Section 8 Cross Overs 1,3,6

Brentwood, NY

Final Results

             Section 8 Crossover 12-28 - 12/28/2010           

                    Varsity Boys 300 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Nicholas Mosquin             Cold Spring Harbor            37.80    10
  2 Frederick Harrish            Baldwin                       38.80     8
  3 Tyler Burhans                Locust Valley                 39.40     6
  4 Chris Edouard                Valley Stream North           39.50     5
  5 Joshua McKenzie              Baldwin                       39.71     4
  6 Thomas Bardabelias           Valley Stream North           39.80     3

                   Varsity Girls 300 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Michelle Rotondo             Garden City                   43.30    10
  2 Andrea Bourgal               Massapequa                    44.10     8
  3 Taryn Schmelzinger           Garden City                   44.40     6
  4 Alexis Yeboah-Kodie          Garden City                   44.40     5
  5 June Illowite                Syosset                       44.80     4
  6 Grainne O'Neill              Locust Valley                 44.90     3
  7 Amanda Moore                 Massapequa                    45.60     2
  8 Mary Kate Wallace            Garden City                   46.00     1
  9 Chanel Person                Westbury                      46.20      
 10 Jade Knaster                 Syosset                       46.40      
 11 Danielle Berman              Valley Stream North           46.80      

                    Varsity Boys 600 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Owen Skeete                  Westbury                    1:28.30    10
  2 Michael Wilkens              Syosset                     1:29.70     8
  3 Dan Chalytonowicz            Wantagh                     1:30.10     6
  4 Ryan Rausch                  Oceanside                   1:30.20     5
  5 Justin Mahoney               Baldwin                     1:30.80     4
  6 Joseph Rossi                 Valley Stream North         1:31.70     3
  7 Nicholas Mosquin             Cold Spring Harbor          1:32.50     2
  8 Thomas Bardabelias           Valley Stream North         1:32.60     1
  9 Craig Sablah                 Freeport                    1:32.80      
 10 Zachary Bugge                Valley Stream North         1:33.40      
 11 Romain Saint-Germain         Westbury                    1:33.60      
 12 Simon Nwana                  Syosset                     1:33.71      
 13 Dan Muller                   Garden City                 1:33.80      

                   Varsity Girls 600 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Emma Gallagher               Garden City                 1:35.71    10
  2 Christina DiBernardo         Syosset                     1:40.90     8
  3 Diona Woods                  Freeport                    1:41.70     6
  4 Jillian Lee                  Cold Spring Harbor          1:42.70     5
  5 Taylor Hennig                Garden City                 1:43.10     4
  6 Grainne O'Neill              Locust Valley               1:43.20     3
  7 Jenna DeAngelo               Garden City                 1:43.70     2
  8 Shanice Johnson              Valley Stream North         1:44.10     1
  9 Shannon McBrien              Massapequa                  1:44.70      
 10 Danielle Martin              Freeport                    1:45.20      
 11 Rose Branch                  Baldwin                     1:46.50      
 12 Amanda Schmidt               Massapequa                  1:47.00      
 13 Courtney McMillian           Massapequa                  1:48.00      
 14 Safiat Ayinde                Mepham                      1:48.20      
 15 Salimat Ayinde               Mepham                      1:48.20      
 16 Kara McKenna                 Massapequa                  1:48.50      
 17 Jessica Miller               Baldwin                     1:48.80      
 18 Alexis Johnson               Freeport                    1:49.00      
 19 Jillian Brown                Massapequa                  1:50.40      
 20 Kelly Tierney                Garden City                 1:50.60      
 21 Lacey Fater                  Mineola                     1:52.20      
 22 Katherine McGannon           Garden City                 1:52.70      
 23 Alisa Batcher                Mepham                      1:53.80      
 24 Jacqueline O'Hare            Garden City                 1:55.20      
 25 Paulette Mohacsi             Garden City                 1:55.50      
 26 Domenica Lostritto           Friends Academy             1:55.70      
 27 Daianara Lynch               Mepham                      1:55.90      

                    Varsity Boys 3200 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Owen Skeete                  Westbury                    9:58.30    10
  2 Matthew Savino               Seaford                    10:07.10     8
  3 Ryan Rausch                  Oceanside                  10:09.10     6
  4 Martin Egan                  Wantagh                    10:19.70     5
  5 Steven Tortora               Oyster Bay                 10:25.50     4
  6 Andrew Morra                 Garden City                10:33.00     3
  7 Brendan Donohue              Mepham                     10:33.60     2
  8 Visal Mohanan                Valley Stream North        10:34.90     1
  9 Zach Lifman                  JFK Bellmore               10:36.10      
 10 Samuel Catalano              Valley Stream North        10:42.30      
 11 Fred Lang                    Mineola                    10:44.60      
 12 Zachary Bugge                Valley Stream North        10:46.50      
 13 Mike Darnell                 Wantagh                    10:51.40      
 14 Dan Reilly                   Wantagh                    10:57.10      
 15 Bryant Babel                 Oceanside                  10:57.50      

                    Varsity Boys 55 Meter Dash Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Fritz-Micheal Parkinson      Freeport                       6.70    10
  2 Stephen Tang                 Baldwin                        6.70     8
  3 Andrew Smulcheski            Hicksville                     6.70     6
  4 Tyler Burhans                Locust Valley                  6.80     5
  5 Patrick Quigley              Wantagh                        6.80     4
  6 Timmy Kellam                 Baldwin                        6.80     3
  7 Bhavneet Singh               Oyster Bay                     6.80     2
  8 Brian Hom                    Friends Academy                6.90     1
  9 Melech Streeter              Freeport                       6.90      
 10 Courtney Henley              Roosevelt                      6.90      

                    Varsity Girls 55 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Danielle Martin              Freeport                       7.40    10
  2 Shanice Johnson              Valley Stream North            7.60     8
  3 Aja Fennell                  Roosevelt                      7.80     6
  4 Chell Burke                  Valley Stream North            7.80     5
  5 Diona Woods                  Freeport                       7.80     4
  6 Cassandra Iacono             Oyster Bay                     7.80     3
  7 Jillian Lee                  Cold Spring Harbor             7.90     2
  8 Loundy Desire                Valley Stream North            7.90     1
  9 Chanel Person                Westbury                       7.90      
 10 Eboni Brown                  Roosevelt                      8.00      
 11 Amber Gerald                 Roosevelt                      8.00      
 12 Carly Chianese               Locust Valley                  8.00      

                       Varsity Boys Shot Put Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Ieshawn Johnson              Baldwin                        47-5    10
  2 Charles Artino               Oceanside                   45-4.75     8
  3 Max Fequiere                 Malverne                    45-0.25     6
  4 Phillip Stephenson           Freeport                   42-10.25     5
  5 Brian Sheng                  Syosset                      42-7.5     4
  6 Kevin Cort                   Uniondale                  39-10.25     3
  7 Anthony Anesta               Wantagh                        39-3     2
  8 Hugh O'Brien                 Westbury                    38-11.5     1
  9 Brandon Lyons                Freeport                       38-8      

                      Varsity Girls Shot Put Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Betina Mondelice             Valley Stream North         33-5.25    10
  2 Sarah Craig                  Valley Stream North          32-5.5     8
  3 Lynda Nicholson              Westbury                       30-4     6
  4 Deidree Gouldborne           Westbury                     29-4.5     5
  5 Amanni Smith                 Freeport                    28-9.75     4
  6 Dominique Compito            Syosset                      28-0.5     3

                      Varsity Boys Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Joshua McKenzie              Baldwin                        19-3    10
  2 Fritz-Micheal Parkinson      Freeport                       19-1     8
  3 Frederick Harrish            Baldwin                     18-9.25     6
  4 Jonathan LaGuardia           Cold Spring Harbor           18-1.5     5
  5 Garren Angacian              Cold Spring Harbor         16-10.75     4
  6 Frederick Derenthal          Locust Valley               16-7.75     3
  7 Kevin Balagtas               Mepham                       15-5.5     2
  8 Vincent Scoderi              Locust Valley                  15-5     1
  9 Jackson Dellarrocca          Oceanside                    15-1.5      
 10 Anthony Ballestas            Mepham                      14-11.5      
 11 Brad Coleman                 Mineola                        14-9      

                      Varsity Girls Long Jump Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Heather Sweeney              Massapequa                   15-6.5    10
  2 Alexis Yeboah-Kodie          Garden City                 15-4.75     8
  3 Amanda Moore                 Massapequa                    14-11     6
  4 Mary Kate Wallace            Garden City                 14-9.75     5
  5 Tiara Mitchell               Westbury                    14-8.25     4
  6 Anointing Onuoha             Valley Stream North         14-6.75     3
  7 Chell Burke                  Valley Stream North          14-4.5     2
  8 Amanda Clyburn               Westbury                       14-1     1

                   Varsity Boys 55 Meter Hurdles Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Romain Saint-Germain         Westbury                       8.40    10
  2 Kinsey Sheppard              Baldwin                        8.40     8
  3 Joe Cafaro                   Valley Stream North            8.50     6
  4 Zachary Zieniewicz           Seaford                        8.50     5
  5 Ray Ying                     Jericho                        9.10     4
  6 Kevin Balagtas               Mepham                         9.10     3

                  Varsity Girls 55 Meter Hurdles Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Michelle Rotondo             Garden City                    8.70    10
  2 Christina DiBernardo         Syosset                        9.31     8
  3 Jade Knaster                 Syosset                        9.60     6
  4 Tiara Mitchell               Westbury                       9.81     5
  5 Sam Sagendorph               JFK Bellmore                   9.90     4

                      Varsity Boys High Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Anthony Ballestas            Mepham                          5-0    10

                      Varsity Girls High Jump Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Erika Moran                  Syosset                         5-0    10
  2 Ashley Boylan                Westbury                       4-10     8
  3 Noelle Vidaic                Massapequa                      4-8     6
  4 Jennifer Mulo                Wantagh                         4-6     5
  5 Angelique Jean-Charles       Valley Stream North             4-6     4
  6 Kelly MacGilvray             Massapequa                      4-4     3

                   Varsity Girls 3000 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Kira Garry                   Friends Academy            10:27.10    10
  2 Jennifer Gerland             Garden City                10:33.71     8
  3 Stephanie Gerland            Garden City                10:44.30     6
  4 Sara Rosenzweig              JFK Bellmore               11:30.10     5
  5 Nicole Giannetti             Oyster Bay                 11:31.30     4
  6 Tara McElroy                 Valley Stream North        11:31.70     3
  7 Sarah Rubino                 Garden City                11:37.60     2
  8 Katrina Garry                Friends Academy            11:40.71     1
  9 Gabriele Andrade             Valley Stream North        11:42.30      
 10 Caitlyn Krug                 Massapequa                 11:46.10      
 11 Rebecca Baldinger            Massapequa                 11:49.90      
 12 Catherine Young              Massapequa                 11:50.80      
 13 Henna Rustami                Syosset                    11:53.40      
 14 Victoria Ennab               Valley Stream North        12:13.40      
 15 Jamie Wandzilak              Wantagh                    12:18.00      
 16 Cindy Gabbay                 Mineola                    12:20.20      
 17 Kateryna Nahornyak           JFK Bellmore               12:25.80      
 18 Shannon O'Connell            Massapequa                 12:25.90      
 19 Laurel Fisher                Garden City                12:27.00      
 20 Lauren Burke -               Oyster Bay                 12:33.00      
 21 Sarah Barnes                 Valley Stream North        12:40.10      
 22 Gabby Soethout               Wantagh                    12:42.30      
 23 Taylor Carlin                Cold Spring Harbor         12:43.20