Lily Flynn 7 Saints John & Paul Parish 19-11.00 4
4 Hannah White Annunciation Elementary S 19-06.00 3
5 MaryAnne Gallagher 7 Saints John & Paul Parish 17-04.00 2
6 Nicole Frontera 7 Saints John & Paul Parish 15-06.00 1
Grade K Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Caitlin Linehan Annunciation Elementary S 4-03.00 NWI 6
2 Barbie Alfisi 0 Villa Maria Academy 4-00.00 NWI 5
3 Taryn Mauch 0 Saints John & Paul Parish 4-00.00 NWI 4
4 Nicole Comuniello 0 Immaculate Conception 4-00.00 NWI 3
5 Elizabeth Fitzmaurice Annunciation Elementary S 3-11.00 NWI 2
6 Anjali Paz 0 Our Lady of Mt. Carmel 3-10.00 NWI 1
7 Ana Porter 0 Immaculate Conception 3-09.00 NWI
7 Ella Herspring 0 Immaculate Conception 3-09.00 NWI
9 Michelle Immaculate Conception 3-07.00 NWI
10 Tricia Reidy 0 Immaculate Conception 3-06.00 NWI
11 Mccayla Palmer 1 Immaculate Conception 3-04.00 NWI
12 Eleanore Gilmore 0 Immaculate Heart of Mary 2-11.00 NWI
13 Gianna Palazzo Villa Maria Academy 2-10.00 NWI
14 Chloe Li Montas ???,??? 2-08.00 NWI
Grade 1-2 Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Danielle Carpenter 3 Good Counsel Academy Elem 10-00.00 NWI 6
2 Rebecca Brady 2 Immaculate Conception 8-10.00 NWI 5
3 Sophia McLaurin Holy Innocents Track and 8-05.00 NWI 4
4 Helena Zeballos 2 Saints John & Paul Parish 8-03.00 NWI 3
5 Eileen Weisner Saints John & Paul Parish 7-10.00 NWI 2
6 Sophia Comuniello 2 Immaculate Conception 7-05.00 NWI 1
7 Margaret Lennon CYO Unattached 7-05.00 NWI
8 Ana Sohr Annunciation Elementary S 7-00.00 NWI
8 Sara Vala 3 Good Counsel Academy Elem 7-00.00 NWI
10 Kate Sohr Annunciation Elementary S 6-06.00 NWI
11 Kate Boulhosa Annunciation Elementary S 6-00.00 NWI
11 Alyssa Oommen 1 Immaculate Heart of Mary 6-00.00 NWI
13 Sabrina McMullen 1 Immaculate Conception 5-11.00 NWI
14 Maggie Boulhosa Annunciation Elementary S 5-09.00 NWI
15 Caroline Majano 2 Immaculate Conception 5-08.00 NWI
16 Kate Rugai 2 Immaculate Conception 5-07.00 NWI
17 Anna Yapchanyk Annunciation Elementary S 5-00.00 NWI
18 Audrey Beirne 2 Immaculate Conception 4-09.00 NWI
19 Megan Murphy 2 Saints John & Paul Parish 4-06.00 NWI
20 Julianna LoParrino 2 Villa Maria Academy 4-04.00 NWI
21 Natalie Bonner Annunciation Elementary S 4-02.00 NWI
22 Olivia McNamee Annunciation Elementary S 3-00.00 NWI
Grade 3-4 Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Jane Manning 4 Immaculate Heart of Mary 9-08.00 NWI 6
2 Addison Lennon CYO Unattached 9-02.00 NWI 5
3 Mia Bruckner 3 Saints John & Paul Parish 9-01.00 NWI 4
4 Alexa Mauch 3 Saints John & Paul Parish 8-10.00 NWI 3
5 Alexa Cacciola 3 Immaculate Conception 8-00.00 NWI 2
6 Mary Henry CYO Unattached 7-05.00 NWI 1
7 Rory Sheridan Annunciation Elementary S 7-03.00 NWI
8 Shelsey Blanc Saints John & Paul Parish 7-00.00 NWI
9 Julia Bergman 4 Immaculate Conception 6-08.00 NWI
10 Nicole Lalji 3 Our Lady of Mt. Carmel 6-04.00 NWI
11 Kayla Pandarakalam 3 Our Lady of Mt. Carmel 6-03.00 NWI
12 Lilliana Gray 3 Our Lady of Mt. Carmel 5-11.00 NWI
13 Mia Feliciano 3 Our Lady of Mt. Carmel 4-10.00 NWI
Grade 5-6 Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Lauren Catherall 6 Villa Maria Academy 11-01.00 NWI 6
2 Mackenzie Hughes 5 St. Joseph Of Bronxville 9-10.00 NWI 5
3 Allie Walsh 6 Villa Maria Academy 9-06.00 NWI 4
4 Raquel Frank 5 Good Counsel Academy Elem 8-11.00 NWI 3
5 Cecilia Gilmore 6 Immaculate Heart of Mary 8-10.00 NWI 2
6 Kelsey Gonzalez 6 Saints John & Paul Parish 8-10.00 NWI 1
7 Michelle Szinger 5 Immaculate Conception 8-08.00 NWI
8 Katherine Barry Annunciation Elementary S 8-06.00 NWI
9 Rachel Bonanno Annunciation Elementary S 8-03.00 NWI
9 Ally Sheridan Annunciation Elementary S 8-03.00 NWI
11 Isabella Gray 6 Our Lady of Mt. Carmel 8-01.00 NWI
12 Kylie Feliciano 6 Our Lady of Mt. Carmel 8-00.00 NWI
13 Hunter Moore 5 Immaculate Conception 7-02.00 NWI
14 Christina Racanelli 6 Villa Maria Academy 5-09.00 NWI
15 Teila Narcisco 6 Villa Maria Academy 5-05.00 NWI
16 Kelly Crorkin 6 Villa Maria Academy 5-03.00 NWI
Grade 7-8 Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Hannah White Annunciation Elementary S 10-01.00 NWI 6
2 Kerry Sheridan Annunciation Elementary S 9-10.00 NWI 5
3 Ashley Cavanaugh 7 Immaculate Conception 8-00.00 NWI 4
Grade K Girls Developmental Turbo Javelin
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Caitlin Linehan Annunciation Elementary S 21-01 6
Grade 1-2 Girls Developmental Turbo Javelin
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Sophia McLaurin Holy Innocents Track and 22-01 6
2 Sophia Comuniello 2 Immaculate Conception 19-01 5
3 Caroline Majano 2 Immaculate Conception 18-04 4
4 Alyssa Oommen 1 Immaculate Heart of Mary 13-02 3
Grade 3-4 Girls Developmental Turbo Javelin
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Jane Manning 4 Immaculate Heart of Mary 33-06 6
2 Carrie Gilmore 4 Immaculate Heart of Mary 22-04 5
Grade 5-6 Girls Developmental Turbo Javelin
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Alana Alvarez 6 St. Joseph Of Bronxville 43-05 6
2 Natalia Lago 6 Immaculate Heart of Mary 41-09 5
3 Kylie Feliciano 6 Our Lady of Mt. Carmel 36-01 4
4 Isabel Lago 6 Immaculate Heart of Mary 31-07 3
5 Hunter Moore 5 Immaculate Conception 31-02 2
6 Teila Narcisco 6 Villa Maria Academy 30-00 1
7 Kelly Crorkin 6 Villa Maria Academy 28-03
8 Christina Racanelli 6 Villa Maria Academy 26-04
9 Eden Sullivan 6 St. Joseph Of Bronxville 26-03
Grade 7-8 Girls Developmental Turbo Javelin
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Janine Gayanelo 7 Immaculate Heart of Mary 48-10 6
Grade K Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Anjali Paz 0 Our Lady of Mt. Carmel 48.89 6
2 Macayla Palmer Immaculate Conception 51.82 5
3 Ana Porter 0 Immaculate Conception 56.70 4
4 Taryn Mauch 0 Saints John & Paul Parish 1:08.96 3
Grade 1-2 Girls 200 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Fionnuala Selby CYO Unattached 40.0 2 6
2 Ana Sohr Annunciation Elementary S 40.1 1 5
3 Kelly Geoghegan 1 Immaculate Heart of Mary 40.2 1 4
4 Meghan McDonald 2 Saints John & Paul Parish 40.6 2 3
5 Meghan Murray Saints John & Paul Parish 41.2 3 2
6 Eileen Weisner Saints John & Paul Parish 41.6 3 1
7 Rebecca Brady 2 Immaculate Conception 41.7 2
8 Margaret Lennon CYO Unattached 44.5 3
9 Kate Boulhosa Annunciation Elementary S 44.6 1
10 Sabrina McMullen 1 Immaculate Conception 45.8 1
11 Kristen Henry CYO Unattached 46.2 3
12 Alyssa Oommen 1 Immaculate Heart of Mary 46.6 1
13 Kate Rugai 2 Immaculate Conception 48.9 2
14 Mary Gilmore 2 Immaculate Heart of Mary 50.5 2
15 Audrey Beirne 2 Immaculate Conception 51.0 2
16 Maggie Boulhosa Annunciation Elementary S 51.1 1
Grade 3-4 Girls 200 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Alexa Cacciola 3 Immaculate Conception 35.0 3 6
2 Addison Lennon CYO Unattached 37.4 3 5
3 Mia Bruckner 3 Saints John & Paul Parish 38.8 2 4
4 Daniela Baez Annunciation Elementary S 39.0 1 3
5 Mary Breen 3 Immaculate Heart of Mary 39.4 1 2
6 Molly Costiglio Annunciation Elementary S 39.9 1 1
7 Eva Porter 3 Immaculate Conception 41.4 2
8 Danielle Carpenter 3 Good Counsel Academy Elem 42.8 1
9 Shelsey Blanc Saints John & Paul Parish 43.4 2
10 Julia Bergman 4 Immaculate Conception 43.5 3
11 Grace Hicks 3 Immaculate Heart of Mary 44.1 1
12 Alexa Mauch 3 Saints John & Paul Parish 45.0 2
13 Mackenzie Handler 4 Saints John & Paul Parish 45.2 3
14 Olivia Sosa 4 Saints John & Paul Parish 45.4 3
15 Mary Henry CYO Unattached 46.4 3
16 Sara Vala 3 Good Counsel Academy Elem 48.3 1
Grade 5-6 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Mackenzie Hughes 5 St. Joseph Of Bronxville 33.4 6
2 Kellie Chao 5 St. Joseph Of Bronxville 36.0 5
3 Meagan McMahon Annunciation Elementary S 36.2 4
4 Elizabeth White Annunciation Elementary S 36.8 3
5 Elizabeth Kemp 5 Saints John & Paul Parish 37.6 2
6 Katherine Barry Annunciation Elementary S 38.8 1
7 Kelsey Gonzalez 6 Saints John & Paul Parish 39.4
Grade 7-8 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Lauren Sosa 8 Saints John & Paul Parish 29.6 6
2 Sarah Flynn 7 Saints John & Paul Parish 29.7 5
3 Lily Flynn 7 Saints John & Paul Parish 29.7 4
4 MaryAnne Gallagher 7 Saints John & Paul Parish 33.9 3
5 Nicole Frontera 7 Saints John & Paul Parish 38.7 2
Grade 1-2 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Elena Read CYO Unattached 1:33.3 6
2 Kelly Geoghegan 1 Immaculate Heart of Mary 1:33.8 5
3 Meghan McDonald 2 Saints John & Paul Parish 1:34.9 4
4 Sabrina McMullen 1 Immaculate Conception 1:46.5 3
5 Emma Cosgrove Annunciation Elementary S 1:47.2 2
6 Kate Sohr Annunciation Elementary S 1:48.0 1
7 Kristen Henry CYO Unattached 1:52.9
Grade 3-4 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Tilly Swift 4 Immaculate Conception 1:26.2 6
2 Molly Costiglio Annunciation Elementary S 1:36.0 5
3 Rory Sheridan Annunciation Elementary S 1:36.6 4
Grade 5-6 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Isabel Lago 6 Immaculate Heart of Mary 1:16.6 6
2 Mackenzie Hughes 5 St. Joseph Of Bronxville 1:24.4 5
3 Lyn Caviezel 6 Saints John & Paul Parish 1:26.2 4
4 Meagan McMahon Annunciation Elementary S 1:27.5 3
5 Elizabeth White Annunciation Elementary S 1:33.4 2
6 Rachel Bonanno Annunciation Elementary S 1:34.3 1
7 Ally Sheridan Annunciation Elementary S 1:36.4
8 Samantha Murabito 6 Saints John & Paul Parish 1:38.0
9 Hannah Cleary 8 Saints John & Paul Parish 1:38.1
10 Katherine Barry Annunciation Elementary S 1:44.2
Grade 7-8 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Lauren Sosa 8 Saints John & Paul Parish 1:13.9 6
2 Kerry Sheridan Annunciation Elementary S 1:21.9 5
3 Hannah White Annunciation Elementary S 1:24.5 4
Grade 3-4 Girls Team Scores (7 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Immaculate Heart of Mary 30 5 4 0 0 21 0
2 Immaculate Conception 28 22 4 0 0 2 0
3 Saints John & Paul Parish 22 6 5 0 0 11 0
3 CYO Unattached 22 10 6 0 0 6 0
5 Annunciation Elementary S 16 14 2 0 0 0 0
6 Our Lady of Mt. Carmel 13 0 0 0 0 13 0
Grade 5-6 Girls Team Scores (7 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 St. Joseph Of Bronxville 39 21 0 0 0 18 0
2 Immaculate Heart of Mary 28 15 1 0 0 12 0
3 Villa Maria Academy 26 4 11 0 0 11 0
4 Annunciation Elementary S 21 14 7 0 0 0 0
5 Our Lady of Mt. Carmel 15 2 0 0 0 13 0
6 Saints John & Paul Parish 10 6 0 0 0 4 0
7 Good Counsel Academy Elem 4 1 0 0 0 3 0
8 Immaculate Conception 2 0 0 0 0 2 0
8 CYO Unattached 2 0 2 0 0 0 0
Grade 7-8 Girls Team Scores (7 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Saints John & Paul Parish 49 36 6 0 0 7 0
2 Annunciation Elementary S 28 9 5 0 0 14 0
3 Immaculate Conception 15 5 0 0 0 10 0
4 Immaculate Heart of Mary 14 3 0 0 0 11 0
5 Our Lady of Mt. Carmel 2 2 0 0 0 0 0
Grade K Girls Team Scores (5 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Immaculate Conception 29 12 0 0 0 17 0
2 Annunciation Elementary S 25 7 0 0 0 18 0
3 Our Lady of Mt. Carmel 13 12 0 0 0 1 0
4 Villa Maria Academy 10 5 0 0 0 5 0
5 Saints John & Paul Parish 7 3 0 0 0 4 0
6 Immaculate Heart of Mary 3 0 0 0 0 3 0
Grade 1-2 Girls Team Scores (6 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Saints John & Paul Parish 41 25 0 0 0 16 0
2 Immaculate Conception 19 4 0 0 0 15 0
3 Immaculate Heart of Mary 16 9 0 0 0 7 0
3 Annunciation Elementary S 16 10 0 0 0 6 0
5 Holy Innocents Track and 13 3 0 0 0 10 0
6 CYO Unattached 12 12 0 0 0 0 0
7 Good Counsel Academy Elem 6 0 0 0 0 6 0