Event 40 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Nailah Jones 10 North Babylon 17-10.25 10
2 Damiana Dendy 12 Roslyn 17-06.50 8
3 Teena Mobley 12 North Babylon 17-05.75 6
4 Sunja Joseph 11 Sachem North 17-05.00 4
4 Sunja Joseph 11 Sachem North
5 Emily Astarita 12 Ward Melville 16-09.25 2
6 Sarah Osaheni 12 Shenendehowa 16-08.25 1
7 Kyra Braunskill 11 Riverhead 16-06.75
7 Catherine Dolan 12 Connetquot 16-06.75
7 Catherine Dolan 12 Connetquot
9 Aliyah Smith 12 St. John the 16-04.25
10 Erin Blechschmidt 12 Commack 16-03.50
10 Erin Blechschmidt 12 Commack
11 Timaya Forehand 12 Uniondale 16-03.25
12 Toluwa Akinyemi 11 Shenendehowa 16-02.25
13 Chloe Prosper 10 North Babylon 16-01.00
14 Lauren Glancy 10 Northport 15-10.25
15 Alexis Fernandez 12 St. Anthony's 15-10.00
15 Alexis Fernandez 12 St. Anthony's
16 Ashley Mercado 12 Sachem East 15-09.50
17 Shawna Thornton 11 Amityville 15-09.25
17 Sarah Edmond 9 Freeport 15-09.25
19 Jessica Penna, 11 St. Anthony's 15-08.75
20 Josephine Colon 12 Sayville 15-07.50
21 Sydney Haas 9 Commack 15-07.00
22 Jada LeBour 10 Amityville 15-06.00
23 Tiffany Verni 10 Patchogue/Medford 15-05.50
23 Victoria Pileggi, 12 St. Anthony's 15-05.50
23 Tiffany Verni 10 Patchogue/Medford
25 Lauren Krivacsy 12 Northport 15-03.50
26 Ashley Jackson 12 Copiague 15-03.00
27 Bianca Quinnonez 11 St. John the 15-02.50
28 Allegra Fils-Aime 10 Port Jefferson 15-02.25
29 Essence Sterling 12 Sachem East 15-02.00
30 Jameela Middleton 11 Central Islip 15-00.50
30 Jessica Pierno 12 Bellport 15-00.50
32 Carissa Melito 11 Connetquot 15-00.25
33 Kelsea Thompson 10 Farmingdale 15-00.00
33 Annika Anderson 9 Poly Prep 15-00.00
33 Mia Inzirillo 9 Farmingdale 15-00.00
36 Kristen Col 11 Farmingdale 14-09.75
37 Vanessa Pepe 11 Farmingdale 14-09.25
38 Maniqua Banister 12 North Babylon 14-08.50
39 Dana Messina 11 East Meadow 14-08.00
39 Dana Messina 11 East Meadow
40 Madeline Egan 12 Sachem East 14-07.50
41 Breanna Lyn 12 St. Anthony's 14-06.00
42 Celeste Corcoran 11 St. John the 14-05.50
43 Briana Brady 10 Ward Melville 13-09.00
43 Samantha Pepe 9 Farmingdale 13-09.00
45 Sabrina Mozart 10 Brentwood 13-08.50
46 Amanda DiSalvo 11 Sachem East 13-07.00
46 MaryBeth Scott 12 St. John the 13-07.00
48 Dana Tyner 9 Sachem East 13-05.00
49 Amanda Sluzewski 11 Sachem East 13-03.50
50 Kerris Moore 10 Shenendehowa 13-02.50
51 Ambar Knapp 10 Amityville 13-01.00
52 Tara McGuillacuddy 9 North Shore 12-11.50
53 Aylia Doomes 11 Westbury 11-05.75
54 Alexis Bosse 12 Amityville 11-03.00
55 Erin Gunther 10 Sayville 10-06.50
-- Shannon Costello 10 St. John the 14-05.50
33 Kelsea Thompson 10 Farmingdale FOUL