Horace Mann School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.80 | SB | Anise Charles | 4th | Finals | South |
14.10 | SB | Kathryne Robinson | 9th | Finals | South |
14.30 | SB | Samantha Morris | 12th | Finals | South |
14.40 | SB | Sophia Pearlstein | 15th | Finals | South |
14.90 | SB | Eugenia Kronenberg | 18th | Finals | South |
15.40 | SB | Olivia Dunn | 24th | Finals | South |
15.70 | SB | Toni-Ann Richards | 25th | Finals | South |
16.30 | SB | Alexa Brickman | 32nd | Finals | South |
17.20 | SB | Arianna Fullard | 40th | Finals | South |
17.40 | SB | Rachel Kline | 42nd | Finals | South |
200 Meter Dash | |||||
29.10 | SB | Anise Charles | 3rd | Finals | South |
30.80 | SB | Samantha Morris | 8th | Finals | South |
31.50 | SB | Eugenia Kronenberg | 11th | Finals | South |
31.60 | SB | Shivani Goyal | 12th | Finals | South |
32.50 | SB | Olivia Dunn | 14th | Finals | South |
32.90 | SB | Abigail Zuckerman | 15th | Finals | South |
34.10 | SB | Sabrina Dunn | 16th | Finals | South |
36.70 | SB | Julie Aaron | 21st | Finals | South |
400 Meter Dash | |||||
1:06.40 | SB | Dana Bolster | 1st | Finals | South |
1:11.80 | SB | Shivani Goyal | 5th | Finals | South |
1:13.60 | SB | Karen Shim | 7th | Finals | South |
1:19.20 | SB | Marisa Cosslett | 11th | Finals | South |
1:20.00 | SB | Sabrina Dunn | 12th | Finals | South |
1:23.30 | SB | Julia Pretsfelder | 14th | Finals | South |
1:25.60 | SB | Julie Aaron | 18th | Finals | South |
800 Meter Run | |||||
2:45.00 | SB | Audrey Miller | 4th | Finals | South |
3:09.90 | SB | Gabby Reid | 13th | Finals | South |
3:10.60 | SB | Alexis Burton | 14th | Finals | South |
3:11.80 | SB | Sophia Feldman | 16th | Finals | South |
1600 Meter Run | |||||
6:04.70 | SB | Audrey Miller | 2nd | Finals | South |
6:30.00 | SB | Karen Shim | 9th | Finals | South |
6:47.80 | SB | Molly Wharton | 10th | Finals | South |
7:06.40 | SB | Julia Pretsfelder | 15th | Finals | South |
8:01.90 | SB | Isa Moise | 19th | Finals | South |
8:10.90 | SB | Sophia Feldman | 20th | Finals | South |
3200 Meter Run | |||||
15:35.00 | SB | Gabby Reid | 4th | Finals | South |
16:21.00 | SB | Alexis Burton | 5th | Finals | South |
100 Meter Hurdles | |||||
19.40 | SB | Sophia Pearlstein | 4th | Finals | South |
20.10 | SB | Abigail Zuckerman | 7th | Finals | South |
400 Meter Hurdles | |||||
1:33.60 | SB | Abigail Zuckerman | 4th | Finals | South |
Long Jump | |||||
14-6.5 | SB | Anise Charles | 2nd | Finals | South |
13-8.5 | SB | Julia D. Mark | 4th | Finals | South |
11-7 | SB | Sophia Pearlstein | 16th | Finals | South |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.30 | SB | Thomas Kim | 6th | Finals | South |
12.40 | SB | Colin Mark | 7th | Finals | South |
13.10 | SB | Vivaan Dave | 12th | Finals | South |
13.10 | SB | Michael Lighten | 12th | Finals | South |
13.20 | SB | Dante Kulik | 14th | Finals | South |
13.50 | SB | Thomas Fortunato | 18th | Finals | South |
13.50 | SB | William Welland | 18th | Finals | South |
13.60 | SB | Michael Ho | 21st | Finals | South |
13.70 | SB | Bertrand Shao | 22nd | Finals | South |
16.20 | SB | Laszlo Herwitz | 29th | Finals | South |
200 Meter Dash | |||||
25.30 | SB | Matthew Cott | 4th | Finals | South |
28.50 | SB | Michael Ho | 9th | Finals | South |
28.90 | SB | Vivaan Dave | 11th | Finals | South |
31.30 | SB | Joseph Ferrara | 16th | Finals | South |
32.30 | SB | Christopher Welland | 17th | Finals | South |
33.30 | SB | Yoel Zaid | 18th | Finals | South |
400 Meter Dash | |||||
1:01.00 | SB | Colin Mark | 3rd | Finals | South |
1:04.50 | SB | Steven Trebach | 8th | Finals | South |
1:05.20 | SB | Dante Kulik | 10th | Finals | South |
1:07.70 | SB | Kareem Mosaed | 13th | Finals | South |
1:08.00 | SB | Thomas Fortunato | 14th | Finals | South |
1:11.00 | SB | Tyler Logan | 15th | Finals | South |
1:12.90 | SB | James Kon | 16th | Finals | South |
1:13.20 | SB | Christopher Welland | 17th | Finals | South |
1:13.50 | SB | Ian Lee | 18th | Finals | South |
1:15.00 | SB | Joseph Ferrara | 19th | Finals | South |
1:18.70 | SB | Yoel Zaid | 22nd | Finals | South |
800 Meter Run | |||||
2:30.00 | SB | Stephen Sim | 5th | Finals | South |
2:32.30 | SB | Josh Coven | 6th | Finals | South |
2:34.30 | SB | Steven Trebach | 9th | Finals | South |
2:42.10 | SB | Hao Tong Yan | 11th | Finals | South |
2:55.70 | SB | James Kon | 13th | Finals | South |
3:02.20 | SB | Ian Lee | 15th | Finals | South |
1600 Meter Run | |||||
5:04.50 | SB | Stephen Sim | 1st | Finals | South |
5:32.50 | SB | Josh Coven | 3rd | Finals | South |
5:38.90 | SB | Kareem Mosaed | 5th | Finals | South |
5:53.10 | SB | Jay Moon | 7th | Finals | South |
6:04.50 | SB | Jay Palakar | 9th | Finals | South |
6:05.00 | SB | John Hunt | 10th | Finals | South |
6:34.60 | SB | Matthew G. Kim | 11th | Finals | South |
6:37.60 | SB | Tyler Logan | 12th | Finals | South |
6:43.50 | SB | Henry Luo | 13th | Finals | South |
6:51.60 | SB | James Kon | 14th | Finals | South |
3200 Meter Run | |||||
12:27.00 | SB | Hao Tong Yan | 3rd | Finals | South |
12:48.00 | SB | Jay Fleischer | 5th | Finals | South |
110 Meter Hurdles | |||||
23.10 | SB | Thomas Fortunato | 4th | Finals | South |
400 Meter Hurdles | |||||
1:17.20 | SB | William Welland | 4th | Finals | South |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Steve Boland | 9th | Finals | South |
Long Jump | |||||
17-4.5 | SB | Matthew Cott | 4th | Finals | South |
16-5 | SB | Steve Boland | 5th | Finals | South |
16-3 | SB | Cory Taibleson | 7th | Finals | South |
14-4 | SB | Bertrand Shao | 9th | Finals | South |
Triple Jump | |||||
35-8 | SB | Steve Boland | 2nd | Finals | South |
Discus | |||||
102-7 | SB | Matthew Kim | 1st | Finals | South |
77-4 | SB | David Castellanos | 2nd | Finals | South |
67-1 | SB | William Mauro | 4th | Finals | South |
65-2 | SB | Edwin Chen | 6th | Finals | South |
64-1 | SB | Thomas Kim | 7th | Finals | South |
63-8 | SB | Joshua Federer | 8th | Finals | South |
56-8 | SB | Rahil Mathur | 11th | Finals | South |
55-7 | SB | Taulant Ismailgeci | 12th | Finals | South |
Javelin | |||||
101-8 | SB | Maurice Farber | 2nd | Finals | South |
84-4 | SB | Michael Lighten | 5th | Finals | South |
81-4 | SB | Joshua Federer | 6th | Finals | South |
77-10 | SB | Paul Torres-cohen | 8th | Finals | South |
67-10 | SB | William Mauro | 10th | Finals | South |
65-9 | SB | Edwin Chen | 11th | Finals | South |
Shot Put | |||||
37-2.75 | SB | Matthew Kim | 2nd | Finals | South |
31-5.5 | SB | David Castellanos | 6th | Finals | South |
31-2 | SB | Matthew Cott | 7th | Finals | South |
24-3 | SB | Taulant Ismailgeci | 9th | Finals | South |