Rome Girls Invitational

Rome, NY

Girls Complete

Leone Timing and Results Services - Contractor License
                           Rome Girls Invitational
                           RFA Stadium  - 5/1/2010

Event 4  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jessica Razy              12 Rome Free Academy        12.37   10
  2 Lauren Delude             11 Herkimer                 12.78    8
  3 Sarah Wiatr               10 West Canada Valley       12.79    6    12.783
  4 Skyler Zawko              10 Westmoreland             12.79    4    12.789
  5 Shelby Loomis             10 South Lewis              12.98    2
  6 Nicolette Lukacs          10 Bethlehem                13.45    1
  7 Asia Wallace               9 Proctor                  13.48
  8 Laura Hannigan            12 Bethlehem                13.60


Event 4  Girls 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                   Semis
================================================================
Heat  1 Semi-Finals
  1 Lauren Delude             11 Herkimer                 12.66Q
  2 Skyler Zawko              10 Westmoreland             13.01Q
  3 Shelby Loomis             10 South Lewis              13.27q
  4 Asia Wallace               9 Proctor                  13.51q
  5 Laura Hannigan            12 Bethlehem                13.54q
  6 Vita Puma                  9 Rome Free Academy        13.54
  7 Andrea Keady              11 New Hartford             13.83
  8 Molly Hall                12 West Canada Valley       13.83
Heat  2 Semi-Finals
  1 Jessica Razy              12 Rome Free Academy        12.76Q
  2 Sarah Wiatr               10 West Canada Valley       12.97Q
  3 Nicolette Lukacs          10 Bethlehem                13.49q
  4 Tammy Brodie               9 Liverpool                13.59
  5 Jessica Verenich          11 Herkimer                 13.82
  6 Katie Lastowski            9 Adirondack               13.94
  7 Allyson Smith             10 Westmoreland             14.13
  8 Teigha Ward                8 Ilion                    14.22


Event 4  Girls 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Jessica Razy              12 Rome Free Academy        12.81Q
  2 Asia Wallace               9 Proctor                  13.77Q
  3 Andrea Keady              11 New Hartford             13.93q
  4 Jessica Bishop            10 Ilion                    14.40
  5 Ashley Sullivan            9 Beaver River             14.50
  6 Lahni Duffer              11 Lowville                 14.78
  7 Emily Blidy                8 CNS                      14.95
Heat  2 Preliminaries
  1 Skyler Zawko              10 Westmoreland             13.12Q
  2 Molly Hall                12 West Canada Valley       13.81Q
  3 Liz Johnston              10 South Jefferson          14.12
  4 Olivia McVoy              10 Beaver River             14.15
  5 Brigette Sanderson        10 Canton                   14.38
  6 Kayla Dittl                9 Lowville                 14.40
  7 Grace Gates               10 Tully                    14.93
Heat  3 Preliminaries
  1 Sarah Wiatr               10 West Canada Valley       13.03Q
  2 Vita Puma                  9 Rome Free Academy        13.50Q
  3 Tammy Brodie               9 Liverpool                13.63q
  4 Pony Sokiri               12 Proctor                  13.86q
  5 Teigha Ward                8 Ilion                    14.10  Qualified Due To Scr
  6 Hannah Brown              10 Whitesboro               14.14
  7 Gabby Hartley              9 South Lewis              14.41
Heat  4 Preliminaries
  1 Lauren Delude             11 Herkimer                 12.80Q
  2 Allyson Smith             10 Westmoreland             13.97Q
  3 Alexandra Mason           10 Watertown                14.11
  4 Nicolette Celia           10 Whitesboro               14.33
  5 Capri Trivisonno          12 Tully                    14.39
  6 Angela Kulpa               9 Liverpool                14.59
  7 Carly Dennison             9 Clinton                  14.72
Heat  5 Preliminaries
  1 Nicolette Lukacs          10 Bethlehem                13.72Q
  2 Katie Lastowski            9 Adirondack               13.84Q
  3 Jessica Verenich          11 Herkimer                 13.97q
  4 Valerie Harrington        10 CNS                      14.95
  5 Anna Kowalczyk            12 Notre Dame               15.15
  6 Delyn Dois                11 Watertown                15.23
  7 Rahfanah Pitkin           11 RFA "B"                  16.69
Heat  6 Preliminaries
  1 Shelby Loomis             10 South Lewis              13.24Q
  2 Laura Hannigan            12 Bethlehem                13.55Q
  3 Kiley Burnham             10 South Jefferson          14.25
  4 Amanda Deep               11 New Hartford             14.41
  5 Kelly French              11 Canton                   14.54
  6 Shannon Kula              11 Notre Dame               15.06
  7 Marie Veschusio            9 RFA "B"                  16.17


Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kierra Arthur             10 Proctor                  15.00   10
  2 Hilary Baker              12 Rome Free Academy        16.47    8
  3 Kelsey Hogel              12 Sauquoit Valley          16.56    6
  4 Sharon Howell             12 Ilion                    17.18    4
  5 Kerri Keegan              10 South Jefferson          17.26    2
  6 Rachel Updike             10 Beaver River             17.27    1
  7 Connie Mistler-Ferguson   11 Bethlehem                17.55
  8 Ashley Twum               12 Liverpool                17.71


Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Kierra Arthur             10 Proctor                  15.33Q
  2 Kerri Keegan              10 South Jefferson          17.71q
  3 Megan Earle               10 Liverpool                17.75
  4 Jaccilyn Jantzi           11 Beaver River             18.86
  5 Dana Husband               9 Rome Free Academy        19.69
  6 Kylie McGrath             10 Lowville                 20.45
  7 Maddy Vitale              10 Ilion                    21.28
Heat  2 Preliminaries
  1 Hilary Baker              12 Rome Free Academy        17.10Q
  2 Ashley Twum               12 Liverpool                17.26q
  3 Casey Cole                10 Tully                    18.17
  4 Cassia Hameline           11 New Hartford             18.40
  5 Miranda Donato             9 Watertown                20.45
  6 Alison Brockway            8 Westmoreland             20.88
  7 Justine Jeffers           10 West Canada Valley       21.93
Heat  3 Preliminaries
  1 Sharon Howell             12 Ilion                    17.29Q
  2 Connie Mistler-Ferguson   11 Bethlehem                17.33q
  3 Alexa Cosgro              12 Seton Catholic           17.91
  4 Sara Young                10 South Lewis              18.98
  5 Caitlin Roorda             8 Herkimer                 19.73
  6 Samantha Holzopfel         9 CNS                      20.95
  7 Christine Samuel           9 Notre Dame               24.27
Heat  4 Preliminaries
  1 Kelsey Hogel              12 Sauquoit Valley          16.89Q
  2 Mikey Maxwell             10 West Canada Valley       18.07
  3 Jennifer Hughes           12 Herkimer                 18.57
  4 Marilyn Kitts             11 Canton                   18.67
  5 Rebecca Landcastle        10 Westmoreland             19.70
  6 Mary Pisaniello           12 Lowville                 20.98
  7 Kaycie Lawson              9 Whitesboro               21.04
  8 Samara Vallieres           7 Notre Dame               23.98
Heat  5 Preliminaries
  1 Rachel Updike             10 Beaver River             17.30Q
  2 Ronni Ehlers               9 South Lewis              17.76
  3 Allison Schloop           11 Sauquoit Valley          18.83
  4 Alex Acosta               12 Tully                    18.87
  5 Justine Seliger            9 CNS                      19.34
  6 Emily Belewich             9 Adirondack               19.41
  7 Jill Carncross            12 Whitesboro               21.01
  8 Miranda Halwig             9 New Hartford             23.44


Event 14  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jessica Razy              12 Rome Free Academy        25.82   10
  2 Geannitta McClain         10 Proctor                  26.08    8
  3 Lauren Delude             11 Herkimer                 26.14    6
  4 Angela Hutchinson         10 South Lewis              27.46    4
  5 Sierra Kiss               11 Sauquoit Valley          27.82    2
  6 Elizabeth Stuttler         9 Clinton                  27.86    1
  7 Michelle Haapala          11 Lowville                 27.99
  8 Adriana Natali            12 South Jefferson          28.04
  9 Erica Cole                11 Tully                    28.07
 10 Asia Wallace               9 Proctor                  28.12
 11 Andrea Keady              11 New Hartford             28.71
 12 Erika Salem               12 Liverpool                28.79
 13 Molly Hall                12 West Canada Valley       28.84
 14 Alexandra Mason           10 Watertown                28.88
 15 Corinne Coppola           12 Whitesboro               28.91
 16 Alex Espinoza             11 Watertown                29.00
 16 Audrey Schwind            10 Lyme                     29.00
 18 Teigha Ward                8 Ilion                    29.14
 19 Haley Rice                11 Bethlehem                29.35
 20 Jacklyn Schlesier         11 West Canada Valley       29.39
 21 Margaret Riedy            12 Bethlehem                29.47
 22 Chelsea Mroz              11 Ilion                    30.20
 23 Elizabeth Sczerzenie      12 Notre Dame               30.25
 24 Morgan Lampson            11 Lowville                 30.90
 25 Sarah Bodwell             10 Canton                   30.94
 26 Kaitlin Bartczak           9 Whitesboro               31.10
 27 Breanna Burns             11 Liverpool                31.24
 28 Dana Husband               9 Rome Free Academy        31.34
 29 Lindsay Proulx             8 Canton                   31.38
 30 Ondraya Marks             10 South Lewis              31.91
 31 Tifany Gill               11 South Jefferson          32.08
 32 Renee Perrigo             11 RFA "B"                  33.12
 33 Amanda Novoung             9 RFA "B"                  34.37
 34 Amanda Sabet              12 Notre Dame               35.91


Event 10  Girls 200 Meter Dash Novice
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals
  1 Kelli Brasie               9 Westmoreland             29.95
  2 Lexie Gersbacher           9 Liverpool                30.05
  3 Courtney McArdell          9 CNS                      30.22
  4 Rita Stein                 9 Adirondack               30.37
  5 Siobhan Conley             9 Sauquoit Valley          30.40
  6 Grace Gates               10 Tully                    30.73
  7 Andee Morrison            10 Beaver River             30.83
  8 Tabitha Johnson           10 Proctor                  30.96
  9 Tori Stewart               7 West Canada Valley       31.23
 10 Abigail Esty               7 West Canada Valley       31.68
 11 Tori Zecca                10 Rome Free Academy        31.77
 12 Taylor McLoughlin          8 CNS                      31.85
 13 Alyssa See                 9 West Canada Valley       31.91
 14 Brittany Leonard          10 Canton                   32.02
 15 Ashley Wicks               9 Lowville                 32.18
 16 Andrea Barrios             9 Rome Free Academy        32.19
 17 Sara Brown                 9 Proctor                  32.24
 18 Kathleen Kramas           10 Ilion                    32.41
 19 Katie Dalton               9 Liverpool                32.47
 20 Cassie Brownstein         10 Notre Dame               32.54
 21 Renee Perrigo             12 Rome Free Academy        32.72
 22 Shauna Beller             10 Lowville                 32.74
 23 Emily Cole                11 South Lewis              32.83
 24 Amanda Towsley            11 South Jefferson          33.05
 25 Stephanie Jump             9 Lowville                 33.21
 26 Shayla Williams           10 Canton                   33.56
 27 Mariel Smith              11 Ilion                    33.71
 28 Briana Monsanto           12 Proctor                  33.74
 29 Megan Lucak               12 Tully                    33.80
 30 Amber Dinardi             10 South Lewis              33.84
 31 Amber DeLaura              9 Adirondack               34.04
 32 Myesha Reed                9 Notre Dame               35.49
 33 Maricella Kitts            9 Canton                   36.08
 34 Aticha Tankijanukst       12 Tully                    39.23


Event 9  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Geannitta McClain         10 Proctor                1:01.29   10
  2 Skylar Pastor              7 South Jefferson        1:01.59    8
  3 Sierra Kiss               11 Sauquoit Valley        1:02.29    6
  4 Jackie Kearney            10 Bethlehem              1:02.30    4
  5 Elizabeth Stuttler         9 Clinton                1:02.40    2
  6 Arianna Sokaris           12 Bethlehem              1:02.80    1
  7 Sarah Wiatr               10 West Canada Valley     1:03.61
  8 Maeline Hollenbeck         8 Sauquoit Valley        1:04.05
  9 Ashley Letteney            9 Liverpool              1:04.44
 10 Kate Durr                 11 Notre Dame             1:04.51
 11 Casey Cole                10 Tully                  1:04.65
 12 Matina Gaston              9 Proctor                1:05.29
 13 Jennifer Higgnis           9 Liverpool              1:06.36
 14 Lidiya Burashnikova       12 New Hartford           1:06.46
 15 Audrey Schwind            10 Lyme                   1:07.32
 16 Janelle Cobb              11 Ilion                  1:07.47
 17 Cassondra LaFountain      12 Watertown              1:08.12
 18 Courtney Widrick          12 Beaver River           1:08.52
 19 Capri Trivisonno          12 Tully                  1:09.12
 20 Lauren DeMichiel           8 Whitesboro             1:10.28
 21 Amanda Cave-Hampel         7 West Canada Valley     1:10.46
 22 Ashley Capone             10 Lowville               1:11.95
 23 Kat Oaks                  12 South Lewis            1:11.99
 24 Sarah Hayes               11 Watertown              1:12.69
 25 Rachel Phillips            8 Ilion                  1:12.73
 26 Nicole Bucheri            12 Notre Dame             1:13.16
 27 Ashley Cobb               11 Beaver River           1:13.47
 28 Dana Roes                 11 Lowville               1:14.92
 29 Erica Thompson            10 Adirondack             1:15.18


Event 8  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Amanda White              11 Watertown              2:25.11   10
  2 Samantha Prendergast      12 Proctor                2:26.55    8
  3 Mariel Doyle              11 Bethlehem              2:26.71    6
  4 Christina Macfarlane      10 Bethlehem              2:27.66    4
  5 Hannah Delude              8 Herkimer               2:27.79    2
  6 Kaitlin Fanning           12 Canton                 2:29.65    1
  7 Claire Kowalczyk           8 New Hartford           2:30.67
  8 Maureen Bishop            12 Whitesboro             2:31.90
  9 Jessica Currie            10 Tully                  2:33.85
 10 Chelsea Attaway           12 Liverpool              2:34.38
 11 Lindsay Joe Skiechs       11 Sauquoit Valley        2:34.84
 12 Erin Evke                 10 New Hartford           2:34.97
 13 Danny Zgardzinski         12 Tully                  2:35.93
 14 Brianna Weir               9 Rome Free Academy      2:36.35
 15 Lillie Williams            8 Herkimer               2:36.72
 16 Mary Anne Savage           9 Liverpool              2:37.87
 17 Paige Spittler             8 Seton Catholic         2:39.46
 18 Christina Murphy           9 Whitesboro             2:40.65
 19 Stephanie Szewczyk         9 Sauquoit Valley        2:41.79
 20 Monica Interiano           9 Beaver River           2:44.26
 21 Sarah Hanno               11 Lowville               2:44.63
 22 Rebekah Andre             12 Beaver River           2:46.65
 23 Chelsea Huyck             10 Canton                 2:47.50
 24 Deborah Kaban             11 Lowville               2:48.62
 25 Samantha Pritchard        12 Adirondack             2:50.26
 26 Lauren Belfast             9 Ilion                  2:52.31
 27 Shelby Knapp              12 Rome Free Academy      2:52.36
 28 Brooklynn Lee              9 Adirondack             2:55.00
 29 Amanda Cave-Hampel         7 West Canada Valley     2:55.23
 30 Kaitlin Madderom          10 West Canada Valley     2:55.50
 31 Maegan Laymon             10 Ilion                  3:03.83
 32 Bethany Collins           11 Lyme                   3:05.28
 33 Ashley Towsley            11 South Jefferson        3:10.54
 34 Kaitlyn Mulvaney          10 South Jefferson        3:18.78
 35 Mel Townsend              10 South Lewis            3:24.84
 36 Kseniya Poccia            12 Notre Dame             3:46.15



Event 15  Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Anna Rabideau             11 Seton Catholic         4:53.97   10
  2 Laura Pierce               8 Canton                 5:04.89    8
  3 Claire Kowalczyk           8 New Hartford           5:07.17    6
  4 Shannon McCartan          12 Bethlehem              5:07.24    4
  5 Ashley Evans              10 Tully                  5:15.06    2
  6 Lana Stevens              12 Whitesboro             5:17.37    1
  7 Jessica Currie            10 Tully                  5:18.38
  8 Leah Williams             12 South Jefferson        5:19.54
  9 Lindsey Hogel             10 Sauquoit Valley        5:22.45
 10 Amanda White              11 Watertown              5:27.68
 11 Emily Sweeney             12 Canton                 5:27.91
 12 Samantha Prendergast      12 Proctor                5:28.84
 13 Erin Evke                 10 New Hartford           5:32.85
 14 Emily Humphrey            10 Whitesboro             5:34.95
 15 Brianna Weir               9 Rome Free Academy      5:35.76
 16 Gianna Latella             9 Sauquoit Valley        5:35.97
 17 Monica Interiano           9 Beaver River           5:40.43
 18 Kyla Bills                 9 Liverpool              5:43.54
 19 Stacey Hensley            10 West Canada Valley     5:43.86
 20 Aleigha Hawkins            8 Rome Free Academy      5:47.24
 21 Mary Glynn                11 Seton Catholic         5:47.67
 22 Samantha Wheelock         12 Adirondack             5:54.99
 23 Nicole Dootz              12 Bethlehem              6:02.08
 24 Erika Biel                12 Proctor                6:03.00
 25 Rebekah Andre             12 Beaver River           6:06.77
 26 Jennie Maxwell            10 West Canada Valley     6:07.32
 27 Chelsea Finn              10 Lowville               6:12.23
 28 Bethany Collins           11 Lyme                   6:26.84
 29 Deborah Kaban             11 Lowville               6:55.95


Event 2  Girls 1500 Meter Run Novice
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals
  1 Abby Hampson               9 Canton                 5:45.61
  2 Shannon Davis             12 CNS                    5:48.10
  3 Lauren Eisinger            9 Sauquoit Valley        5:51.79
  4 Ashley Cobb               11 Beaver River           5:54.25
  5 Colleen Ward               8 Tully                  5:54.98
  6 Lanika Sanders             9 New Hartford           5:56.31
  7 Sarah Bennett             10 New Hartford           6:02.82
  8 Christine Gambell          8 Tully                  6:03.08
  9 Ashley Sharlow            10 Westmoreland           6:03.12
 10 Summer Wysocki             9 Adirondack             6:07.09
 11 Grace Brill               10 Tully                  6:07.34
 12 Jessica Harper             9 Westmoreland           6:09.12
 13 Becky Grethel             10 CNS                    6:15.47
 14 Brittany Madden           10 Sauquoit Valley        6:17.40
 15 Elyssa Stallcup           10 Liverpool              6:22.11
 16 Katie Lamanna             10 South Lewis            6:22.29
 17 Alexis Cave-Hampel         9 West Canada Valley     6:23.25
 18 Samantha Hollister         9 New Hartford           6:30.81
 19 Victoria Voekle           10 West Canada Valley     6:31.56
 20 Katie Zegarelli           12 Proctor                6:35.18
 21 Adrianna Gonzalez          9 Proctor                6:39.15
 22 Abigail Zehr               9 Beaver River           6:39.25
 23 Ashleigh Fee              10 West Canada Valley     6:47.86
 24 Tiffany Hildenbrandt      12 Rome Free Academy      6:56.22
 25 Patricia Hayes             9 South Lewis            7:08.56
 26 Tanner Sammon              9 Lowville               7:10.95
 27 Morgan Widrick            11 Lowville               7:11.62
 28 Elizabeth Reilly           9 Proctor                7:13.15
 29 Teira Hawkins              9 Rome Free Academy      7:16.63


Event 5  Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tori Campanian             9 South Lewis           11:24.89   10
  2 Kyla Bills                 9 Liverpool             11:30.38    8
  3 Karlee Duffer             10 Beaver River          11:43.39    6
  4 Leah Williams             12 South Jefferson       11:49.54    4
  5 Alex Doney                10 South Lewis           11:53.86    2
  6 Kellie Ball               12 Sauquoit Valley       11:54.73    1
  7 Kate Thomas               12 Bethlehem             11:57.59
  8 Katherine Ward            10 Tully                 12:02.17
  9 Andrea Szewczyk           10 Ilion                 12:15.35
 10 Deidra Beller             11 Beaver River          12:20.19
 11 Shea Foley                 7 Bethlehem             12:22.78
 12 MaryEllen Davenport       11 Tully                 12:30.34
 13 Aleigha Hawkins            8 Rome Free Academy     12:36.61
 14 Rachel Strong              9 CNS                   12:46.08
 15 Lauren Carr                8 CNS                   12:46.64
 16 Rebecca LaPorte           10 New Hartford          12:52.29
 17 Christy Sirni             12 Rome Free Academy     12:52.39
 18 Chandler Mellon           11 Camden                12:53.37
 19 Jessica Riesel            10 Westmoreland          13:00.01
 20 Elizabeth Fisher           9 Seton Catholic        13:07.54
 21 Shannon Creedon           12 Whitesboro            13:14.36
 22 Brianna Inman              9 Liverpool             13:30.18
 23 Lyndsay Bala              11 Herkimer              13:42.93
 24 Erin Earl                 11 Ilion                 13:44.72
 25 Danielle Ricci             9 Whitesboro            14:07.50
 26 Erika Biel                12 Proctor               14:10.28
 27 Alexis Holmer             10 Proctor               15:02.45


Event 7  Girls 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kierra Arthur             10 Proctor                1:06.82   10
  2 Mikey Maxwell             10 West Canada Valley     1:09.32    8
  3 Connie Mistler-Ferguson   11 Bethlehem              1:11.43    6
  4 Sophie Goobic             12 Canton                 1:12.78    4
  5 Mindy Farnham             12 Tully                  1:12.81    2
  6 Audrey Schwind            10 Lyme                   1:14.59    1
  7 Dominique Domagala        12 Lowville               1:14.89
  8 Chenae Sinclair           12 Liverpool              1:15.60
  9 Cassia Hameline           11 New Hartford           1:15.71
 10 Sharon Howell             12 Ilion                  1:16.17
 11 Sloane Zehr               11 Beaver River           1:16.76
 12 Nicole Doolen              8 Ilion                  1:17.36
 13 Paula Morse               10 South Jefferson        1:17.63
 14 Faith Daniels              9 Rome Free Academy      1:17.87
 15 Justine Seliger            9 CNS                    1:18.37
 16 Kristi Kalahar            11 Liverpool              1:20.48
 17 Marietta Burt             11 Tully                  1:20.51
 18 Cassondra LaFountain      12 Watertown              1:20.84
 19 Lauren Leuthauser          9 CNS                    1:21.65
 20 Miranda Halwig             9 New Hartford           1:22.53
 21 Emily Belewich             9 Adirondack             1:23.47
 22 Jill Carncross            12 Whitesboro             1:26.18
 23 Veronica Berrus           11 Lowville               1:27.97
 24 Justine Jeffers           10 West Canada Valley     1:32.28


Event 12  Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lesley Bowers             12 Liverpool              7:35.70   10
  2 Alexa Cosgro              12 Seton Catholic         7:44.92    8
  3 Sophie Goobic             12 Canton                 7:49.14    6
  4 Andrea Lisk               12 South Lewis            7:54.05    4
  5 Susan Prichard            11 Sauquoit Valley        8:09.13    2
  6 Danny Zgardzinski         12 Tully                  8:12.21    1
  7 Elisa Marchione            9 Sauquoit Valley        8:17.40
  8 Chelsea Huyck             10 Canton                 8:18.14
  9 Deidra Beller             11 Beaver River           8:19.66
 10 Melissa Riehl             12 Liverpool              8:21.16
 11 Laura Szczesniak          11 Whitesboro             8:29.25
 12 Karlee Duffer             10 Beaver River           8:32.90
 13 Katherine Ward            10 Tully                  8:39.25
 14 Jessica Riesel            10 Westmoreland           8:48.29
 15 Chandler Mellon           11 Camden                 8:59.11
 16 Sydney Macmillan          10 Bethlehem              9:02.78
 17 Samantha Wheelock         12 Adirondack             9:11.17
 18 Stacey Hensley            10 West Canada Valley     9:15.48
 19 Jennie Maxwell            10 West Canada Valley     9:25.67
 20 Maria Rabbia              10 New Hartford           9:29.38
 21 Lauren Thomas             10 Bethlehem              9:32.48
 22 Anna Valentine            10 Watertown              9:37.81
 23 Summer Wysocki             9 Adirondack             9:38.60
 24 Lauren Belfast             9 Ilion                  9:49.45
 25 Margy Calogero            10 New Hartford           9:52.05
 26 Christina Moskal           9 Whitesboro             9:53.49
 27 Melanie Entelisano        12 Rome Free Academy      9:56.26
 28 Rachel Handura            10 Watertown             10:18.93


Event 11  Girls 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Liverpool                                           4:17.53   10
     1) Rachel Putman 11                2) Armani Moore 11
     3) Skye Borasky 12                 4) Trina Bills 12
  2 Tully                                               4:32.11    8
     1) Gabby Conant 11                 2) Erica Cole 11
     3) Keanna Hiltbrand 9              4) Ashley Evans 10
  3 Bethlehem                                           4:35.12    6
     1) Natalie Sica 10                 2) Emily Lemieux 10
     3) Margaret Riedy 12               4) Shannon McCartan 12
     5) Laura Hannigan 12               6) Haley Rice 11
  4 Canton                                              4:42.85    4
     1) Sarah Stone 10                  2) Brigette Sanderson 10
     3) Sarah Bodwell 10                4) Amy Beaudette 11
     5) Jen Lomaki 10                   6) Lindsay Proulx 8
  5 Whitesboro                                          4:46.11    2
     1) Savannah Siu 9                  2) Corinne Coppola 12
     3) Hannah Brown 10                 4) Amelia Scott 8
     5) Christina Murphy 9              6) Laura Sowalskie 11
  6 Rome Free Academy                                   4:52.87    1
     1) Faith Daniels 9                 2) Megan O'Connell 10
     3) Vita Puma 9                     4) Shelby Knapp 12
     5) Brianna Weir 9                  6)
  7 Lowville                                            4:55.30
     1) Michelle Haapala 11             2) Ashley Panowicz 11
     3) Tasha Widrick 9                 4) Rachael Kaban 12
     5) Sabrina Jantzi 10               6) Brooke Marshall 10
  8 Adirondack                                          4:55.36
     1) Mariah Sears 12                 2) Desirae Taffner 11
     3) Kathleen Kelpy 10               4) Nicole Latvis 10
     5) Katie Lastowski 9               6)
  9 Westmoreland                                        5:01.69
     1) Alison Brockway 8               2) Allyson Smith 10
     3) Ashley Sharlow 10               4) Kate Evans 9
     5) Kelli Brasie 9                  6) Rebecca Landcastle 10
 10 Watertown                                           5:02.96
     1) Anna Valentine 10               2) Bria Lewis 12
     3) NaStarr Stephenson 11           4) Hope Montgomery 11
     5) Sarah Hayes 11                  6) Alex Espinoza 11
 11 Cicero-North Syracuse                               5:07.99
     1) Joy Gary 10                     2) Justine Seliger 9
     3) Samantha Holzopfel 9            4) Lauren Leuthauser 9
 12 Proctor                                             5:15.29
     1) Mariah McLean 12                2) Essence Parker 9
     3) Alexis Holmer 10                4) Arnise Moore 9
 13 Sauquoit Valley                                     5:15.34
     1) Brittany Madden 10              2) Marissa Mundrick 12
     3) Danielle Henck 12               4) Heather Barrnes 10
     5) Allison Schloop 11              6)
 14 New Hartford                                        5:20.29
     1) Andrea Keady 11                 2) Ashley Chiffy 9
     3) Amanda Deep 11                  4) Lidiya Burashnikova 12
     5) Jamie Ventura 9                 6)
 15 South Jefferson                                     5:22.55
     1) Tifany Gill 11                  2) Ally Hutchinson 8
     3) Meagan Sloan 10                 4) Ashley Towsley 11
     5) Kiley Burnham 10                6) Paula Morse 10
 16 West Canada Valley                                  5:23.01
     1) Brooke Rowe 10                  2) Danielle Gizzi 10
     3) Kacey Sperry 8                  4) Alexis Cave-Hampel 9
 17 South Lewis                                         5:23.29
     1) Ondraya Marks 10                2) Amy Hayner 12
     3) Carlin Chruscicki 11            4) Katie Lamanna 10
     5) Mel Townsend 10                 6)
 18 Notre Dame                                          5:24.01
     1) Anastasia Docherty 11           2) Zaqlilla Maddox 9
     3) Elizabeth Sczerzenie 12         4) Violet Scibior 7
 19 Herkimer                                            5:28.04
     1) Caitlin Roorda 8                2) Jessica Verenich 11
     3) Lyndsay Bala 11                 4) Victoria Gotman 10


Event 6  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Rome Free Academy                                     50.60   10
     1) Hilary Baker 12                 2) Sarah Southwell 12
     3) Jessica Gallagher 9             4) Jessica Razy 12
     5) Vita Puma 9                     6)
  2 South Lewis                                           51.80    8
     1) Angela Hutchinson 10            2) Ronni Ehlers 9
     3) Gabby Hartley 9                 4) Shelby Loomis 10
     5) Carlin Chruscicki 11            6) Ondraya Marks 10
  3 Liverpool                                             52.17    6
     1) Erika Salem 12                  2) Skye Borasky 12
     3) Ashley Twum 12                  4) Armani Moore 11
  4 Bethlehem                                             52.55    4
     1) Laura Hannigan 12               2) Nicolette Lukacs 10
     3) Emily Lemieux 10                4) Arianna Sokaris 12
     5) Margaret Riedy 12               6) Haley Rice 11
  5 Notre Dame                                            53.17    2
     1) Gennie DePass 12                2) Kate Durr 11
     3) Alexia Patterson 9              4) Jenna Risler 12
     5) Nicole Kelly 10                 6)
  6 West Canada Valley                                    54.40    1
     1) Mikey Maxwell 10                2) Kristen Sportello 8
     3) Jacklyn Schlesier 11            4) Molly Hall 12
     5) Danielle Gizzi 10               6)


Event 6  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                              Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Rome Free Academy                                     51.06Q
     1) Hilary Baker 12                 2) Sarah Southwell 12
     3) Jessica Gallagher 9             4) Jessica Razy 12
     5) Vita Puma 9                     6)
  2 West Canada Valley                                    53.37q
     1) Mikey Maxwell 10                2) Kristen Sportello 8
     3) Jacklyn Schlesier 11            4) Molly Hall 12
     5) Danielle Gizzi 10               6)
  3 Whitesboro                                            54.86
     1) Corinne Coppola 12              2) Mary Pastorelli 9
     3) Hannah Brown 10                 4) Nicolette Celia 10
     5) Kaitlin Bartczak 9              6)
  4 Canton                                                55.87
     1) Jen Lomaki 10                   2) Lindsay Proulx 8
     3) Marilyn Kitts 11                4) Brigette Sanderson 10
     5) Kelly French 11                 6) Kaitlin Fanning 12
  5 Ilion                                                 55.98
     1) Jessica Bishop 10               2) Nicole Doolen 8
     3) Rachel Phillips 8               4) Teigha Ward 8
     5) Kathleen Kramas 10              6)
Heat  2 Preliminaries
  1 Liverpool                                             52.56Q
     1) Erika Salem 12                  2) Kayla Whalen 10
     3) Ashley Twum 12                  4) Armani Moore 11
  2 Notre Dame                                            53.62q
     1) Gennie DePass 12                2) Kate Durr 11
     3) Alexia Patterson 9              4) Jenna Risler 12
     5) Nicole Kelly 10                 6)
  3 South Jefferson                                       54.66
     1) Skylar Pastor 7                 2) Kiley Burnham 10
     3) Mary Cramer 10                  4) Adriana Natali 12
     5) Liz Johnston 10                 6)
  4 Lowville                                              54.90
     1) Morgan Rook 12                  2) Morgan Lampson 11
     3) Brooke Marshall 10              4) Kylie McGrath 10
     5) Ashley Panowicz 11              6) Kayla Dittl 9
  5 Adirondack                                            55.24
     1) Katie Lastowski 9               2) Mariah Sears 12
     3) Justine Hutchins 12             4) Desirae Taffner 11
     5) Kathleen Kelpy 10               6)
  6 Rome Free Academy "B"                               1:00.03
     1) Amanda Novoung 9                2) Brianna Pallas 10
     3) Renee Perrigo 11                4) Rahfanah Pitkin 11
     5) Marie Veschusio 9               6)
Heat  3 Preliminaries
  1 South Lewis                                           52.41Q
     1) Angela Hutchinson 10            2) Ronni Ehlers 9
     3) Gabby Hartley 9                 4) Shelby Loomis 10
     5) Carlin Chruscicki 11            6) Ondraya Marks 10
  2 Bethlehem                                             52.68q
     1) Laura Hannigan 12               2) Nicolette Lukacs 10
     3) Emily Lemieux 10                4) Arianna Sokaris 12
     5) Margaret Riedy 12               6) Haley Rice 11
  3 Beaver River                                          54.79
     1) Jaccilyn Jantzi 11              2) Alayne Roggie 12
     3) Olivia McVoy 10                 4) Ashley Sullivan 9
  4 Watertown                                             55.21
     1) Alexandra Mason 10              2) Taneyah McLauchlin 11
     3) Delyn Dois 11                   4) Alex Espinoza 11
     5) Bria Lewis 12                   6)
  5 Herkimer                                              55.53
     1) Jessica Verenich 11             2) Caitlin Roorda 8
     3) Kyria Plunkett 8                4) Danielle Riesel 11
     5) Victoria Gotman 10              6)
  6 Tully                                                 59.66
     1) Capri Trivisonno 12             2) Grace Gates 10
     3) Grace Brill 10                  4) Alex Acosta 12


Event 16  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Sauquoit Valley                                     4:21.07   10
     1) Susan Prichard 11               2) Maeline Hollenbeck 8
     3) Kelsey Hogel 12                 4) Elisa Marchione 9
     5) Naomi Lemieux 11                6) Kellie Ball 12
  2 Canton                                              4:22.14    8
     1) Kaitlin Fanning 12              2) Sarah Stone 10
     3) Amy Beaudette 11                4) Sophie Goobic 12
     5) Chelsea Huyck 10                6) Sarah Bodwell 10
  3 Rome Free Academy                                   4:22.40    6
     1) Hilary Baker 12                 2)
     3) Jessica Gallagher 9             4) Megan O'Connell 10
     5) Jamie Marcinkowski 10           6)
  4 Proctor                                             4:31.40    4
     1) Matina Gaston 9                 2) Mariah McLean 12
     3) Arnise Moore 9                  4) Essence Parker 9
     5) Olivia Dixon 10                 6)
  5 West Canada Valley                                  4:39.77    2
     1) Stacey Hensley 10               2) Amanda Cave-Hampel 7
     3) Kristen Sportello 8             4) Kacey Sperry 8
     5) Abigail Esty 7                  6)
  6 South Lewis                                         4:57.30    1
     1) Shelby Loomis 10                2) Gabby Hartley 9
     3) Andrea Lisk 12                  4) Tori Campanian 9
     5) Heather Bates 9                 6) Kat Oaks 12


Event 13  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bethlehem                                          10:06.87   10
     1) Mariel Doyle 11                 2) Lindsay Cheu 9
     3) Courtney Goodrich 11            4) Christina Macfarlane 10
     5) Kate Thomas 12                  6) Nicole Dootz 12
  2 Liverpool                                          10:40.55    8
     1) Ali Whiting 10                  2) Marina Callisto 9
     3) Chelsea Attaway 12              4) Mary Anne Savage 9
  3 Whitesboro                                         10:58.67    6
     1) Amelia Scott 8                  2) Laura Szczesniak 11
     3) Maureen Bishop 12               4) Emily Humphrey 10
     5) Lana Stevens 12                 6) Christina Murphy 9
  4 Tully                                              10:59.65    4
     1) MaryEllen Davenport 11          2) Marietta Burt 11
     3) Colleen Ward 8                  4) Christine Gambell 8
  5 Sauquoit Valley                                    11:03.30    2
     1) Lindsay Joe Skiechs 11          2) Stephanie Szewczyk 9
     3) Chelsea Catalone 9              4) Lindsay Eisinger 9
     5) Lauren Eisinger 9               6) Kellie Ball 12
  6 Herkimer                                           11:24.93    1
     1) Lyndsay Bala 11                 2) Lillie Williams 8
     3) Hannah Delude 8                 4) Kyria Plunkett 8
  7 Adirondack                                         11:45.87
     1) Samantha Pritchard 12           2) Brooklynn Lee 9
     3) Skyler Wysocki 11               4) Katelyn Egnasczyk 11
     5) Erica Perry 10                  6) Rita Stein 9
  8 West Canada Valley                                 11:48.67
     1) Caitlin Ferguson 10             2) Kaitlin Madderom 10
     3) Victoria Voekle 10              4) Kacey Sperry 8
     5) Ashleigh Fee 10                 6)
  9 Lowville                                           12:32.49
     1) Ashley Capone 10                2) Sarah Hanno 11
     3) Tasha Widrick 9                 4) Dana Roes 11
     5) Veronica Berrus 11              6) Rachael Kaban 12
 10 Rome Free Academy                                  12:59.23
     1) Teira Hawkins 9                 2) Sarah Garmany 11
     3) Ericka Mackey 11                4) Lauren Bendall 11
     5) Lindsay Pallay 11               6) Tiffany Hildenbrandt 12



Event 17  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Sarah Wiatr               10 West Canada Valley    37-02.25   10
  2 Pony Sokiri               12 Proctor               36-04.50    8
  3 Kierra Arthur             10 Proctor               35-10.75    6
  4 Eliza Bell                11 Clinton               34-03.00    4
  5 Armani Moore              11 Liverpool             33-09.00    2
  6 Katie Lastowski            9 Adirondack            33-02.25    1
  7 Kim Newell                12 Bethlehem             32-03.25
  8 Emily Renne                9 Camden                32-01.50
  9 Sierra Kiss               11 Sauquoit Valley       32-00.00
 10 Ciera Sportello           10 West Canada Valley    31-10.00
 11 Katie Steates             11 New Hartford          31-05.75
 12 Sarah Cifonelli           11 Sauquoit Valley       31-03.50
 13 Brooke Marshall           10 Lowville              31-02.00
 14 Ronni Ehlers               9 South Lewis           31-00.25
 15 Lahni Duffer              11 Lowville              30-07.50
 16 Jordan Penc               12 Whitesboro            30-06.00
 17 Mary Cramer               10 South Jefferson       30-05.00
 18 Sarah Hospodar            10 Bethlehem             30-02.50
 19 Justine Hutchins          12 Adirondack            30-01.00
 20 Sarah Southwell           12 Rome Free Academy     29-11.50
 21 Nicole Doolen              8 Ilion                 29-04.25
 22 Bria Lewis                12 Watertown             29-01.25
 23 Alayne Roggie             12 Beaver River          29-00.50
 24 Erica Cole                11 Tully                 28-10.25
 25 Jennifer Hughes           12 Herkimer              28-08.50
 26 Megan O'Connell           10 Rome Free Academy     28-07.50
 27 Chelsea Ciotti            12 Whitesboro            28-00.50
 28 Emily Cole                11 South Lewis           28-00.25
 29 Sloane Zehr               11 Beaver River          27-11.50
 30 Ashley Chiffy              9 New Hartford          27-09.50
 31 Katie Bushman              8 Notre Dame            27-04.50
 32 Brittany Ward             12 Ilion                 26-03.25
 33 Erin Noonan               12 Tully                 25-11.00
 -- Miranda Donato             9 Watertown                 FOUL
 -- Samara Vallieres           7 Notre Dame                FOUL


Event 18  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Geannitta McClain         10 Proctor               17-11.00   10
  2 Skyler Zawko              10 Westmoreland          16-11.00    8
  3 Ashley Panowicz           11 Lowville              16-08.50    6
  4 Pony Sokiri               12 Proctor               16-03.75    4
  5 Eliza Bell                11 Clinton               15-09.50    2
  6 Lauren Delude             11 Herkimer              15-09.00    1
  7 Angela Hutchinson         10 South Lewis           15-08.75
  8 Amanda White              11 Watertown             15-00.50
  9 Jen Lomaki                10 Canton                15-00.25
 10 Katie Steates             11 New Hartford          14-08.75
 11 Ciera Sportello           10 West Canada Valley    14-08.50
 12 Jamie Marcinkowski        10 Rome Free Academy     14-08.00
 13 Kerri Keegan              10 South Jefferson       14-06.25
 14 Megan Earle               10 Liverpool             14-03.75
 15 Kim Newell                12 Bethlehem             14-03.50
 16 Mariah Sears              12 Adirondack            14-02.00
 17 Kristen Sportello          8 West Canada Valley    14-01.00
 18 Marilyn Kitts             11 Canton                14-00.00
 19 Sarah Hospodar            10 Bethlehem             13-11.50
 20 Kaitlyn Rounds            11 Whitesboro            13-11.00
 21 Hope Montgomery           11 Watertown             13-09.25
 22 Allyson Smith             10 Westmoreland          13-08.00
 23 Ashley Cobb               11 Beaver River          13-06.00
 24 Keanna Hiltbrand           9 Tully                 13-05.00
 25 Alexis Edwards             8 Ilion                 13-05.00
 26 Lindsay Eisinger           9 Sauquoit Valley       13-04.00
 27 Tammy Brodie               9 Liverpool             13-02.25
 28 Carly Dennison             9 Clinton               13-02.00
 29 Joy Gary                  10 CNS                   13-02.00
 30 Kat Oaks                  12 South Lewis           12-09.50
 31 Porsha Leggett            10 Lowville              12-08.50
 32 Maureen Bishop            12 Whitesboro            12-08.25
 33 Nicole Latvis             10 Adirondack            12-07.00
 34 Ashley Sullivan            9 Beaver River          12-06.00
 35 Brittany Ward             12 Ilion                 12-05.00
 36 Marie Veschusio            9 RFA "B"               12-02.00
 37 Siobhan Conley             9 Sauquoit Valley       12-00.25
 38 Erin Noonan               12 Tully                 12-00.00
 39 Shannon Kula              11 Notre Dame            11-07.00
 40 Brianna Pallas            10 RFA "B"               10-11.75
 41 Sara Olin                  9 Canton                10-11.00
 42 Kseniya Poccia            12 Notre Dame            10-09.00


Event 19  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tatiana Gladney           11 Liverpool             34-07.00   10
  2 Kristen Linder            12 Sauquoit Valley       34-06.25    8
  3 Val Langevin              12 CNS                   34-05.50    6
  4 Hannah Jennings           11 Camden                33-11.00    4
  5 Mariah Thomson            10 CNS                   32-08.75    2
  6 Andrea Childs             10 RFA "B"               31-07.25    1
  7 Allison Cosimeno          10 Rome Free Academy     31-04.50
  8 Tatiyanna Brooks          12 Proctor               30-08.25
  9 Nicole Hall               11 Beaver River          30-07.75
 10 Kayla Brucker             12 Proctor               30-06.00
 11 Mindy Farnham             12 Tully                 29-06.50
 12 Alicia Wheelock           12 Sauquoit Valley       29-05.75
 13 Kiana Adams                9 Adirondack            29-03.25
 14 Jensen Metott             12 Rome Free Academy     28-07.75
 15 Erin Reppenhagen          12 Tully                 28-05.75
 16 Cherrelle Glover          12 Ilion                 28-05.50
 17 Elaine Mathis             10 South Lewis           28-03.75
 18 Ciera Sportello           10 West Canada Valley    27-10.00
 19 Jazmin Costello           12 RFA "B"               27-03.50
 20 Rikki Lorentz             10 Adirondack            26-10.50
 21 Hannah Griffin             9 South Lewis           25-01.00
 22 Allison Meyer              9 Beaver River          24-11.00
 23 Evelyn White              10 Liverpool             24-03.50
 24 Alexis Edwards             8 Ilion                 24-01.75
 25 Mackenzie Craska          12 Herkimer              24-00.00
 26 Megan Washburn             9 South Jefferson       23-10.50
 27 Raeanna Grogan            12 Herkimer              22-11.75
 28 Morgan Lampson            11 Lowville              22-08.00
 29 Kelsey Roseen             12 West Canada Valley    22-02.25
 30 Murray Moriah             10 New Hartford          22-02.00
 31 Morgan Snow                9 Whitesboro            21-09.75
 32 Meghan Wilcox             11 Whitesboro            21-07.25
 33 Chelsea Finn              10 Lowville              19-10.50
 34 Myesha Reed                9 Notre Dame            17-09.75
 -- Sierra Raux                7 Notre Dame                  DQ


Event 20  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Val Langevin              12 CNS                     100-11   10
  2 Kristen Linder            12 Sauquoit Valley          99-05    8
  3 Alicia Wheelock           12 Sauquoit Valley          95-00    6
  4 Nicole Hall               11 Beaver River             91-11    4
  5 Jensen Metott             12 Rome Free Academy        90-07    2
  6 Kayla Brucker             12 Proctor                  89-10    1
  7 Tatiana Gladney           11 Liverpool                88-10
  8 Mary Anne Reed            10 Liverpool                87-02
  9 Rikki Lorentz             10 Adirondack               86-02
 10 Kiana Adams                9 Adirondack               85-11
 11 Tatiyanna Brooks          12 Proctor                  85-10
 12 Elaine VanDerVeeken       12 Beaver River             81-05
 13 Cherrelle Glover          12 Ilion                    80-09
 14 Bri Daymont               12 South Lewis              80-07
 15 Mariah Thomson            10 CNS                      80-03
 16 Maureen Shetler           11 Tully                    75-04
 17 Elizabeth Sczerzenie      12 Notre Dame               74-03
 18 Jazmin Costello           12 RFA "B"                  74-00
 19 Mackenzie Craska          12 Herkimer                 70-11
 19 Allison Kerr              10 Tully                    70-11
 21 Elaine Mathis             10 South Lewis              70-00
 22 Allison Cosimeno          10 Rome Free Academy        69-10
 23 Ally Hutchinson            8 South Jefferson          68-01
 24 Mary Pisaniello           12 Lowville                 66-03
 25 Ashleigh Fee              10 West Canada Valley       64-03
 26 Erin Kuhn                 11 New Hartford             61-08
 27 Alexis Edwards             8 Ilion                    61-00
 28 Kelsey Roseen             12 West Canada Valley       56-08
 29 Megan Washburn             9 South Jefferson          56-02
 29 Sierra Raux                7 Notre Dame               56-02
 31 Morgan Snow                9 Whitesboro               55-09
 32 Kelly French              11 Canton                   55-08
 33 Andrea Childs             10 RFA "B"                  54-07
 34 Morgan Rook               12 Lowville                 54-06
 35 Raeanna Grogan            12 Herkimer                 50-07
 36 Sabrina Tuttle            10 Whitesboro               46-01


Event 21  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Amanda Zdanowicz          12 Proctor               10-03.00   10
  2 Linda Hadfield            12 New York Mills        10-03.00    8
  3 Sara Young                10 South Lewis            9-03.00    6
  4 Andrea Lisk               12 South Lewis            9-03.00    4
  5 Laura Sowalskie           11 Whitesboro             8-09.00    2
  6 Chelsea Attaway           12 Liverpool              8-09.00    1
  7 Cyndi Harder              11 Bethlehem              8-09.00
  8 Ashley Evans              10 Tully                  8-03.00
  9 Erika Salem               12 Liverpool              7-09.00
 10 Jessica Gallagher          9 Rome Free Academy      7-09.00
 11 Celene Nitti               9 New Hartford           7-09.00
 12 Naomi Lemieux             11 Sauquoit Valley        7-03.00
 13 Kerri Keegan              10 South Jefferson        7-03.00
 14 Sarah Cifonelli           11 Sauquoit Valley        7-03.00
 15 Delyn Dois                11 Watertown              7-03.00
 16 Jennie Maxwell            10 West Canada Valley     6-09.00
 16 Grace Brill               10 Tully                  6-09.00
 18 Annie Millar              11 Ilion                  6-09.00
 19 Emily Esty                 9 West Canada Valley     6-09.00
 20 Kalei Buczek              12 Whitesboro             6-03.00
 20 Krista Anken               9 Rome Free Academy      6-03.00
 22 Meagan Sloan              10 South Jefferson        6-03.00
 -- Amber Bennett             11 Westmoreland                NH
 -- Jessica Harper             9 Westmoreland                NH
 -- Amanda Whittaker           8 Ilion                       NH



            Leone Timing and Results Services - Contractor License
                            Rome Girls Invitational
                            RFA Stadium  - 5/1/2010

                           Girls Outdoor Pentathlon
                            Points     100H       HJ       SP       LJ      800
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Alyssa Marion                     18.77    1.42m    7.75m    4.08m  2:54.69
    Bethlehem
    12 Team Points: 10        2071    (412)    (534)    (383)    (326)    (416)
                              -------------------------------------------------
  2 Nikki Carfi                       18.53    1.37m    5.67m    4.33m  2:48.74
    Liverpool
    10 Team Points: 8         2029    (435)    (481)    (250)    (386)    (477)
                              -------------------------------------------------
  3 Michaela Soules                   18.87    1.42m    4.45m    3.98m  2:38.50
    Camden
    9 Team Points: 6          2003    (402)    (534)    (174)    (303)    (590)
                              -------------------------------------------------
  4 Alexandria Tizzano                20.79    1.37m    8.93m    4.13m  3:00.62
    New Hartford
    12 Team Points: 4         1878    (240)    (481)    (460)    (338)    (359)
                              -------------------------------------------------
  5 Kayla Husband                     18.47    1.27m    7.02m    4.03m  2:59.64
    Rome Free Academy
    11 Team Points: 2         1840    (441)    (379)    (336)    (315)    (369)
                              -------------------------------------------------
  6 Katie Kenny                       21.12    1.32m    7.94m    4.27m  2:58.85
    Sauquoit Valley
    12 Team Points: 1         1787    (216)    (429)    (395)    (371)    (376)
                              -------------------------------------------------
  7 Nicole Losada                     19.22    1.32m    6.81m    4.25m  3:08.02
    South Lewis
    12                        1783    (370)    (429)    (323)    (367)    (294)
                              -------------------------------------------------
  8 Anna Garrison                     19.69    1.32m    6.29m    3.66m  2:53.66
    Beaver River
    10                        1706    (328)    (429)    (290)    (233)    (426)
                              -------------------------------------------------
  9 Anna Platz                        22.67    1.27m    6.09m    4.18m  2:49.54
    Lowville
    9                         1593    (119)    (379)    (277)    (350)    (468)
                              -------------------------------------------------
 10 Samantha Schramp                  21.42    1.32m    6.74m    3.46m  3:06.34
    Adirondack
    12                        1443    (195)    (429)    (318)    (192)    (309)
                              -------------------------------------------------
 11 Jessica Mohn                      21.04    1.12m    6.16m    3.81m  3:05.07
    Tully
    9                         1327    (222)    (239)    (281)    (265)    (320)
                              -------------------------------------------------
 12 Taylor Giglio                     21.56    1.12m    6.90m    2.98m  2:53.47
    Whitesboro
    10                        1286    (186)    (239)    (329)    (104)    (428)
                              -------------------------------------------------
 13 Corinne Bouchard                  22.74       NH    4.41m    3.65m  3:15.04
    West Canada Valley
    10                         755    (115)      (0)    (171)    (231)    (238)
                              -------------------------------------------------