Fonda-Fultonville Invitational

Fultonville, NY

Full

Jump to Frosh/Soph Results
400m Relay
PL SCH NAME PERF
1 a Taconic Russo 55.2
b Burger
c Canetto
d Lockenwitz
2 Stillwater 55.6
3 Jtown 55.7
4 Gville 56.2
800m Relay
PL SCH NAME PERF
1 a Fonda Rhodes 01:52.5
b Cook
c Duval
d Casey
2 Taconic 01:52.9
3 Voorhees 02:08.4
1600m Relay
1 a Jtown Sear 04:20.9
b VanValkenburgh
c Rose
d Gottung
2 Fonda 04:27.5
3 Stillwater 04:59.2
4 Taconic 05:34.5
3200m Relay
1 a Jtown Sarullo 10:57.3
b Newman
c Gray
d Lake
2 Taconic 11:38.3
3 Fonda 12:16.7
4 ND-BG 12:48.6
6400m Relay
1 a Jtown Sarullo 24:59.5
b Gray
c Gottung
d Newman
2 Fonda 26:32.3
3 ND-BG 27:02.8
4 Taconic 27:48.9
Sprint Medley Relay
1 a Taconic Howard 04:35.8
b Canetto
c Lockenwitz
d Colwell
2 Fonda 04:48.6
3 Stillwater 04:51.1
4 Mekeel 04:53.7
5 Jtown 04:56.2
6 Gville 05:03.2
Dist. Med. Relay
PL SCH NAME PERF
1 a Jtown Sarullo 14:39.0
b Thompson
c Gray
d Newman
2 Stillwater 15:00.0
3 Taconic 15:50.3
3 X 100m HH
PL SCH NAME PERF
1 a Jtown Rose 54.5
b Dean
c Gottung
2 Fonda 55.5
3 Taconic 62.1
3 x 400m IH
1 a Fonda Vardai-Davidson 04:14.7
b Shirley
c Williams
2 Taconic 04:33.4
High Jump
1 a Gville Fancher 9' 0
b Winter
2 Taconic 8' 10
3 Jtown 8' 8
4 Fonda 4' 4
5 Stillwater 4' 2
Pole Vault
1 a Taconic Hallenbeck 14' 6
b Howard
2 Stillwater 8' 0
3 Fonda 6' 6
Long Jump
1 a Fonda Castelluccio 30' 6 1/2
b Rhodes
2 Stillwater 28' 3/4
3 Gville 26' 3
4 Taconic 25' 11 3/4
5 Jtown 22' 3 1/4
6 ND-BG 22' 1
Triple Jump
1 a Fonda Castellucio 66' 8 1/2
b Vardai-Davidson
2 Jtown 61'3 1/4
3 Taconic 57' 4 1/2
Shot Put
PL SCH NAME PERF
1 a Stillwater Akyano 60' 10
b Krochina
2 Mekeel 57' 7
3 Taconic 52' 2
4 Fonda 50' 5
5 Gville 48' 5
6 Jtown 44' 2
Discus
PL SCH NAME PERF
1 a Stillwater Akyiano 169' 5
b Krochina
2 Taconic 157' 8
3 Mekeel 141' 6
4 Fonda 139' 5
5 Jtown 120' 7
6 Gville 106' 6
400m Relay
PL SCH NAME PERF
1 a Johnstown Fullington 48.2
b Frasier
c Kotwasinski
d Stover
2 Stillwater 48.2
3 Fonda 48.6
4 Gloversville 49.2
800m Relay
PL SCH NAME PERF
1 a Stillwater Tyler 01:42.0
b Conti
c Monast
d Gambaro
2 Fonda 01:45.1
3 Gloversville 01:45.4
1600m Relay
1 a Johnstown Kotwasinski 03:52.1
b Solby
c Ropeter
d Stover
2 Fonda 03:56.2
3 Stillwater 04:18.4
3200m Relay
1 a Stillwater Roy 09:01.1
b Yusaitis
c Monast
d Gannon
2 Johnstown 09:27.5
3 Gloversville 09:36.6
4 Fonda 09:45.7
5 NDBG 10:23.7
6400m Relay
1 a Stillwater John Gannon 20:04.6
b Nick Roy
c Erik Sicko
d Joe Yusaitis
2 Johnstown 20:13.2
3 Fonda 21:11.2
4 ND-BG 22:47.0
Sprint Medley Relay
1 a Fonda Rodriquez 04:05.2
b Oertel
c Nare
d Zenzen
2 Gloversville 04:05.3
3 Stillwater 04:12.4
4 Johnstown 04:20.2
5 Mekeel 04:28.8
6 Voorheesville 05:00.1
1 a Johnstown Cole 12:08.7
b Frasier
c Solby
d Mraz
2 Stillwater 12:21.0
3 Fonda 12:47.2
4 Gloversville 13:00.4
3 X 110m HH
PL SCH NAME PERF
1 a NDBG Gosh 57.0
b Methe
c Dikeman
3 x 400m IH
1 a Fonda Yarush 03:39.7
b Zenzen
c Gatto
High Jump
1 a Johnstown Matthews 11'
b Frasier
2 Stillwater 9'8"
3 Little Falls 5'
Pole Vault
1 a Stillwater Conti 18' 6"
b Tyler
2 Fonda 16'
3 Little Falls 9'
Long Jump
1 a ND-BG Gosh 35' 2 3/4
b Methe
2 Fonda 34' 1/2
3 Little Falls 31' 9 1/2
4 Mekeel 30' 2 1/4
5 Gville 30' 2 1/4
6 Stillwater 29' 8 3/4
Triple Jump
1 a NDBG Methe 72' 9.5"
b Gosh
2 Johnstown 66' 3.25
3 Mekeel 64' 5.75"
4 Fonda 61' 9.5"
5 Gloversville 59' 9.75
6 Little Falls 54' 5"
Shot Put
PL SCH NAME PERF
1 a Fonda Chris Yarush 81' 1"
b Mike Yarush
2 Gloversville 69' 3"
3 Johnstown 69' 3"
4 Little Falls 64' 11"
5 Stillwater 64' 1"
6 Mekeel 58' 6"
Discus
PL SCH NAME PERF
1 a Fonda Chris Yarush 218' 4"
b Mike Yarush
2 Johnstown 191' 8"
3 Mekeel 187'
4 Gloversville 161' 3"
5 Stillwater 161' 3"
6 Voorheesville 119' 8"
Frosh/Soph Results
Girls
400m Relay
PL SCH NAME PERF
1 a ND-BG Dayian 58.4
b Barber
c Vicinanzo
d Crumble
2 Fonda 60.0
3 Taconic 62.9
4 J'town 66.1
800m Relay
PL SCH NAME PERF
1 a Stillwater McLaughlin 02:03.6
b Frank
c Staie
d Rich
2 ND-BG 02:04.2
3 Fonda 02:08.5
4 Taconic 02:15.3
5 Jtown 02:16.5
1600m Relay
1 a Jtown Thompson 04:36.8
b Lake
c Gray
d Romano
2 Fonda 05:11.4
3 Taconic 05:26.1
Sprint Medley Relay
1 a ND-BG Daylan 02:09.8
b Barber
c Vicinanzo
d Crumble
2 Taconic 02:15.2
3 Stillwater 02:15.3
4 Fonda 02:20.1
5 Jtown 02:28.0
3 X 100m HH
1 a Fonda Williams 01:00.9
b Miller
c Capparello
2 Taconic 01:01.3
3 X 400m HH
1 a Fonda Capparello 04:34.4
b Gray
c VanAvery
Boys
400m Relay
PL SCH NAME PERF
1 a Little Falls Ostler 52.9
b Callahan
c Richardson
d Popiel
2 Johnstown 56.4
3 Fonda 57.6
4 Voorheesville 58.5
5 Stillwater
800m Relay
PL SCH NAME PERF
1 a Little Falls Callahan 01:51.4
b Allen
c Richardson
d Ostler
2 Stillwater 01:53.0
3 Voorheesville 01:53.0
4 Fonda 09:00.0
5 Johnstown 02:03.1
6 Stillwater 36:00.0
1600m Relay
1 a Johnstown Hayes 04:22.8
b DeMaria
c Ferrara
d Matthews
2 Fonda 04:26.4
Sprint Med. Relay
1 a Stillwater Lescault 01:57.2
b Bethiamev
c Mahdavis
d Breslin
2 Fonda 01:58.4
3 Voorheesville 01:59.0
4 Johnstown 01:58.8
5 Little Falls 02:07.5
3 X 110m HH
1 a Fonda Gatto 60.4
b Viscosi
c Tiffault
3 X 400m HH
1 a Fonda Hunter 03:44.5
b Viscosi
c Cline