Livonia Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.47 | SB | Brittany Semmler | 8th | Finals | W-FL-LIV County |
8.57 | SB | Amelia Dragone | 9th | Finals | W-FL-LIV County |
8.60 | SB | Dana Basile | 11th | Finals | W-FL-LIV County |
8.65 | Erica Eck | 13th | Finals | W-FL-LIV County | |
8.83 | Sarah Brown | 15th | Finals | W-FL-LIV County | |
300 Meter Dash | |||||
50.79 | Dana Basile | 9th | Finals | W-FL-LIV County | |
50.85 | SB | Isabel Thelen | 10th | Finals | W-FL-LIV County |
54.50 | Meghan Lavery | 13th | Finals | W-FL-LIV County | |
600 Meter Run | |||||
1:59.91 | Katy Lowe | 5th | Finals | W-FL-LIV County | |
55 Meter Hurdles | |||||
11.05 | Amelia Dragone | 2nd | Finals | W-FL-LIV County | |
11.07 | Kate Ford | 3rd | Finals | W-FL-LIV County | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:08.98 | Relay Team | 3rd | Finals | W-FL-LIV County | |
High Jump | |||||
5-6 | SB | Tessa Artruc | 1st | Finals | W-FL-LIV County |
4-4 | SB | Sarah Brown | 4th | Finals | W-FL-LIV County |
Long Jump | |||||
12-10 | SB | Kate Ford | 3rd | Finals | W-FL-LIV County |
12-0.75 | SB | Olivia Taylor | 4th | Finals | W-FL-LIV County |
Shot Put | |||||
30-8.5 | SB | Kelly Loucks | 2nd | Finals | W-FL-LIV County |
20-10 | Emily Litolff | 8th | Finals | W-FL-LIV County | |
15-11.5 | Hannah Maneiro | 11th | Finals | W-FL-LIV County | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
300 Meter Dash | |||||
41.12 | SB | Aaron Faulkenberry | 5th | Finals | W-FL-LIV County |
41.86 | Andrew Freeman | 7th | Finals | W-FL-LIV County | |
1000 Meter Run | |||||
2:55.41 | SB | Matthew Faulkenberry | 5th | Finals | W-FL-LIV County |
1600 Meter Run | |||||
5:17.79 | Logan Ellis | 7th | Finals | W-FL-LIV County | |
3200 Meter Run | |||||
11:16.79 | SB | Logan Ellis | 4th | Finals | W-FL-LIV County |
55 Meter Hurdles | |||||
9.35 | Mike Metzger | 1st | Finals | W-FL-LIV County | |
10.25 | Hunter Mills | 4th | Finals | W-FL-LIV County | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Matthew Freeman | 4th | Finals | W-FL-LIV County |
Long Jump | |||||
14-2 | Matthew Freeman | 8th | Finals | W-FL-LIV County | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Hunter Mills | 4th | Finals | W-FL-LIV County | |
7-6 | Aaron Faulkenberry | 5th | Finals | W-FL-LIV County | |
Shot Put | |||||
37-8 | Jake Knights | 2nd | Finals | W-FL-LIV County |