Full

RaceTab 3 by MileSplit               Registered to: Janie Howell, Section One Coaches

                  Clarkstown South Gold Rush - 4/26/2014 6:39:36 PM                  
                          Clarkstown South HS, New City, NY                          

                Frosh-Soph Boys 110 Meter Hurdles                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Aidan Kutner          12 Bergen Co. V/T           15.5h   NWI
  2 Michael Danyluk       10 Clarkstown South         15.8h   NWI
  3 Dalisera Mikey        10 Tappan Zee               17.4h   NWI
  4 Matt Konigsberg          Harrison                 17.6h   NWI
  5 Haram Yang            10 Bergen Co. V/T           17.8h   NWI
  6 Jake Kurzhals         10 Pearl River              18.3h   NWI
  7 Jack Iannucci          9 Pearl River              18.6h   NWI
  8 Eilon Silverfrankel   10 John Jay - Cross Riv     19.2h   NWI
  9 Dylan Back            10 Suffern                  19.4h   NWI
 10 Richard Ellsworth     10 Suffern                  19.9h   NWI
 10 stephane fortune       9 Spring Valley            19.9h   NWI
 12 Travis Elmendorf      10 Pearl River              20.3h   NWI
 12 T'Shawn Jennings         Bergen Co. V/T           20.3h   NWI
 14 Liam Kelly            10 John Jay - Cross Riv     20.7h   NWI
 15 Peter Holohan          9 Clarkstown South         22.4h   NWI
 16 Joe Ruotolo           10 Clarkstown South         25.4h   NWI

                 Frosh-Soph Boys 200 Meter Dash                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Matt Konigsberg          Harrison                 23.30   NWI
  2 Nicholas McQuillan    10 Clarkstown South         23.70   NWI
  3 mich philistin        10 Spring Valley            23.90   NWI
  4 habacue toupaissant    9 Spring Valley            24.00   NWI
  5 Harkirat Anand        10 Bergen Co. V/T           24.30   NWI
  6 Tajheev Crawford      10 Spring Valley            24.50   NWI
  7 Jun Mattison             Harrison                 24.60   NWI
  7 Ritwik Baksi          10 Clarkstown North         24.60   NWI
  9 Daeseob Lim            9 Tappan Zee               24.70   NWI
 10 Shanric McFarlane     10 Poughkeepsie             24.80   NWI
 11 Michael Santos           Cardinal Hayes           25.00   NWI
 11 Robert Blue              Harrison                 25.00   NWI
 11 Connor Doyle             Bergen Co. V/T           25.00   NWI
 14 Rollens Florvil       10 Ramapo                   25.20   NWI
 15 Mike Lendino             Harrison                 25.30   NWI
 16 Christian Anderson       Cardinal Hayes           25.40   NWI
 16 jerry pierre           9 Spring Valley            25.40   NWI
 18 Dante Brown            9 Nyack                    25.50   NWI
 19 Aaron Banson             Cardinal Hayes           25.60   NWI
 19 Gerardo Velasquez      9 Bergen Co. V/T           25.60   NWI
 19 Romello Bradley       10 Ramapo                   25.60   NWI
 22 Edenis Augustin       10 Spring Valley            25.70   NWI
 23 Joseph Metcalfe        9 Pearl River              25.90   NWI
 23 Antony Misko           9 Suffern                  25.90   NWI
 25 Nick Brennan          10 Tappan Zee               26.00   NWI
 26 Augie St. Louis          Clarkstown South         26.10   NWI
 26 joseph vazquez         9 Spring Valley            26.10   NWI
 26 Genaro Fuentes         9 Tappan Zee               26.10   NWI
 29 Garrison Williams      9 Suffern                  26.20   NWI
 29 Nick Lucic            10 Tappan Zee               26.20   NWI
 29 Sebastian Felix       10 Nyack                    26.20   NWI
 32 James Casino           9 Clarkstown South         26.40   NWI
 33 Edward Kim            10 Rye Country Day Scho     26.50   NWI
 33 Scott Moretzky           Harrison                 26.50   NWI
 33 Minjae Park           11 Bergen Co. V/T           26.50   NWI
 36 Corbett Francis       10 Haldane                  26.60   NWI
 37 Frederick Koomson      9 Ramapo                   26.70   NWI
 37 Brandon Jones         10 Spring Valley            26.70   NWI
 37 Felipe Gomez           9 Rye Country Day Scho     26.70   NWI
 40 Justin Sorano         10 Tappan Zee               26.90   NWI
 41 Guerson T                Spring Valley            27.00   NWI
 41 Shatir Henry          10 Ramapo                   27.00   NWI
 41 Andrew Platt           9 Haldane                  27.00   NWI
 41 Sam Schwartz             Tappan Zee               27.00   NWI
 45 Jamel Ohere            9 Nanuet                   27.20   NWI
 45 Harry Sherer             Bergen Co. V/T           27.20   NWI
 45 Ivan Mooh-Mooh        10 Poughkeepsie             27.20   NWI
 45 Brandon Barcena       10 John Jay - Cross Riv     27.20   NWI
 49 Loukas Glover         10 Harrison                 27.30   NWI
 49 Jason Kemly              Bergen Co. V/T           27.30   NWI
 49 Chris Iorio           10 John Jay - Cross Riv     27.30   NWI
 52 Jason Francois         9 Ramapo                   27.40   NWI
 52 Craig Browning           Mahopac                  27.40   NWI
 54 Richard Rubio            Cardinal Hayes           27.50   NWI
 55 Elijah Banson            Cardinal Hayes           27.60   NWI
 56 Sung-Joong Moon       10 Green Meadow Waldorf     27.70   NWI
 56 Chad Schwam              Byram Hills              27.70   NWI
 56 Jack Aitken              Fox Lane                 27.70   NWI
 59 Souleymane Camara        Cardinal Hayes           27.80   NWI
 60 John Mateo               Tappan Zee               27.90   NWI
 60 avery hutson          10 Spring Valley            27.90   NWI
 62 William Bennet         9 Ramapo                   28.00   NWI
 63 Mohamad Nawas            Nanuet                   28.20   NWI
 64 Rutchler Louis         9 Ramapo                   28.30   NWI
 64 John Kim              10 Clarkstown South         28.30   NWI
 66 Jordan Sunny          10 Clarkstown North         28.40   NWI
 66 Griffen Wallick        9 John Jay - Cross Riv     28.40   NWI
 68 Joe Battaglia          9 Clarkstown South         28.50   NWI
 69 Ryan McKivergan        9 Clarkstown South         28.60   NWI
 70 Josh Ingber              Byram Hills              28.90   NWI
 70 Alan                     Nanuet                   28.90   NWI
 72 Darvin Mathew         10 Clarkstown North         29.00   NWI
 72 Daniel Alverado        9 Clarkstown South         29.00   NWI
 74 Tom Cameron            9 Tappan Zee               29.10   NWI
 75 Rui (Bob) Yang        10 Green Meadow Waldorf     29.20   NWI
 76 Andre Guy              9 Tappan Zee               29.40   NWI
 76 Brian Slinn              Nanuet                   29.40   NWI
 76 Daniel Lema            9 Nanuet                   29.40   NWI
 76 Anthony Farese         9 Nanuet                   29.40   NWI
 80 Patrick Bednarski        Suffern                  29.50   NWI
 81 Rafal Wojtanowski     10 Mahopac                  29.70   NWI
 81 Ryan Cummings          9 Clarkstown South         29.70   NWI
 83 Mario Liggieri           Clarkstown South         29.80   NWI
 84 Josiah Charles           Tappan Zee               29.90   NWI
 85 Messiah Bastidas         Cardinal Hayes           30.00   NWI
 85 Darlyn Delarosa          Cardinal Hayes           30.00   NWI
 87 Jack Dodd             10 Mahopac                  30.20   NWI
 88 Steven St.preux        9 Ramapo                   30.40   NWI
 88 Zachary Alexandre      9 Ramapo                   30.40   NWI
 90 Elliot Walker          9 Nyack                    30.80   NWI
 91 Trent Stafford           Byram Hills              30.90   NWI
 92 Joseph Bayer             Clarkstown South         31.20   NWI
 92 Sam Spione             9 John Jay - Cross Riv     31.20   NWI
 94 Dylan Cohen              Fox Lane                 31.30   NWI
 95 Jack Considine         9 Nanuet                   31.40   NWI
 96 Joe McGuire            9 Clarkstown South         31.70   NWI
 97 Brian McCabe           9 Clarkstown South         31.80   NWI
 98 Raji Bhandal             Clarkstown North         31.90   NWI
 99 Kyle Catalanotto         Pearl River              32.10   NWI
 99 Alec Kranyak          10 Clarkstown North         32.10   NWI
101 Patrick Scollan        9 Tappan Zee               32.20   NWI
102 James Kalappara          Tappan Zee               32.40   NWI
103 Sam Arkin              9 Fox Lane                 32.50   NWI
104 Cameron Winzinyer        Clarkstown North         34.80   NWI
105 Evan Rosenblum           Byram Hills              35.00   NWI
106 Josh Fromowitz         9 Clarkstown South         35.20   NWI
107 Nicholas Dietrich      9 Nanuet                   36.10   NWI
108 Ethan Spielvogel         Fox Lane                 36.80   NWI
109 Evan Frisina           9 Clarkstown North         38.20   NWI
110 J. Hasenbalg             Nanuet                   39.20   NWI

                Frosh-Soph Boys 200 Meter Hurdles                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Jake Kurzhals         10 Pearl River              27.70   NWI
  2 Dalisera Mikey        10 Tappan Zee               27.90   NWI
  3 Jack Iannucci          9 Pearl River              28.80   NWI
  4 Jon Crozier              Harrison                 29.20   NWI
  5 Paul Son              10 Pearl River              30.00   NWI
  6 Ryan Murray           10 Pearl River              30.30   NWI
  7 Christian Madigan      9 Pearl River              30.60   NWI
  8 T'Shawn Jennings         Bergen Co. V/T           30.90   NWI
  9 Richard Ellsworth     10 Suffern                  31.30   NWI
 10 Dylan Back            10 Suffern                  31.40   NWI
 11 Patrick Smith          9 Poughkeepsie             32.00   NWI
 12 Shane Veirun           8 Pearl River              33.00   NWI
 13 Liam Kelly            10 John Jay - Cross Riv     33.30   NWI
 14 Peter Holohan          9 Clarkstown South         33.60   NWI
 15 Ryan Edwards           9 Pearl River              35.60   NWI
 16 stephane fortune       9 Spring Valley            36.20   NWI

              Frosh-Soph Boys 3000 Meter Run               
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Patrick Hennelly      10 Suffern                9:22.7h
  2 Anas Ahmed            10 Nyack                  9:35.1h
  3 Austin Morretta       10 Fox Lane              10:04.8h
  4 Ryan Tso               9 Suffern               10:11.7h
  5 Ben Hochheiser         8 Suffern               10:14.7h
  6 Michael Morretta      10 Fox Lane              10:21.2h
  7 Conor Malagraph       10 Clarkstown South      10:30.7h
  8 William Bae           10 Fox Lane              10:31.1h
  9 Nick Linehan          10 Clarkstown South      10:37.0h
 10 Danny Kornblum        10 Suffern               10:45.0h
 11 Michael Morin          9 Fox Lane              10:46.9h
 12 Brandon Milich         9 Clarkstown South      10:47.2h
 13 Skyler Gardner         8 Suffern               10:47.4h
 14 Colin Byrnes          10 Clarkstown South      10:55.7h
 15 Jackson Adler            Rye Country Day       10:55.9h
 16 Jack Rodenbach         9 Clarkstown South      10:56.1h
 17 Noah Swan                Rye Country Day       10:56.3h
 18 Matt Borkoski          8 Pearl River           10:56.8h
 19 Mark Rubakh              Fox Lane              11:04.6h
 20 Brendan Gold           9 Suffern               11:05.5h
 21 Tim Berwick            8 Pearl River           11:09.2h
 22 Terry Roy             11 Clarkstown South      11:11.1h
 23 Jonah Fields           9 Nanuet                11:12.6h
 24 Stephen Klein          8 Pearl River           11:15.6h
 25 Charles Christian      9 Suffern               11:23.9h
 26 J. Yanis                 Rye Country Day       11:27.8h
 27 Conor Daly             8 Pearl River           11:29.8h
 28 Devin Sedwick          9 Suffern               11:42.0h
 29 Corneil Smith          9 John Jay - Cross Riv  11:46.0h
 30 Nevada Im             10 Bergen Co. V/T        11:47.1h
 31 Greg Kaplan            9 John Jay - Cross Riv  11:50.6h
 32 Heber Guerra-Recimos  10 Ramapo                11:53.3h
 33 Mohmed Jamal           9 Poughkeepsie          11:59.8h
 34 Zachary Kaplan        10 John Jay - Cross Riv  12:00.8h
 35 Nico Vivianco            Bergen Co. V/T        12:01.1h
 36 Aidan Gold             8 Suffern               12:07.2h
 37 Reuben Mevta             Bergen Co. V/T        13:13.1h
 38 Liam Coohill             Bergen Co. V/T        13:16.3h
 39 Nick Ricci             9 John Jay - Cross Riv  13:21.1h

                Frosh-Soph Boys Pole Vault                 
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Aidan Miller          10 Pearl River           12-09.00
  2 Christian Madigan      9 Pearl River           11-00.00
  3 Scott Moretzky           Harrison              10-00.00
  4 Lucas Glover             Harrison               9-06.00
  5 Arthur Araujo         10 Clarkstown South       9-00.00
  6 Michael Dugan          9 Bergen Co. V/T         8-06.00
  7 Connor Doyle             Bergen Co. V/T         8-06.00

                    Frosh-Soph Boys Long Jump                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Haram Yang            10 Bergen Co. V/T        19-09.50   NWI
  2 Eilon Silverfrankel   10 John Jay - Cross Riv  18-05.50   NWI
  3 Daeseob Lim            9 Tappan Zee            18-05.25   NWI
  4 Aaron Mayers          10 Cardinal Hayes        18-02.00   NWI
  5 Mike Lendino             Harrison              18-00.50   NWI
  6 Luqman Issah          10 Pearl River           17-06.25   NWI
  7 Justin Marsland        8 Nyack                 17-05.00   NWI
  8 Dante Brown            9 Nyack                 17-02.00   NWI
  9 Matt Rossi               Harrison              17-01.25   NWI
 10 Mike L.                  Byram Hills           17-00.00   NWI
 10 Hong Yu Zhao             JFK Catholic          17-00.00   NWI
 10 Robert Blue              Harrison              17-00.00   NWI
 10 Jay Martins              Harrison              17-00.00   NWI
 14 Joseph Metcalfe        9 Pearl River           16-10.25   NWI
 15 Kevin Aguirre            Harrison              16-10.00   NWI
 16 Augie St. Louis          Clarkstown South      16-09.50   NWI
 17 Samuel Gue            10 Ramapo                16-08.00   NWI
 17 Paul Son              10 Pearl River           16-08.00   NWI
 19 Jun Mattison             Harrison              16-06.50   NWI
 20 Chris H.                 Byram Hills           16-06.00   NWI
 21 Brandon Barcena       10 John Jay - Cross Riv  16-05.50   NWI
 22 Andrei Isichenko         Byram Hills           16-05.00   NWI
 23 Nick Brennan          10 Tappan Zee            16-04.00   NWI
 24 Dalisera Mikey        10 Tappan Zee            16-03.50   NWI
 24 Nick Lucic            10 Tappan Zee            16-03.50   NWI
 26 Chris Baglieri           Bergen Co. V/T        16-00.00   NWI
 27 James B.                 Byram Hills           15-09.25   NWI
 28 Corydon Zouzias       10 Haldane               15-09.00   NWI
 29 Rutchler Louis         9 Ramapo                15-05.00   NWI
 30 Michael Biskup           Fox Lane              15-04.00   NWI
 31 Ryan Edwards           9 Pearl River           14-11.00   NWI
 31 Jason Katz               Byram Hills           14-11.00   NWI
 33 Dan Levine               Byram Hills           14-08.50   NWI
 34 Cooper Migden          9 John Jay - Cross Riv  14-08.00   NWI
 35 James Casino           9 Clarkstown South      14-06.50   NWI
 36 Griffen Wallick        9 John Jay - Cross Riv  14-05.00   NWI
 37 avery hutson          10 Spring Valley         14-03.00   NWI
 38 Antony Misko           9 Suffern               14-00.00   NWI
 39 Stuart Robbins           Byram Hills           13-10.00   NWI
 39 Shane Veirun           8 Pearl River           13-10.00   NWI
 41 Chris`                   John Jay - Cross Riv  13-05.00   NWI
 42 Jake                     Byram Hills           12-07.50   NWI
 43 Sam Spione             9 John Jay - Cross Riv  12-04.50   NWI
 44 Kyle Catalanotto         Pearl River           11-09.00   NWI
 45 Reece Barr             9 John Jay - Cross Riv  11-07.00   NWI
 46 Josh Fromowitz         9 Clarkstown South      10-02.00   NWI

                   Frosh-Soph Boys Triple Jump                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Michael Danyluk       10 Clarkstown South      42-07.75   NWI
  2 Haram Yang            10 Bergen Co. V/T        39-08.50   NWI
  3 Eilon Silverfrankel   10 John Jay - Cross Riv  39-02.50   NWI
  4 Daeseob Lim            9 Tappan Zee            37-04.00   NWI
  5 Mike Lendino             Harrison              36-09.00   NWI
  6 Jun Mattison             Harrison              36-03.50   NWI
  7 Nathan Smith             Cardinal Hayes        36-01.00   NWI
  8 Mike LaGravinese         Byram Hills           35-01.00   NWI
  9 Kevin Aguirre            Harrison              34-10.50   NWI
 10 Jay Martins              Harrison              34-04.50   NWI
 11 Hong Yu Zhao             JFK Catholic          34-02.50   NWI
 12 Dylan Back            10 Suffern               33-11.75   NWI
 13 Robert Blue              Harrison              33-10.00   NWI
 14 Gerardo Velasquez      9 Bergen Co. V/T        33-09.00   NWI
 15 Justin Marsland        8 Nyack                 33-06.00   NWI
 16 Matt Rossi               Harrison              33-01.50   NWI
 17 Chris Hadioro            Byram Hills           33-00.50   NWI
 18 Dan Levine               Byram Hills           32-11.00   NWI
 19 Minjae Park           11 Bergen Co. V/T        32-04.50   NWI
 20 Shatir Henry          10 Ramapo                32-01.00   NWI
 21 Cooper Migden          9 John Jay - Cross Riv  30-00.50   NWI
 22 Richard Ellsworth     10 Suffern               29-05.50   NWI
 23 Hella Tall               Cardinal Hayes        29-03.50   NWI
 24 Jason Katz               Byram Hills           28-11.00   NWI
 25 Griffen Wallick        9 John Jay - Cross Riv  28-05.50   NWI
 26 Stuart Robbins           Byram Hills           27-11.00   NWI
 27 Sam Spione             9 John Jay - Cross Riv  27-08.00   NWI
 28 Jake H.                  Byram Hills           27-04.00   NWI
 29 Reece Barr             9 John Jay - Cross Riv  26-04.00   NWI

                 Frosh-Soph Boys High Jump                 
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Luqman Issah          10 Pearl River            6-02.00
  2 Mike Dwyer               Nanuet                 5-04.00
  3 Charlie Harten        10 Clarkstown South       5-02.00
  3 Brandon Jones         10 Spring Valley          5-02.00
  5 Romello Bradley       10 Ramapo                 5-02.00
  6 Ryan Murray           10 Pearl River            5-00.00
  7 Jeffrey Dangler        9 Nyack                  5-00.00
  8 Mike LaGravinese         Byram Hills            5-00.00
  9 Sam Cawkwell             Byram Hills            4-09.00
  9 Andrei Isichenko         Byram Hills            4-09.00
 11 Max Nevola             9 Nyack                  4-06.00
 11 Justin Mateo             Tappan Zee             4-06.00
 11 Chris Hadioro            Byram Hills            4-06.00
 11 Michael Biskup           Fox Lane               4-06.00

                    Frosh-Soph Boys Shot Put                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Juwan Devone             Cardinal Hayes        42-04.00     *
  2 Andrew Uhl               Tappan Zee            37-05.50     *
  3 Prince Emili          10 Clarkstown North      36-04.00     *
  4 Mouzakis Anastasios    9 Tappan Zee            35-11.50     *
  5 Terrick Moncrief         Cardinal Hayes        35-07.00     *
  6 Terrell Alexander        Cardinal Hayes        34-03.25     *
  7 Cliventz Alexis        9 Ramapo                33-04.50     *
  8 Trevon Gordon         10 Ramapo                32-09.00     *
  9 Mike Risolo           10 Tappan Zee            32-08.50     *
  9 Andrew Hirsch            Harrison              32-08.50     *
 11 Hannes Bohning           Rye Country Day       32-04.50     *
 12 Alex Fanelli             Harrison              32-02.50     *
 13 Luke Vancraeynest        Fox Lane              31-11.00     *
 14 Yuri Belz             10 Pearl River           31-04.75     *
 15 Kelvin Carino         11 Bergen Co. V/T        30-03.25     *
 16 Jahken Collins         9 Ramapo                30-00.00     *
 17 marc augustin          9 Spring Valley         29-11.00     *
 18 John Genovessi        10 Nyack                 29-09.25     *
 19 joshua ramponeau       9 Spring Valley         29-08.00     *
 20 Steven St.preux        9 Ramapo                29-00.00     *
 21 Alex Poulin           10 Clarkstown North      28-05.25     *
 22 Sham Albirdissay         Rye Country Day       28-05.00     *
 23 Emmanuel Disna           Spring Valley         28-03.00     *
 24 Barsoom Tawfik           Bergen Co. V/T        28-00.50     *
 25 Malcolm McDermid       9 Nanuet                27-09.25     *
 26 Sebastian Prado          Harrison              27-09.00     *
 27 Joao Mota                Fox Lane              27-07.00     *
 28 Daniil Gregoriev      10 Nyack                 27-06.50     *
 29 Jake Brown            10 John Jay - Cross Riv  27-06.00     *
 30 Conor Gates              Harrison A            27-05.00     *
 31 Jake Jochum            8 Suffern               26-10.50     *
 32 Adam Mariano          10 Suffern A             26-05.00     *
 33 Paul Monteleone        9 John Jay - Cross Riv  26-04.25     *
 34 Jen-Kin Wang           9 Clarkstown North      26-04.00     *
 35 Corydon Zouzias       10 Haldane               26-01.50     *
 36 R. Jablonski             Tappan Zee A          26-00.00     *
 37 Will McClintock          Rye Country Day       25-11.00     *
 38 Sam Adler                Harrison A            25-05.00     *
 39 Fulgione Nick         10 Tappan Zee A          25-00.50     *
 40 Tuhy                     Bergen Co. V/T A      24-07.25     *
 41 Michael Dugan          9 Bergen Co. V/T        24-07.00     *
 42 Pat Doyle              9 Pearl River           24-06.00     *
 43 Michael Morales        9 Tappan Zee A          24-05.50     *
 44 Austin Daly              Pearl River           24-05.00     *
 45 Samuel Chen            9 Nanuet                24-03.00     *
 46 Nick Van-Slyck        10 John Jay - Cross Riv  24-02.25     *
 47 Joe Palmotto             Mahopac               24-00.50     *
 47 Dan Eisenhower           Byram Hills           24-00.50     *
 49 Jerrin James           9 Clarkstown North A    24-00.00     *
 50 Benjamin Felix         9 Nyack                 23-11.50     *
 51 Vincent Mallett       10 Bergen Co. V/T A      23-04.75     *
 52 Andrew Rocchi            Harrison A            23-03.00     *
 53 Sean Broskewicz          Byram Hills           22-07.50     *
 54 Eli Brenner            9 Suffern               22-03.00     *
 55 Jacob Brenner          9 Nanuet                22-01.00     *
 56 Adam Ramani              Bergen Co. V/T A      21-07.25     *
 56 Mike Kroengold           Byram Hills           21-07.25     *
 58 Dale Heady               Mahopac               18-11.75     *
 59 Dustin Collins        10 Suffern               18-04.00     *
=================================================================
    Team                                              Mark   Pts
=================================================================
  1 Ramapo                                       125-01.50     
  2 Cardinal Hayes                               112-02.25     
  3 Tappan Zee                                   106-01.50     
  4 Harrison                                      92-08.00     
  5 Clarkstown North                              91-01.25     

               Frosh-Soph Boys Discus Throw                
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Cliventz Alexis        9 Ramapo                  106-11
  2 Jahken Collins         9 Ramapo                   90-08
  3 Mike Risolo           10 Tappan Zee               88-07
  4 Mouzakis Anastasios    9 Tappan Zee               84-09
  5 marc augustin          9 Spring Valley            84-00
  6 Joshua K.             10 Spring Valley            83-04
  7 Hannes Boehning        9 Rye Country Day Scho     82-08
  8 Adam Mariano          10 Suffern A                80-05
  9 Yuri Belz             10 Pearl River              75-03
  9 Andrew Hirsch            Harrison                 75-03
 11 Gabe Lara             10 Albertus Magnus          74-06
 12 Jake Brown            10 John Jay - Cross Riv     73-10
 13 Luke Vancraeynest        Fox Lane                 73-09
 14 Jake Jochum            8 Suffern                  73-00
 15 Shams Elbardissey      9 Rye Country Day Scho     72-07
 16 Alex Fanelli             Harrison                 71-11
 17 Barwin                12 Spring Valley            70-05
 18 Dave Yakal            10 Albertus Magnus          70-02
 19 Alex Poulin           10 Clarkstown North         68-09
 20 Barsoom Tawfik           Bergen Co. V/T           68-05
 21 Damir Bligen             Cardinal Hayes           68-04
 22 Trevor Stanton           Bergen Co. V/T           68-01
 23 Daniil Gregoriev      10 Nyack                    67-03
 24 Michael Morales        9 Tappan Zee A             67-01
 25 John Genovessi        10 Nyack                    66-11
 26 Nick Van-Slyck        10 John Jay - Cross Riv     66-08
 27 Emmanuel Disna           Spring Valley            65-07
 28 Samuel Chen            9 Nanuet                   64-00
 28 Paul Monteleone        9 John Jay - Cross Riv     64-00
 28 Jen-Kin Wang           9 Clarkstown North         64-00
 31 Connor Gates           9 Harrison                 61-07
 32 Corydon Zouzias       10 Haldane                  61-02
 33 Will McClintock          Rye Country Day          60-09
 34 Joao Mota                Fox Lane                 60-02
 35 Michael Dugan          9 Bergen Co. V/T           60-00
 36 Pat Doyle              9 Pearl River              58-04
 37 Anthony Palmiotto     10 Clarkstown North         57-08
 38 Terrell Alexander        Cardinal Hayes           56-08
 39 Cameron Forte            Byram Hills              56-00
 40 Jacob Brenner          9 Nanuet                   54-07
 41 Nick Chirico             Rye Country Day          54-04
 41 Adam Ramani              Bergen Co. V/T A         54-04
 43 Zachary Zamot            Ramapo                   53-06
 44 Benjamin Felix         9 Nyack                    53-02
 45 Jerrin James           9 Clarkstown North A       52-00
 46 Mike Kroengold           Byram Hills              50-04
 47 Austin Daly              Pearl River              49-08
 48 Sean Broskewicz          Byram Hills              49-05
 49 Sebastian Prado          Harrison                 45-09
 50 Dan Eisenhower           Byram Hills              42-11
 51 Eli Brenner            9 Suffern                  42-07
 52 Dustin Collins        10 Suffern                  36-06
 53 Dale Heady               Mahopac                  25-06

                 Frosh-Soph Boys Shot Put                  
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Prince Emili          10 Clarkstown North     108-00.00
  2 Cliventz Alexis        9 Ramapo               106-11.00
  3 Jahken Collins         9 Ramapo                90-08.00
  4 Mike Risolo           10 Tappan Zee            88-07.00
  5 Mouzakis Anastasios    9 Tappan Zee            84-09.00
  6 marc augustin          9 Spring Valley         84-00.00
  7 Joshua K.             10 Spring Valley         83-04.00
  8 Adam Mariano          10 Suffern A             80-05.00
  9 Jake Jochum            8 Suffern               73-00.00
 10 Alex Fanelli             Harrison              71-11.00
 11 Dave Yakal            10 Albertus Magnus       70-02.00
 12 Alex                     Clarkstown North      68-09.00
 13 Barsoom Tawfik           Bergen Co. V/T        68-05.00
 14 Damir Bligen             Cardinal Hayes        68-04.00
 15 Daniil Gregoriev      10 Nyack                 67-03.00
 16 Michael Morales        9 Tappan Zee A          67-01.00
 17 John Genovessi        10 Nyack                 66-11.00
 18 Andrew Uhl               Tappan Zee            66-00.00
 19 ??? ???                  Clarkstown North      64-00.00
 20 Conor Gates              Harrison A            61-07.00
 21 Corydon Zouzias       10 Haldane               61-02.00
 22 Pat Doyle              9 Pearl River           58-04.00
 23 Adam Ramani              Bergen Co. V/T A      54-04.00
 24 Benjamin Felix         9 Nyack                 53-02.00
 25 ??? ???                  Clarkstown North      52-00.00
 26 Austin Daly              Pearl River           49-08.00

          Frosh-Soph Boys 4x100 Meter Relay           
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bergen Co. V/T                               46.80
      1) Harkirat Anand        2) David Zang            
      3) Chris Baglieri        4) Connor Doyle          
  2 Spring Valley                                47.30
  3 Nyack                                        47.70
  4 Ramapo                                       49.20
  4 Cardinal Hayes A                             49.20
  6 Bergen Co. V/T                               52.40
  7 Sleepy Hollow                                52.70
  8 John Jay - Cross River                       54.30
  9 Tappan Zee                                   58.00
 10 Nanuet                                       59.40
 11 Clarkstown North                           1:06.60

          Frosh-Soph Boys 4x400 Meter Relay           
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Clarkstown South A                         3:39.40
      1) Michael Danyluk       2) Charlie Harten        
      3) Arjun Sharma          4) Nicholas McQuillan    
  2 Pearl River                                3:40.00
  3 Sleepy Hollow                              3:55.20
  4 Spring Valley                              3:57.40
  5 Pearl River                                3:58.40
  6 Ramapo                                     4:03.00
  7 Cardinal Hayes A                           4:07.90
  8 Fox Lane A                                 4:08.70
  9 Tappan Zee A                               4:12.40
 10 Haldane                                    4:16.70
 11 Byram Hills                                4:17.20
 12 Ramapo                                     4:18.60
 13 Pearl River                                4:19.70
 14 Pearl River                                4:21.00
 15 Fox Lane B                                 4:21.80
 16 Clarkstown South C                         4:22.10
 17 Clarkstown South B                         4:23.00
 18 JFK Catholic                               4:23.30
 19 Ramapo                                     4:23.60
 20 Suffern                                    4:26.80
 21 Byram Hills                                4:28.40
 22 Byram Hills                                4:31.40
 23 Clarkstown North                           4:33.40
 24 Albertus Magnus                            4:35.50
 25 Nanuet                                     4:36.00
 26 Suffern                                    4:36.40
 27 John Jay - Cross River                     4:43.00
 28 Tappan Zee                                 4:46.00
 29 Nyack                                      4:47.50
 30 Suffern                                    5:06.70
 31 JFK Catholic                               5:13.20

        Frosh-Soph Boys Distance Medley Relay         
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Clarkstown South A                         8:15.60
      1) Jared Chin            2) Augie St. Louis       
      3) Diego Miranda         4) Austin Labbe          
  2 Bronxville A                               8:30.10
  3 Fox Lane A                                 8:33.40
  4 Suffern                                    8:49.90
  5 Tappan Zee A                               8:55.30
  6 Haldane                                    8:56.10
  7 Pearl River                                9:00.30
  8 Fox Lane B                                 9:02.20
  9 Tappan Zee B                               9:02.60
 10 Clarkstown North                           9:08.00
 11 Byram Hills                                9:14.50
 12 Rye Country Day                            9:16.50
 13 Pearl River                                9:19.10
 14 Fox Lane C                                 9:21.40
 15 Clarkstown South B                         9:25.30
 16 Clarkstown North                           9:25.70
 17 Cardinal Hayes                             9:26.40
 18 John Jay - Cross River                     9:29.00
 19 Nanuet                                     9:34.00
 20 Byram Hills                                9:35.30
 21 Mahopac A                                  9:46.50
 22 Albertus Magnus                            9:50.00
 23 Fox Lane D                                 9:52.90
 24 Tappan Zee C                               9:59.90
 25 Byram Hills                               10:00.70
 26 Bronxville B                              10:11.10
 27 Haldane                                   10:25.00
 28 JFK Catholic                              10:29.90
 29 Suffern                                   11:04.10
 30 Clarkstown South C                        11:09.80
 31 JFK Catholic                              11:31.50

               Frosh-Soph Girls 100 Meter Hurdles                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Kyra Greenbaum         9 Suffern                  16.00   NWI
  2 Maggie Paragian          Bergen Co. V/T           17.70   NWI
  3 Lea Sarmiento            Harrison                 18.00   NWI
  4 Catherine W.             Rye Country Day          18.10   NWI
  5 Ansley Jones          10 Bronxville               18.20   NWI
  6 Fiona Wisehart        10 John Jay - Cross Riv     18.60   NWI
  7 Liana Najaroen        10 Clarkstown North         18.90   NWI
  8 Cache Angus              Bergen Co. V/T           19.00   NWI
  9 Emma Hochman             Harrison                 19.30   NWI
 10 Julia Provino            Harrison                 19.40   NWI
 11 Kathleen Newman        9 John Jay - Cross Riv     19.60   NWI
 12 Drew Kesselmark          Rye Country Day          19.80   NWI
 13 Kayla Paragian           Bergen Co. V/T           19.90   NWI
 13 Crystal Garcia           Nanuet                   19.90   NWI
 15 Julianne Conroy       10 Pearl River              20.20   NWI
 16 Christine Scerbo      10 Clarkstown South         20.50   NWI
 17 Talia Mandell            Rye Country Day          20.80   NWI
 17 Ishik Surdum             Bergen Co. V/T           20.80   NWI
 19 Alexandra Ryan         9 Nanuet                   21.00   NWI
 20 Ann McCormack          8 Pearl River              21.10   NWI
 21 Tamalie Ranatunga        Bergen Co. V/T           21.50   NWI
 22 Courtney Zozulia         Bergen Co. V/T           21.60   NWI
 22 Alyssa Ramsey          9 John Jay - Cross Riv     21.60   NWI
 24 Kate Kassin              Rye Country Day          22.00   NWI
 25 Kaleigh Ritchie          Pearl River              22.20   NWI
 26 Kaleigh Meidreich        Pearl River              23.80   NWI

               Frosh-Soph Girls 200 Meter Hurdles                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Kyra Greenbaum         9 Suffern                  28.00   NWI
  2 Louise Jones           8 Nyack                    29.30   NWI
  3 Nicole Becker         10 Suffern                  30.70   NWI
  4 Caroline Kirby         8 Bronxville               31.40   NWI
  5 Catherine Walker         Rye Country Day          32.20   NWI
  6 Laura Goodman         10 Clarkstown South         32.30   NWI
  7 Lea Sarmiento            Harrison                 32.40   NWI
  8 Julia Provino            Harrison                 33.60   NWI
  9 Emma Hochman             Harrison                 34.10   NWI
 10 Kayla Paragian           Bergen Co. V/T           34.20   NWI
 11 Ansley Jones          10 Bronxville               34.50   NWI
 12 Fiona Wisehart        10 John Jay - Cross Riv     34.60   NWI
 13 Michelle Tu              Bergen Co. V/T           35.00   NWI
 14 Kathleen Newman        9 John Jay - Cross Riv     35.40   NWI
 15 Drew Kesselmark          Rye Country Day          35.50   NWI
 16 Talia Mandell            Rye Country Day          36.20   NWI
 17 Ishik Surdum             Bergen Co. V/T           36.80   NWI
 18 Chloe Hutchins        10 Nyack                    37.00   NWI
 19 Sara Hartleben           Fox Lane                 37.40   NWI
 20 Georgia Edwards          Fox Lane                 37.70   NWI
 21 Stephanie M.             Nanuet                   38.00   NWI
 22 Kate Kassin              Rye Country Day          38.10   NWI
 23 Tamalie Ranatunga        Bergen Co. V/T           38.20   NWI
 24 Courtney Zozulia         Bergen Co. V/T           38.40   NWI
 25 Rachel Gordon          9 White Plains             39.60   NWI
 26 Juliette Miranda         Fox Lane                 39.90   NWI
 27 Julia Alcoba             Harrison                 40.90   NWI
 28 Taylor Haughton          Nanuet                   41.80   NWI

                 Frosh-Soph Girls 200 Meter Dash                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Jinjer Pearce            Rye Country Day          26.40   NWI
  2 Margot Richards        8 Bronxville               26.90   NWI
  3 Caroline DePaul       10 Bronxville               27.20   NWI
  4 Sophie Kohlhoff        9 Bronxville               27.50   NWI
  5 Marisa Gazzola           Harrison                 27.90   NWI
  6 Abbey Stowell          8 Haldane                  28.00   NWI
  6 Maya Samad               Harrison                 28.00   NWI
  8 Mia Yancy                Tuckahoe                 28.10   NWI
  9 Alisa Fominykh         7 Bronxville               28.20   NWI
  9 Madjeanna Brutus       9 Spring Valley            28.20   NWI
 11 Christine Cardascia      Harrison                 28.40   NWI
 12 Djazmina Jean-Pierre  10 Ramapo                   28.50   NWI
 13 Mary Okeke            10 Clarkstown South         28.60   NWI
 14 Peggy Delva            9 Ramapo                   28.80   NWI
 14 Melissa Moise         10 Ramapo                   28.80   NWI
 16 Charlotte Boehning       Rye Country Day          28.90   NWI
 16 Jackson Maddy          8 Tappan Zee               28.90   NWI
 18 shanice dunn           9 Spring Valley            29.00   NWI
 19 Caitlin Alcoba           Harrison                 29.20   NWI
 20 Alyssa Ramsey          9 John Jay - Cross Riv     29.30   NWI
 21 Caroline Kimmel          Rye Country Day          29.40   NWI
 21 Kiyara Santos          7 Spring Valley            29.40   NWI
 23 Patricia Oates         9 Pearl River              29.50   NWI
 24 Chloe Schettino          Harrison                 29.60   NWI
 25 Alyssa Tucker         10 Nyack                    29.70   NWI
 25 Rebbecca O'Callaghan  10 JFK Catholic             29.70   NWI
 27 Ryann Fitzgerald         Harrison                 29.80   NWI
 28 nicolette mckenzie    10 Spring Valley            30.20   NWI
 28 Jill Costanzo         10 Clarkstown North         30.20   NWI
 28 Drew Chung               Tappan Zee               30.20   NWI
 31 Helena Kim               Bergen Co. V/T           30.30   NWI
 31 Ashley Haines          7 Haldane                  30.30   NWI
 33 Kaitlyn Trusty         9 Tappan Zee               30.50   NWI
 33 Emma McCormick         9 Fox Lane                 30.50   NWI
 35 Sha'Riah Seward        9 Ramapo                   30.60   NWI
 36 Tamika Mincey         10 Poughkeepsie             30.80   NWI
 37 Dixie Duggan           9 Suffern                  30.90   NWI
 37 Olivia Del Savio      10 John Jay - Cross Riv     30.90   NWI
 39 Diane Aminata            Rye Country Day          31.00   NWI
 40 Nicola Leake             Rye Country Day          31.10   NWI
 41 Jillian St. Onge       9 Clarkstown South         31.20   NWI
 41 Eva Friedberg          9 Nyack                    31.20   NWI
 43 Harriet Carino        10 Suffern                  31.30   NWI
 44 Stephane Muserlain     9 Clarkstown South         31.40   NWI
 44 Jade Sampogna          9 Nyack                    31.40   NWI
 46 Gianna Rappa          11 John Jay - Cross Riv     31.50   NWI
 47 Samantha Scerbo       11 Clarkstown South         31.60   NWI
 47 Kezia Otinkorang         Bergen Co. V/T           31.60   NWI
 47 Mary-Margaret Dwyer    9 Haldane                  31.60   NWI
 47 Britney White          9 Nyack                    31.60   NWI
 51 Peyton David          10 John Jay - Cross Riv     31.70   NWI
 51 Emily Donnelly         9 Pearl River              31.70   NWI
 53 Heba Yacoub           10 Albertus Magnus          31.80   NWI
 53 Christie Ulloa           Bergen Co. V/T           31.80   NWI
 55 Kyra Wilkowski           Fox Lane                 31.90   NWI
 56 Jill Teitelbaum        9 Clarkstown North         32.00   NWI
 56 Crystal Garcia           Nanuet                   32.00   NWI
 56 Brittany Ferguson        Poughkeepsie             32.00   NWI
 56 Kaleigh Ritchie          Pearl River              32.00   NWI
 60 Molly Sweeney         10 John Jay - Cross Riv     32.10   NWI
 61 Leigh Weiss              Rye Country Day          32.20   NWI
 61 Emily Dugoff             Harrison                 32.20   NWI
 61 Nicole Haindl            Fox Lane                 32.20   NWI
 61 Mary Reiner              Pearl River              32.20   NWI
 61 Kristin Rivera        10 Albertus Magnus          32.20   NWI
 66 Annie Barbera            Fox Lane                 32.30   NWI
 67 Isabel King              White Plains             32.40   NWI
 67 Lindsey Ferrante         Nanuet                   32.40   NWI
 69 shanya pierre          9 Spring Valley            32.60   NWI
 69 Danielle Ferguson     10 Albertus Magnus          32.60   NWI
 71 Nadine Mastrong          Nanuet                   32.70   NWI
 72 Kayla Hackett          9 Suffern                  33.10   NWI
 73 Elizabeth Robinson       Rye Country Day          33.20   NWI
 74 Fabiana Doahse           Tappan Zee               33.30   NWI
 74 Sully Castro             White Plains             33.30   NWI
 76 Tamar Emanuel          9 Suffern                  33.50   NWI
 76 Jessie Sullivan       10 Pearl River              33.50   NWI
 76 Chelsea Cohn          10 Tappan Zee               33.50   NWI
 76 Elizabeth Dizon       10 Clarkstown North         33.50   NWI
 80 Veronica Boeck           Fox Lane                 33.70   NWI
 81 Kasey Lehner             Clarkstown North         33.80   NWI
 82 Kristina Sassano         Tappan Zee               33.90   NWI
 83 Nyla Gallashaw           Tuckahoe                 34.10   NWI
 83 Laura McKenna            Tappan Zee               34.10   NWI
 83 Kate Kelly            11 Albertus Magnus          34.10   NWI
 86 Catherine Brennan      9 JFK Catholic             34.20   NWI
 86 Aminallan             10 Clarkstown South         34.20   NWI
 88 Claire Hatala         11 Albertus Magnus          34.40   NWI
 88 Yazil Ramos              Pearl River              34.40   NWI
 90 Tsuei                    Clarkstown South         34.50   NWI
 90 Kim Morales              Tappan Zee               34.50   NWI
 92 Grace Hamby            9 White Plains             34.60   NWI
 93 Nicole Calixto        10 Nyack                    34.70   NWI
 94 Jilliam Koesner          Tappan Zee               34.80   NWI
 94 Achsah Shaji           9 Nanuet                   34.80   NWI
 94 Juliette Barry         9 Nanuet                   34.80   NWI
 94 Lea Walsh             10 John Jay - Cross Riv     34.80   NWI
 98 Samantha Garcia          White Plains             34.90   NWI
 98 Jane Choe                Tappan Zee               34.90   NWI
100 Mariah Mills-Anddruk   9 Green Meadow Waldorf     35.10   NWI
100 Jennifer Lopez           White Plains             35.10   NWI
102 Sophia Carnabucci      9 Haldane                  35.20   NWI
102 Emily Judge              Harrison                 35.20   NWI
104 Jessica Shah             Fox Lane                 35.40   NWI
105 Matti Shaw-Patino        Fox Lane                 35.50   NWI
106 Blumenfeld               Clarkstown South         35.60   NWI
106 Hailey Cowell            Fox Lane                 35.60   NWI
106 Claudia Gorman        10 John Jay - Cross Riv     35.60   NWI
109 Jessica Satgouari        Albertus Magnus          35.70   NWI
110 Courtney Giardina     10 Nyack                    35.90   NWI
111 Annaleise McGlade-Kil  9 Green Meadow Waldorf     36.00   NWI
111 Alyssa Loffredo        9 John Jay - Cross Riv     36.00   NWI
111 Kate Trujillo         12 White Plains             36.00   NWI
114 Sophia Grand-Campbell    Tappan Zee               36.20   NWI
115 Sarah Mcerlean           Fox Lane                 36.30   NWI
116 Theresa Glynn          9 Pearl River              37.00   NWI
117 Juliann Meija            White Plains             37.10   NWI
117 Cameron Satin            Tappan Zee               37.10   NWI
117 Hannah Langer          9 Haldane                  37.10   NWI
117 Nicole Pelliccio       9 Clarkstown North         37.10   NWI
121 Elizabeth Baxter         Rye Country Day          37.20   NWI
121 Aubrey Stowell        10 Haldane                  37.20   NWI
123 Lucy Levin            10 Clarkstown North         37.60   NWI
124 Dara Ricketts          9 Haldane                  37.70   NWI
124 Lucero Nahuis            White Plains             37.70   NWI
126 Pinela                   Clarkstown South         37.90   NWI
127 Joanna Todd              Albertus Magnus          38.00   NWI
128 Diana Thaxton            Ramapo                   38.40   NWI
129 Torie Dimaggio        10 White Plains             38.60   NWI
130 Natalie Stevens       10 Clarkstown North         38.90   NWI
131 Katie Martini          9 Nanuet                   40.50   NWI
132 Jessica Simpson          White Plains             40.70   NWI
133 Paulina Portnoy       10 Clarkstown North         41.30   NWI
134 Kristen Cignarella     9 White Plains             42.00   NWI
135 Abby Azadian             Mahopac                  42.10   NWI
136 Allyson Schofield        Mahopac                  42.50   NWI
137 Jessica Smith            Fox Lane                 43.70   NWI

              Frosh-Soph Girls 3000 Meter Run              
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Time
-----------------------------------------------------------
  1 Aaliyah Regg Wajid    10 Dewitt Clinton        10:40.30
  2 Kathryn Nohilly        9 John Jay - Cross Riv  11:12.40
  3 Jackie Becker          9 Suffern               11:54.80
  4 Briana Pertak            Harrison              12:09.70
  5 Katelin Corker         8 Suffern               12:20.10
  6 Seonah Kim            10 Fox Lane              12:28.90
  7 Emily Byrnes           7 Suffern               12:36.90
  8 Isabella Reider        9 Suffern               12:39.10
  9 Kristen Trombetta      8 Suffern               13:20.90
 10 Peyton David          10 John Jay - Cross Riv  13:28.00
 11 Allie Chu              9 Suffern               13:29.50
 12 Ashley Ramsey          9 John Jay - Cross Riv  13:30.40
 13 Jessica Moss           9 John Jay - Cross Riv  13:31.50
 14 Anna Howard              Bergen Co. V/T        13:37.00
 15 Mikako Inaba             Bergen Co. V/T        14:44.00
 16 Olivia Morabito        9 John Jay - Cross Riv  14:54.70
 17 Adare Cronin          10 John Jay - Cross Riv  15:00.00
 18 Tal Cohen-weinberg    12 John Jay - Cross Riv  15:57.00
 19 Kathleen Jajko         9 John Jay - Cross Riv  16:53.60

                Frosh-Soph Girls Pole Vault                
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Allison Moroney       10 Pearl River            7-06.00
  2 Claire Brennan        10 Pearl River            7-06.00
  3 Lauren O'Brien        10 Pearl River            7-06.00
  4 Sierra Angus             Bergen Co. V/T         7-00.00
  5 Alexandra Ryan         9 Nanuet                 7-00.00
  6 Brigit Dorrity           Bergen Co. V/T         7-00.00
  7 Amanda Hugh           10 Suffern                6-06.00
  7 Olivia O'Reilly       10 Suffern                6-06.00
  7 Siobhan Mariquit      10 Suffern                6-06.00
  7 Julianne Conroy       10 Pearl River            6-06.00
  7 Claire Jaworski          Pearl River            6-06.00
  7 Julianne Delgrosso    10 Pearl River            6-06.00
  7 Asha Grossberndt       9 Fox Lane               6-06.00
 14 Olena Volenchuk       10 Clarkstown South       6-00.00
 14 Chelsea Donohue       10 Pearl River            6-00.00
 14 Laura Feltman            Bergen Co. V/T         6-00.00

                   Frosh-Soph Girls Long Jump                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Kyra Greenbaum         9 Suffern               16-08.50   NWI
  2 Briana Dana            8 Clarkstown North      16-00.25   NWI
  3 Emily Dugoff             Harrison              15-10.00   NWI
  4 Ariel Lam                Bergen Co. V/T        14-10.00   NWI
  5 Chloe Schettino          Harrison              14-09.00   NWI
  6 Erin Clinton           8 Pearl River           14-09.00   NWI
  7 Nina Najaroen         10 Clarkstown North      14-04.00   NWI
  8 Nicole Becker         10 Suffern               14-03.50   NWI
  9 K Vanderpool             Dewitt Clinton        14-03.00   NWI
 10 Louise Jones           8 Nyack                 14-01.00   NWI
 11 Brigit Dorrity           Bergen Co. V/T        14-00.25   NWI
 12 jianah gedeon         10 Spring Valley         13-06.75   NWI
 13 Ashlyn Davan          10 Pearl River           13-05.00   NWI
 13 Tara Smyth            10 Pearl River           13-05.00   NWI
 15 Noor Ahmed            10 Bronxville            13-04.50   NWI
 16 Allison Moroney       10 Pearl River           13-04.00   NWI
 17 Jill Costanzo         10 Clarkstown North      13-01.00   NWI
 18 Brooke Hodgins           Bergen Co. V/T        12-10.50   NWI
 19 Dixie Duggan           9 Suffern               12-10.00   NWI
 19 Lauren O'Brien        10 Pearl River           12-10.00   NWI
 21 Julia Mercado         10 Clarkstown South      12-07.00   NWI
 22 elizabeth kelkay      10 Spring Valley         12-05.00   NWI
 23 Ashley Haines          7 Haldane               12-04.00   NWI
 23 Brittany Jaworski     10 Pearl River           12-04.00   NWI
 23 Jessica Fraser        10 Nyack                 12-04.00   NWI
 26 Rebecca Bass          10 Clarkstown North      12-02.50   NWI
 27 Amanda Hugh           10 Suffern               12-01.50   NWI
 28 Julia Kulkula          9 Clarkstown South      11-10.00   NWI
 29 Gianna Rappa          11 John Jay - Cross Riv  11-09.00   NWI
 30 Nupur                    Bergen Co. V/T        11-08.00   NWI
 31 Crisel Divingracia     9 Clarkstown South      11-07.00   NWI
 31 Tamar Emanuel          9 Suffern               11-07.00   NWI
 33 Christie Ulloa           Bergen Co. V/T        11-03.50   NWI
 34 Elena Kim                Rye Country Day       11-00.50   NWI
 35 Riya George              Ramapo                11-00.00   NWI
 36 Cierra Thezan          9 Spring Valley         10-08.00   NWI
 37 Lea Walsh             10 John Jay - Cross Riv  10-02.00   NWI
 38 cameron Angulo         9 JFK Catholic           9-07.00   NWI

                  Frosh-Soph Girls Triple Jump                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Emily Dugoff             Harrison              31-10.50   NWI
  2 Chloe Schettino          Harrison              31-10.00   NWI
  3 Briana Dana            8 Clarkstown North      31-00.00   NWI
  4 Natalie Urla          10 Clarkstown South      30-10.00   NWI
  5 Ryann Fitzgerald         Harrison              29-05.50   NWI
  6 Claire Brennan        10 Pearl River           29-03.00   NWI
  7 Noor Ahmed            10 Bronxville            29-02.25   NWI
  8 Liana Najaroen        10 Clarkstown North      29-01.50   NWI
  9 Ariel Lam                Bergen Co. V/T        28-09.00   NWI
 10 Nina Najaroen         10 Clarkstown North      28-08.00   NWI
 11 Julia Provino            Harrison              28-06.00   NWI
 12 Cache Angus              Bergen Co. V/T        28-05.50   NWI
 13 Tara Smyth            10 Pearl River           27-09.00   NWI
 14 Julia Mercado         10 Clarkstown South      27-05.00   NWI
 15 Shelby Han               Bergen Co. V/T        27-02.00   NWI
 16 Siobhan Mariquit      10 Suffern               26-10.00   NWI
 17 Taylor Haughton          Nanuet                26-08.00   NWI
 18 Crisel Divingracia     9 Clarkstown South      26-05.50   NWI
 19 Julia Kulkula          9 Clarkstown South      26-04.50   NWI
 20 Jaclyn Hughes          9 Clarkstown North      26-02.50   NWI
 21 Amanda Hugh           10 Suffern               25-06.00   NWI
 22 jianah gedeon         10 Spring Valley         25-05.00   NWI
 23 Caitlin Alcoba           Harrison              25-01.00   NWI
 24 Brianna Peterkin         Dewitt Clinton        24-10.00   NWI
 25 cameron Angulo         9 JFK Catholic          24-07.00   NWI
 26 Cierra Thezan          9 Spring Valley         22-10.50   NWI
 27 Ashlyn Davan          10 Pearl River           22-08.50   NWI
 27 Julia Alcoba             Harrison              22-08.50   NWI
 29 Janelle Jacobs           JFK Catholic          22-01.00   NWI
 30 Cameron Satin            Tappan Zee            21-01.00   NWI
 31 Lindsey Ferrante         Nanuet                19-03.50   NWI

                Frosh-Soph Girls High Jump                 
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Abbey Stowell          8 Haldane                4-08.00
  2 Sorvina Carr             Fox Lane               4-06.00
  2 Tara Smyth            10 Pearl River            4-06.00
  4 Alicia Moore             Bergen Co. V/T         4-04.00
  5 Emily Donnelly         9 Pearl River            4-02.00
  6 Ann McCormack          8 Pearl River            4-02.00
  7 Erin Clinton           8 Pearl River            4-00.00
  7 Siobhan Mariquit      10 Suffern                4-00.00
  7 Homeria Lubin          9 Suffern                4-00.00
  7 Arielle Desmones         Clarkstown South       4-00.00
  7 Sha'Riah Seward        9 Ramapo                 4-00.00
 12 Kasey Lehner             Clarkstown North       3-09.00
 12 Kayleigh Miedreich     8 Pearl River            3-09.00
 12 Stephanie Mellin      11 Nanuet                 3-09.00
 12 Lucy Rice              9 Suffern                3-09.00
 12 Harriet Carino        10 Suffern                3-09.00
 12 Brianna Peterkin         Dewitt Clinton         3-09.00
 12 Laura McKenna            Tappan Zee             3-09.00
 12 Jessica Lynch            Tappan Zee             3-09.00
 12 Chelsea Moore            Tappan Zee             3-09.00
 12 Jilliam Koesner          Tappan Zee             3-09.00
 22 Alexis Bode              Bergen Co. V/T         3-06.00
 22 Kaleigh Ritchie          Pearl River            3-06.00
 22 Jenny Moss            10 White Plains           3-06.00
 22 Emily Judge              Harrison               3-06.00

               Frosh-Soph Girls Discus Throw               
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Adele Westerhuis      10 Haldane                  76-11
  2 Emma Noonan              Tappan Zee A             72-09
  3 Melissa Ceera            Bergen Co. V/T           62-03
  4 Kendra Saintel        10 Spring Valley            62-01
  5 Coyne Tara             9 Tappan Zee               61-10
  6 Jacquelyn Minassian    9 Clarkstown South         61-07
  7 Allison Marino        10 Haldane                  61-05
  8 Gracevic Elissa        9 Tappan Zee               59-11
  9 Shirley Espinoza         Bergen Co. V/T           59-07
 10 Carolyne Gueye        10 Clarkstown South         58-02
 11 Jessina Preval         9 Ramapo                   54-06
 12 Sandra Torres            Bergen Co. V/T           52-01
 13 Gabriella Regina       9 Clarkstown South         51-05
 14 Figueroa               9 Clarkstown South         50-01
 15 Kezio Cherian          9 Clarkstown South         49-09
 16 Aiyana Cano           10 Suffern                  49-00
 17 Ally Ashburn          10 Haldane                  48-07
 18 Daphney Joseph           Ramapo                   48-03
 19 Mikeala Fils-Aime     10 Nyack A                  47-10
 20 Amanda George         10 Nanuet                   45-10
 21 Jaclyn Hughes          9 Clarkstown North         44-05
 22 Lanayah McCoe            Poughkeepsie             41-07
 23 Jessica Speakman      10 Nyack                    40-07
 24 Victoria Hughes        9 Nyack                    37-08
 25 Quinn Audrey           9 Tappan Zee               35-07
 26 Deirdre O'sullivan       Pearl River              30-09

                    Frosh-Soph Girls Shot Put                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Helen Joyner          10 Tappan Zee            30-04.50     *
  2 Adele Westerhuis      10 Haldane               28-02.50     *
  3 Sienna Perry          10 Tappan Zee            27-10.00     *
  4 Cynthia Faustin        9 Nyack A               26-06.75     *
  5 Desiree Davenport     10 Clarkstown South      25-00.00     *
  6 Russell Mairead       10 Tappan Zee            24-10.75     *
  7 Amanda George         10 Nanuet                24-02.00     *
  8 Lanaya McGue             Poughkeepsie          23-07.75     *
  9 Melissa Ceera            Bergen Co. V/T        22-04.50     *
 10 Adeleye                  Clarkstown South      22-02.00     *
 11 Kendra Saintel        10 Spring Valley         21-05.50     *
 12 Tanisha Cranston      10 Nyack A               20-11.00     *
 13 Emma Noonan              Tappan Zee A          20-09.25     *
 14 Jessina Preval         9 Ramapo                20-08.50     *
 15 Deirdre O'sullivan       Pearl River           20-07.00     *
 16 Mikeala Fils-Aime     10 Nyack A               20-04.00     *
 17 Gabriella Regina       9 Clarkstown South      20-02.00     *
 18 Catherine Parr         9 Haldane               20-01.25     *
 19 Aiyana Cano           10 Suffern               19-08.25     *
 20 Jessie Sullivan       10 Pearl River           19-03.25     *
 21 Daphney Joseph           Ramapo                18-08.75     *
 22 Isadora Shamah         9 Nyack                 18-07.00     *
 23 Figueroa               9 Clarkstown South      18-01.25     *
 24 Sandra Torres            Bergen Co. V/T        17-08.00     *
 25 Yazil Ramos              Pearl River           16-11.50     *
 26 Hannah Langer          9 Haldane               16-08.00     *
 27 Jessica Speakman      10 Nyack                 16-01.00     *
 28 Singh                    Clarkstown South A    15-08.00     *
 29 Victoria Hughes        9 Nyack                 15-06.00     *
=================================================================
    Team                                              Mark   Pts
=================================================================
  1 Clarkstown South                              85-05.25     
  2 Tappan Zee                                    83-01.25     
  3 Nyack A                                       67-09.75     
  4 Haldane                                       64-11.75     
  5 Pearl River                                   56-09.75     

          Frosh-Soph Girls 4x100 Meter Relay          
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bronxville                                   52.00
      1) Margot Richards       2) Caroline DePaul       
      3) Natalie Kister        4) Sophie Kohlhoff       
  2 Dewitt Clinton                               54.00
  3 Bergen Co. V/T A                             55.00
  4 Spring Valley                                55.30
  5 Clarkstown North                             55.70
  6 Ramapo                                       55.70
  7 Nyack                                        57.00
  8 Bergen Co. V/T B                             58.40
  9 Bergen Co. V/T C                             58.70
 10 Albertus Magnus                              59.20
 11 Clarkstown South                             59.30
 12 Haldane                                      59.60
 13 Fox Lane A                                 1:00.00
 14 John Jay - Cross River                     1:00.40
 15 Suffern                                    1:01.90
 16 John Jay - Cross River                     1:02.10
 17 Haldane                                    1:05.30
 18 Tappan Zee                                 1:05.80
 19 Clarkstown South                           1:06.20
 20 Nanuet                                     1:06.70
 21 Albertus Magnus                            1:08.30
 22 Clarkstown North                           1:08.70
 23 John Jay - Cross River                     1:09.40

          Frosh-Soph Girls 4x400 Meter Relay          
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bronxville                                 4:12.50
      1) Margot Richards       2) Caroline DePaul       
      3) Natalie Kister        4) Sophie Kohlhoff       
  2 Harrison                                   4:18.60
  3 Rye Country Day                            4:19.50
  4 Bronxville                                 4:22.40
  5 Dewitt Clinton                             4:26.10
  6 Suffern                                    4:39.30
  7 Bronxville                                 4:44.80
  8 Tappan Zee A                               4:45.10
  9 Bergen Co. V/T                             4:46.30
 10 John Jay - Cross River                     4:51.40
 11 Nanuet                                     4:51.50
 12 Nyack                                      4:51.70
 13 Haldane                                    4:52.10
 14 Albertus Magnus                            4:55.20
 15 Clarkstown South                           5:02.40
 16 Tappan Zee                                 5:03.00
 17 Clarkstown North                           5:03.90
 18 Hastings                                   5:04.60
 19 Tappan Zee                                 5:09.60
 20 Bronxville C                               5:12.10
 21 Spring Valley                              5:15.50
 22 Tappan Zee D                               5:16.80
 23 White Plains                               5:26.80
 24 Nanuet                                     5:28.50
 25 Suffern                                    5:38.00
 26 Bergen Co. V/T                             5:38.60
 27 Nyack B                                    5:41.40
 28 White Plains                               5:41.60

        Frosh-Soph Girls Distance Medley Relay        
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bronxville                                 9:22.30
      1) Caroline Kirby        2) Alisa Fominykh        
      3) Laura Holland         4) Olivia Scotti         
  2 Bronxville                                 9:55.00
  3 Clarkstown South                           9:56.40
  4 Tappan Zee                                10:07.60
  5 Nanuet                                    10:11.30
  6 Bronxville                                10:16.90
  7 John Jay - Cross River                    10:26.20
  8 Tappan Zee                                10:27.20
  9 Albertus Magnus                           10:28.80
 10 Bronxville                                10:35.20
 11 Nyack                                     10:38.10
 12 Suffern                                   10:44.00
 13 White Plains                              10:57.40
 14 Suffern                                   11:05.50
 15 Fox Lane                                  11:13.60
 16 Tappan Zee                                11:24.30
 17 Clarkstown North                          11:39.40
 18 Clarkstown North                          12:03.50
 19 Suffern                                   13:05.70

              Varsity Boys 2000 Meter Steeplechase               
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ben Torda                Hastings               6:18.60     6
  2 Sam Cawkwell             Byram Hills            6:34.90     4
  3 Ben McDermott         11 Pearl River            6:38.40     3
  4 Daniel Diaz           11 Clarkstown North       6:44.70     2
  5 Martin O'Connell      11 Eastchester            6:48.20     1
  6 Navneet Vishwanathan  12 Nanuet                 6:50.90      
  7 Joshua K.             10 Spring Valley          6:55.80      
  8 Sean Mahoney          11 Pearl River            7:00.30      
  9 Nick Cioffoletti         Byram Hills            7:08.30      
 10 Aidan Russell         10 Pearl River            7:16.00      
 11 Zach Kiel             12 Clarkstown North       7:18.00      
 12 Dylan Mitlof           9 Clarkstown North       7:36.00      
 13 Brian Kershner        11 John Jay - Cross Riv   7:37.50      
 14 Ricky Harris             Harrison               7:39.00      
 15 Noah Swan                Rye Country Day        7:45.00      
 16 Ryan Jenkins           9 John Jay - Cross Riv   7:55.60      
 17 Avi Shulman            9 John Jay - Cross Riv   8:10.70      
 18 Joshua Smith          12 Poughkeepsie           8:18.20      

                    Varsity Boys 200 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Josh Etkind           11 Clarkstown North         25.70   NWI     6
  2 Aidan Kutner          12 Bergen Co. V/T           26.20   NWI     4
  3 Rafaiel Acera         12 Spring Valley            26.30   NWI     3
  4 Danny Elia            11 Sleepy Hollow            26.80   NWI     2
  5 Dan Chrostowski       11 Bergen Co. V/T           27.50   NWI     1
  6 Estaban Tarca         11 Sleepy Hollow            27.80   NWI      
  7 Tom Abrahamson        11 Pearl River              27.90   NWI      
  8 Ned Kister            12 Bronxville               28.00   NWI      
  9 Nat Cooney               Rye Country Day          28.10   NWI      
 10 Evan Santana          11 Clarkstown South         28.40   NWI      
 10 Justin Estevez        11 Nanuet                   28.40   NWI      
 12 Kenny Duffy           11 Fox Lane                 28.90   NWI      
 13 Alex Kassin              Rye Country Day          29.10   NWI      
 14 Wilfredo Velez        11 Suffern                  29.30   NWI      
 15 Justin Dillane        12 John Jay - Cross Riv     29.80   NWI      
 16 Edawrd Fanning           Nanuet                   29.90   NWI      
 16 James Yang            11 Green Meadow Waldorf     29.90   NWI      
 18 Travis Russell           Poughkeepsie             30.20   NWI      
 19 Nick Stelluti         11 John Jay - Cross Riv     30.50   NWI      
 20 Eddie Okeke           11 Clarkstown South         30.70   NWI      
 21 John DeVittorio       12 John Jay - Cross Riv     31.10   NWI      
 22 Kerlin Augustin       12 Spring Valley            31.60   NWI      
 23 Griffen Gebler        10 Sleepy Hollow            32.40   NWI      
 24 James Mansfield       11 Nanuet                   33.30   NWI      
 25 Asef Rahman           11 Nanuet                   36.00   NWI      

                      Varsity Boys 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Will Stallings        12 Sleepy Hollow            22.40   NWI     6
  2 Justin Sapini         12 Spring Valley            22.60   NWI     4
  3 Alec Pierre-louis     11 Spring Valley            22.80   NWI     3
  4 Rojay Mcdonald        12 Ramapo                   22.90   NWI   1.5
  4 Lugduni Desrosiers    10 Spring Valley            22.90   NWI   1.5
  6 Chris Scott           11 Ramapo                   23.00   NWI      
  7 Aidan Devin           12 Clarkstown North         23.10   NWI      
  8 Daniel Zehirov        12 Bergen Co. V/T           23.20   NWI      
  9 kevin Desir           11 Spring Valley            23.40   NWI      
  9 Nika Meijia              Clarkstown North         23.40   NWI      
 11 Preston Personna      12 Ramapo                   23.50   NWI      
 12 Calvin Webb           12 Spring Valley            23.70   NWI      
 12 Deven Jacobi             Harrison                 23.70   NWI      
 14 Ezra Lieblich            Harrison                 23.80   NWI      
 14 Klevis Zyfi           12 Bergen Co. V/T           23.80   NWI      
 16 Hykeem Green          12 Poughkeepsie             23.90   NWI      
 17 Dan Chrostowski       11 Bergen Co. V/T           24.00   NWI      
 17 Zach Levine           11 Suffern                  24.00   NWI      
 19 Gavin Mckay              Cardinal Hayes           24.20   NWI      
 19 Donovan Knutt         11 Cardinal Hayes           24.20   NWI      
 21 Dylan Roadarmel       11 Clarkstown South         24.30   NWI      
 21 Tyron Ingram          11 Cardinal Hayes           24.30   NWI      
 23 Joseph Yatsinko       12 Suffern                  24.40   NWI      
 24 Keith O'Shaughnessy      Bergen Co. V/T           24.50   NWI      
 24 Alex Garcia           12 John Jay - Cross Riv     24.50   NWI      
 26 Jon Gomez              9 Sleepy Hollow            24.70   NWI      
 26 William Pahiakos      12 Clarkstown North         24.70   NWI      
 28 Nick Nelson           11 Harrison                 24.80   NWI      
 28 Dylan Bronson         12 Rye Country Day Scho     24.80   NWI      
 28 Nat Cooney               Rye Country Day          24.80   NWI      
 31 Jeffrey Vick          11 Cardinal Hayes           24.90   NWI      
 32 Decarlo Richards      11 Ramapo                   25.00   NWI      
 32 Dylan Mccavitt        11 Suffern                  25.00   NWI      
 32 Cris Goldstein        11 Tappan Zee               25.00   NWI      
 35 Nolan Samford         10 Sleepy Hollow            25.10   NWI      
 35 Liam McGarry          12 Pearl River              25.10   NWI      
 37 Andrei Isichenko         Byram Hills              25.20   NWI      
 37 Gerry Gilot           11 Ramapo                   25.20   NWI      
 39 Ryan Moretti          11 Harrison                 25.30   NWI      
 39 guerson jocelyn       12 Spring Valley            25.30   NWI      
 39 Anthony Manno         12 John Jay - Cross Riv     25.30   NWI      
 42 Micah Jeng               Byram Hills              25.40   NWI      
 43 Mike Barron              Clarkstown South         25.60   NWI      
 43 Greg Francois         11 Ramapo                   25.60   NWI      
 43 Ofir Dinstein            Byram Hills              25.60   NWI      
 43 Sean Kilgannon        12 Clarkstown North         25.60   NWI      
 47 Sanchez Andy          12 Tappan Zee               25.70   NWI      
 48 David Zang            12 Bergen Co. V/T           25.80   NWI      
 48 Dean Gianaris            Harrison                 25.80   NWI      
 48 Max Uretta               Harrison                 25.80   NWI      
 51 Diego Miranda          9 Clarkstown South         25.90   NWI      
 52 Aaron Mayers          10 Cardinal Hayes           26.00   NWI      
 52 John Swartzwelder     11 Haldane                  26.00   NWI      
 54 Sean Haggerty         11 Suffern                  26.10   NWI      
 55 Mark Jelenek          10 Sleepy Hollow            26.20   NWI      
 56 Andriy Belz           11 Pearl River B            26.30   NWI      
 56 Nolan Abramowitz         Byram Hills              26.30   NWI      
 56 Michael Thomas           Poughkeepsie             26.30   NWI      
 56 Armando Gutierrez        Hastings                 26.30   NWI      
 60 Victor Boddie            Cardinal Hayes           26.40   NWI      
 60 Ryan Lynch            12 Nyack                    26.40   NWI      
 62 Dan Koster               Byram Hills              26.50   NWI      
 62 Matt Leanza           11 Suffern                  26.50   NWI      
 64 Anton Narciso         11 Pearl River B            26.70   NWI      
 64 ??? ???                  Suffern                  26.70   NWI      
 66 Jon Arroyo            11 Rye Country Day Scho     26.80   NWI      
 67 Nick Stelluti         11 John Jay - Cross Riv     26.90   NWI      
 68 Theo Smith             9 Sleepy Hollow            27.00   NWI      
 69 Stephon Legros        12 Ramapo                   27.20   NWI      
 69 Johnathan Calixte     12 Ramapo                   27.20   NWI      
 71 Tubten Rabten         11 Nyack                    27.40   NWI      
 71 Dan Levine               Byram Hills              27.40   NWI      
 73 Ryan Sadeghilari         Clarkstown South         27.50   NWI      
 73 Pape Loum             10 Sleepy Hollow            27.50   NWI      
 73 Lenny Frasca           9 Sleepy Hollow            27.50   NWI      
 73 Michael Pasquale         Fox Lane                 27.50   NWI      
 77 Demar Green           12 Poughkeepsie             27.70   NWI      
 77 Chris Gaetano            Byram Hills              27.70   NWI      
 79 Ben Schiller          12 Clarkstown North         28.00   NWI      
 79 Brayden Ilie          12 Pearl River              28.00   NWI      
 81 Brandon Longo            Fox Lane                 28.40   NWI      
 82 Zachary Birnbaum      12 Suffern                  28.80   NWI      
 83 Hammad Shaikh          9 Nanuet                   29.00   NWI      
 84 Tobin Kuriokose          Clarkstown South         29.20   NWI      
 85 ??? ???                  Suffern                  30.10   NWI      
 86 Kevin Penn            12 Nyack                    30.70   NWI      
 87 Robert Sullivan        9 Sleepy Hollow            30.80   NWI      
 88 Brandon Kallenberg    12 Clarkstown South         30.90   NWI      
 89 Victor Ramos          11 Tappan Zee               31.30   NWI      
 90 Brian Lynn               Nanuet                   32.10   NWI      
 91 Brian Ganis           11 Harrison                 59.90   NWI      
 92 Kerlin Augustin       12 Spring Valley          1:01.10   NWI      

                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 John Hughes           12 Haldane                2:00.50     6
  2 Nick Giordano            Byram Hills            2:01.10     4
  3 Adam Klein            12 Clarkstown South       2:01.30     3
  4 Theo Henderson        10 Haldane                2:02.70     2
  5 travis cabbell        12 Spring Valley          2:04.10     1
  6 Guy Mckhann           12 Bronxville             2:05.80      
  7 Vikram Shah           12 John Jay - Cross Riv   2:06.30      
  8 Isaiah Bevans         11 Poughkeepsie           2:08.00      
  9 Ian Vela                 Harrison               2:09.50      
 10 Pat Flanagan             Tappan Zee             2:09.80      
 11 Austin Labbe          10 Clarkstown South       2:10.00      
 12 Kevin Holland         11 Clarkstown South       2:12.40      
 13 Peter Burkhardt          Harrison               2:13.40      
 14 guerson jocelyn       12 Spring Valley          2:14.40      
 15 James Betts           10 Clarkstown North       2:15.50      
 16 Luis Santory          11 Suffern                2:17.60      
 16 James Dowd            11 Suffern                2:17.60      
 18 Trevor Van Brunt         Haldane                2:17.80      
 19 Justin Dillane        12 John Jay - Cross Riv   2:18.40      
 20 Greg Carlin              Byram Hills            2:18.60      
 21 Chris Weldon          12 Pearl River            2:20.20      
 21 Martin Stellato       12 Nyack                  2:20.20      
 23 Henry Vollmer          9 Bronxville             2:20.40      
 24 Danny Elia            11 Sleepy Hollow          2:20.70      
 25 Luis Ruiz             12 Suffern                2:21.60      
 26 Marshad Huq           11 Clarkstown North       2:21.70      
 27 Nick Erb               9 Harrison               2:22.30      
 28 Eamon Burke           11 Sleepy Hollow          2:23.00      
 29 Seth Warren            9 Haldane                2:23.10      
 30 Christopher John      10 Cardinal Hayes         2:23.40      
 31 Chris Brancato        12 Tappan Zee             2:26.30      
 32 Armando Gutierrez        Hastings               2:28.10      
 33 Tyler McCloskey          Tappan Zee             2:28.50      
 34 Jackson Mingle         9 John Jay - Cross Riv   2:28.80      
 35 Dante Rodriguez          Cardinal Hayes         2:31.10      
 36 Brett Ilie            12 Pearl River            2:31.90      
 37 avery hutson          10 Spring Valley          2:36.50      
 38 Dan Choe                 Harrison               2:37.40      
 39 Silas Burgess            Cardinal Hayes         2:39.30      

                    Varsity Boys One Mile Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Liam Burke               Tappan Zee             4:33.40     6
  2 Benjamin Barton       12 Fox Lane               4:37.80     4
  3 Brayden Ilie          12 Pearl River            4:41.00     3
  4 James Camillieri      12 Nanuet                 4:41.60     2
  5 Jonah Avidon          11 Fox Lane               4:42.50     1
  6 Alan Araujo           12 Clarkstown South       4:43.00      
  7 Benjamin Coleman       9 Fox Lane               4:44.30      
  8 Hehir Pat             11 Tappan Zee             4:44.50      
  9 ??? ???                  Harrison               4:45.00      
 10 Eion Nohilly          10 John Jay - Cross Riv   4:45.50      
 11 Mike Mahoney          11 Pearl River            4:45.80      
 12 Kevin Parnow          12 Pearl River            4:50.70      
 13 Samuel Adarkwa        12 Cardinal Hayes         4:52.00      
 14 Erik Flores           12 Cardinal Hayes         4:54.20      
 15 Ethan Barton          11 Fox Lane               4:54.40      
 16 Devin Boyko           12 Pearl River            4:58.30      
 17 Jonathan Clemente     11 Haldane                4:58.90      
 18 Luis Ruiz             12 Suffern                4:59.10      
 19 Tim Boyko             10 Pearl River            4:59.90      
 20 Josh Gilmour             Tuckahoe               5:00.40      
 21 Jared Chin            10 Clarkstown South       5:00.60      
 22 Joe Dougherty          9 Bronxville             5:01.60      
 23 James Dowd            11 Suffern                5:03.30      
 24 Alexander Vignali     12 Clarkstown North       5:04.20      
 25 Luis Santory          11 Suffern                5:04.60      
 26 Connor Mullen         12 Fox Lane               5:05.50      
 27 Chris Prigge          12 Pearl River            5:10.00      
 28 Kyle Smyth            12 Pearl River            5:10.60      
 29 Daniel Neuburger      10 John Jay - Cross Riv   5:12.70      
 30 Angelio Grullon       11 Cardinal Hayes         5:13.20      
 31 Tim Fraher               Nanuet                 5:13.50      
 32 Dylan Manley             Harrison               5:13.60      
 33 Ryan O'Neill          12 Pearl River            5:14.30      
 34 Eamon Burke           11 Sleepy Hollow          5:16.80      
 35 Marcos Bohorquez         Rye Country Day        5:17.50      
 36 Ryan Marren           12 Tappan Zee             5:19.30      
 37 matt Muenzer             Clarkstown South       5:21.60      
 37 Matt Bacchi              Byram Hills            5:21.60      
 39 Ashwin Taneku         11 Nanuet                 5:27.00      
 40 Billy Moran           10 Nyack                  5:27.20      
 41 Holden Summers           Byram Hills            5:29.10      
 42 scott Nielsen            Harrison               5:29.30      
 43 Kyle Swenson             Bronxville             5:30.20      
 44 Liam Flanagan         11 Nanuet                 5:37.10      
 45 Adrian Doherty        11 John Jay - Cross Riv   5:48.60      
 46 Wooyoung Choi         12 Clarkstown South       5:59.60      
 47 Jack Carty             8 Bronxville             6:10.20      
 48 Tim Sullivan          11 Bronxville             6:21.50      
 49 Daniel Figler         11 John Jay - Cross Riv   6:59.60      

                     Varsity Boys Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Liam McGarry          12 Pearl River           12-09.00     6
  2 Mike Sim                 Harrison              12-00.00     4
  3 Jake Diamond          11 Suffern               11-00.00     3
  4 Michael Cerutti       11 Fox Lane              10-06.00     2
  5 Peter O'Neill         11 Clarkstown South      10-00.00     1
  6 Michael Ganbarg       11 Clarkstown South      10-00.00      
  7 Frank Schiavone       11 Nanuet                 9-06.00      
  8 Garrett Vanderlinden  11 Clarkstown South       9-06.00      
  9 Alex Slaybaugh        12 Nanuet                 9-00.00      
 10 Brian Lynn               Nanuet                 8-00.00      
 11 Mitch Gosser          11 Suffern                7-00.00      

                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Najee Taylor          12 Clarkstown South      21-01.00   NWI     6
  2 Calvin Webb           12 Spring Valley         21-00.50   NWI     4
  3 Deven Jacobi             Harrison              20-02.00   NWI     3
  4 Alec Pierre-louis     11 Spring Valley         20-02.00   NWI     2
  5 Nigel Conroy          12 Bergen Co. V/T        20-02.00   NWI     1
  6 Raeshawn Small        12 Poughkeepsie          19-08.00   NWI      
  7 Kenny Duffy           11 Fox Lane              19-01.00   NWI      
  8 Dante Ellis           12 Sleepy Hollow         18-08.00   NWI      
  9 Jon Crozier              Harrison              18-07.00   NWI      
 10 Ned Kister            12 Bronxville            18-05.00   NWI      
 11 Klevis Zyfi           12 Bergen Co. V/T        18-04.00   NWI      
 11 Wendall Brand         10 Sleepy Hollow         18-04.00   NWI      
 13 guerson jocelyn       12 Spring Valley         18-00.50   NWI      
 14 Keith O'Shaughnessy      Bergen Co. V/T        17-11.00   NWI      
 14 Peter Clark Deutsch      Hastings              17-11.00   NWI      
 16 Matt Leanza           11 Suffern               17-10.50   NWI      
 17 Zach Levine           11 Suffern               17-09.00   NWI      
 18 Hunter Sable          12 Harrison A            17-07.50   NWI      
 19 Decarlo Richards      11 Ramapo                17-07.00   NWI      
 20 Dean Gianaris            Harrison              17-04.00   NWI      
 20 Frank Schiavone       11 Nanuet                17-04.00   NWI      
 22 Corbett Francis       10 Haldane               17-01.00   NWI      
 23 Max Uretta               Harrison              17-00.00   NWI      
 24 Sean Kilgannon        12 Clarkstown North      16-08.00   NWI      
 25 Matt Rostek           12 Tappan Zee            16-05.00   NWI      
 25 Alex Garcia           12 John Jay - Cross Riv  16-05.00   NWI      
 27 Ryan Moretti          11 Harrison              16-01.00   NWI      
 28 Mitch Gosser          11 Suffern               16-00.50   NWI      
 29 Dan Quinn                Harrison              15-08.00   NWI      
 30 Tristan Votta            Harrison              15-05.00   NWI      
 31 Jake Diamond          11 Suffern               13-09.50   NWI      

                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Justin Sapini         12 Spring Valley         44-00.00   NWI     6
  2 Josh Etkind           11 Clarkstown North      42-04.00   NWI     4
  3 Peter Clark Deutsch      Hastings              42-01.00   NWI     3
  4 Najee Taylor          12 Clarkstown South      40-09.00   NWI     2
  5 Nigel Conroy          12 Bergen Co. V/T        39-10.00   NWI     1
  6 Tom Abrahamson        11 Pearl River           39-08.00   NWI      
  7 Justin Estevez        11 Nanuet                38-01.00   NWI      
  8 Matthew Wittkowsky    11 JFK Catholic          35-09.00   NWI      
  9 Jun Park                 Bergen Co. V/T        34-02.00   NWI      

                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Najee Taylor          12 Clarkstown South       6-02.00     6
  2 John Wiley               Eastchester            6-00.00     4
  3 Brendon Welsh         12 John Jay - Cross Riv   5-10.00     3
  4 James Kelly           12 John Jay - Cross Riv   5-08.00     2
  5 Raeshawn Small        12 Poughkeepsie           5-06.00     1
  6 Brian                    Harrison               5-06.00      
  7 Theo Kuhn             12 John Jay - Cross Riv   5-06.00      
  8 Peter                 12 Fox Lane               5-03.00      
  9 Wendall Brand         10 Sleepy Hollow          5-03.00      

                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jeremy Altamuro          Harrison              47-03.50     *
  2 Jaelen Vasquez        11 Cardinal Hayes        45-10.75     *
  3 Parris Heath          10 Ramapo                43-01.75     *
  4 John Abidir              Harrison              42-10.00     *
  5 Rickssen Opont        11 Nyack                 41-10.50     *
  6 Tommy Harris          12 Pearl River           41-05.00     *
  7 Thomas Kiernan        12 Clarkstown South      41-02.50     *
  8 Juwan Devone             Cardinal Hayes        40-10.50     *
  9 Freddy Pantaleon         Cardinal Hayes        40-02.00     *
 10 Nick Holahan             Clarkstown South      40-00.75     *
 11 J.P. Brown            11 Nanuet                40-00.50     *
 12 Cliff Fabre           12 Suffern               40-00.00     *
 13 Caleb Ferdilus        11 Ramapo                39-10.50     *
 14 Steve Celestin        11 Nanuet                39-10.00     *
 15 John Hartnett            Tappan Zee            39-06.25     *
 16 Brandon Merluccio        Harrison              39-03.50     *
 17 Misensky St. Surin    12 Spring Valley         38-09.25     *
 18 Joe                      Byram Hills           38-00.00     *
 19 Stephen Badinelli     12 Clarkstown South      37-07.00     *
 20 gabriel lourenco      11 Spring Valley         36-04.00     *
 21 Dan Lawless              Fox Lane              35-04.25     *
 22 Alfonso Oliveros      11 Nanuet                35-00.75     *
 23 Trevon Gordon         10 Ramapo                34-04.00     *
 24 Derick Wallace        11 Rye Country Day Scho  34-00.50     *
 25 Aaron Cember           9 Sleepy Hollow         34-00.00     *
 26 Theo Kuhn             12 John Jay - Cross Riv  33-10.75     *
 27 Darshan Suprenant        Pearl River           33-05.75     *
 28 Michael McKenzie      11 Nyack                 33-02.00     *
 29 Hunter Sable          12 Harrison A            32-10.75     *
 30 Chris Gasparre        10 Sleepy Hollow         32-09.00     *
 31 Julian Ngolla         12 Nyack                 32-02.50     *
 32 Liam O'Hagan             Pearl River           32-01.50     *
 33 Ryan McCarthy         12 Nyack A               32-00.00     *
 34 D'Onofrio                Byram Hills           31-02.50     *
 35 Mike Risolo           10 Tappan Zee            30-10.75     *
 36 Peter Gerena          10 Sleepy Hollow         30-10.50     *
 37 Jon Ibonetti             Clarkstown South A    30-08.25     *
 38 Rogilio Camacho          Pearl River A         30-04.50     *
 39 Chris Daly            11 Tappan Zee            30-00.75     *
 40 Dylan Bronson         12 Rye Country Day Scho  29-10.50     *
 41 Andriy Belz           11 Pearl River B         29-10.00     *
 42 Philip Leger          11 Spring Valley         29-08.25     *
 43 John Judge            12 Pearl River A         29-00.00     *
 44 Fadley Andris            Spring Valley A       28-03.00     *
 45 Alex Garcia           12 John Jay - Cross Riv  28-02.50     *
 45 Darvin Francois       12 Spring Valley A       28-02.50     *
 47 Gabe Sosa             10 Sleepy Hollow A       27-11.00     *
 48 Jeremy Levenson       12 Rye Country Day Scho  27-10.75     *
 49 Reese Donohue            Pearl River A         27-09.50     *
 50 Gunnar Brown          11 John Jay - Cross Riv  26-11.00     *
 51 Anton Narciso         11 Pearl River B         26-10.25     *
 52 Hunter Tolve             Harrison B            26-01.25     *
 53 Kenny Adrien          12 Spring Valley A       25-11.00     *
=================================================================
    Team                                              Mark   Pts
=================================================================
  1 Harrison                                     129-05.00     6
  2 Cardinal Hayes                               126-11.25     4
  3 Clarkstown South                             118-10.25     3
  4 Ramapo                                       117-04.25     2
  5 Nanuet                                       114-11.25     1

                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jaelen Vasquez        11 Cardinal Hayes          141-09     6
  2 Jeremy                   Harrison                136-07     4
  3 Eric Gutierrez           Harrison                125-08     3
  4 Rickssen Opont        11 Nyack                   123-11     2
  5 Brandon                  Harrison                122-00     1
  6 Arjun Prasad          12 Bergen Co. V/T          120-03      
  7 Tommy Harris          12 Pearl River             119-07      
  8 Cliff Fabre           12 Suffern                 117-10      
  9 Nick Holahan             Clarkstown South        115-11      
 10 Caleb Ferdilus        11 Ramapo                  115-06      
 11 Trevon Gordon         10 Ramapo                  110-07      
 12 Thomas Kiernan        12 Clarkstown South        106-06      
 13 John Abidir              Harrison                103-11      
 14 Freddy Pantaleon         Cardinal Hayes           99-03      
 15 Darshan Suprenant        Pearl River              98-08      
 16 Joe Brightgant           Byram Hills              97-01      
 17 Liam O'Hagan             Pearl River              92-01      
 18 Rogilio Camacho          Pearl River A            87-03      
 19 Philip Leger          11 Spring Valley            85-07      
 20 Derrick Wallace          Rye Country Day          85-06      
 21 Jake Brown            10 John Jay - Cross Riv     84-07      
 22 Misensky St. Surin    12 Spring Valley            83-01      
 23 Stephen Badinelli     12 Clarkstown South         82-04      
 24 Leo Jazmine              Spring Valley B          82-02      
 25 Julian Ngolla         12 Nyack                    80-01      
 26 Ryan                     Nyack                    79-09      
 27 Gunnar Brown          11 John Jay - Cross Riv     79-06      
 28 Michael McKenzie      11 Nyack                    76-06      
 29 Fadley Andris            Spring Valley A          74-05      
 30 John Bond                Tappan Zee               73-06      
 31 Donofrio                 Byram Hills              67-05      
 32 Finn O'Boy            11 Tappan Zee               65-07      

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Spring Valley A                              43.20     6
      1) Calvin Webb           2) Justin Sapini         
      3) Alec Pierre-louis     4) Lugduni Desrosiers    
  2 Harrison                                     44.80     4
  3 Spring Valley B                              45.90     3
  4 Clarkstown South                             46.10     2
  5 Cardinal Hayes                               47.10     1
  6 Bergen Co. V/T                               48.00      
  7 John Jay - Cross River                       48.30      
  8 Ramapo                                       49.00      
  8 Suffern                                      49.00      
 10 Suffern                                      49.40      
 11 Byram Hills                                  50.10      
 12 Nyack                                        54.30      

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Ramapo                                     3:34.20     6
      1) Preston Personna      2) Rojay Mcdonald        
      3) Decarlo Richards      4) Chris Scott           
  2 Spring Valley                              3:36.10     4
  3 Clarkstown South                           3:37.10     3
  4 Haldane                                    3:38.80     2
  5 Pearl River                                3:41.60     1
  6 Cardinal Hayes                             3:43.20      
  7 Poughkeepsie                               3:44.80      
  8 Byram Hills                                3:45.70      
  9 Clarkstown South                           3:54.80      
 10 John Jay - Cross River                     3:58.40      
 11 Nanuet                                     3:58.80      
 12 Pearl River                                4:00.40      
 13 Byram Hills                                4:08.90      
 14 Pearl River                                4:16.90      
 15 Byram Hills                                4:21.90      

              Varsity Girls 2000 Meter Steeplechase              
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Aaliyah Regg Wajid    10 Dewitt Clinton         7:28.80     6
  2 Rebecca Cawkwell         Byram Hills            7:45.40     4
  3 Derica Pitters        10 Dewitt Clinton         7:52.20     3
  4 Saige Sunier          10 Bronxville             8:04.20     2
  5 Laura Goodman         10 Clarkstown South       8:05.90     1
  6 Kara Santa Teresa     12 Clarkstown South       8:15.00      
  7 Gracie Newman         11 John Jay - Cross Riv   8:18.80      
  8 Daniela Dicapua       11 Fox Lane               8:23.00      
  9 Acacia Dougan         10 Rye Country Day        8:28.50      
 10 Veronica Walsh        10 Bronxville             8:33.30      
 11 Celia Hutchins        10 Nyack                  8:36.20      
 12 Anna-sophia Boguraev     Fox Lane               8:45.40      
 13 Isabella Watts        11 Nanuet                 8:54.20      
 14 Cardon Furry          10 White Plains           9:01.50      
 15 Katherine Clayton     12 Sleepy Hollow          9:14.00      
 16 juliette Phillips      9 Sleepy Hollow          9:21.90      
 17 Kayla Kiernan         12 Nanuet                 9:29.90      
 18 Jacqueline Maldonado  10 Sleepy Hollow          9:31.70      
 19 Alexis Konn              Bergen Co. V/T         9:32.20      
 20 Johanna Watzka           Nanuet                10:21.30      

                    Varsity Girls 200 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ana Timoney           12 Bronxville               29.20   NWI     6
  2 Rula Samad               Harrison                 29.70   NWI     4
  3 Erica Lamantha           Harrison                 29.90   NWI     3
  4 Maggie Paragian          Bergen Co. V/T           30.20   NWI     2
  5 Fiona Roediger        12 Bronxville               30.60   NWI     1
  6 Brooke Nohilly         9 John Jay - Cross Riv     30.70   NWI      
  7 Cassidy Higgins       10 Sleepy Hollow            31.20   NWI      
  8 Vivian Mroz           11 Bronxville               31.50   NWI      
  9 Chelsea Hiciano       10 Sleepy Hollow            32.40   NWI      
 10 Cassandra Duitz       11 Suffern                  33.20   NWI      
 11 Elise Weir            12 Bronxville               33.40   NWI      
 12 Cache Angus              Bergen Co. V/T           33.50   NWI      
 13 Nicole Giangola       11 Bronxville               33.80   NWI      
 14 Bridget Clancy        11 Nanuet                   34.30   NWI      
 15 Emma Mcgirl           11 Nyack                    34.70   NWI      
 16 Diana DeLeon          10 Sleepy Hollow            35.20   NWI      
 17 Laura Valencia Gomez     Fox Lane                 37.70   NWI      
 18 Maya Hartleben           Fox Lane                 40.10   NWI      

                     Varsity Girls 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Dypna Umunakwe        12 Dewitt Clinton           24.40   NWI     6
  2 Imani Solan           11 Suffern                  24.60   NWI     4
  3 chelsea edwards       12 Spring Valley            25.60   NWI     3
  4 Gesnide Pierre        10 Spring Valley            25.90   NWI     2
  5 Terisha Theodore      11 Suffern                  26.00   NWI     1
  6 Shavon Fields         12 Dewitt Clinton           26.10   NWI      
  7 Dejeour Callender     12 Dewitt Clinton           26.40   NWI      
  8 Jia Luo                  Harrison                 26.50   NWI      
  9 Dora Copeland         12 Spring Valley            26.70   NWI      
  9 Kayla Clohessy        12 Pearl River              26.70   NWI      
 11 Jordan                12 Clarkstown South         27.00   NWI      
 12 Sam Shopovick            Harrison                 27.20   NWI      
 13 Betsy Alvarez         12 Dewitt Clinton           27.40   NWI      
 13 Emily Pickup          12 John Jay - Cross Riv     27.40   NWI      
 15 Caroline Kimmel          Rye Country Day          27.60   NWI      
 16 Maria Abrams             Fox Lane                 27.90   NWI      
 17 Marielle Sheck           Harrison                 28.20   NWI      
 18 Sarah Warren          12 Haldane                  28.40   NWI      
 19 Cassidy Higgins       10 Sleepy Hollow            28.60   NWI      
 19 Darly Numa            11 Suffern                  28.60   NWI      
 21 Carmela Culhane        9 Fox Lane                 28.80   NWI      
 22 Janie Zulme           11 Ramapo                   28.90   NWI      
 23 Shaniqua Cranston     11 Nyack                    29.00   NWI      
 24 Tricia Thornton       12 Pearl River              29.30   NWI      
 25 sophie Grayer            Rye Country Day          29.40   NWI      
 26 Chelsea Hiciano       10 Sleepy Hollow            29.50   NWI      
 27 Leanna Gunn           11 Clarkstown South         29.60   NWI      
 28 Claire Dooley          9 Clarkstown South         29.90   NWI      
 29 Claudia Cherrington   11 Suffern                  30.10   NWI      
 29 Florendy Desir        11 Ramapo                   30.10   NWI      
 31 Brooke Gitlin         11 Suffern                  30.30   NWI      
 32 Dara Ricketts          9 Haldane                  30.40   NWI      
 33 Yanitza Harris        12 Clarkstown North         30.50   NWI      
 33 ShanaKay Martin       12 Poughkeepsie             30.50   NWI      
 35 Dana Nicholson        11 Poughkeepsie             30.70   NWI      
 36 Ana Carvajal             Fox Lane                 30.80   NWI      
 36 Diana DeLeon          10 Sleepy Hollow            30.80   NWI      
 38 Ellen Spillane        12 JFK Catholic             31.00   NWI      
 38 Nerlande Benerche     10 Ramapo                   31.00   NWI      
 40 Reaven Hernandez      11 Nanuet                   31.30   NWI      
 41 Chantell Belnavis        Dewitt Clinton           31.50   NWI      
 42 Julia Kulkula          9 Clarkstown South         31.70   NWI      
 43 Guirlande Delmas      11 Ramapo                   32.10   NWI      
 44 Samantha Bien Aime    12 Clarkstown North         32.30   NWI      
 45 Alyssa Nguyen         11 Tappan Zee               32.50   NWI      
 46 Kate Wickersham       11 John Jay - Cross Riv     32.60   NWI      
 46 Arielle Desmones         Clarkstown South         32.60   NWI      
 48 Katie Gaffney         12 Tappan Zee               32.70   NWI      
 48 Teirrah Dumas-Shell   12 Nyack                    32.70   NWI      
 50 Nikii Grande             Clarkstown South         33.30   NWI      
 51 Milana Vilotijevic    12 Clarkstown North         33.60   NWI      
 52 Rebecca Haviland      11 Haldane                  34.30   NWI      
 53 Amanda Trizzino       12 Clarkstown North         34.50   NWI      
 54 Amanda Hauberger         Tappan Zee               34.90   NWI      
 55 Alanna Fitzgerald     11 Pearl River              35.10   NWI      

                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rachel Ludwikowski     9 Suffern                2:20.20     6
  2 Kate Zendell          11 Suffern                2:20.60     4
  3 Dana Rokicsak         12 Clarkstown South       2:24.00     3
  4 Elina Breton          11 Suffern                2:25.30     2
  5 Seneca Warren         10 Fox Lane               2:26.80     1
  6 Amrita Persaud        12 Suffern                2:27.70      
  7 Renee Liporace        11 Suffern                2:28.00      
  8 Grace Ostolozaga      12 Albertus Magnus        2:28.60      
  9 Cassandra Duitz       11 Suffern                2:29.70      
 10 Anna Breton           11 Suffern                2:29.80      
 11 Sasha Bentley         12 Dewitt Clinton         2:29.90      
 12 Hannah Consiglio      11 Suffern                2:31.40      
 13 Allyson Tierney       11 Albertus Magnus        2:32.30      
 14 Sara Rotundo          11 Pearl River            2:33.50      
 15 Monique Beckford      12 Dewitt Clinton         2:33.60      
 16 Angelica Matwiejczuk  12 Suffern                2:34.00      
 17 Zoe Robertson         12 Nyack                  2:34.40      
 18 Jordan Sears          12 Bronxville             2:35.10      
 19 Marina Araujo         12 Clarkstown South       2:35.20      
 20 Jordan                12 Clarkstown South       2:35.40      
 21 Divya Molakala         8 Harrison               2:35.60      
 22 Romy Pein              9 Harrison               2:35.90      
 23 Rebecca Cawkwell         Byram Hills            2:36.90      
 24 Brenna Farrell        11 Clarkstown South       2:37.20      
 24 Emily Betts           12 Clarkstown North       2:37.20      
 26 Paige Brabant            Harrison               2:37.70      
 27 Elissa Muenzer        12 Clarkstown South       2:37.90      
 28 Cassie Morgan         12 Suffern                2:38.10      
 29 Christina Higgins     11 Clarkstown South       2:38.40      
 30 Leah Amponsah            Dewitt Clinton         2:38.80      
 31 Elizabeth Marino      10 Harrison               2:38.90      
 32 Justine Roth          11 Nanuet                 2:39.60      
 33 Nicole Becker         10 Suffern                2:40.00      
 34 Kaitlyn Philips       11 Haldane                2:40.60      
 35 Catherine Rocchi      11 Harrison               2:41.50      
 36 Malika Vassell           Dewitt Clinton         2:42.70      
 37 Katherine Gilbride    11 Pearl River            2:42.90      
 38 Jackie Parker         12 Albertus Magnus        2:43.30      
 39 Francesca Pena         9 Rye Country Day        2:44.50      
 40 Lia Golden               Fox Lane               2:44.70      
 41 Lea Sarmiento            Harrison               2:46.90      
 42 Katherine Byrnes       9 Clarkstown South       2:47.20      
 43 Acacia Dougan         10 Rye Country Day        2:47.30      
 44 Aleandra G.              Spring Valley          2:48.20      
 45 Lindsey Boozer         9 Sleepy Hollow          2:48.40      
 46 Sarah Ryan            10 Harrison               2:51.20      
 47 Katherine Clayton     12 Sleepy Hollow          2:52.70      
 48 Rebecca Traum-Steinbe 12 Nanuet                 2:53.10      
 49 Tobey Kane-Seitz      10 Haldane                2:53.20      
 50 Anna Herman           11 Clarkstown South       2:53.30      
 51 Jacqueline Maldonado  10 Sleepy Hollow          2:53.90      
 52 Kathleen Sullivan     11 Clarkstown North       2:54.40      
 53 Grace Seward           9 Haldane                2:54.50      
 54 Sarah Vumbacco           Rye Country Day        2:54.80      
 55 Alex Zuber            10 Rye Country Day Scho   2:56.20      
 56 Caity Bravo           12 Pearl River            2:57.50      
 57 Amanda Stallone       11 Nanuet                 2:57.90      
 58 juliette Phillips      9 Sleepy Hollow          2:58.10      
 59 Sarah Brodwolf           Rye Country Day        3:02.40      
 60 Finuala O'shea        11 Tappan Zee             3:08.30      
 61 Casey Chu                Suffern                3:12.00      
 62 Rebecca Skulsky       11 Suffern                3:14.70      
 63 Alyssa Alfieri           Harrison               3:21.70      
 64 Natasha Lehner           Fox Lane               3:23.60      

                   Varsity Girls One Mile Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kate Zendell          11 Suffern                5:05.10     6
  2 Gemma Nuttall         10 John Jay - Cross Riv   5:16.40     4
  3 Vicky Martinez        10 Fox Lane               5:16.90     3
  4 Anna Breton           11 Suffern                5:18.30     2
  5 Elina Breton          11 Suffern                5:27.20     1
  6 Victoria Cruz         11 Clarkstown South       5:30.00      
  7 Brooke Nohilly         9 John Jay - Cross Riv   5:35.50      
  8 Emilie Hoffer         12 Bronxville             5:36.40      
  9 Christina Treyz       11 John Jay - Cross Riv   5:38.30      
 10 Tayo Tyler               Nyack                  5:39.80      
 11 Maggie Kyle           11 Nyack                  5:40.10      
 12 Amrita Persaud        12 Suffern                5:41.10      
 13 Kerry Schwartz        11 Fox Lane               5:45.20      
 14 Alex Sanchez             Harrison               5:46.20      
 15 Ella Eisinger            Harrison               5:49.20      
 16 Katari Salvesen       12 Clarkstown South       5:51.20      
 17 Angelica Matwiejczuk  12 Suffern                5:52.70      
 18 Natalie Gonzalez         Harrison               5:53.50      
 19 Brenna Farrell        11 Clarkstown South       5:55.00      
 20 Ruby McEwen            9 Haldane                5:59.60      
 21 Cassie Morgan         12 Suffern                6:00.70      
 22 Jessica Ohle          11 Nanuet                 6:03.30      
 23 Julia McEleney        10 Fox Lane               6:04.60      
 24 Lauren Nielsen           Harrison               6:04.80      
 25 Sofia Noejovich          Harrison               6:06.50      
 26 Francesca Pena         9 Rye Country Day        6:09.70      
 27 Nicole Haindl            Fox Lane               6:11.80      
 28 Lindsey Boozer         9 Sleepy Hollow          6:13.10      
 29 Grace Naef            12 Bronxville             6:15.90      
 30 Megan Flynn           12 Suffern                6:17.20      
 31 Sarah Vumbacco           Rye Country Day        6:21.30      
 32 Nicole Roeder         11 Nanuet                 6:21.60      
 33 Elena Kim                Rye Country Day        6:27.80      
 34 Amanda Cutter            Rye Country Day        6:38.90      
 35 Selia Chen            11 Nanuet                 6:41.50      
 36 Riley Miller          10 Clarkstown North       6:51.00      
 37 Casey Chu                Suffern                7:24.60      
 38 Lindsey Vasilik       11 Suffern                8:01.80      
 39 Melissa Gonzalez         Rye Country Day        8:04.70      

                    Varsity Girls Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dana Rokicsak         12 Clarkstown South       9-06.00     6
  2 Alison Stern          11 Clarkstown South       9-00.00     4
  3 Tameka Wood           12 Dewitt Clinton         7-06.00     3
  4 Marissa Weitzman      11 Suffern                7-00.00     2
  5 Marina Karr           11 Fox Lane               7-00.00 0.333
  5 Sophia Jobe              Fox Lane               7-00.00 0.333
  5 Coryn Porter             Fox Lane               7-00.00 0.333
  8 Alyssa Rainford       12 Suffern                7-00.00      

                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kaylyn Gordon         12 Ramapo                18-09.00   NWI     6
  2 Kayla Clohessy        12 Pearl River           16-11.25   NWI     4
  3 Sam Shopovick            Harrison              16-06.50   NWI     3
  4 Imani Solan           11 Suffern               16-04.00   NWI     2
  5 Chantel Fils             Albertus Magnus       16-01.00   NWI     1
  6 Dejanne Smith         12 Suffern               14-11.75   NWI      
  7 Janie Zulme           11 Ramapo                14-09.00   NWI      
  8 Erica Lamantha           Harrison              14-07.75   NWI      
  9 Steffi Sastera        11 Fox Lane              14-05.50   NWI      
 10 Ramona Bleasdale      11 John Jay - Cross Riv  14-05.00   NWI      
 11 Kaitlyn Lavan         11 Pearl River           14-04.50   NWI      
 12 Brittany Wayda        11 Fox Lane              14-04.00   NWI      
 13 Sarah Lafontant       12 Clarkstown North      14-03.25   NWI      
 14 Katherine DeTora      11 Pearl River           13-08.50   NWI      
 15 Gaia Robinson            Bergen Co. V/T        13-08.00   NWI      
 16 Stephanie Foo            Bergen Co. V/T        13-02.00   NWI      
 17 sophie Grayer            Rye Country Day       13-01.00   NWI      
 18 Nicole Giangola       11 Bronxville            12-01.50   NWI      
 19 Shanelle Deidrick     10 John Jay - Cross Riv  12-00.25   NWI      
 20 Leah Nelson           12 Suffern               11-10.00   NWI      
 20 Alyssa Rainford       12 Suffern               11-10.00   NWI      
 22 Nicole Escow             Bergen Co. V/T        11-05.00   NWI      
 23 Rula Samad               Harrison              10-06.75   NWI      

                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kaylyn Gordon         12 Ramapo                38-08.00   NWI     6
  2 Victoria Cruz         11 Clarkstown South      32-10.50   NWI     4
  3 Kayla Clohessy        12 Pearl River           32-06.25   NWI     3
  4 Ramona Bleasdale      11 John Jay - Cross Riv  32-00.00   NWI     2
  5 Kathleen Ellsworth    12 Suffern               31-06.50   NWI     1
  6 Jordan                12 Clarkstown South      31-05.00   NWI      
  7 Dejanne Smith         12 Suffern               31-02.00   NWI      
  8 Stephanie Foo            Bergen Co. V/T        30-08.50   NWI      
  9 Gaia Robinson            Bergen Co. V/T        30-00.75   NWI      
 10 Shanelle Deidrick     10 John Jay - Cross Riv  27-05.00   NWI      
 11 Haley Giaramata       11 Pearl River           26-11.00   NWI      
 12 Leah Nelson           12 Suffern               26-06.50   NWI      
 13 Bridget Clancy        11 Nanuet                26-00.00   NWI      
 14 Nicole Giangola       11 Bronxville            25-05.75   NWI      

                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dypna Umunakwe        12 Dewitt Clinton         5-02.00     6
  2 Kaylyn Gordon         12 Ramapo                 5-00.00     4
  3 Sandra Wilson         11 Pearl River            4-08.00     3
  4 Emily Pickup          12 John Jay - Cross Riv   4-06.00     2
  5 Molly Newcomb         12 John Jay - Cross Riv   4-03.00     1
  6 Maggie Paragian          Bergen Co. V/T         4-03.00      
  7 Caitlyn Litaker       11 Clarkstown South       4-03.00      
  8 Katherine DeTora      11 Pearl River            4-00.00      

                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Claire Sargent        12 Bronxville            35-05.00     *
  2 Princess Ngwu         12 Dewitt Clinton        31-00.75     *
  3 Sonya Sacholo            Bergen Co. V/T        31-00.00     *
  4 Saumya George         11 Nanuet                30-09.00     *
  5 Varghese                 Clarkstown South      30-05.75     *
  6 Jennifer David        12 Fox Lane              30-01.75     *
  7 Chantia Dennis        12 Poughkeepsie          29-03.25     *
  8 Kiandra Antenor       11 Suffern               29-00.25     *
  9 Kylie Lefkowitz          Harrison              28-10.25     *
 10 Stephanie Daley       12 Poughkeepsie          28-00.00     *
 11 Samantha Oberdier     11 Clarkstown South      27-02.00     *
 12 Megan Donnelly        12 Nanuet                26-07.00     *
 13 Kashira Edwards          Dewitt Clinton        26-00.00     *
 14 Daisy Morocho         11 Pearl River           25-02.50     *
 15 Jevonna Shaw             Dewitt Clinton        25-00.50     *
 16 Fiona Roediger        12 Bronxville            24-11.25     *
 17 Juiann Fields            Bergen Co. V/T        24-06.50     *
 18 Talia Kaufman         11 John Jay - Cross Riv  23-09.00     *
 19 Figueroa               9 Clarkstown South      23-06.00     *
 20 Patience Mclaughlin   11 Suffern               22-11.00     *
 21 Hayley Giarameta         Pearl River           22-10.00     *
 22 Ashley Pierre         11 Ramapo                22-05.00     *
 23 Deja Tingling         12 Ramapo                21-06.25     *
 24 Aisling McGinley      11 Pearl River           21-05.50     *
 25 Caroline Brody           Rye Country Day       20-10.00     *
 26 Shirley Espinoza         Bergen Co. V/T        20-09.50     *
 27 Radene Mitchell       11 Nyack                 20-05.75     *
 28 Alex Hall             10 John Jay - Cross Riv  20-04.25     *
 29 Paige Codrington         Rye Country Day       19-04.50     *
 30 Kitana Atienza        10 Suffern               19-00.00     *
 31 Amanda Stallone       11 Nanuet                17-00.00     *
=================================================================
    Team                                              Mark   Pts
=================================================================
  1 Dewitt Clinton                                82-01.25     6
  2 Clarkstown South                              81-01.75     4
  3 Bergen Co. V/T                                76-04.00     3
  4 Nanuet                                        74-04.00     2
  5 Suffern                                       70-11.25     1

                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kyle Lefkowitz        12 Harrison                 97-11     6
  2 Claire Sargent        12 Bronxville               94-04     4
  3 Samantha Oberdier     11 Clarkstown South         92-00     3
  4 Angelica              12 Clarkstown South         89-01     2
  5 Sonya                    Bergen Co. V/T           88-09     1
  6 Varghese                 Clarkstown South         80-01      
  7 Megan Donnelly        12 Nanuet                   78-05      
  8 Kiandra Antenor       11 Suffern                  75-02      
  9 Sienna Perry          10 Tappan Zee               75-00      
 10 Julianne Fields          Bergen Co. V/T           74-09      
 11 Fiona Roediger        12 Bronxville               70-05      
 12 Helen Joyner          10 Tappan Zee               68-04      
 13 Saumya George         11 Nanuet                   67-04      
 14 Daisy Morocho         11 Pearl River              66-01      
 15 Jasmine Wechsler      12 Pearl River              65-05      
 16 Russell Mairead       10 Tappan Zee               64-05      
 17 Jennifer David        12 Fox Lane                 64-04      
 18 Kaitlyn Lavan         11 Pearl River              64-01      
 19 Sami Gosal            11 Haldane                  64-00      
 20 Alex Hall             10 John Jay - Cross Riv     62-01      
 21 Deja Tingling         12 Ramapo                   60-03      
 22 Princess Ngwu         12 Dewitt Clinton           60-02      
 23 Sarah Brodwolf           Rye Country Day          59-02      
 24 Chantia Dennis        12 Poughkeepsie             58-02      
 25 Brianna Conway           Clarkstown South         57-07      
 26 Patience Mclaughlin   11 Suffern                  54-04      
 27 Tanisha Cranston      10 Nyack A                  50-07      
 28 Ashley Ramsey          9 John Jay - Cross Riv     48-08      
 29 Cynthia Faustin        9 Nyack A                  48-04      
 30 Paige Codrington         Rye Country Day          47-07      
 31 Stephanie Daley       12 Poughkeepsie             45-01      
 32 Sarafina Joseph       11 Nanuet                   39-10      
 32 Morgan Mittelstadt       JFK Catholic             39-10      
 34 Radene Mitchell       11 Nyack                    39-09      
 35 Caroline Brady           Rye Country Day          37-09      
 36 Kashira Edwards          Dewitt Clinton           33-02      

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dewitt Clinton                             4:12.20     6
      1) Tameka Wood           2) Monique Beckford      
      3) Sasha Bentley         4) Dejeour Callender     
  2 Fox Lane A                                 4:16.70     4
  3 Suffern                                    4:21.50     3
  4 Dewitt Clinton                             4:27.80     2
  5 Suffern                                    4:31.90     1
  6 John Jay - Cross River                     4:33.00      
  7 Clarkstown South                           4:33.30      
  8 Nanuet A                                   4:58.90      
  9 Fox Lane B                                 5:07.00      
 10 Nanuet B                                   5:07.90      
 11 Suffern                                    5:25.00      

              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dewitt Clinton                               49.40     6
      1) Shavon Fields         2) Dypna Umunakwe        
      3) Betsy Alvarez         4) Dejeour Callender     
  2 Spring Valley                                50.40     4
  3 Harrison                                     51.50     3
  4 John Jay - Cross River                       53.10     2
  5 Ramapo                                       54.70     1
  6 Fox Lane A                                   54.90      
  7 Poughkeepsie                                 55.00      
  8 Suffern                                      55.20      
  9 Haldane                                      55.60      
 10 Clarkstown North                             56.10      
 11 Clarkstown South                           1:00.40      
 12 Clarkstown North                           1:00.60      
 13 Fox Lane B                                 1:01.20      
 14 Nanuet                                     1:01.40      



        Varsity Boys Team Scores (13 Events Scored)         
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Spring Valley              37.5    8.5   1    3   13   12    0  
  2 Clarkstown South            26      0    3    0    5   18    0  
  3 Harrison                    25      0    0    0    4   21    0  
  4 Pearl River                 13      0    3    0    1    6    3  
  5 Clarkstown North            12      0    0    6    0    4    2  
  6 Cardinal Hayes              11      0    0    0    1   10    0  
  7 Haldane                     10      0    8    0    2    0    0  
  8 Ramapo                      9.5    1.5   0    0    6    2    0  
  9 Hastings                     9      0    0    0    0    3    6  
 10 Byram Hills                  8      0    4    0    0    0    4  
 10 Sleepy Hollow                8      6    0    2    0    0    0  
 12 Bergen Co. V/T               7      0    0    5    0    2    0  
 12 Fox Lane                     7      0    5    0    0    2    0  
 14 Tappan Zee                   6      0    6    0    0    0    0  
 15 John Jay - Cross River       5      0    0    0    0    5    0  
 15 Eastchester                  5      0    0    0    0    4    1  
 17 Suffern                      3      0    0    0    0    3    0  
 17 Nanuet                       3      0    2    0    0    1    0  
 19 Nyack                        2      0    0    0    0    2    0  
 20 Poughkeepsie                 1      0    0    0    0    1    0  


        Varsity Girls Team Scores (13 Events Scored)        
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Dewitt Clinton              44      6    0    0   14   15    9  
  2 Suffern                     36      5   21    0    4    6    0  
  3 Clarkstown South            27      0    3    0    0   23    1  
  4 Harrison                    19      0    0    7    3    9    0  
  5 Ramapo                      17      0    0    0    1   16    0  
  6 Bronxville                  13      0    0    7    0    4    2  
  7 John Jay - Cross River      11      0    4    0    2    5    0  
  8 Pearl River                 10      0    0    0    0   10    0  
  9 Spring Valley                9      5    0    0    4    0    0  
  9 Fox Lane                     9      0    4    0    4    1    0  
 11 Bergen Co. V/T               6      0    0    2    0    4    0  
 12 Byram Hills                  4      0    0    0    0    0    4  
 13 Nanuet                       2      0    0    0    0    2    0  
 14 Albertus Magnus              1      0    0    0    0    1    0