Boys Conference 2&5 Champs - 1/30/2011
Varsity Boys 300 Meter Dash Finals
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Erik Chevez MacArthur 36.80 10
2 Michael Camacho MacArthur 36.90 8
3 William Fugina Calhoun 37.40 6
4 Dan Archer MacArthur 37.80 5
5 Shaquille Hodge Valley Stream South 38.10 4
6 Aron Brown Great Neck South 38.21 3
7 James Carr Manhasset 38.90 2
8 Zephyr Chase Valley Stream Central 39.30 1
9 Dean Goodspeed Port Washington 39.50
10 Kevin Fedorko Calhoun 39.50
11 Matt Austin Great Neck North 39.50
12 Andrew Jean East Meadow 39.90
13 Chris Corona Herricks 39.90
14 Scott Palgon Great Neck North 40.10
15 Christopher Howell Manhasset 41.40
16 Prinston Palmer Manhasset 41.50
Varsity Boys Shot Put Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Patrick McGuire Herricks 42-9 10
2 Abe Jun Plainview Kennedy 42-0.5 8
3 Daniel Tadros Herricks 41-3.75 6
4 Brandon Noblett East Meadow 40-9.25 5
5 Danny Mathew Great Neck South 39-10.25 4
6 Paul Cigna MacArthur 39-7.5 3
7 Mike Ring East Meadow 38-11.75 2
8 Michael Tangredi Floral Park 38-5.25 1
9 Eric Borchert North Shore 37-2.5
10 Max Danzinger North Shore 31-8
11 Kevin Zelaya Island Trees 27-8.25
12 Jordan Vargas Valley Stream South 26-9
13 Michael Yuan Manhasset 24-9.75
Varsity Boys Triple Jump Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Chris Garzia East Meadow 44-4.5 10
2 Tom Ford East Meadow 43-4 8
3 Kyle Howell Manhasset 42-2.75 6
4 Zach Kronstat Calhoun 42-2 5
5 John Anfossi Long Beach 40-5 4
6 David Henry Jr. Long Beach 39-5 3
7 Scott Leeb West Hempstead 38-11 2
8 Sean Conrad MacArthur 37-6 1
9 Tyler Blauvelt Island Trees 35-5.5
10 Kevin Li Manhasset 35-3.25
11 Tom Brownstone Island Trees 33-4.75
Varsity Boys 55 Meter Dash Finals
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Michael Camacho MacArthur 6.60 10
2 Andrei Dinore MacArthur 6.60 8
3 Kyle Garrett West Hempstead 6.60 6
4 Shaquille Hodge Valley Stream South 6.70 5
5 Aron Brown Great Neck South 6.80 4
6 Matt Austin Great Neck North 6.80 3
7 Justin Boatwright West Hempstead 6.80 2
8 Michael Au Port Washington 6.90 1
9 Zephyr Chase Valley Stream Central 6.90
10 Chris Weinstein Calhoun 6.90
11 Max Harir North Shore 6.90
12 Prinston Palmer Manhasset 6.90
13 Dondre Clarke Clarke 6.90
14 James Carr Manhasset 6.90
15 Joe Duthie Island Trees 6.90
16 Jamal Thomas East Meadow 7.00
Varsity Boys Pole Vault Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Tom Milian East Meadow 9-0 10
2 James Gliwa Calhoun 8-0 8
3 Jordan Kohlman MacArthur 8-0 6
Varsity Boys 4x800 Meter Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Calhoun A 8:49.30 10
2 Clarke A 8:51.70 8
3 Port Washington A 8:58.00 6
4 East Meadow A 9:00.90 5
5 Manhasset A 9:02.50 4
6 Great Neck South A 9:10.80 3
7 MacArthur A 9:13.00 2
8 Long Beach A 9:13.50 1
9 Great Neck North A 9:13.80
10 Island Trees A 10:18.80
11 North Shore A 10:27.60
12 Valley Stream South A 11:07.10
Varsity Boys 1000 Meter Run Finals
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jack McGuire Herricks 2:39.71 10
2 Tim Campbell Calhoun 2:41.10 8
3 Sean Grady East Meadow 2:42.00 6
4 Sidharth Kakkar Port Washington 2:43.60 5
5 Alex Schifter Great Neck North 2:43.60 4
6 John Duffy Island Trees 2:43.80 3
7 Casey Bader Calhoun 2:45.70 2
8 Thomas Garcia Floral Park 2:45.90 1
9 Vin Danetti MacArthur 2:47.50
10 Kenneth Woo Calhoun 2:50.50
11 Matthew Tam Manhasset 2:52.20
12 Chris Marohn Clarke 2:53.50
13 Brandon Royster Long Beach 2:54.80
14 Ari Shabi Great Neck South 2:54.90
15 Peter Gray Manhasset 2:56.70
Varsity Boys 55 Meter Hurdles Finals
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Chris Garzia East Meadow 7.70 10
2 Tom Milian East Meadow 7.90 8
3 Tom Ford East Meadow 8.10 6
4 Jerry Choi Herricks 8.31 5
5 Joe Conway Calhoun 8.40 4
6 Franklin Wang Great Neck South 8.50 3
7 Samuel Gold Great Neck South 8.70 2
8 Kyle Mosley Long Beach 8.81 1
9 Samuel Kim Port Washington 9.00
10 Ryan MacDonald Island Trees 9.00
11 Nik Alavanja Island Trees 9.31
12 Kevin Li Manhasset 9.50
13 Lenny Chang North Shore 9.70
14 Alex Kurkumuli Manhasset 9.70
15 Matt Dieringer Island Trees 9.90
Varsity Boys 4x200 Meter Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 MacArthur A 1:35.90 10
2 West Hempstead A 1:37.90 8
3 Calhoun A 1:40.80 6
4 Island Trees A 1:40.90 5
5 Valley Stream South A 1:41.90 4
6 Herricks A 1:42.90 3
7 Manhasset A 1:45.00 2
8 Great Neck South A 1:45.50 1
9 Port Washington A 1:47.20
10 North Shore A 1:51.40
11 Clarke A 1:56.30
Varsity Boys 1600 Meter Run Finals
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 James Panetta Calhoun 4:37.30 10
2 Tim Campbell Calhoun 4:38.40 8
3 Sean Grady East Meadow 4:39.90 6
4 Daniel Siegel Great Neck South 4:42.10 5
5 Aakaash Pillalamarri Herricks 4:43.70 4
6 Nicholas Haile Calhoun 4:46.70 3
7 Stephen Bourguet Manhasset 4:50.80 2
8 John Duffy Island Trees 4:51.20 1
9 Alex Schifter Great Neck North 4:51.50
10 Charlie Morris Manhasset 4:51.90
11 Ryan Schwartz Port Washington 4:53.60
12 Leo Potters Port Washington 4:54.00
13 Nicholas Ross Great Neck South 4:54.30
14 Alexander Cowen Great Neck South 4:55.90
15 Yuri Triglia MacArthur 4:58.50
16 Kevin Lopez Valley Stream Central 4:58.90
17 Peter Morelli Long Beach 4:59.20
18 Eric Abasolo Long Beach 5:00.30
19 Thomas Garcia Floral Park 5:04.60
20 Matthew Phillips Floral Park 5:12.30
Varsity Boys High Jump Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Matthew Benjamin Plainview Kennedy 5-10 10
2 Jaishaun Brown Valley Stream Central 5-8 8
3 Kyle Howell Manhasset 5-8 6
4 Kevin Flores Clarke 5-8 5
5 Randall Roche Valley Stream Central 5-6 4
6 Kevin Amatuli Calhoun 5-6 3
7 Kevin Takhyung Seon Plainview Kennedy 5-4 2
8 Tommy Holzmacher Calhoun 5-4 1
Varsity Boys Long Jump Finals
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Tom Ford East Meadow 21-0.75 10
2 Chris Garzia East Meadow 20-11.25 8
3 Scott Leeb West Hempstead 20-4.25 6
4 John Anfossi Long Beach 19-9 5
5 Kyle Howell Manhasset 19-5 4
6 William Fugina Calhoun 19-4.5 3
7 David Henry Jr. Long Beach 19-3.25 2
8 Dean Goodspeed Port Washington 19-2.25 1
9 Andrei Dinore MacArthur 19-1.25
10 Michael Au Port Washington 19-0
11 Dondre Clarke Clarke 18-11.75
12 Jaishaun Brown Valley Stream Central 18-11.25
13 Zach Kronstat Calhoun 18-6.25
14 Jason McEntee East Meadow 18-4.5
15 Tyler Blauvelt Island Trees 18-2.25
16 Max Harir North Shore 17-9.75
17 Brendan Carroll Calhoun 17-7
18 Kevin Li Manhasset 17-4
Varsity Boys 4x400 Meter Relay Finals
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 MacArthur A 3:42.40 10
2 Calhoun A 3:42.50 8
3 Herricks A 3:43.90 6
4 Great Neck South A 3:50.60 5
5 Port Washington A 3:52.10 4
6 East Meadow A 3:54.90 3
7 Manhasset A 3:55.00 2
8 Island Trees A 3:55.80 1
9 West Hempstead A 4:00.60
10 Clarke A 4:13.10
11 Great Neck North A 4:26.90
12 Valley Stream South A 4:30.10
Varsity Boys 3200 Meter Run Finals
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 James Panetta Calhoun 9:55.10 10
2 Daniel Siegel Great Neck South 9:56.10 8
3 Taylor Titcomb Port Washington 10:09.31 6
4 Brendan Abrams Calhoun 10:09.81 5
5 Eric Ratner Clarke 10:10.90 4
6 Stephen Bourguet Manhasset 10:18.50 3
7 Zach Toner Calhoun 10:28.90 2
8 Charlie Morris Manhasset 10:36.00 1
9 Yuri Triglia MacArthur 10:36.10
10 Jose Madirgal Great Neck South 10:41.50
11 Ryan Press Great Neck North 10:57.10
12 Travis Laderer North Shore 11:03.80
13 Ben Freudman Great Neck North 11:15.70
Varsity Boys 600 Meter Dash Finals
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Erik Chevez MacArthur 1:27.70 10
2 Dan Archer MacArthur 1:27.90 8
3 Kevin Flores Clarke 1:28.20 6
4 Travis Burger Manhasset 1:28.40 5
5 Brian Hui East Meadow 1:29.80 4
6 Paolo Bertolotti Port Washington 1:29.80 3
7 Nicholas Macaluso Calhoun 1:31.10 2
8 Eric Ratner Clarke 1:31.40 1
9 Jackson Lathrop Port Washington 1:31.70
10 Kenny Balling MacArthur 1:32.10
11 Elias Kaplan Great Neck South 1:32.21
12 Matthew Calo Calhoun 1:32.90
13 Joash Mathew Great Neck South 1:33.60
14 Mathew Chian Great Neck South 1:33.71
15 Lukas Puliese Island Trees 1:34.21
16 Jason Steiner West Hempstead 1:35.00
17 John (Jake) Miller Manhasset 1:38.80