Washingtonville Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.55 | Aniyah Fisher | 6th | Prelims H3 | Class A/D Girls | |
13.58 | Aniyah Fisher | 9th | Finals H1 | Class A/D Girls | |
14.93 | SB | Nicole Geary | 28th | Prelims H2 | Class A/D Girls |
200 Meter Dash | |||||
27.61 | SB | Christiane White | 6th | Prelims H2 | Class A/D Girls |
27.76 | Christiane White | 6th | Finals H1 | Class A/D Girls | |
27.85 | SB | Nia Brown | 7th | Finals H1 | Class A/D Girls |
27.88 | Nia Brown | 4th | Prelims H3 | Class A/D Girls | |
400 Meter Dash | |||||
58.45 | SB | Jennifer Boerke | 2nd | Finals H6 | Class A/D Girls |
1:04.20 | Hannah Nevel | 16th | Finals H4 | Class A/D Girls | |
1:04.79 | Tina Jeroloman | 18th | Finals H4 | Class A/D Girls | |
800 Meter Run | |||||
2:39.49 | Samiya Hale | 16th | Finals H1 | Class A/D Girls | |
2:51.57 | Ani Rosario | 20th | Finals H1 | Class A/D Girls | |
2:51.87 | Cathryn Evans | 21st | Finals H1 | Class A/D Girls | |
1500 Meter Run | |||||
5:14.58 | Katie Smolar | 10th | Finals H2 | Class A/D Girls | |
5:48.96 | SB | Sara Aselta | 17th | Finals H1 | Class A/D Girls |
6:48.90 | SB | Caeley Warren | 19th | Finals H1 | Class A/D Girls |
3000 Meter Run | |||||
12:54.69 | Chrissi Galvin | 11th | Finals H3 | Class A/D Girls | |
13:51.60 | SB | Caeley Warren | 14th | Finals H3 | Class A/D Girls |
14:06.62 | SB | Kelli Nienstadt | 15th | Finals H3 | Class A/D Girls |
100 Meter Hurdles | |||||
16.44 | SB | Debbie Boerke | 5th | Finals H1 | Class A/D Girls |
16.80 | Debbie Boerke | 6th | Prelims H3 | Class A/D Girls | |
17.83 | Michelle Gildea | 12th | Prelims H2 | Class A/D Girls | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:02.55 | Debbie Boerke | 1st | Finals H3 | Class A/D Girls | |
1:15.01 | Michelle Gildea | 9th | Finals H1 | Class A/D Girls | |
4x100 Meter Relay | |||||
49.31 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Class A/D Girls | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:58.53 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Class A/D Girls | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:13.64 | Relay Team | 4th | Finals H3 | Class A/D Girls | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Kateri Ruebenstahl | 9th | Finals H3 | Class A/D Girls |
Long Jump | |||||
14-4 | SB | Michelle Gildea | 14th | Finals H3 | Class A/D Girls |
11-2.5 | SB | Mikayla Mohead | 22nd | Finals H3 | Class A/D Girls |
Triple Jump | |||||
29-0.75 | SB | Christiane White | 18th | Finals H3 | Class A/D Girls |
26-8.25 | SB | Tina Jeroloman | 22nd | Finals H3 | Class A/D Girls |
Pole Vault | |||||
7-0 | SB | Kateri Ruebenstahl | 7th | Finals H3 | Class A/D Girls |
Discus | |||||
54-0 | Kateri Ruebenstahl | 26th | Finals H3 | Class A/D Girls | |
49-6 | SB | Nicole Geary | 27th | Finals H3 | Class A/D Girls |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.96 | Darnell Lubin | 15th | Prelims H4 | Class A/D Boys | |
12.88 | Aaron Sostre | 26th | Prelims H3 | Class A/D Boys | |
13.46 | SB | Lester Larhki | 28th | Prelims H1 | Class A/D Boys |
200 Meter Dash | |||||
22.36 | SB | T.j. Santiago | 2nd | Finals H1 | Class A/D Boys |
22.54 | T.j. Santiago | 1st | Prelims H2 | Class A/D Boys | |
23.59 | Josh Miesner | 12th | Prelims H4 | Class A/D Boys | |
26.99 | SB | Wen Xin Lu | 30th | Prelims H3 | Class A/D Boys |
400 Meter Dash | |||||
49.34 | T.j. Santiago | 1st | Finals H5 | Class A/D Boys | |
56.08 | SB | Alexander Leonty | 17th | Finals H1 | Class A/D Boys |
800 Meter Run | |||||
2:21.31 | Gino Giacoio | 26th | Finals H1 | Class A/D Boys | |
2:22.00 | SB | John Divirgilio | 27th | Finals H1 | Class A/D Boys |
2:37.48 | SB | Bryan Nienstadt | 28th | Finals H1 | Class A/D Boys |
1500 Meter Run | |||||
5:00.90 | Joey Abate | 8th | Finals H1 | Class A/D Boys | |
5:41.77 | SB | Nick Muti | 15th | Finals H1 | Class A/D Boys |
5:46.35 | SB | Steve Leon | 16th | Finals H1 | Class A/D Boys |
1600 Meter Run | |||||
4:48.91 | SB | Michael Carroll | 11th | Finals H2 | Class A/D Boys |
4:50.19 | SB | Mark Pietrzak | 13th | Finals H2 | Class A/D Boys |
4:50.25 | SB | Thomas Quinn | 14th | Finals H2 | Class A/D Boys |
3200 Meter Run | |||||
10:49.45 | SB | Dan Guzman | 12th | Finals H2 | Class A/D Boys |
11:14.15 | SB | Zach Creeden | 15th | Finals H2 | Class A/D Boys |
11:19.42 | SB | Thomas Lawless | 16th | Finals H2 | Class A/D Boys |
110 Meter Hurdles | |||||
16.49 | Nicholas Pham | 7th | Finals H1 | Class A/D Boys | |
17.25 | SB | Jacinto Gomez | 9th | Finals H1 | Class A/D Boys |
17.28 | Shawn Thompson | 9th | Prelims H2 | Class A/D Boys | |
17.32 | Jacinto Gomez | 10th | Prelims H1 | Class A/D Boys | |
17.35 | Nicholas Pham | 6th | Prelims H3 | Class A/D Boys | |
18.16 | Shawn Thompson | 10th | Finals H1 | Class A/D Boys | |
18.76 | SB | Steve Leon | 9th | Finals H1 | Class A/D Boys |
18.93 | SB | Joey Abate | 10th | Finals H3 | Class A/D Boys |
21.30 | SB | Nick Muti | 15th | Finals H4 | Class A/D Boys |
400 Meter Hurdles | |||||
59.73 | Ryan Nguyen | 8th | Finals H4 | Class A/D Boys | |
1:05.40 | SB | Jacinto Gomez | 14th | Finals H2 | Class A/D Boys |
1:08.62 | Shawn Thompson | 17th | Finals H2 | Class A/D Boys | |
3000 Meter Steeplechase | |||||
10:06.03 | Nick Cruz | 5th | Finals H2 | Class A/D Boys | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:22.02 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H3 | Class A/D Boys |
4x800 Meter Relay | |||||
9:35.90 | Relay Team | 10th | Finals H3 | Class A/D Boys | |
High Jump | |||||
5-5.75 | SB | Nick Muti | 4th | Finals H1 | Class A/D Boys |
5-3 | Andrew Ruebenstahl | 10th | Finals H3 | Class A/D Boys | |
5-0 | Louis Martinez | 13th | Finals H3 | Class A/D Boys | |
4-6 | Joey Abate | 14th | Finals H1 | Class A/D Boys | |
Long Jump | |||||
17-6 | SB | Andrew Ruebenstahl | 21st | Finals H3 | Class A/D Boys |
16-0.5 | SB | Joey Abate | 12th | Finals H1 | Class A/D Boys |
14-6 | SB | Nick Muti | 15th | Finals H1 | Class A/D Boys |
12-4.75 | SB | Steve Leon | 16th | Finals H1 | Class A/D Boys |
Pole Vault | |||||
11-0 | SB | Andrew Ruebenstahl | 8th | Finals H3 | Class A/D Boys |
11-0 | SB | Nick Negersmith | 9th | Finals H3 | Class A/D Boys |
9-0 | SB | Tom Sheboy | 12th | Finals H3 | Class A/D Boys |
Discus | |||||
81-9 | Nicholas Pham | 28th | Finals H3 | Class A/D Boys | |
77-1 | Travis Spaulding | 29th | Finals H3 | Class A/D Boys | |
73-10 | Matt Davey | 30th | Finals H3 | Class A/D Boys | |
Javelin | |||||
93-9 | SB | Nicholas Pham | 11th | Finals H3 | Class A/D Boys |
Shot Put | |||||
33-7 | Travis Spaulding | 20th | Finals H3 | Class A/D Boys | |
30-6.5 | SB | Nick Muti | 6th | Finals H1 | Class A/D Boys |
27-1 | SB | Noah Cruz | 28th | Finals H3 | Class A/D Boys |
26-5 | Matt Davey | 30th | Finals H3 | Class A/D Boys | |
25-9 | Joey Abate | 10th | Finals H1 | Class A/D Boys | |
20-9.5 | SB | Steve Leon | 16th | Finals H1 | Class A/D Boys |