Eden Red Raider Invitational
Cross Country Meet Team Results
Boys Race 10-19-12 3.1 miles
Eden Red Raider Invitational
Cross Country Meet Individual Results
Boys Race 10-19-12 3.1 miles
--------------------------------------------------------------------------------
Plc Pts Name Team Grade Time Number
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Hornberger, TJ Lake Shore 11 15:11.11 60
2 2 Yargeau, Ian Lake Shore 11 16:20.55 68
3 3 Butlak, Calvin Lake Shore 10 16:23.24 57
4 4 Stumpf, Zach Hamburg 12 16:35.34 83
5 5 Wojnicki, Jake Hamburg 10 16:39.14 85
6 6 McCann, Matt Frontier 11 16:50.24 34
7 7 Heavern, Dan Frontier 10 16:52.71 36
8 8 LaRosa, Justin Hamburg 11 16:55.68 74
9 9 Suarez, Josh Frontier 11 17:03.14 35
10 10 Lelonek, Jurek St. Francis 12 17:04.18 115
11 11 Brown, Jacob Fredonia 12 17:08.58 9
12 12 Wheeler, Josh Lake Shore 10 17:09.84 67
13 13 Hensen, Corey East Aurora 12 17:14.11 135
14 14 Soto, Javier Dunkirk 10 17:14.65 100
15 15 Nason, Matthew East Aurora 12 17:24.05 146
16 16 Fortuna, Ryan Frontier 11 17:27.05 39
17 17 Goodhue, Josh Fredonia 10 17:32.21 16
18 18 Donovan, Ryan Frontier 11 17:32.43 37
19 19 Tarnowski, Ray Dunkirk 11 17:40.24 102
20 20 Brady, Ben St. Francis 12 17:44.58 106
21 21 Keenan, Colin Timon 11 17:50.49 26
22 22 Murray, TJ East Aurora 9 17:53.90 145
23 23 Francis, Ethan Dunkirk 10 17:55.40 94
24 24 Tanner, Adam Silver Creek 12 17:55.87 92
25 25 McLaughlin, Aubrey East Aurora 11 17:56.49 142
26 26 Zink, Will East Aurora 9 18:01.30 163
27 27 Formanowicz, Stephen Fredonia 9 18:01.49 24
28 28 Osuch, Patrick Frontier 18:05.81 40
29 29 Bartnik, Tim St. Francis 11 18:09.74 104
30 Olrogg, Tyler Springville 9 18:13.24 164
31 30 Taylor, Mike St. Francis 12 18:17.40 122
32 31 Boswell, Jared Frontier 10 18:18.34 42
33 32 Haney, Jake Hamburg 10 18:21.18 70
34 Henry, Josh Frontier 10 18:21.55 41
35 33 Meredith, Mike Fredonia 8 18:24.99 25
36 34 Schichtel, Francis St. Francis 10 18:25.81 120
37 35 Randle, Tyler St. Francis 10 18:31.27 119
38 36 Gargano, Adam St. Francis 10 18:31.74 109
39 37 Steklasa, Tyler Silver Creek 11 18:31.93 91
40 Marcin, Mitch Frontier 10 18:38.02 46
41 Krasinski, Joe Frontier 18:41.74 43
42 38 Eckman, Jacob Fredonia 10 18:42.99 14
43 39 Morales, Kevin Dunkirk 12 18:43.34 98
44 40 Egan, David East Aurora 11 18:43.62 129
45 Falkowski, Edek St. Francis 11 18:46.74 108
46 41 Lauber, Kiernan East Aurora 10 18:53.84 139
47 Henaen, Bryan East Aurora 9 18:54.05 136
48 42 Dubill, Timothy Hamburg 12 18:55.90 69
49 Kendall, Tanner St. Francis 11 19:00.52 113
50 43 Arcoraci, Nick Fredonia 11 19:01.40 10
51 Cocco, Dan Frontier 10 19:02.68 45
52 44 Dunlap, Jason Lake Shore 11 19:03.81 59
53 45 McDaneld, Jake Silver Creek 9 19:04.90 89
54 46 Satanek, John Eden 9 19:05.65 7
55 47 Wojnicki, Aaron Hamburg 9 19:06.40 84
56 Horbachewski, Keith East Aurora 12 19:07.46 137
57 Zagrobelny, Jack East Aurora 10 19:08.27 162
58 Piatek, Donald Springville 10 19:10.27 166
59 48 Peczonczyk, Hnat Hamburg 12 19:11.65 79
60 Pierce, Andy East Aurora 10 19:13.84 150
61 49 Wasielewski, John Lake Shore 11 19:14.55 65
62 Spaschak, Logan East Aurora 9 19:15.37 157
63 50 Brueckl, Drew Lake Shore 10 19:16.81 56
64 Pronko, Matt St. Francis 11 19:18.11 118
65 Kostowiak, Christian Hamburg 10 19:18.71 72
66 Freeman, Sean East Aurora 12 19:23.78 131
67 Neipsuj, Chris St. Francis 11 19:25.74 116
68 Stoll, Christopher East Aurora 11 19:29.27 159
69 51 Bradley, William Dunkirk 11 19:32.37 93
70 O'Connor, Eric East Aurora 9 19:32.65 148
71 52 Rankin, Liam Fredonia 10 19:35.78 18
72 LaCrego, Austin St. Francis 12 19:36.55 114
73 53 Feldmann, James Silver Creek 11 19:37.02 87
74 MacFarland, Jared Frontier 11 19:40.58 47
75 Curran, Brendan Frontier 11 19:42.34 38
76 Olrogg, Garrett Springville 10 19:45.11 165
77 Emley, Madisyn Springville 8 19:45.52 417
78 Lorka, Jeff East Aurora 11 19:47.14 140
79 Diehl, Markus Frontier 10 19:50.84 44
80 54 Mullen, Jake Silver Creek 9 19:52.40 90
81 Santulli, Andy East Aurora 10 19:55.65 153
82 55 Harrington, John Eden 12 19:56.14 1
83 56 Logan, Tom Dunkirk 11 19:57.99 97
84 Szymczak, Jake Fredonia 10 20:04.08 19
85 Falkowski, Matthew East Aurora 12 20:09.43 130
86 Wheeler, Brendan Lake Shore 8 20:18.68 66
87 Meredith, Ryan Fredonia 11 20:20.74 12
88 57 Rakiecki, Andrew Eden 12 20:22.55 2
89 Grad, Hunter East Aurora 9 20:24.52 133
90 Bohanan, Reed East Aurora 10 20:30.27 125
91 Seibold, Ben East Aurora 10 20:33.24 156
92 58 McAlevey, Jack Silver Creek 10 20:37.37 88
93 Robertson, Nate Hamburg 10 20:39.05 81
94 Sebastian, Alec East Aurora 12 20:52.24 155
95 59 Bley, Colin Eden 11 20:55.37 4
96 Jonczyk, Jeremy Frontier 9 20:57.24 51
97 Reimondo, Thomas Hamburg 12 20:59.78 80
98 Nossal, Jordan St. Francis 9 21:01.55 117
99 Galovich, Justin Frontier 12 21:02.55 49
100 McDonnell, Zach Hamburg 10 21:11.11 76
101 60 Nappo, Jonathan Timon 9 21:12.90 28
102 Harts, Josh East Aurora 12 21:16.14 134
103 Novara, Alex Lake Shore 12 21:21.58 63
104 Schifferle, Dan East Aurora 12 21:21.81 154
105 Foley, Jacob Fredonia 11 21:29.34 11
106 Malys, Peige East Aurora 12 21:30.05 141
107 Glasier, Austin Fredonia 10 21:30.37 15
108 Reger, Ian East Aurora 10 21:35.71 152
109 Agro, Colton Frontier 12 21:39.34 50
110 Foley, Walter Fredonia 9 21:39.71 23
111 61 Horrigan, Jeremiah Timon 10 21:42.71 29
112 Dana, Isaac East Aurora 9 21:45.84 128
113 62 Partridge, Sam Eden 10 21:47.14 5
114 Zinkowski, Jack Hamburg 9 21:47.55 86
115 Kleese, Nick Lake Shore 9 21:48.43 61
116 Berns, Tyler St. Francis 12 21:59.49 105
117 Stafnicki, Chase East Aurora 11 22:01.81 158
118 63 Rakiecki, Adam Eden 7 22:07.21 8
119 Wilson, Kevin St. Francis 9 22:12.84 123
120 Thompson, Jake Fredonia 10 22:16.71 20
121 Kendall, Scott St. Francis 9 22:24.65 112
122 Schifferli, Owen Hamburg 10 22:25.08 82
123 Hurley, Angelo St. Francis 12 22:25.68 110
124 Koenig, Zachary Lake Shore 11 22:27.18 62
125 64 Mahoney, Francis Timon 12 22:32.78 31
126 Wojakowski, Jake Frontier 22:34.65 52
127 Edbauer, Collin St. Francis 11 22:41.71 107
128 65 Varecka, Ryan Timon 12 23:00.27 30
129 Dietzen, Alex Fredonia 10 23:01.24 13
130 Schohn, Tyler Lake Shore 9 23:25.24 64
131 Crow, Ed East Aurora 12 23:32.02 127
132 Hurley, Gavin St. Francis 9 23:43.52 111
133 Dombrowski, David Lake Shore 12 23:49.02 58
134 Neu, Andy East Aurora 9 23:50.43 147
135 66 Kilton, Larry Timon 11 24:20.81 32
136 Wymer, Riley East Aurora 9 24:22.43 161
137 Gnecco, Nicola East Aurora 9 25:12.74 132
138 67 Bishop, Andrew Timon 11 25:13.14 33
139 68 Rombough, Zach Eden 12 26:49.96 3
140 69 Tarnowski, Ben Dunkirk 29:06.18 101
141 Haynes, Don Dunkirk 29:06.18 95
--------------------------------------------------------------------------------
Eden Red Raider Invitational
Eden Red Raider Invitational
Cross Country Meet Team Results
Varsity Girls 5000 meter run
--------------------------------------------------------------------------------
Place Team Score R1 R2 R3 R4 R5 TieBrk R6 R7
--------------------------------------------------------------------------------
1 Fredonia 48 1 6 12 13 16 17 31
2 Frontier 52 4 7 9 14 18 25 46
3 Hamburg 86 2 10 21 23 30 34 35
4 Springville 104 3 11 19 33 38 42 43
5 Silver Creek 123 8 15 20 39 41
6 East Aurora 134 24 26 27 28 29 32 36
7 Lake Shore 153 5 22 37 44 45 48 50
8 Eden 239 40 47 49 51 52 53
--------------------------------------------------------------------------------
Dunkirk N.S.
--------------------------------------------------------------------------------
Eden Red Raider Invitational
Cross Country Meet Individual Results
Girls Race 10-19-12 3.1 miles
--------------------------------------------------------------------------------
Plc Pts Name Team Grade Time Number
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Reyda, Lauren Fredonia 10 18:07.62 216
2 2 Fredriksen, Hannah Hamburg 10 19:10.99 250
3 3 Wojtkowiak, Jessica Springville 11 19:33.96 304
4 4 Kennedy, Hannah Frontier 8 19:45.34 224
5 5 Cummings, Natalie Lake Shore 8 19:45.58 238
6 6 Tramuta, Michaela Fredonia 11 19:46.37 212
7 7 VanRemmen, Maddy Frontier 12 20:06.24 223
8 8 Seiders, Hannah Silver Creek 9 20:12.21 267
9 9 Wison, Emily Frontier 20:13.21 225
10 10 Cuddihy, Erin Hamburg 10 20:17.49 249
11 11 Brautlacht, Kalei Springville 9 20:21.90 301
12 12 Foley, Clare Fredonia 9 20:27.90 218
13 13 Kowalski, Jillian Fredonia 10 20:28.58 214
14 14 Bova, Sydney Frontier 11 20:32.78 226
15 15 Seiders, Emma Silver Creek 8 20:33.40 266
16 16 Gullo, Cori Fredonia 9 20:37.78 219
17 17 Zebraski, Meredith Fredonia 10 20:37.99 217
18 18 Hall, Kennedy Frontier 12 20:43.58 227
19 19 Maloy, McKenzie Springville 9 20:48.58 303
20 20 Radack, Rachel Silver Creek 7 20:54.71 265
21 21 Kane, Erin Hamburg 9 21:02.65 254
22 22 Benzing, Mary Beth Lake Shore 12 21:05.40 236
23 23 Covelli, Leah Hamburg 11 21:07.52 248
24 24 Clapp, Shelby East Aurora 9 21:14.14 276
25 25 Gemberling, Helen Frontier 10 21:24.96 228
26 26 Szopinski, Emily East Aurora 12 21:26.14 297
27 27 Federick, Gwen East Aurora 11 21:26.37 282
28 28 Pierrot, Whitney East Aurora 12 21:26.84 290
29 29 O'Brien, Liz East Aurora 10 21:29.65 288
30 30 Luthringer, Isabel Hamburg 10 21:31.05 256
31 31 Wan, Emily Fredonia 11 21:39.21 213
32 32 Cocca, Rachel East Aurora 10 21:45.55 277
33 Pogorzelski, Calan Dunkirk 21:47.14 271
34 33 Russell, Elle Springville 7 21:47.40 307
35 34 Herrmann, Clair Hamburg 9 21:56.74 252
36 35 Herbst, Rosemary Hamburg 10 22:00.27 251
37 36 Powers, Collen East Aurora 12 22:01.43 291
38 LaRosa, Gabrielle Hamburg 10 22:06.14 255
39 37 Majuk, Kaylee Lake Shore 9 22:06.52 244
40 38 Hotchkiss, Jessica Springville 12 22:18.78 306
41 39 Castiglia, Claire Silver Creek 8 22:21.74 264
42 Salim, Skylar Fredonia 11 22:21.93 210
43 Langworthy, Maitland Fredonia 9 22:27.40 220
44 O'Brien, Claire Fredonia 11 22:29.08 209
45 40 Nyitrai, Jenelle Eden 12 22:52.71 200
46 41 Adams, Sarah Silver Creek 9 22:56.14 263
47 42 Loop, Meghan Springville 9 23:04.46 302
48 43 Hebden, Hanna Springville 12 23:06.05 305
49 44 Koenig, Claudia Lake Shore 12 23:09.71 242
50 45 McKinnis, Caitlyn Lake Shore 11 23:35.74 245
51 46 Wilson, Kelsey Frontier 23:37.21 231
52 Polvino, Mary Fredonia 10 23:46.55 215
53 Supkoski, Haley Fredonia 11 23:53.24 211
54 47 Klubek, Brianna Eden 8 23:56.78 208
55 Buck, Katelyn Frontier 23:57.87 230
56 Roetzer, Julia East Aurora 12 24:00.34 293
57 Morrison, Samantha Hamburg 9 24:04.37 257
58 48 Youngers, Rachel Lake Shore 11 24:17.52 247
59 Vance, Tori East Aurora 10 24:20.08 298
60 Diulko, Emily East Aurora 10 24:23.40 279
61 Scheere, Madeline East Aurora 9 24:23.71 295
62 Puccio, Emily Hamburg 10 24:40.65 258
63 Curtis, Sam Frontier 11 25:10.05 232
64 49 Filkorn, Sarah Eden 11 25:28.46 203
65 Tucker, Maddie Hamburg 9 25:35.27 262
66 Hanes-Stetter, Lia East Aurora 9 26:51.68 283
67 Ebling, Mian East Aurora 9 26:52.08 281
68 50 Burton, Deanna Lake Shore 9 27:08.62 237
69 51 Brawdy, Erin Eden 10 27:28.90 204
70 Sensor, Emma Hamburg 10 28:37.74 261
71 Bourne, Megan East Aurora 9 29:36.81 275
72 O'Shei, Mara Frontier 12 30:11.99 234
73 52 Zimmerman, Holly Eden 9 30:46.74 207
74 Reimondo, Amber Hamburg 10 31:04.08 259
75 53 Gilbride, Kelsay Eden 9 31:14.90 206
76 Hopkins, Megan Hamburg 10 31:37.24 253
--------------------------------------------------------------------------------
Janisch Computer Scoring
Eden Red Raider Invitational
Cross Country Meet Team Results
Girls Race 10-19-12 3.1 miles
--------------------------------------------------------------------------------
1. Fredonia Score: 48 Total: 1:39:28.25
Average: 19:53.65
Spread: 02:30.16
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Reyda, Lauren 1 18:07.62 10 00:00.00
2. Tramuta, Michaela 6 19:46.37 11 01:38.75
3. Foley, Clare 12 20:27.90 9 02:20.28
4. Kowalski, Jillian 13 20:28.58 10 02:20.96
5. Gullo, Cori 16 20:37.78 9 02:30.16
6. Zebraski, Meredith 17 20:37.99 10 02:30.37
7. Wan, Emily 31 21:39.21 11 03:31.59
--------------------------------------------------------------------------------
2. Frontier Score: 52 Total: 1:41:21.15
Average: 20:16.23
Spread: 00:58.24
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Kennedy, Hannah 4 19:45.34 8 01:37.72
2. VanRemmen, Maddy 7 20:06.24 12 01:58.62
3. Wison, Emily 9 20:13.21 02:05.59
4. Bova, Sydney 14 20:32.78 11 02:25.16
5. Hall, Kennedy 18 20:43.58 12 02:35.96
6. Gemberling, Helen 25 21:24.96 10 03:17.34
7. Wilson, Kelsey 46 23:37.21 05:29.59
--------------------------------------------------------------------------------
3. Hamburg Score: 86 Total: 1:43:09.70
Average: 20:37.94
Spread: 02:20.06
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Fredriksen, Hannah 2 19:10.99 10 01:03.37
2. Cuddihy, Erin 10 20:17.49 10 02:09.87
3. Kane, Erin 21 21:02.65 9 02:55.03
4. Covelli, Leah 23 21:07.52 11 02:59.90
5. Luthringer, Isabel 30 21:31.05 10 03:23.43
6. Herrmann, Clair 34 21:56.74 9 03:49.12
7. Herbst, Rosemary 35 22:00.27 10 03:52.65
--------------------------------------------------------------------------------
4. Springville Score: 104 Total: 1:44:50.62
Average: 20:58.12
Spread: 02:44.82
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Wojtkowiak, Jessica 3 19:33.96 11 01:26.34
2. Brautlacht, Kalei 11 20:21.90 9 02:14.28
3. Maloy, McKenzie 19 20:48.58 9 02:40.96
4. Russell, Elle 33 21:47.40 7 03:39.78
5. Hotchkiss, Jessica 38 22:18.78 12 04:11.16
6. Loop, Meghan 42 23:04.46 9 04:56.84
7. Hebden, Hanna 43 23:06.05 12 04:58.43
--------------------------------------------------------------------------------
5. Silver Creek Score: 123 Total: 1:46:58.20
Average: 21:23.64
Spread: 02:43.93
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Seiders, Hannah 8 20:12.21 9 02:04.59
2. Seiders, Emma 15 20:33.40 8 02:25.78
3. Radack, Rachel 20 20:54.71 7 02:47.09
4. Castiglia, Claire 39 22:21.74 8 04:14.12
5. Adams, Sarah 41 22:56.14 9 04:48.52
--------------------------------------------------------------------------------
6. East Aurora Score: 134 Total: 1:47:03.14
Average: 21:24.63
Spread: 00:15.51
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Clapp, Shelby 24 21:14.14 9 03:06.52
2. Szopinski, Emily 26 21:26.14 12 03:18.52
3. Federick, Gwen 27 21:26.37 11 03:18.75
4. Pierrot, Whitney 28 21:26.84 12 03:19.22
5. O'Brien, Liz 29 21:29.65 10 03:22.03
6. Cocca, Rachel 32 21:45.55 10 03:37.93
7. Powers, Collen 36 22:01.43 12 03:53.81
--------------------------------------------------------------------------------
7. Lake Shore Score: 153 Total: 1:49:42.95
Average: 21:56.59
Spread: 03:50.16
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Cummings, Natalie 5 19:45.58 8 01:37.96
2. Benzing, Mary Beth 22 21:05.40 12 02:57.78
3. Majuk, Kaylee 37 22:06.52 9 03:58.90
4. Koenig, Claudia 44 23:09.71 12 05:02.09
5. McKinnis, Caitlyn 45 23:35.74 11 05:28.12
6. Youngers, Rachel 48 24:17.52 11 06:09.90
7. Burton, Deanna 50 27:08.62 9 09:01.00
--------------------------------------------------------------------------------
8. Eden Score: 239 Total: 2:10:33.59
Average: 26:06.72
Spread: 07:54.03
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Nyitrai, Jenelle 40 22:52.71 12 04:45.09
2. Klubek, Brianna 47 23:56.78 8 05:49.16
3. Filkorn, Sarah 49 25:28.46 11 07:20.84
4. Brawdy, Erin 51 27:28.90 10 09:21.28
5. Zimmerman, Holly 52 30:46.74 9 12:39.12
6. Gilbride, Kelsay 53 31:14.90 9 13:07.28
--------------------------------------------------------------------------------
Dunkirk No Score
Points Time Grade Behind Winner
--------------------------------------------------------------------------------
1. Pogorzelski, Calan 21:47.14 03:39.52
--------------------------------------------------------------------------------