Hendrick Hudson Field Fest

Montrose, NY

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports     Marcia Bailey, Hendrick Hudson

              Hendrick Hudson Field Fest - 4/5/2018              
                Hendrick Hudson HS, Montrose, NY                 

                     HS Boys Discus Throw                     
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#
--------------------------------------------------------------
  1 Anthony Harrison      11 Ramapo                 138-09   1
  2 Spencer Thomas        12 Arlington              133-02   1
  3 Nnaedozie Ezeilo      11 Arlington              120-01   1
  4 Noah Fishman          12 Clarkstown South       116-08   1
  5 Jake Cirrito          12 Arlington              113-09   1
  6 Markenson Lapointe    12 Ramapo                 113-07   1
  7 Kenrick Lee           12 Lakeland/Panas         107-03   1
  8 Jozef Harvan          12 Lakeland/Panas          99-09   1
  9 Tj Togneri            12 Pleasantville           97-06   1
 10 Joshua Feinberg       12 Lakeland/Panas          94-07   1
 11 Joshua Rivera         11 Beacon                  92-11   1
 12 William Calderon      11 Lakeland/Panas          87-06   1
 13 Ryan O'Buckley        10 Arlington               87-05   2
 14 Charlie Lankard       11 Arlington               84-00   1
 15 Noah Belmnahia        10 Valhalla                83-11   2
 16 Giovanni Marcial      10 Lakeland/Panas          82-01   1
 17 Peter Newman          11 Arlington               78-02   2
 17 Darwin lustin         11 New Rochelle            78-02   2
 19 Gabriel Duden         12 Arlington               75-05   2
 19 Jeremy Gouraige       10 Arlington               75-05   2
 21 John McCollum         12 Beacon                  73-02   2
 22 Sammy Grossman        11 Arlington               72-04   2
 23 Steven Alejilat       12 Arlington               71-06   1
 23 Timothy Forbes        11 Ramapo                  71-06   1
 23 Michael Tartaglia     10 Archbishop Stepinac     71-06   3
 26 Matthew Rivera        10 Beacon                  70-08   4
 27 Marcos Astudillo      12 Lakeland/Panas          68-05   2
 28 Judah Johnson         10 New Rochelle            68-02   4
 29 Surya Baskaran         9 Hendrick Hudson         66-06   3
 30 Sean Vancoughnett     10 Arlington               66-01   2
 31 Jason Winston         10 Lakeland/Panas          65-01   2
 32 Jorge Duque           10 Lakeland/Panas          64-02   4
 33 Aidan DiSalvo         10 New Rochelle            64-00   1
 34 Matthew Moronta        9 Arlington               63-02   2
 35 Kerann Belvu           9 Hendrick Hudson         62-00   3
 36 Lionel Cumberbatch    10 Beacon                  61-04   3
 37 David Reilly           9 Beacon                  59-00   3
 38 Anthony Gioia         11 Hendrick Hudson         58-10   4
 39 Liam Walker           12 Clarkstown South        58-02   3
 40 Kenneth Schulze        9 Beacon                  55-11   3
 41 Ethan Zweigbaum        9 Clarkstown South        55-10   4
 42 Bentley Rieber        10 Valhalla                53-10   4
 43 Adam Basir            10 Clarkstown South        53-09   3
 44 Andres Vallejo         9 Lakeland/Panas          51-06   4
 45 Frank Sinistovic      10 Hendrick Hudson         49-11   4
 46 Dom Griffin           10 New Rochelle            49-00   3
 47 Lucas Andonian        10 Hendrick Hudson         48-01   4
 48 Matthew Paolucci       9 Hendrick Hudson         47-03   4
 49 Cole Messer            9 Clarkstown South        46-11   4

                       HS Boys Shot Put                       
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#
--------------------------------------------------------------
  1 Anthony Harrison      11 Ramapo               46-04.25   1
  2 Jake Cirrito          12 Arlington            43-07.50   1
  3 Spencer Thomas        12 Arlington            39-05.00   1
  4 Peter Newman          11 Arlington            38-08.00   1
  5 Jonathon LaFortune    11 Ramapo               37-05.00   1
  6 Gabriel Duden         12 Arlington            36-00.25   1
  7 Kenrick Lee           12 Lakeland/Panas       35-11.50   1
  8 Markenson Lapointe    12 Ramapo               35-06.00   1
  9 Elijah O'Neal         11 Hendrick Hudson      35-03.00   1
 10 Timothy Forbes        11 Ramapo               35-01.00   1
 11 Joseph Basciano       11 Arlington            34-06.50   1
 12 Dirani Haynes         11 Beacon               34-02.00   1
 13 Giovanni Marcial      10 Lakeland/Panas       33-09.50   1
 14 Judah Johnson         10 New Rochelle         32-00.00   1
 15 Jorge Duque           10 Lakeland/Panas       31-10.50   2
 16 Sean Alston           10 Beacon               31-09.75   1
 17 Charlie Lankard       11 Arlington            31-08.50   2
 18 Angel Feliz           10 Beacon               31-05.25   2
 19 Joshua Rivera         11 Beacon               31-05.00   1
 19 Noah Belmnahia        10 Valhalla             31-05.00   3
 21 Jeremy Gouraige       10 Arlington            31-00.25   2
 22 Michael Ro            11 Clarkstown South     30-09.00   2
 23 Ryan O'Buckley        10 Arlington            30-08.50   3
 24 Adekunle Adeyemi      11 Arlington            30-06.00   4
 25 William Calderon      11 Lakeland/Panas       30-04.50   3
 26 Juan Ibarra            9 Archbishop Stepinac  30-04.00   3
 27 Darwin lustin         11 New Rochelle         30-02.00   1
 28 Jozef Harvan          12 Lakeland/Panas       30-01.25   3
 29 Andrew Urabe          12 Arlington            29-10.00   2
 30 Bentley Rieber        10 Valhalla             29-05.00   4
 31 Michael Tartaglia     10 Archbishop Stepinac  29-04.00   2
 32 Aidan DiSalvo         10 New Rochelle         29-03.00   1
 33 Sammy Grossman        11 Arlington            29-02.00   2
 34 Sean Vancoughnett     10 Arlington            29-01.75   2
 35 Ryan Rabenda           9 Beacon               28-11.00   3
 36 Tate Grizzle          12 Arlington            28-09.50   2
 37 Liam Walker           12 Clarkstown South     28-08.00   3
 38 Shane Mapp            11 Peekskill            27-11.25   2
 39 Ethan Zweigbaum        9 Clarkstown South     27-04.00   3
 39 Jason Winston         10 Lakeland/Panas       27-04.00   4
 41 Steven Alejilat       12 Arlington            26-10.50   3
 42 Cole Messer            9 Clarkstown South     26-04.00   2
 43 Matthew Rivera        10 Beacon               26-02.25   2
 44 James Reilly          10 Hendrick Hudson      26-00.00   3
 45 Roberto Motta          9 Lakeland/Panas       24-08.00   2
 46 Beckett Herman        10 Hendrick Hudson      24-04.00   4
 47 Josh Muenzer          11 Clarkstown South     24-02.00   4
 48 Surya Baskaran         9 Hendrick Hudson      24-00.00   3
 48 Matthew Moronta        9 Arlington            24-00.00   4
 50 Isaac Snider          11 Arlington            23-05.00   4
 51 Anthony Gioia         11 Hendrick Hudson      22-11.00   4
 52 Lucas Andonian        10 Hendrick Hudson      22-04.00   3
 53 Ader Desouza           9 Lakeland/Panas       22-01.00   2
 54 Adam Basir            10 Clarkstown South     21-08.50   4
 55 Dom Griffin           10 New Rochelle         21-06.00   1
 56 Daniel Goncalves       9 Hendrick Hudson      21-04.25   4
 57 Matthew Paolucci       9 Hendrick Hudson      17-07.00   4

                         HS Boys Long Jump                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Tre Smith             10 Beacon               20-01.00    NWI  2
  2 Joseph Basciano       11 Arlington            19-08.00    NWI  1
  3 Reginald Lamarre      11 Clarkstown South     19-02.50    NWI  2
  4 Jacky Marescot        12 Ramapo               19-02.00    NWI  1
  5 Kawan Wills           11 Arlington            19-00.00    NWI  1
  6 Jayden Grant          10 Clarkstown South     18-11.50    NWI  1
  7 Kaleb Istvan          10 Beacon               18-11.50    NWI  3
  8 Immanuel Carbone      11 Hendrick Hudson      18-11.00    NWI  1
  8 Nathaniel Gaines      10 Ramapo               18-11.00    NWI  1
 10 John Thom             11 Clarkstown South     18-09.00    NWI  1
 11 Ricardo Yolas         12 Arlington            18-06.25    NWI  1
 12 Christian DeJesus     10 Pleasantville        18-02.00    NWI  5
 13 Brandon Gibbs         11 Arlington            18-00.75    NWI  2
 14 Deandre Smith         11 Archbishop Stepinac  18-00.00    NWI  1
 15 Hassaan Burnett       11 Beacon               17-10.00    NWI  2
 15 Mark Guzman            9 Beacon               17-10.00    NWI  2
 17 Ethan Burgos          12 Beacon               17-09.00    NWI  2
 18 Russell Rauh          12 Arlington            17-08.00    NWI  2
 18 Isaac Snider          11 Arlington            17-08.00    NWI  2
 20 Eli Aaronson          10 Hendrick Hudson      17-07.00    NWI  4
 21 Carrington Gregori    12 Clarkstown South     17-05.00    NWI  1
 22 Oluwatosin Gbotosho   10 Archbishop Stepinac  17-02.50    NWI  2
 23 Miles Fisher          10 Clarkstown South     17-00.00    NWI  2
 24 Michael Beaubrun      10 Ramapo               16-11.00    NWI  2
 25 Daniel Arboleda       11 Peekskill            16-06.00    NWI  5
 26 Zachary Lockwood       9 Arlington            16-04.50    NWI  3
 27 Tate Grizzle          12 Arlington            16-03.00    NWI  2
 28 Connor Roadarmel      12 Clarkstown South     16-02.00    NWI  2
 29 Jackson Marescot      12 Ramapo               16-01.00    NWI  1
 30 Dennis Little          9 Archbishop Stepinac  15-11.00    NWI  4
 31 Artis Powell           9 Peekskill            15-10.00    NWI  3
 32 Timothy Smith         11 Hendrick Hudson      15-08.00    NWI  3
 33 Cole Catalano         10 Pleasantville        15-07.00    NWI  5
 34 Ivan Lam               9 Clarkstown South     15-05.00    NWI  4
 35 Jarrett Lloyd         10 Peekskill            15-04.00    NWI  5
 36 Owen Ballard           7 Hendrick Hudson      15-03.00    NWI  5
 37 Zack Jung             10 Hendrick Hudson      15-01.00    NWI  3
 37 Hunter Harris          9 Arlington            15-01.00    NWI  4
 39 Jake Failing          12 Clarkstown South     15-00.00    NWI  4
 39 Jake Barak            11 Hendrick Hudson      15-00.00    NWI  4
 41 Nicholas Cepeda        9 Hendrick Hudson      14-11.00    NWI  4
 42 Uriel Ruiz Vasquez     9 Arlington            14-10.00    NWI  4
 43 Dylan Mcadams         12 Arlington            14-08.00    NWI  3
 43 Aidan Boyle            9 Clarkstown South     14-08.00    NWI  4
 43 Sonny Maxwell         10 Peekskill            14-08.00    NWI  5
 46 Kyle Failing          11 Clarkstown South     14-07.00    NWI  5
 47 Malachi McDonald      10 Peekskill            14-04.00    NWI  4
 48 Alan Concepcion       11 Clarkstown South     14-03.00    NWI  4
 49 Devon Williams         9 Arlington            13-08.00    NWI  4
 50 Michael Suscal        10 Peekskill            12-05.00    NWI  5
 51 Anthony Viera          9 Arlington            12-03.00    NWI  3
 52 Tyler Ryan            10 Hendrick Hudson      11-02.00    NWI  5
 53 Michael Coleman       10 Clarkstown South     10-10.00    NWI  3

                        HS Boys Triple Jump                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Jackson Marescot      12 Ramapo               41-08.00    NWI  1
  2 Jacky Marescot        12 Ramapo               39-00.00    NWI  1
  3 Ricardo Yolas         12 Arlington            38-06.00    NWI  2
  4 Kawan Wills           11 Arlington            38-04.50    NWI  1
  5 Nolan Hillhouse       11 Beacon               38-01.00    NWI  1
  6 Mark Guzman            9 Beacon               37-07.00    NWI  2
  7 Oluwatosin Gbotosho   10 Archbishop Stepinac  37-05.25    NWI  1
  8 Malachi McDonald      10 Peekskill            37-01.50    NWI  1
  9 Carrington Gregori    12 Clarkstown South     35-03.00    NWI  1
 10 Daniel Arboleda       11 Peekskill            33-11.00    NWI  2
 11 Jayden Rampolla        9 Arlington            33-06.00    NWI  2
 12 Dennis Little          9 Archbishop Stepinac  33-04.00    NWI  2
 13 Steven Nostro         10 Clarkstown South     33-02.25    NWI  2
 14 David Burke            9 Arlington            32-05.00    NWI  2
 15 Jake Failing          12 Clarkstown South     31-00.00    NWI  2
 16 Nicholas Cepeda        9 Hendrick Hudson      28-04.00    NWI  2
 17 Christopher Schleiche  9 Arlington            28-03.00    NWI  2
 18 Michael Coleman       10 Clarkstown South     27-00.00    NWI  2
  f Zachary Lockwood       9 Arlington                  ND    NWI  1
  f Zackario Grey         11 Beacon                     ND    NWI  1
  f Finn Daly              9 Clarkstown South           ND    NWI  1
  f Kyle Failing          11 Clarkstown South           ND    NWI  2

                     HS Boys High Jump                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Eli Aaronson          10 Hendrick Hudson       5-09.00 
  2 Kawan Wills           11 Arlington             5-06.00 
  3 James Patino           9 Beacon                5-06.00 
  3 Dayi'on Thompson      10 Beacon                5-06.00 
  5 Miles Fisher          10 Clarkstown South      5-03.00 
  6 Russell Rauh          12 Arlington             5-03.00 
  6 Reginald Lamarre      11 Clarkstown South      5-03.00 
  8 Deandre Smith         11 Archbishop Stepinac   5-00.00 
  8 Dylan Mcadams         12 Arlington             5-00.00 
  8 Brian Smida           12 Arlington             5-00.00 
  8 Isaac Snider          11 Arlington             5-00.00 
  8 Tre Smith             10 Beacon                5-00.00 
  8 Finn Daly              9 Clarkstown South      5-00.00 
  8 Jayden Grant          10 Clarkstown South      5-00.00 
  8 Carrington Gregori    12 Clarkstown South      5-00.00 
  8 John Thom             11 Clarkstown South      5-00.00 
  8 Darius Snipes         11 Peekskill             5-00.00 
 18 Ricardo Yolas         12 Arlington             4-09.00 
 18 Owen Ballard           7 Hendrick Hudson       4-09.00 
 18 Cameron Hornbarger    10 Hendrick Hudson       4-09.00 
 21 Jack Dolan             9 Clarkstown South      4-06.00 

                    HS Boys Pole Vault                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Thomas Qualter        11 Clarkstown South     12-06.00 
  2 Will Grady            12 Arlington            12-00.00 
  3 Steven Nostro         10 Clarkstown South     10-00.00 
  4 Zachary Sotland       12 Arlington            10-00.00 
  5 Joseph Basciano       11 Arlington             9-00.00 
  6 Luke Williams         12 Arlington             9-00.00 
  7 Jake Montgomery       12 Arlington             8-00.00 
  7 Jake Failing          12 Clarkstown South      8-00.00 
  9 Anthony Fusco         11 Beacon                7-00.00 
  9 Tyler Hulse           11 Beacon                7-00.00 
  9 Aidan Boyle            9 Clarkstown South      7-00.00 
  9 Jullian Howell         9 Clarkstown South      7-00.00 
  9 Ivan Lam               9 Clarkstown South      7-00.00 
  9 Eli Aaronson          10 Hendrick Hudson       7-00.00 
 15 Zack Jung             10 Hendrick Hudson       6-00.00 

                    HS Girls Discus Throw                     
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#
--------------------------------------------------------------
  1 Samantha Morillo      12 Valhalla               122-06   1
  2 Shiana Galette        12 Ramapo                  87-01   1
  3 Whitney Love          12 New Rochelle            82-08   1
  4 Ariana Washington     11 New Rochelle            71-01   1
  5 Hannah Jackson        11 Arlington               68-06   1
  6 Natoya Moralis        10 Mount Vernon            66-08   2
  7 Sydney Coichy          9 Clarkstown South        62-07   4
  8 Jordan Bugara         11 Lakeland/Panas          60-01   2
  9 Lirona Brucaj         10 Lakeland/Panas          59-01   2
 10 Abigail Crisp         10 Arlington               59-00   2
 11 Katie Cornell         10 Arlington               58-06   1
 12 Stephanie Mandelkow   12 Hendrick Hudson         55-00   3
 12 Vanessa Rossi          9 Hendrick Hudson         55-00   3
 14 Beth Martinez         10 New Rochelle            54-04   3
 15 Maura Kelly           10 Arlington               50-01   2
 16 Dariana Saavedra      10 Clarkstown South        49-00   4
 17 Ludith Campos         12 Mount Vernon            48-07   1
 18 Alexis Sinistovic      9 Hendrick Hudson         47-07   3
 19 Serena Buncher         9 Clarkstown South        38-05   4
 20 Hannah Mathew          9 Clarkstown South        36-04   4
 21 Katheryn Morillo      10 Valhalla                35-07   3
 22 Natalie Khalil         9 Beacon                  34-00   3
 23 Caroline Knarich      10 Clarkstown South        33-09   4
 24 Abigale Randall        9 Mount Vernon            31-03   4
 25 Jassiel Bellamy       10 Mount Vernon            25-02   4
 26 Danae Hardy            9 New Rochelle            24-06   3
 27 Gabrielle Riley        9 Mount Vernon            20-10   4

                      HS Girls Shot Put                       
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#
--------------------------------------------------------------
  1 Samantha Morillo      12 Valhalla             40-03.50   1
  2 Ilenn Soto            10 New Rochelle         34-05.00   1
  3 Anna Mae Nellis       10 Arlington            33-05.00   1
  4 Carrie-Ann Calhoun    11 New Rochelle         32-05.00   1
  5 Kelsey Coppola        10 Arlington            30-05.00   1
  6 Whitney Love          12 New Rochelle         30-02.50   1
  7 Clayanna Jarrett       9 Clarkstown South     29-05.00   1
  8 Hannah Jackson        11 Arlington            29-01.50   1
  9 Sarah Mondesir        11 Ramapo               28-08.50   2
 10 Shiana Galette        12 Ramapo               28-05.00   1
 11 Ashna St. Fery        11 Ramapo               27-07.50   1
 12 Jada Frye             11 Peekskill            26-11.00   1
 13 Alexandra Lenz        12 Hendrick Hudson      26-10.50   1
 14 Ludith Campos         12 Mount Vernon         26-07.25   1
 15 Jannah Sharpe         11 Mount Vernon         26-07.00   1
 16 Gabrielle Riley        9 Mount Vernon         26-00.00   4
 17 Ariana Washington     11 New Rochelle         25-08.00   1
 18 Ekemini Etar          10 New Rochelle         25-06.00   2
 19 Natoya Moralis        10 Mount Vernon         25-00.00   2
 20 Amber Pelle           10 Mount Vernon         24-09.00   2
 21 Morgan Foster         10 Mount Vernon         24-04.50   2
 21 Olivia Angone         10 New Rochelle         24-04.50   2
 23 Anneliese Tucci       12 Arlington            23-11.75   2
 24 Kennedy Mason         10 Arlington            23-10.00   2
 24 Brittney Wellington-T 11 Ramapo               23-10.00   2
 26 Madeline Lorquet      12 Ramapo               23-07.00   2
 27 Kiara Zepada          12 Ramapo               23-05.50   1
 28 Katie Cornell         10 Arlington            23-05.00   2
 29 Dorcas Shinkaiye       9 New Rochelle         23-02.00   3
 30 Kearra Vernet         11 Ramapo               22-08.00   1
 31 Korri Abraham         11 Ramapo               22-07.00   2
 32 Abigale Randall        9 Mount Vernon         22-05.75   4
 33 Erin Waters            9 Lakeland/Panas       22-05.50   3
 34 Angela McDevitt       11 Arlington            21-08.75   3
 35 Annaleise Harvey      12 Peekskill            21-08.50   2
 36 Stephanie Mandelkow   12 Hendrick Hudson      21-06.50   3
 37 Alicia John           11 Clarkstown South     20-05.75   2
 38 Dariana Saavedra      10 Clarkstown South     19-06.50   4
 38 Jassiel Bellamy       10 Mount Vernon         19-06.50   4
 40 Jordan Bugara         11 Lakeland/Panas       19-04.50   3
 41 Meghan Ruane          10 Clarkstown South     19-03.50   3
 41 Simone Cooper         10 New Rochelle         19-03.50   3
 43 Natalie Khalil         9 Beacon               19-02.00   3
 44 Maura Kelly           10 Arlington            19-00.00   4
 45 Serena Buncher         9 Clarkstown South     18-11.50   4
 46 Beth Martinez         10 New Rochelle         18-10.50   3
 47 Hannah Mathew          9 Clarkstown South     18-10.00   4
 48 Kelsey Monroe          9 Clarkstown South     18-09.50   4
 49 Lirona Brucaj         10 Lakeland/Panas       18-05.50   3
 50 Sydney Coichy          9 Clarkstown South     17-11.00   4
 51 Jummie Akinwunmi      12 Beacon               17-07.50   2
 52 Katheryn Morillo      10 Valhalla             17-00.00   3
 53 Alexis Sinistovic      9 Hendrick Hudson      16-05.00   4
 54 Danae Hardy            9 New Rochelle         16-04.00   2
 55 Paulina Jimenez       10 New Rochelle         15-03.00   3
 56 Caroline Knarich      10 Clarkstown South     14-07.00   4
 57 Vivica Wilson         11 Peekskill            14-04.50   3

                         HS Girls Long Jump                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#
--------------------------------------------------------------------
  1 Lanna Wandy            9 Arlington            14-11.25    NWI  1
  2 Megha Mathew          10 Clarkstown South     14-08.50    NWI  1
  3 Alyssa LaBelle        11 Arlington            14-08.00    NWI  1
  4 Emma Glynn             9 Clarkstown South     14-08.00    NWI  3
  5 Anna Mae Nellis       10 Arlington            14-06.50    NWI  1
  6 Wilkilandjie Marseill 10 Ramapo               14-04.75    NWI  1
  7 Julia Gerringer       11 Arlington            14-03.50    NWI  1
  7 Caroline Heitmann     12 Arlington            14-03.50    NWI  1
  9 Isabelle Kapoor       10 Pleasantville        14-01.00    NWI  3
 10 Shannon Ratchford      9 Clarkstown South     13-11.75    NWI  3
 11 Aisling Dollelly       9 Clarkstown South     13-10.50    NWI  3
 12 London Claxton        10 Peekskill            13-10.00    NWI  1
 13 Martha Kemp-Neilson   11 New Rochelle         13-09.00    NWI  1
 14 Anika Charles         12 Ramapo               13-04.50    NWI  1
 15 Skenlanda Marseille   10 Ramapo               13-02.50    NWI  1
 16 Jamika Hypolite       12 Mount Vernon         13-00.00    NWI  1
 17 Samantha Nostro        9 Clarkstown South     12-11.25    NWI  3
 18 Naomi Anderson-Benjam 10 Beacon               12-10.00    NWI  2
 19 Kiana Jedlicka        12 Arlington            12-08.00    NWI  1
 20 Jaeda Green            9 Beacon               12-07.00    NWI  2
 20 Trevonafaith Gordon   10 Ramapo               12-07.00    NWI  2
 22 Solenny Rodriguez     11 New Rochelle         12-04.50    NWI  2
 23 Madelyn Hill          11 Clarkstown South     12-04.00    NWI  3
 24 Ella O'Malley          9 Pleasantville        12-03.25    NWI  3
 25 Ava Bisordi-Potter     9 Hendrick Hudson      12-02.50    NWI  2
 26 Annaleise Harvey      12 Peekskill            11-10.00    NWI  2
 27 Sarah Mandelkow        9 Hendrick Hudson      11-09.00    NWI  1
 28 Anna Manente          11 Beacon               11-07.25    NWI  2
 29 Nina Tagliabue        11 Hendrick Hudson      11-05.25    NWI  2
 30 Jessica Spadafino      9 Beacon               11-03.50    NWI  2
 31 Stephanie Gaviria     10 Hendrick Hudson      10-09.00    NWI  2
 32 Samantha Gaviria      10 Hendrick Hudson      10-08.00    NWI  2
 33 Jessica Ryan          11 Clarkstown South     10-05.25    NWI  3
 34 Lainey Porter          9 Arlington            10-03.00    NWI  1
 35 Danielle Greene       11 Clarkstown South     10-01.50    NWI  3
 36 Joyce Guevara         10 Hendrick Hudson       9-11.00    NWI  3
 37 Alicia Williams        9 Beacon                9-10.50    NWI  2

                      HS Girls Triple Jump                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind
-----------------------------------------------------------------
  1 Skylar Moreno         12 Clarkstown South     32-02.50    NWI
  2 Jummie Akinwunmi      12 Beacon               31-09.25    NWI
  3 Raquel Ferreira       10 Arlington            31-08.00    NWI
  4 Megha Mathew          10 Clarkstown South     30-03.75    NWI
  5 Lanna Wandy            9 Arlington            29-11.00    NWI
  6 Trevonafaith Gordon   10 Ramapo               28-05.00    NWI
  7 Ella O'Malley          9 Pleasantville        27-07.00    NWI
  8 Naomi Anderson-Benjam 10 Beacon               25-05.50    NWI
  9 Dior Gillins          10 Beacon               23-00.00    NWI
 10 Jessica Spadafino      9 Beacon               22-11.50    NWI
  f Kaylen Mercado        12 Arlington                  ND    NWI

                    HS Girls High Jump                     
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Anneliese Tucci       12 Arlington             5-00.00 
  1 Jummie Akinwunmi      12 Beacon                5-00.00 
  3 Anna Mae Nellis       10 Arlington             4-06.00 
  4 Julia Gerringer       11 Arlington             4-03.00 
  4 Skylar Moreno         12 Clarkstown South      4-03.00 
  4 Shannon Ratchford      9 Clarkstown South      4-03.00 
  4 Brienna Ahmetaj        9 Pleasantville         4-03.00 
  8 Cassandra Coster       9 Arlington             4-03.00 
  8 Raquel Ferreira       10 Arlington             4-03.00 
  8 Caroline Heitmann     12 Arlington             4-03.00 
  8 Lanna Wandy            9 Arlington             4-03.00 
 12 Alyssa LaBelle        11 Arlington             4-03.00 
 12 Tamar Adams            9 Beacon                4-03.00 
 12 Kristine Bhanote      10 Hendrick Hudson       4-03.00 
 15 Natalia Nucifore       9 Arlington             4-00.00 
 15 Stephanie Risucci      9 Arlington             4-00.00 
 15 Dior Gillins          10 Beacon                4-00.00 
 15 Jada Williams         11 Beacon                4-00.00 
 15 Juliette Gauptman     10 Hendrick Hudson       4-00.00 

                    HS Girls Pole Vault                    
===========================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
-----------------------------------------------------------
  1 Martha Kemp-Neilson   11 New Rochelle          9-00.00 
  2 Anna Manente          11 Beacon                8-06.00 
  3 Maya Scott            11 New Rochelle          8-00.00 
  4 Madelyn Hill          11 Clarkstown South      7-00.00 
  4 Jessica Ryan          11 Clarkstown South      7-00.00 
  4 Katherine Burr        10 New Rochelle          7-00.00 
  7 Danielle Greene       11 Clarkstown South      7-00.00 
  7 Nina Bar-Ness         12 New Rochelle          7-00.00 
  9 Kristen Kolarik       11 Arlington             7-00.00 
  9 Solenny Rodriguez     11 New Rochelle          7-00.00 
 11 Olivia Albers          9 Hendrick Hudson       6-00.00 
 11 Jacqueline Barragan    9 New Rochelle          6-00.00 
 13 Juliette Gauptman     10 Hendrick Hudson       5-00.00 

                    HS Girls Hammer Throw                     
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#
--------------------------------------------------------------
  1 Jannah Sharpe         11 Mount Vernon           143-07   1
  2 Ludith Campos         12 Mount Vernon           133-02   1
  3 Carrie-Ann Calhoun    11 New Rochelle           131-01   1
  4 Ilenn Soto            10 New Rochelle           119-01   2
  5 Hannah Jackson        11 Arlington              117-09   1
  6 Samantha Morillo      12 Valhalla               109-05   1
  7 Amber Pelle           10 Mount Vernon           107-03   1
  8 Whitney Love          12 New Rochelle           101-07   1
  9 Ariana Washington     11 New Rochelle            99-11   1
 10 Gabrielle Riley        9 Mount Vernon            99-07   2
 11 Olivia Angone         10 New Rochelle            88-07   2
 12 Christina Piscitelli  12 Clarkstown South        86-01   2
 13 Dorcas Shinkaiye       9 New Rochelle            79-05   2
 14 Ekemini Etar          10 New Rochelle            78-05   1
 15 Katie Cornell         10 Arlington               76-08   1
 16 Alexandra Lenz        12 Hendrick Hudson         73-00   1
 17 Morgan Foster         10 Mount Vernon            72-05   1
 18 Malene Rubin          12 Arlington               72-01   1
 19 Abigale Randall        9 Mount Vernon            70-04   2
 20 Kelsey Coppola        10 Arlington               68-05   1
 21 Natoya Moralis        10 Mount Vernon            64-09   2
 22 Jordan Bugara         11 Lakeland/Panas          63-08   1
 23 Beth Martinez         10 New Rochelle            62-09   2
 24 Simone Cooper         10 New Rochelle            60-09   2
 25 Jassiel Bellamy       10 Mount Vernon            59-11   2
 26 Erin Waters            9 Lakeland/Panas          54-01   1
 27 Danae Hardy            9 New Rochelle            51-08   2
 28 Emily Sager           10 Arlington               47-10   2
 29 Stephanie Mandelkow   12 Hendrick Hudson         38-09   2
 30 Paulina Jimenez       10 New Rochelle            34-08   2

                    HS Girls Javelin Throw                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#
--------------------------------------------------------------
  1 Alexandra Lenz        12 Hendrick Hudson         85-05   1
  2 Anneliese Tucci       12 Arlington               79-03   1
  3 Katie Cornell         10 Arlington               71-01   1
  4 Ilenn Soto            10 New Rochelle            68-06   1
  5 Gabrielle Bronzi      12 Arlington               64-02   1
  6 Stephanie Mandelkow   12 Hendrick Hudson         64-01   1
  7 Amber Pelle           10 Mount Vernon            61-08   1
  8 Catherine Skeels      12 Arlington               59-08   1
  9 Erin Waters            9 Lakeland/Panas          57-03   2
 10 Maura Kelly           10 Arlington               54-01   1
 10 Ekemini Etar          10 New Rochelle            54-01   2
 12 Kelsey Coppola        10 Arlington               52-10   1
 12 Christina Piscitelli  12 Clarkstown South        52-10   2
 14 Carrie-Ann Calhoun    11 New Rochelle            50-11   2
 15 Ariana Washington     11 New Rochelle            50-04   1
 16 Angela McDevitt       11 Arlington               45-09   2
 17 Whitney Love          12 New Rochelle            44-11   1
 18 Emily Sager           10 Arlington               43-10   2
 19 Meghan Ruane          10 Clarkstown South        43-04   2
 20 Avery Johnsen          9 Hendrick Hudson         37-02   2
 21 Dorcas Shinkaiye       9 New Rochelle            36-09   2
 22 Stacy Eliezer         10 Clarkstown South        36-06   2
 23 Alexis Sinistovic      9 Hendrick Hudson         36-00   2
 24 Emma Clark            10 Arlington               33-00   2

                     HS Boys Hammer Throw                     
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#
--------------------------------------------------------------
  1 Giovanni Marcial      10 Lakeland/Panas         132-10   1
  2 Spencer Thomas        12 Arlington              131-09   1
  3 Joshua Feinberg       12 Lakeland/Panas         129-08   1
  4 Jake Cirrito          12 Arlington              127-06   1
  5 Jozef Harvan          12 Lakeland/Panas         114-07   1
  6 Noah Belmnahia        10 Valhalla               111-03   2
  7 Kenrick Lee           12 Lakeland/Panas         107-09   1
  8 John Quinlan          12 Clarkstown South        95-08   1
  9 Jeremy Gouraige       10 Arlington               95-04   1
 10 Judah Johnson         10 New Rochelle            92-04   1
 11 Noah Fishman          12 Clarkstown South        91-01   1
 12 Charlie Lankard       11 Arlington               80-08   1
 13 Bentley Rieber        10 Valhalla                74-03   2
 14 Anthony Gioia         11 Hendrick Hudson         70-07   2
 15 Tyler Robinson        10 Clarkstown South        64-09   2
 16 Darwin lustin         11 New Rochelle            62-08   1
 17 Kerann Belvu           9 Hendrick Hudson         60-02   2
 18 Aidan DiSalvo         10 New Rochelle            53-08   1
 19 Frank Sinistovic      10 Hendrick Hudson         48-03   2

                    HS Boys Javelin Throw                     
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#
--------------------------------------------------------------
  1 Joseph Basciano       11 Arlington              127-00   1
  2 Sammy Grossman        11 Arlington              122-11   1
  3 Beckett Herman        10 Hendrick Hudson        120-01   1
  4 Giovanni Marcial      10 Lakeland/Panas         117-08   1
  5 Immanuel Carbone      11 Hendrick Hudson        115-10   1
  6 William Calderon      11 Lakeland/Panas         113-06   1
  7 Ethan Heinly          11 Arlington              106-08   2
  8 Thomas Pastilha       10 Archbishop Stepinac    102-00   1
  9 Kerann Belvu           9 Hendrick Hudson        101-01   1
 10 Avery Canizzaro       11 Lakeland/Panas          95-03   1
 11 John Quinlan          12 Clarkstown South        93-09   2
 12 Roberto Motta          9 Lakeland/Panas          90-01   2
 13 Steven Alejilat       12 Arlington               89-00   2
 14 Marcos Astudillo      12 Lakeland/Panas          88-04   2
 15 Michael Ro            11 Clarkstown South        87-04   2
 16 Noah Fishman          12 Clarkstown South        86-09   2
 17 Gabriel Duden         12 Arlington               85-05   1
 18 Charlie Lankard       11 Arlington               80-03   1
 19 Surya Baskaran         9 Hendrick Hudson         79-03   2
 20 Ader Desouza           9 Lakeland/Panas          79-00   2
 21 Lucas Andonian        10 Hendrick Hudson         78-11   2
 22 Jake Montgomery       12 Arlington               76-07   1
 23 Adekunle Adeyemi      11 Arlington               76-02   2
 24 Timothy Smith         11 Hendrick Hudson         75-07   2
 25 Sean Vancoughnett     10 Arlington               74-00   1
 26 Aidan DiSalvo         10 New Rochelle            73-04   2
 27 Darwin lustin         11 New Rochelle            70-05   1
 28 Tyler Robinson        10 Clarkstown South        67-07   2
 29 Elijah O'Neal         11 Hendrick Hudson         65-05   2
 30 Oliver Glynn           9 Lakeland/Panas          62-01   2
 31 Josh Muenzer          11 Clarkstown South        60-11   2
 32 Frank Sinistovic      10 Hendrick Hudson         55-11   2
 33 Dom Griffin           10 New Rochelle            53-00   1
 34 Judah Johnson         10 New Rochelle            52-05   1
 35 Andres Vallejo         9 Lakeland/Panas          49-09   2
  f Nnaedozie Ezeilo      11 Arlington                  ND   1