OHSL Liberty Championships

Marcellus, NY
Timing/Results Leone Timing

Elite Performances

48 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
2000 Meter Steeplechase Finals 8:04.73 Meggie Hart Cazenovia
2000 Meter Steeplechase Finals 8:23.61 Reilly Harris Hannibal
2000 Meter Steeplechase Finals 8:38.43 Georgia McSwain Skaneateles
2000 Meter Steeplechase Finals 8:45.28 Caitlin Clonan Cazenovia
2000 Meter Steeplechase Finals 8:52.67 Lisa Bogardus Westhill
2000 Meter Steeplechase Finals 9:01.25 Carmella Carr Westhill
2000 Meter Steeplechase Finals 9:02.05 Ruthie Van der Heide Pulaski
2000 Meter Steeplechase Finals 9:13.43 Jordan Cole Phoenix
2000 Meter Steeplechase Finals 9:27.69 Carly Devereaux Solvay
2000 Meter Steeplechase Finals 9:36.59 Jada Sowich Chittenango
2000 Meter Steeplechase Finals 9:50.81 McKenna McCormack Pulaski
2000 Meter Steeplechase Finals 9:53.58 Samantha Harrison Phoenix
Pentathlon Finals 1,052 Amanda Deryke Phoenix
Pentathlon Finals 1,299 Jackie Gamlen Cazenovia
Pentathlon Finals 1,325 Lani Ward Pulaski
Pentathlon Finals 1,434 Meagan Jackson Jordan-Elbridge
Pentathlon Finals 1,646 Vanessa Waldron Hannibal
Pentathlon Finals 1,689 Bailey Thieben Westhill
Pentathlon Finals 1,828 Kyra Crossett Solvay
Shot Put Finals 37-2.5 Ashley Bosco Solvay
HS Boys Mark Athlete Team
3000 Meter Steeplechase Finals 10:39.79 James Mcpherson Cazenovia
3000 Meter Steeplechase Finals 11:01.99 Brendan Rewakowski Westhill
3000 Meter Steeplechase Finals 11:08.86 Justin Burgett Phoenix
3000 Meter Steeplechase Finals 11:15.32 Austin Cooper Hannibal
3000 Meter Steeplechase Finals 11:16.01 Zach Medicis CBA Syracuse
3000 Meter Steeplechase Finals 11:22.81 Noah DeRochie Cazenovia
3000 Meter Steeplechase Finals 11:24.81 Noah Kuc Hannibal
3000 Meter Steeplechase Finals 11:38.08 Matt Morak Chittenango
3000 Meter Steeplechase Finals 11:47.14 Nick Sherman Jordan-Elbridge
3000 Meter Steeplechase Finals 11:57.20 Andrew Marsh Marcellus
3000 Meter Steeplechase Finals 12:05.56 Austin Schouten Pulaski
3000 Meter Steeplechase Finals 12:10.84 Adam Kantor CBA Syracuse
3000 Meter Steeplechase Finals 12:27.99 Justin Fukes Chittenango
3000 Meter Steeplechase Finals 12:28.47 Grayson Hoag Marcellus
3000 Meter Steeplechase Finals 12:29.98 Jack Mannion Westhill
3000 Meter Steeplechase Finals 12:35.19 Kenny Williams Jordan-Elbridge
3000 Meter Steeplechase Finals 13:08.06 Edward Matsyuk Solvay
3000 Meter Steeplechase Finals 14:26.52 Tim Brusa Solvay
Pentathlon Finals 1,730 Justice Shirley Solvay
Pentathlon Finals 1,868 Derek Quigley Jordan-Elbridge
Pentathlon Finals 1,946 Griffin Goodnow Phoenix
Pentathlon Finals 1,963 Reed Corcoran Altmar-Parish-Williamstown (APW)
Pentathlon Finals 2,029 Michael Laszlo Westhill
Pentathlon Finals 2,141 Nicola Kunz Skaneateles
Pentathlon Finals 2,189 Jacob Olkowski Cazenovia
Pentathlon Finals 2,253 Lucas Spiridilozzi Chittenango
Pentathlon Finals 2,312 Dylan Basciani Pulaski
Pentathlon Finals 2,384 Fenix Burger Hannibal