Full

Boys 3 Mile Run CC Boys Varsity

   Name                   Gr Team                       Time
1  Libruk, Mike           SR Shaker High School         15:44.13     182.3    182
2  Vallecorsa, Jon        SR Shaker High School         15:50.55     180.2    180
3  Delago, Christian      SR Shaker High School         16:10.48     173.5    174
4  Schwenzfeier, Adam     JR Shaker High School         16:14.48     172.2    172
5  Carpinello, Lucas      SR Bethlehem HS               16:18.94     170.7    171
6  Struck, Derek          SR Berne-Knox-W               16:23.06     169.3    169
7  Recchia, Ryan          SR Shaker High School         16:24.20     168.9    169
8  Germano, Philo         11 Albany High School         16:31.54     166.5    166
9  Gray, McKinley         SR Bethlehem HS               16:32.04     166.3    166
10 Reynolds, Sean         SR Berne-Knox-W               16:32.40     166.2    166
11 Fishbein, Benjamin     JR Bethlehem HS               16:34.07     165.6    166
12 Morgan, Max            JR Shaker High School         16:36.83     164.7    165
13 Crawford, Matt         SR Bethlehem HS               16:40.76     163.4    163
14 Hausamann, Ethan       SR Shaker High School         16:42.30     162.9    163
15 Turek, Nico            12 Guilderland                16:53.33     159.2    159
16 Armstrong, Knute       10 Guilderland                16:56.10     158.3    158
17 Shaw, Chris            SR Bethlehem HS               17:03.82     155.7    156
18 Devine, Connor         SR Berne-Knox-W               17:08.06     154.3    154
19 Holmes, Jon            JR Colonie HS                 17:18.16     150.9    151
20 Quackenbush, Tom       SO Bethlehem HS               17:22.33     149.6    150
21 Scott, Nathan          12 Guilderland                17:24.62     148.8    149
22 Muzio, Mike            JR Cohoes Higth School        17:24.90     148.7    149
23 Armbruster, Connor     JR Bethlehem HS               17:28.80     147.4    147
24 Campione, Alex         12 Guilderland                17:29.24     147.3    147
25 Miceli, Brien          11 Guilderland                17:30.22     146.9    147
26 Morrett, Sam           JR Cohoes Higth School        17:30.57     146.8    147
27 Mulson, Ryan           SO Colonie HS                 17:42.40     142.9    143
28 Pasquali, Matt         10 Guilderland                17:48.69     140.8    141
29 Keegan, Griffin        SO Albany Academy Boys        17:49.58     140.5    140
30 Kopff, Erick           11 Guilderland                18:01.49     136.5    137
31 Flavell, Logan         SR Berne-Knox-W               18:08.51     134.2    134
32 Woodmansee, Dominic    SO Berne-Knox-W               18:09.30     133.9    134
33 Schmitz-Morfe, Peter   SR Albany Academy Boys        18:15.75     131.8    132
34 Rock, Kieran           JR Christian Br               18:29.36     127.2    127
35 DellaRocco, Taylor     SR Berne-Knox-W               18:40.67     123.4    123
36 SotoMoya, Johnny       SR Cohoes Higth School        18:46.03     121.7    122
37 O'Malley, Aidan        SR Christian Br               18:52.75     119.4    119
38 Paniccia, Brandon      SR Colonie HS                 19:09.12     114.0    114
39 Crisafulli, Michael    FR Christian Br               19:21.58     109.8    110
40 Prestigiacomo, Nick    SR Christian Br               19:24.57     108.8    109

Boys JV 3 Mile Run

   Name                   Gr Team                       Time
1  Ciavardoni, Jackson    SR Shaker High School         16:37.73     164.4    164
2  O'Connor, John         JR Shaker High School         17:01.02     156.7    157
3  Hickey, Brian          SR Shaker High School         17:20.02     150.3    150
4  Machabee, Keith        SO Bethlehem HS               17:22.76     149.4    149
5  Pasquini, Matt         12 Guilderland                17:47.32     141.2    141
6  Ruiz, Dan              JR Shaker High School         17:50.07     140.3    140
7  Booker, Steven         SO Bethlehem HS               17:52.42     139.5    140
8  Hynes, Andrew          SR Bethlehem HS               17:57.83     137.7    138

Girls 3 Mile Run CC Girls Vars

   Name                   Gr Team                       Time
1  Triller, Leah          10 Academy of t               18:33.19     125.9    126
2  Robinson, Jenna        10 Guilderland                18:44.13     122.3    122
3  Tedeschi, Courtney     JR Berne-Knox-W               18:55.87     118.4    118
4  Willsey, Jacqueline    11 Academy of t               19:05.04     115.3    115
5  Maloy, Catherine       11 Academy of t               19:09.64     113.8    114
6  Schillaci, Kaitie      FR Colonie HS                 19:15.25     111.9    112
7  Malecki, Jackie        SO Colonie HS                 19:23.17     109.3    109
8  Macfarlane, Christy    12 Bethlehem High             19:30.53     106.8    107
9  Cheu, Lindsay          11 Bethlehem High             19:33.81     105.7    106
10 Libruk, Laura          SO Shaker High                19:46.04     101.7    102
11 Pellegrini, Carolyn    FR Colonie HS                 19:47.27     101.2    101
12 Close, Kaitlin         9  Academy of t               19:51.12     100.0    100
13 Lavender, Kayleigh     JR Shaker High                19:51.45     99.8     100
14 Herkenham, Christina   11 Guilderland                19:54.41     98.9     99
15 Pickett, Anna          12 Guilderland                19:57.46     97.8     98
16 Tommell, Taylor        11 Guilderland                20:00.17     96.9     97
17 Fish, Michelle         11 Guilderland                20:13.31     92.6     93
18 Reid, Emily            11 Academy of t               20:19.67     90.4     90
19 Becker, Amy            SR Colonie HS                 20:22.47     89.5     90
20 Jourdin, Alyssa        8  Guilderland                20:31.22     86.6     87
21 Kerin, Shannen         FR Colonie HS                 20:32.17     86.3     86
22 Joynt, Anya            12 Guilderland                20:36.26     84.9     85
23 Rehfuss, Anne          SR Shaker High                20:48.12     81.0     81
24 Madison, Hannah        JR Shaker High                20:50.59     80.1     80
25 Jensen, Danica         10 Bethlehem High             20:51.32     79.9     80
26 Keller, Rachel         SR Colonie HS                 20:52.54     79.5     79
27 Champagne, Julia       10 Bethlehem High             20:55.06     78.6     79
28 Kaminski, Kirsten      FR Colonie HS                 21:03.21     75.9     76
29 Sacca, Amanda          SR Shaker High                21:07.87     74.4     74
30 Franko, Emily          JR Shaker High                21:12.13     73.0     73
31 Dawes, Lydia           SO Cohoes Higth School        21:14.08     72.3     72
32 deVries, Mary          10 Bethlehem High             21:15.17     71.9     72
33 Kennedy, Mackenzie     10 Academy of t               21:16.40     71.5     72
34 Brown, Christine       SR Shaker High                21:16.96     71.3     71
35 Muller, Natalie        10 Bethlehem High             21:34.31     65.6     66
36 Kuchinski, Margie      11 Bethlehem High             21:59.46     57.2     57
37 Aubin, Kendra          FR Cohoes Higth School        22:18.48     50.8     51
38 Allen, Molly           12 Academy of t               22:26.77     48.1     48
39 Jones, Sarah           FR Albany Acade               22:38.64     44.1     44
40 Bassler, Kristen       SR Berne-Knox-W               23:05.50     35.2     35

Girls JV 3 Mile Run

   Name                   Gr Team                       Time
1 Tedeschi, Allie         FR Berne-Knox-W               20:20.09     90.3     90
2 Bolognino, Christine    11 Guilderland                20:48.64     80.8     81
3 Foley, Shea             9  Bethlehem High             20:57.98     77.7     78
4 Machabee, Holly         8  Bethlehem High             21:03.59     75.8     76
5 Bousa, Alicia           JR Colonie HS                 21:04.50     75.5     76
6 Deguire, Meg            JR Shaker High                21:15.96     71.7     72
7 Bone, Sarah             11 Guilderland                21:16.40     71.5     72
8 Quackenbush, Emily      8  Bethlehem High             21:19.57     70.5     70
9 Mackesey, Shannon       10 Guilderland                21:28.96     67.3     67
10 Wunsch, Laura          JR Colonie HS                 21:35.12     65.3     65
11 Quay, Shannon          FR Berne-Knox-W               21:36.39     64.9     65