Boys

RaceTab 3 by MileSplit                      Registered to: Kyle Brazeil, MileSplit NY

                      Section 8 Results - 12/29/2011 9:59:38 PM                      
                                   , New York, NY                                    

                       Varsity Boys 300 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Tresean Goodwin           12 Uniondale HS                  38.20    10
  2 Matthew Davis             12 Valley Stream Central HS      38.40     8
  3 Treyvon Mask              11 Baldwin HS                    38.90     6
  4 Christopher Bradley       11 Division Avenue HS            39.50     5
  5 Josh Harris               11 Jericho HS                    39.90   3.5
  5 Malik White               10 Baldwin HS                    39.90   3.5
  7 Davon Henry               12 Uniondale HS                  40.10     2
  8 Raphael Fraser               Freeport HS                   40.50 0.333
  8 DAVID OJOFEITIMI          12 Westbury HS                   40.50 0.333
  8 ROCKEY WHITE                 Westbury HS                   40.50 0.333
 11 Philiip Sellitto           9 Island Trees HS               40.60      
 12 Pascal Bastien               Baldwin HS                    40.70      
 13 Michael Outing               Farmingdale HS                40.80      
 14 Chad Blaize               11 Valley Stream Central HS      41.10      
 15 Errol Moodie                 11                            41.20      
 16 Michael Carrieri          11 Mepham HS                     41.50      

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Baldwin HS A A                             3:38.30    10
  2 Freeport HS A A                            3:38.70     8
  3 Westbury HS A A                            3:39.20     6
  4 Uniondale HS A A                           3:47.10     5
  5 Island Trees HS A A                        3:50.50     4
  6 East Meadow HS A A                         3:53.40     3

                       Varsity Boys 600 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jonathan Greenwood        11 Freeport HS                 1:26.90    10
  2 Brandon Ruiz              12 West Hempstead HS           1:30.20     8
  3 Lucas Pugliese            11 Island Trees HS             1:30.70     6
  4 Tremaine Devore           11 Freeport HS                 1:31.20     5
  5 Carlton Hyde              12 Oceanside HS                1:31.50     4
  6 Ryan Schwartz             12 Port Washington HS          1:32.00     3
  7 Justin Grant                 Freeport HS                 1:32.40     2
  8 Richard Taylor            10 Westbury HS                 1:32.50     1
  9 Gracius Claude            12 Oceanside HS                1:32.70      
 10 James Ryan                12 South Side HS               1:33.20      
 11 Ricky Frias                  Hempstead HS A              1:33.70      
 12 Devin Fergus                 Freeport HS                 1:33.90      
 13 Kevin Atkinson            10 Baldwin HS                  1:34.10      
 14 Luke Germanakos            9 Lynbrook HS                 1:34.30      
 15 Brian Marckesano             South Side HS               1:35.50      
 16 Nixon Centeno                Uniondale HS                1:35.60      
 17 Brian Cruz                   East Meadow HS              1:36.30      
 18 Roger Borger                 Mepham HS                   1:38.90      
 19 Alex Miguel               12 Calhoun HS                  1:39.00      
 20 Robert McKissick             Baldwin HS                  1:40.10      
 21 Ronie Morales                Hewlett HS                  1:40.30      

                       Varsity Boys 3200 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Taylor Titcomb            12 Port Washington HS         10:10.30    10
  2 JAMES SOMMER              12 Plainedge HS               10:13.10     8
  3 Sean Grady                   East Meadow HS             10:17.00     6
  4 Brendan Donohue           12 Mepham HS                  10:30.00     5
  5 Bryant Babel              10 Oceanside HS               10:31.50     4
  6 Travis Laderer            10 North Shore HS             10:33.70     3
  7 Michael Gordon             9 Valley Stream South HS     10:48.80     2
  8 John Weed                    Valley Stream Central HS   10:50.30     1
  9 Julian Faccibene             Port Washington HS         10:50.70      
 10 Rich Gold                 12 Oceanside HS               10:56.70      
 11 Mark Chouryguin           11 Manhasset HS               10:58.90      
 12 Robert Boschert            9 Mepham HS                  10:59.30      

                        Varsity Boys 55 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jlan Johnson                 Uniondale HS                   6.60     9
  1 Mark Ellis                12 Garden City HS                 6.60     9
  3 Chad Blaize               11 Valley Stream Central HS       6.70     5
  3 Justin Boatwright         12 West Hempstead HS              6.70     5
  3 Benjamin Chasan              Plainview Kennedy HS           6.70     5
  6 Stephen Muir                 Uniondale HS                   6.80   0.6
  6 Michael Hanson            11 Uniondale HS                   6.80   0.6
  6 Ralph Isodore                Freeport HS                    6.80   0.6
  6 AKHEEM SHARIFFE           11 Westbury HS                    6.80   0.6
  6 Max Harir                 12 North Shore HS                 6.80   0.6
  6 JOSIAH OWHE               12 Westbury HS                    6.80   0.6
  6 Derrick Ingram            12 Uniondale HS                   6.80   0.6
  6 Antonio Soares               Malverne HS                    6.80   0.6
  6 DAVID OJOFEITIMI          12 Westbury HS                    6.80   0.6
  6 Clarence Smith            12 Uniondale HS                   6.80   0.6
 16 Brendan Carroll           10 Calhoun HS                     6.90      
 16 Kaleel Walcott            10 Baldwin HS                     6.90      
 16 Al Camara                    Elmont HS                      6.90      
 16 Ryan Billian              12 Division Avenue HS             6.90      
 16 Duval Medley                 Freeport HS                    6.90      
 16 Kenneth Outing Jr.        11 Farmingdale HS                 6.90      
 16 Matthew Davis             12 Valley Stream Central HS       6.90      
 16 Aaron Hill                10 Malverne HS                    6.90      
 24 Michael Outing               Farmingdale HS                 7.00      
 24 Stevenson Hogarth          9 Farmingdale HS                 7.00      
 24 Raphael Fraser               Freeport HS                    7.00      
 24 Windell Blake                Hewlett HS                     7.00      
 24 ROCKEY WHITE                 Westbury HS                    7.00      
 24 Christian Lopez           11 Baldwin HS                     7.00      

                      Varsity Boys 55 Meter Hurdles                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Christopher Armour        12 Uniondale HS                   7.40    10
  2 Nyder Chardonette         12 Uniondale HS                   7.70     8
  3 Kenneth Outing Jr.        11 Farmingdale HS                 7.80     6
  4 Ryan Billian              12 Division Avenue HS             7.90     5
  5 Jeziel Roman              12 Farmingdale HS                 8.00   3.5
  5 Jahton Anderson           12 Uniondale HS                   8.00   3.5
  7 Brandon Duncan            12 Uniondale HS                   8.20     2
  8 Romain Saint-Germain         Westbury HS                    8.30     1
  9 Britt Webley                 Uniondale HS                   8.50      
  9 Kevin Balagtas            12 Mepham HS                      8.50      
  9 Michael Carrieri          11 Mepham HS                      8.50      
  9 Joe Conway                11 Calhoun HS                     8.50      
 13 Kinsey Sheppard           12 Baldwin HS                     8.60      
 14 Tom Giunta                10 Wheatley HS                    8.80      
 15 Nick Alavanja             12 Island Trees HS                8.90      
 16 Keith Mumelo              12 Mepham HS                      9.00      
 16 Donte McArthur               Uniondale HS                   9.00      
 18 Matthew Rybecky           11 Port Washington HS             9.10      
 18 Javon Henry               12 Valley Stream Central HS       9.10      
 20 Alex Miguel               12 Calhoun HS                     9.20      
 20 Zhani Parker              10 Uniondale HS                   9.20      
 22 Ryan Goldband             12 Calhoun HS                     9.30      

                       Varsity Boys 1000 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Fredric Lang              11 Mineola HS                  2:42.30    10
  2 Brian Benesch             11 Oceanside HS                2:43.20     8
  3 Ryan Schwartz             12 Port Washington HS          2:44.30     6
  4 Shoki Yamada              11 Port Washington HS          2:47.10     5
  5 Jesse Bua                 11 Lynbrook HS                 2:48.20     4
  6 Luke Germanakos            9 Lynbrook HS                 2:48.70     3
  7 Nicholas Sapountzis       11 Port Washington HS          2:50.10     2
  8 Dave Carey                   East Meadow HS              2:51.30     1
  9 George Lawoo                 Mepham HS                   2:53.40      
 10 Tyler Mack                11 Division Avenue HS          2:54.00      
 11 Charles Bendernagel          Mepham HS                   2:54.30      
 12 Nicholas Haile            12 Calhoun HS                  2:54.40      
 13 Jose Velasquez            10 Jericho HS                  2:59.90      
 13 Moises Hernandez             Mepham HS                   2:59.90      
 15 Adam Qureshi                 East Meadow HS              3:00.30      
 16 Jonathan Miranda             East Meadow HS              3:00.50      
 17 Cam Hyder                    East Meadow HS              3:01.00      
 18 Cesar Dieguez                Valley Stream Central HS    3:01.20      
 19 Brandon Green                Valley Stream South HS      3:01.50      
 19 Brendan Dunn                 Lynbrook HS                 3:01.50      
 21 Philip Haas                  Hewlett HS                  3:02.00      
 22 Travis Laderer            10 North Shore HS              3:03.30      

               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 East Meadow HS A A                         8:39.60    10
  2 Oceanside HS A A                           8:47.10     8
  3 Mepham HS A A                              8:53.60     6
  4 Freeport HS A A                            8:58.30     5
  5 Hewlett HS A A                             9:17.90     4
  6 Island Trees HS A A                        9:18.90     3
  7 Mepham HS B A                              9:23.80     2

                        Varsity Boys One Mile Run                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Nicholas Haile            12 Calhoun HS                  4:47.70    10
  2 Mike Grady                 9 East Meadow HS              4:48.80     8
  3 Brian Chambers            11 Hewlett HS                  4:49.50     6
  4 Sean Culkin                  South Side HS               4:58.70     5
  5 Joseph Kocaj              10 Oceanside HS                4:59.10     4
  6 Jigar Gosalia             11 East Meadow HS              4:59.40     3
  7 Jake Tavernite            10 Mineola HS                  5:04.40     2
  8 Chuck Skidmore               Mepham HS                   5:04.90     1
  9 James Barrett                MacArthur HS                5:06.50      
 10 Steven Forte                 Mepham HS                   5:07.30      
 11 Jose Velasquez            10 Jericho HS                  5:12.70      
 12 Conor Murphy                 Calhoun HS                  5:13.50      
 13 Anthony Gomez                Calhoun HS                  5:15.70      
 14 Matt Brinismead              Calhoun HS                  5:19.30      
 15 Angelo Sylvester             Mepham HS                   5:24.20      
 16 Lawrence Chianese            Farmingdale HS              5:25.20