Section 11 Girls Cross Over D1

Brentwood, NY

Complete

Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
                 Girls Crossover Meet D - 1/5/2011 to 1/6/2011                 
                        Suffolk West Community College                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles   Meet One
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 ashley gregg              12 Lindenhurst               9.35   1 
  2 Jeana Esernio             11 Ward Melvill              9.61   1 
  3 Megan Lee                 10 Commack                   9.92   1 
  4 brittany vinceguerra      12 Lindenhurst               9.94   2 
  5 Brianna Reid              11 Brentwood                 9.97   1 
  6 Kathleen Costello         11 Patchogue/Me             10.08   1 
  7 Samantha Eng              11 Sachem East              10.15   2 
  8 Briana Sweeney             9 Longwood                 10.25   2 
  9 Katie Condron             10 Longwood                 10.43   2 
 10 Harley Norton             11 Sayville                 10.54   3 
 11 Jessica Grassi            11 Sachem East              10.55   2 
 11 Katelyn Prinz              9 Commack                  10.55   3 
 13 Savannah Doviak           12 Longwood                 10.57   2 
 14 Ally Figalora             10 Sachem East              10.73   3 
 15 Summer Toth               10 Middle Count             10.92   5 
 16 Katie Kuziw               10 Commack                  10.93   5 
 16 Deanna Hagen               9 Longwood                 10.93   3 
 18 Silifat Adesanya          11 Longwood                 10.95   1 
 19 Marina Nugent              9 Patchogue/Me             11.04   4 
 20 Hanna Lazio               11 Patchogue/Me             11.05   5 
 21 taylor marz               10 Lindenhurst              11.07   5 
 22 Tatiana Regan              9 Ward Melvill             11.11   5 
 23 Arielle Cosby             11 Longwood                 11.15   3 
 24 Kristen Maddock           11 Patchogue/Me             11.20   6 
 25 Emma Holland              10 Ward Melvill             11.34   4 
 26 Gina Biscardi             10 Patchogue/Me             11.37   4 
 27 Vickie Vanderhall         10 Longwood                 11.44   6 
 28 Anastasia Piacentini       9 Ward Melvill             11.45   4 
 29 Cassandra Butterworth     12 Middle Count             11.48   6 
 30 Sam Makis                 11 Hampton Bays             11.49   6 
 31 Nicole Bluethgen           9 Commack                  11.58   6 
 32 Kelly Maud                11 Patchogue/Me             11.75   4 
 33 Haley McGinn              12 William Floy             11.87   6 
 34 Marin Vatske               9 Ward Melvill             12.18   5 
 35 Bridgette Thornton         9 Ward Melvill             12.35   4 
 -- Cassie Laper              12 Longwood                    DQ   3 
 
Event 2  Girls 1500 Meter Run   Meet One
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Caroline O'Hea            11 Ward Melvill           5:01.74  
  2 Shanna Heaney             10 Hampton Bays           5:22.94  
  3 Bridgette Joskow          12 William Floy           5:24.18  
  4 Sarah Cottone             11 Ward Melvill           5:29.25  
  5 Roxane Javadi             12 Ward Melvill           5:29.39  
  6 Maria Manno               12 Lindenhurst            5:38.91  
  7 Olivia Janssen             9 Middle Count           5:39.88  
  8 Kelly Roberts             10 Ward Melvill           5:40.48  
  9 Bonnie Piscotta           10 Lindenhurst            5:40.70  
 10 Katie Scharrenbroich      11 Ward Melvill           5:43.78  
 11 Kerrianne Engesser         9 Longwood               5:43.81  
 12 Gina Dorso                11 Lindenhurst            5:44.62  
 13 Nicole DeGeorgio          11 Longwood               5:44.83  
 14 Kim Buffone                9 Ward Melvill           5:45.62  
 15 Kristen DE Palo           10 Lindenhurst            5:54.75  
 16 Megan Hughes              11 William Floy           5:54.84  
 
Event 3  Girls 300 Meter Dash   Meet One
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 alyssa barthelmes         10 Lindenhurst              43.32   1 
  2 Sarah Bell                12 Commack                  44.17   1 
  3 Mary-Kate Griffin         12 Commack                  45.18   1 
  4 Ashley Dolan              11 Commack                  45.38   2 
  5 Kayla Monahan             10 Ward Melvill             45.97   1 
  6 Cassie Raguso             11 Commack                  46.04   1 
  7 Khadijah Morning          11 Longwood                 46.47   2 
  8 Ashley Ayers              12 Sachem East              47.23   3 
  9 Essence Sterling          10 Sachem East              47.36   4 
 10 Ashley Wakefield          10 William Floy             47.41   3 
 11 Angel Sheffey             11 Longwood                 47.61   2 
 12 Meghan Walsh              12 Sachem East              47.88   3 
 13 Maggie Reynolds           12 Ward Melvill             47.97   4 
 14 Jaclyn Schelling          11 Patchogue/Me             48.04   1 
 15 rebecca wright            11 Lindenhurst              48.10   3 
 16 Nicole Mainente           12 William Floy             48.13   2 
 16 Jasmin Feliciano          10 Brentwood                48.13   2 
 18 amber mccabe              11 Lindenhurst              48.63   3 
 19 Megan Labounty             9 Patchogue/Me             48.72   4 
 20 Roslyn Smith               9 Brentwood                48.83   3 
 21 Rebecca Arent             12 Ward Melvill             48.86   4 
 22 Jahniece Williams         11 William Floy             50.06   4 
 23 Elodia Caballero          10 Brentwood                51.30   2 
 24 Arielle Cosby             11 Longwood                 51.53   4 
 
Event 4  Girls 1000 Meter Dash   Meet One
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mary Kate Anselmini       12 Ward Melvill           3:02.24  
  2 Allison Stapleton         12 Commack                3:06.88  
  3 Melanie Notarstefano      11 Sachem East            3:13.42  
  4 Danielle Vazquez          11 Sachem East            3:24.37  
  5 Alyssya Bowen             11 Hampton Bays           3:24.58  
  6 Shannon O'Hehir            9 Sachem East            3:25.10  
  7 Jillian Reilly            12 Ward Melvill           3:27.83  
  8 Nicole Elarde             10 Commack                3:27.87  
  9 Marisa Giannico           12 Ward Melvill           3:29.80  
 10 Emily Scully               9 Middle Count           3:32.40  
 11 Samantha Maurice          11 Sachem East            3:36.15  
 12 Victoria Quednau          11 Lindenhurst            3:38.85  
 13 Sam Maronne                9 Sachem East            3:39.99  
 14 Kristina Garry            10 Sachem East            3:40.21  
 15 claudia colabella         12 Lindenhurst            3:45.75  
 
Event 5  Girls 600 Meter Dash   Meet One
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rachel Paul               11 Sachem East            1:38.20   1 
  2 Ashley West               11 East Hampton           1:45.91   1 
  3 Sami Reilly               12 Ward Melvill           1:46.88   1 
  4 Laurie Semetsis           10 Sachem East            1:48.96   2 
  5 Emily Brownawell          12 Ward Melvill           1:50.36   1 
  6 Audrey Miller              9 Longwood               1:51.54   2 
  7 Priscila Quiroz           12 Hampton Bays           1:51.99   2 
  8 Kit Reynolds              10 Ward Melvill           1:53.27   1 
  9 Ally Tilley               10 Ward Melvill           1:53.30   2 
 10 Maeghan Murphy            10 Sachem East            1:54.46   2 
 -- Tori Spector              12 Longwood                    DQ   1  cut in early
 -- Kayla Clements             9 William Floy                DQ   2  Ran off track
 
Event 6  Girls 55 Meter Dash   Meet One
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Olivia Hallstein          12 Longwood                  7.63   1 
  2 ashley gregg              12 Lindenhurst               7.88   1 
  3 Alyssa Genduso            12 Sachem East               7.93   1 
  3 Brianna Hoffman            9 Longwood                  7.93   1 
  5 Sarah Bell                12 Commack                   7.99   2 
  6 Ashley Adams              10 Longwood                  8.00   1 
  7 Jaclyn Schelling          11 Patchogue/Me              8.02   1 
  8 Nicole Mainente           12 William Floy              8.03   2 
  9 Kristen Bagley            11 Sachem East               8.07   3 
 10 Rachel Robins             12 Middle Count              8.22   3 
 11 Katie Dubowski            11 Hampton Bays              8.25   2 
 12 Amanda Arrigo             12 Sachem East               8.32   3 
 13 gina guardino             12 Lindenhurst               8.34   4 
 14 Bionca Richardson         11 Brentwood                 8.36   2 
 15 Michelle Engel            12 Longwood                  8.38   2 
 16 Raven Payne               10 Brentwood                 8.40   3 
 17 Brittany Richardson       11 Brentwood                 8.41   2 
 18 rebecca wright            11 Lindenhurst               8.42   4 
 18 Alex Verso                12 Commack                   8.42   5 
 20 brittany vinceguerra      12 Lindenhurst               8.44   4 
 21 Essence Sterling          10 Sachem East               8.48   4 
 22 Brittany Vanderhall       12 Longwood                  8.53   5 
 22 Silifat Adesanya          11 Longwood                  8.53   5 
 22 Nikki Mosby               10 Longwood                  8.53   3 
 25 Vickie Stanek             11 Longwood                  8.63   4 
 26 Ebony Blair               10 Brentwood                 8.73   5 
 27 Kayyla Alexander          10 Brentwood                 8.81   3 
 28 Jacqueline Wasillko        9 Sachem East               8.83   6 
 29 Lindsey Huber             10 Middle Count              8.93   6 
 29 Jessica Grassi            11 Sachem East               8.93   5 
 31 Kaitlyn Nastro            11 Sachem East               8.99   6 
 32 Melissa Gaj               12 Brentwood                 9.04   4 
 33 Molly Osterberg            9 Sachem East               9.17   6 
 34 Carneline Jean-Francois   10 Brentwood                 9.21   5 
 35 Cassie Laper              12 Longwood                  9.22   6 
 36 Gabby Infranco             9 Middle Count              9.35   6 
 
Event 7  Girls 3000 Meter Run   Meet One
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allison Stapleton         12 Commack               10:47.34  
  2 Lindsday Dougherty         9 Commack               11:37.28  
  3 Haley Cohen               11 Commack               11:51.02  
  4 Kathleen Hempfling         9 Sachem East           11:51.71  
  5 Bridgette Joskow          12 William Floy          11:53.60  
  6 Ashley West               11 East Hampton          11:53.68  
  7 Krista Rivera             11 Commack               12:01.46  
  8 Krystle Grygo             12 Sachem East           12:04.23  
  9 Rachel Kuhl               11 Commack               12:06.70  
 10 Kaitlin DiMartino          9 Sachem East           12:41.68  
 
Event 8  Girls 1500 Meter Race Walk   Meet One
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jourdann Green            11 Longwood               7:34.39  
  2 Annie Vincenti            12 Patchogue/Me           8:10.22  
  3 Nicolette Pirraglia       11 Ward Melvill           8:14.22  
  4 Rachel Grumm              11 Longwood               8:42.47  
  5 Brianna Chorzepa          10 Longwood               8:46.55  
  6 Taylor Hommen             11 William Floy           8:50.91  
  7 Shelly Zielenski          10 William Floy           9:28.77  
  8 Marisa Passaro            10 William Floy           9:31.28  
  9 Aidea Downie               9 Longwood              10:06.76  
 10 Aggie Sikera               9 Longwood              10:07.51  
 
Event 9  Girls 4x400 Meter Relay   Meet One
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Ward Melville  'A'                                  4:15.38  
     1) Kayla Monahan 10                2) Caroline O'Hea 11              
     3) Mary Kate Anselmini 12          4) Jeana Esernio 11               
  2 Longwood  'A'                                       4:19.51  
  3 Brentwood  'A'                                      4:31.81  
  4 Ward Melville  'B'                                  4:36.34  
  5 Lindenhurst  'A'                                    4:45.72  
  6 William Floyd  'A'                                  4:51.01  
 
Event 10  Girls 4x200 Meter Relay   Meet One
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lindenhurst  'A'                                    1:55.84  
     1) alyssa barthelmes 10            2) brittany vinceguerra 12        
     3) amber mccabe 11                 4) ashley gregg 12                
  2 Longwood  'A'                                       1:56.45  
  3 William Floyd  'A'                                  1:56.65  
  4 Commack  'A'                                        1:57.98  
  5 Middle Country  'A'                                 1:58.71  
  6 Longwood  'B'                                       2:01.26  
  7 Patchogue/Medford  'A'                              2:01.43  
 
Event 11  Girls 4x800 Meter Relay   Meet One
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Middle Country  'A'                                11:27.23  
     1) Melanie Agaliotis 10            2) Sarah Steiger 10               
     3) Olivia Janssen 9                4) Emily Scully 9                 
  2 Hampton Bays  'A'                                  11:33.39  
  3 Lindenhurst  'A'                                   11:34.93  
  4 Patchogue/Medford  'A'                             11:53.32  
  5 Patchogue/Medford  'B'                             12:41.19  
 
Event 12  Girls Shot Put   Meet One
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brittany Christiansen     12 Sachem East           37-08.75  
  2 Brittany Sepe             10 Sachem East           33-02.00  
  3 Star Sykes                12 Longwood              31-05.50  
  4 Kyonna Willams            12 Longwood              31-03.00  
  5 Gabby Trejo               10 Sachem East           30-11.00  
  6 lori michalowski          10 Lindenhurst           30-02.75  
  7 Adoara Nwodili            11 Longwood              29-10.50  
 
Event 13  Girls High Jump   Meet One
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sophia Brice              12 Longwood               4-10.50  
  2 Ally Tilley               10 Ward Melvill           4-08.00  
  3 Sarah Hansen              12 Sachem East            4-06.00  
  4 Ashley Ayers              12 Sachem East           J4-06.00  
  4 Kathleen Costello         11 Patchogue/Me          J4-06.00  
  6 Samantha Maurice          11 Sachem East            4-03.00  
 
Event 14  Girls Long Jump   Meet One
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maggie Reynolds           12 Ward Melvill          15-03.75  
  2 Evanna Ramirez            11 Longwood              14-11.00  
  3 Kristen Bagley            11 Sachem East           14-07.75  
  4 Kate Foley                12 Commack               14-06.75  
  5 Ashley Senecal             9 Patchogue/Me          14-06.50  
  6 Anastasia Piacentini       9 Ward Melvill          14-02.50  
  7 Tiana Cureton             11 Longwood              14-00.00  
 
Event 15  Girls Triple Jump   Meet One
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evanna Ramirez            11 Longwood              32-07.50  
  2 Bonnie Piscotta           10 Lindenhurst           32-01.25  
  3 Kate Foley                12 Commack               31-10.50  
  4 Tiana Cureton             11 Longwood              31-06.75  
  5 Kit Reynolds              10 Ward Melvill          31-02.75  
  6 Megan Labounty             9 Patchogue/Me          30-02.00  
  7 Leah Knightner            12 William Floy          28-10.75  
  8 Deanna Hagen               9 Longwood              28-07.50  
 
Event 16  Girls 55 Meter Hurdles   Meet Two
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jessica Gelibert          11 Bay Shore                 9.02   1 
  2 Samantha Swift            12 Sachem North              9.47   1 
  3 Meagan Hartough           12 Northport                 9.67   1 
  4 Ashley Candelora          12 Northport                 9.70   1 
  5 Jillian Meyer             12 Connetquot                9.74   2 
  6 Stephanie Quinn           11 Northport                 9.77   1 
  7 Aviana Goode               7 Bay Shore                 9.80   1 
  8 Nicole Chin               12 Bay Shore                10.09   2 
  9 Krystal Cheng             12 Sachem North             10.30   2 
 10 Mishaina Joseph           12 Sachem North             10.38   3 
 11 Andrea Hegarty            11 Sachem North             10.61   2 
 11 Taylor LaRose             11 West Islip               10.61   3 
 13 Marisa Gargaro            11 West Islip               10.65   3 
 14 Emily Olander             10 Northport                10.67   4 
 15 Elyssa Geer               11 Mount Sinai              10.68   2 
 16 Valeria Kudinov           10 Connetquot               10.88   3 
 17 Catherine Dolan           10 Connetquot               11.00   3 
 18 Julia Jozefowski          10 Northport                11.03   3 
 19 Rachel Cohen              11 Hhh East                 11.17   5 
 20 Renee Daiola              10 Babylon                  11.23   7 
 21 Kerry Glenday             10 Babylon                  11.33   7 
 22 Ashley D'Amico            12 Connetquot               11.37   4 
 23 Samantha Baculy           11 Connetquot               11.40   4 
 24 Dominique Parker           9 Mount Sinai              11.43   4 
 25 Ariana Hernandez           9 Northport                11.45   5 
 26 Phoebe Ambrosino           9 Sachem North             11.50   7 
 27 Meaghan Greene             9 Northport                11.62   5 
 28 Amanda Slawinski          10 Northport                11.65   2 
 29 Cherylin Seavers          10 Walt Whitman             11.67   4 
 30 Jennie Lopez              10 Northport                11.76   5 
 31 Shannon Coffey            10 Connetquot               11.94   5 
 32 Izzy Maldonado            10 Connetquot               12.17   5 
 33 Gina Battelli             12 Sachem North             12.34   7 
 34 Cassandra Fiore            9 Hhh East                 12.60   7 
 35 Christina Casper          10 Mount Sinai              13.39   4 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run   Meet Two
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elizabeth Fierro          12 Northport              5:01.24  
  2 Sarah Zieve               10 Northport              5:01.38  
  3 Lindsay Arcuri            10 Bay Shore              5:03.35  
  4 Regina Peattie            11 Bay Shore              5:12.51  
  5 Kathryn Glynn             12 Bay Shore              5:16.63  
  6 Claire Moran               9 Bay Shore              5:20.87  
  7 Melinda Czaja             10 Bay Shore              5:28.40  
  8 Samantha Flood             9 Bay Shore              5:33.98  
  9 Christy Baars              9 Smithtown Ea           5:36.07  
 10 Caroline Fitzgerald       10 Mount Sinai            5:36.12  
 11 Stephanie Defazio         11 Smithtown Ea           5:36.94  
 12 Emily Shea                11 Smithtown Ea           5:40.74  
 
Event 18  Girls 300 Meter Dash   Meet Two
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Janna Nunziato            11 Northport                45.24   1 
  2 Brianah Allen             11 Bay Shore                45.38   1 
  3 Shanice Futrell           11 Sachem North             45.45   2 
  4 Alyssa Scudieri           11 Walt Whitman             45.83   1 
  5 Alexandra Dukes           11 Walt Whitman             45.89   1 
  6 Kayla Cataldo             12 Sachem North             46.25   1 
  7 Rachael Dillon            12 Mount Sinai              46.44   2 
  8 Tristan Bevans            10 Smithtown Ea             46.59   2 
  9 Daleska Cassiani          11 Connetquot               46.86   3 
 10 Tivoni Taylor             10 Hhh East                 47.04   4 
 11 Jamie Kassner             12 Hhh East                 47.07   3 
 12 Becca Duffy               11 Sachem North             47.55   4 
 13 Caroline Murphy           10 Babylon                  47.57   3 
 14 Valeria Kudinov           10 Connetquot               47.76   2 
 15 Anna Poolt                12 Hhh East                 48.22   3 
 16 Kindra Bussie             11 Amityville               48.31   2 
 17 Aasha Jackson             12 Bay Shore                48.32   1 
 18 Nicole Marshall           10 Smithtown Ea             48.39   4 
 19 LaTryce Gaddy              9 Amityville               48.49   3 
 20 Maggie Taylor             12 Connetquot               49.16   3 
 21 Emily Kappelmier          12 Smithtown Ea             49.28   4 
 22 Kayla Foubister            9 Smithtown Ea             49.32   4 
 23 Cherylin Seavers          10 Walt Whitman             49.73   2 
 24 Christina Perrier          9 Hhh East                 50.57   4 
 
Event 19  Girls 1000 Meter Run   Meet Two
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brigid Brennan             9 Northport              3:07.77  
  2 Anna Corrigan             11 Northport              3:09.64  
  3 Danielle Rowe             11 Bay Shore              3:15.28  
  4 Corrie Kavanaugh          10 Northport              3:21.16  
  5 Catherine Schmidt         12 Bay Shore              3:21.70  
  6 Jasmin Reyes               7 Bay Shore              3:22.26  
  7 Nia McCaslin               8 Bay Shore              3:22.72  
  8 Karina Gonzalez           12 Bay Shore              3:22.78  
  9 Aviana Goode               7 Bay Shore              3:24.24  
 10 Nina Volino               11 Mount Sinai            3:24.32  
 11 Kelly Flanagan            10 Northport              3:25.79  
 12 Catherine Dolan           10 Connetquot             3:26.19  
 13 Amy Irving                10 Connetquot             3:26.42  
 14 Jamie Borden              10 Northport              3:26.98  
 15 Nikki Graver              10 Northport              3:27.48  
 16 Bridget Sullivan          10 Connetquot             3:28.28  
 17 Brooke Muller             11 Northport              3:30.46  
 18 Heather Molzon             9 Northport              3:32.60  
 19 Marissa Cossaro           10 Northport              3:34.00  
 
Event 20  Girls 600 Meter Run   Meet Two
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Janie Turek               12 Mount Sinai            1:39.95   1 
  2 Natasha Albaneze           9 Northport              1:41.96   1 
  3 Melissa Luning            12 Northport              1:42.54   1 
  4 Kelsey Amarosa            11 Smithtown Ea           1:44.31   1 
  5 Morgan Donovan            12 Hhh East               1:46.43   2 
  6 Cesia Andrade              9 Bay Shore              1:46.75   2 
  7 Jessica Ball              10 West Islip             1:47.02   1 
  8 Annie O'Connell           11 West Islip             1:48.52   1 
  9 Meagan Hartough           12 Northport              1:49.19   2 
 10 Samantha Johnson          11 Northport              1:49.76   2 
 11 Gabriela Garcia           11 Sachem North           1:51.48   3 
 12 Jessica Gasparik          12 Northport              1:52.48   2 
 13 Victoria Hensley          11 Northport              1:52.58   3 
 14 Betsy Glynn               11 Bay Shore              1:52.70   3 
 15 Nicole Gabriel            12 Hhh East               1:53.03   3 
 16 Jacqueline Ulrich         10 Bay Shore              1:53.04   3 
 17 Amanda Slawinski          10 Northport              1:54.55   2 
 18 Jacqueline Anderson        9 Bay Shore              1:57.45   3 
 19 Caitlin Ilchuk            11 Bay Shore              1:58.82   3 
 
Event 21  Girls 55 Meter Dash   Meet Two
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anisa Toppin               9 Bay Shore                 7.73   1 
  2 Jessica Gelibert          11 Bay Shore                 7.79   1 
  3 Stephanie Richer          12 Sachem North              7.91   1 
  4 Daneen Small              11 Amityville                7.98   1 
  5 Brittany Parrott          12 Hhh East                  7.99   2 
  6 Amanda D'Angio             9 Mount Sinai               8.03   2 
  7 Janna Nunziato            11 Northport                 8.12   1 
  8 Josephine Anderson        11 Bay Shore                 8.13   2 
  9 Shanice Futrell           11 Sachem North              8.15   1 
 10 Sydney Pirreca             8 Mount Sinai               8.19   2 
 11 Ashley Lucas               9 Babylon                   8.24   5 
 12 Stephanie Quinn           11 Northport                 8.35   2 
 13 Mise Pluviose             11 Central Isli              8.36   3 
 14 Ashley Candelora          12 Northport                 8.40   3 
 15 Taylor O'Toole            11 Walt Whitman              8.41   2 
 16 Cherylin Seavers          10 Walt Whitman              8.43   4 
 17 Meredith Esswein          11 Hhh East                  8.46   3 
 18 Malika Watlington          9 Amityville                8.48   4 
 19 Rachel Steinberg          12 Sachem North              8.51   3 
 20 Roselyn Oroyemi            9 Hhh East                  8.57   5 
 20 Amanda Sprague             9 Connetquot                8.57   6 
 22 Jane Hung                 11 Hhh East                  8.58   3 
 23 Gina Dolisi               10 Hhh East                  8.61   6 
 23 Kerry Glenday             10 Babylon                   8.61   6 
 25 Alexandra Bedell          10 Hhh East                  8.64   5 
 26 Danielle Milo             11 West Islip                8.65   5 
 26 Kensey Portman            10 Walt Whitman              8.65   4 
 28 Rebecca St. Aime          10 Amityville                8.66   6 
 29 Aprilrose Marasco         11 Sachem North              8.67   5 
 30 Samantha Herrera           9 Hhh East                  8.72   4 
 31 Caroline Murphy           10 Babylon                   8.74   6 
 32 Katie Burdge              12 Sachem North              8.76   4 
 32 Mallissa Mayweather       11 Amityville                8.76   6 
 34 Mishaina Joseph           12 Sachem North              8.79   4 
 35 Victoria Williams         12 Central Isli              8.82   3 
 36 Joanna Troetti            11 Hhh East                  9.27   5 
 
Event 22  Girls 3000 Meter Run   Meet Two
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ali Foote                 12 West Islip            10:34.71  
  2 Jessie Smillie             9 Connetquot            10:40.47  
  3 Erin Melly                 9 Connetquot            11:22.03  
  4 Katie Michta               9 Sachem North          11:56.56  
  5 Nina Volino               11 Mount Sinai           12:16.08  
  6 Caroline Fitzgerald       10 Mount Sinai           12:25.22  
  7 Julie Laudenschlager      11 West Islip            12:44.82  
  8 Caroline Gerard           12 Walt Whitman          13:38.88  
 
Event 23  Girls 1500 Meter Race Walk   Meet Two
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jennifer Halloran         12 Bay Shore              7:26.49  
  2 Megan Valentin            12 Bay Shore              7:55.97  
  3 Brittany Collins          11 Connetquot             8:00.19  
  4 Katie Baldauf             11 Northport              8:19.33  
  5 Genevieve Spuhler         11 Northport              8:31.44  
  6 Norma Miller              10 Bay Shore              8:34.97  
  7 Melissa Knapp             10 Smithtown Ea           8:40.98  
  8 Alyssa Englich            11 Connetquot             8:52.92  
  9 Ashley Wasser             12 Hhh East               8:52.93  
 10 Marina May                10 Mount Sinai            9:01.00  
 11 Nicolette Danzy           10 Bay Shore              9:33.54  
 12 Marisol Nazario           10 Bay Shore              9:38.46  
 13 Morgan Casper             11 Northport              9:41.34  
 14 LiAnn Butterfield         11 Northport             10:01.50  
 
Event 24  Girls 4x400 Meter Relay   Meet Two
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mount Sinai  'A'                                    4:32.82  
     1) Janie Turek 12                  2) Rachael Dillon 12              
     3) Lauren McEvoy 12                4) Sarah O'Brien 12               
  2 Sachem North  'A'                                   4:34.34  
  3 Hhh East  'A'                                       4:38.07  
  4 Connetquot  'A'                                     4:47.50  
  5 West Islip  'A'                                     4:56.94  
  6 Sachem North  'B'                                   5:02.39  
 
Event 25  Girls 4x200 Meter Relay   Meet Two
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hhh East  'A'                                       1:58.20  
     1) Erin Donovan 11                 2) Jane Hung 11                   
     3) Anna Poolt 12                   4) Brittany Parrott 12            
  2 Mount Sinai  'A'                                    1:58.76  
  3 Bay Shore  'A'                                      1:59.66  
  4 Central Islip  'A'                                  2:01.04  
  5 Bay Shore  'B'                                      2:01.48  
  6 Babylon  'A'                                        2:01.67  
  7 Walt Whitman  'A'                                   2:01.83  
 
Event 26  Girls 4x800 Meter Relay   Meet Two
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bay Shore  'A'                                     10:33.54  
     1) Lindsay Arcuri 10               2) Regina Peattie 11              
     3) Jasmin Reyes 7                  4) Danielle Rowe 11               
  2 West Islip  'A'                                    11:01.11  
  3 Bay Shore  'B'                                     11:26.58  
  4 Bay Shore  'C'                                     11:31.59  
  5 Mount Sinai  'A'                                   12:08.85  
 
Event 27  Girls Shot Put   Meet Two
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elyssa Slawinski          12 Northport             33-02.00  
  2 Brittany Wienclaw         12 Sachem North          30-09.50  
  3 Danely Rodriguez          11 Bay Shore             29-11.50  
  4 Caitlin McEleney          12 Connetquot            29-01.00  
  5 Jess Young                11 Northport             28-06.00  
  6 Alyssa Nicholson          11 Bay Shore             28-03.50  
  7 Parisa Saghati            12 Sachem North          28-01.00  
 
Event 28  Girls High Jump   Meet Two
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jackie Crunden            10 Walt Whitman           4-10.00  
  2 Kristie Michta            11 Sachem North          J4-10.00  
  3 Megan O'Regan             12 West Islip             4-08.00  
  4 Carly Swinford            10 Sachem North          J4-08.00  
  5 Sabrina Woods             11 Hhh East              J4-08.00  
  6 Deanna Caracciolo         12 Smithtown Ea           4-06.00  
 
Event 29  Girls Long Jump   Meet Two
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alexis Barrau             11 Bay Shore             16-05.00  
  2 Michelle Conrad           12 Smithtown Ea          15-06.50  
  3 Jillian Meyer             12 Connetquot            15-06.25  
  4 Patrice Baston             8 Bay Shore             15-00.50  
  5 Brittany Rohm             12 Babylon               14-08.50  
  6 Sierra Sales              10 Northport             14-04.50  
  7 Carissa Melito             9 Connetquot            14-01.50  
 
Event 30  Girls Triple Jump   Meet Two
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kelsey Palomino           10 Bay Shore             34-10.75  
  2 Anisa Toppin               9 Bay Shore             34-10.50  
  3 Stephanie Richer          12 Sachem North          34-04.00  
  4 Patrice Baston             8 Bay Shore             32-07.00  
  5 Daleska Cassiani          11 Connetquot            32-00.00  
  6 Sierra Sales              10 Northport             31-10.75  
  7 Erin Vandette              9 West Islip            30-10.00