Full


Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
                       Suffolk Coaches Meet - 4/20/2013                        
                              Commack High School                              
                                    Results                                    
 
Boys 3200 Meter Run Open
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ryan Udvadia              11 Shoreham Wad           9:24.74   1 
  2 Alex Fitzgerald           12 Ward Melvill           9:34.62   1 
  3 Michael Damato            12 Walt Whitman           9:37.58   1 
  4 Ryan Cooney               12 Massapequa             9:40.09   1 
  5 Paolo Fiore               12 SJ Baptist             9:43.35   1 
  6 Matthew Taddeo            12 St. Anthony'           9:52.50   1 
  7 Jake Morales              12 SJ Baptist             9:52.58   1 
  8 James Vallar              12 Walt Whitman           9:52.86   1 
  9 Brian Windisch            12 Walt Whitman           9:55.52   1 
 10 Joshua Hadity             10 Commack               10:00.16   1 
 11 Christian Welch           12 Ward Melvill          10:03.22   1 
 12 Christopher Regan         12 St. Anthony'          10:03.70   1 
 13 Kyle Butler               12 SJ Baptist            10:04.39   1 
 14 Justin Macari             12 Smithtown Ea          10:04.54   1 
 15 Sean Grossman             11 Hhh East              10:05.75   1 
 16 Conner Hesselbirg         12 Kings Park            10:10.97   1 
 17 Shane Martensen           12 East Islip            10:16.83   1 
 18 Brian Kreider             11 St. Anthony'          10:17.43   2 
 19 Anthony Giambrone         12 Lindenhurst           10:17.58   2 
 20 Anthony Seara             12 Lindenhurst           10:21.67   2 
 21 Bobby Kelly               12 Connetquot            10:24.94   2 
 22 Andrew Schaefer           11 Deer Park             10:25.68   1 
 23 Travis Wooten             11 Riverhead             10:25.92   2 
 24 Connor Pulvidente         11 Harborfields          10:25.95   2 
 25 Patrick Hurd              11 St. Anthony'          10:29.96   2 
 26 Joe Kocaj                 11 Oceanside             10:30.91   2 
 27 Nicholas Aprigliano       12 St. Anthony'          10:35.84   2 
 28 Michael Serrecchia        10 Lindenhurst           10:42.38   2 
 29 Robert Challenor          12 SJ Baptist            10:42.76   1 
 30 Avery Mclocklin           11 John Glenn            10:47.79   2 
 31 Robert Mandracchia        11 Ward Melvill          10:47.96   2 
 32 Stefen Davies             11 Ward Melvill          10:48.38   2 
 33 Lane Zachary              11 Ward Melvill          10:49.87   2 
 34 Chris Mandracchia         11 Ward Melvill          10:51.91   2 
 35 Nick Peltier              11 Ward Melvill          10:55.30   2 
 36 Patrick Voorhees          11 Patchogue/Me          10:57.55   2 
 37 Jeremy Roche              12 Commack               10:58.55   2 
 38 Mateo Saenz               11 Connetquot            10:58.56   2 
 39 Alexander Stone           12 Harborfields          10:58.99   2 
 40 Ryan Gioe                 11 Walt Whitman          11:03.29   2 
 41 Blaise Halloran           12 Commack               11:07.34   2 
 42 Leo Werner                11 SJ Baptist            11:08.25   2 
 43 Brian Smith               12 East Islip            11:27.70   2 
 
Boys 3200 Meter Run Frosh  Soph
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 John Hayes                FR Chaminade             10:13.16   1 
  2 Genero Alverenga          10 Central Isli          10:14.60   1 
  3 Sean Kildare              10 SJ Baptist            10:22.08   1 
  4 Derek Smith               10 Harborfields          10:24.65   1 
  5 Shamarr Powell            10 Walt Whitman          10:27.62   1 
  6 Ryan Fan                  10 Ward Melvill          10:29.44   1 
  7 Tim Seeberger             10 SJ Baptist            10:31.41   1 
  8 Jordan Aiken              10 Walt Whitman          10:33.65   1 
  9 Aidan Smith                9 Massapequa            10:33.93   1 
 10 Jack Wilson               10 Harborfields          10:34.91   1 
 11 Josh Roiland              10 Walt Whitman          10:39.12   1 
 12 Alex Garcia               10 St. Anthony'          10:41.33   2 
 13 Kyle Antonucci            10 Ward Melvill          10:42.77   1 
 14 Aaron Zigrosser           10 SJ Baptist            10:44.57   1 
 15 Nicholas Cunha            10 Riverhead             10:45.76   2 
 16 Eric Zenzerovich          10 Ward Melvill          10:46.72   2 
 17 Charlie Theiss            10 Ward Melvill          10:47.04   1 
 18 John Ripa                 10 Ward Melvill          10:49.54   2 
 19 Carey Browne              10 SJ Baptist            10:49.90   1 
 20 James Esernio             10 Ward Melvill          10:50.76   2 
 21 J.P Humprey's             10 Ward Melvill          10:51.34   1 
 22 Chris Tinti                9 SJ Baptist            10:52.12   1 
 23 Kyle McGlynn              10 Bellport              10:52.29   1 
 24 Kevin Kelly               SO Chaminade             10:52.62   2 
 25 Kyle O'Brien               9 Huntington            10:58.03   1 
 26 Arujan Ilanges             9 Oceanside             11:00.71   2 
 27 Anthony Mallardi           9 Commack               11:01.32   2 
 28 Arthur Stanwise            9 Massapequa            11:01.71   2 
 29 Pat Moloney                9 William Floy          11:02.53   2 
 30 Joseph Tesoriero           9 Massapequa            11:05.23   2 
 31 John Musumeci              9 Smithtown Ea          11:12.75   2 
 32 Raymond McCusker          FR Chaminade             11:14.23   2 
 33 Erik Hansen                9 Harborfields          11:14.98   2 
 34 Tom DePaola                9 Islip                 11:15.36   2 
 35 William Reed               9 East Islip            11:15.39   2 
 36 Joe Pratt                 10 Connetquot            11:16.15   2 
 37 Matt Mitarotondo          10 Rocky Point           11:17.04   2 
 38 Jon Sparling              10 Walt Whitman          11:19.82   2 
 39 Raymond Filippone         10 East Islip            11:23.31   2 
 40 Chad Maier                10 Walt Whitman          11:26.68   2 
 41 Will Butler               10 Harborfields          11:26.75   2 
 42 Garrett Bracht            10 Smithtown Ea          11:30.47   2 
 43 Owen O'Neill              10 Riverhead             11:34.10   2 
 
Boys 2000 Meter Steeplechase
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alex Harvey               11 Kings Park             6:49.42   1 
  2 Kevin Anderson            12 Port Jeffers           7:16.83   1 
  3 Zach Hannahoe             10 Commack                7:20.67   1 
  4 Frederick Buckholtz        9 St. Anthony'           7:22.07   1 
  5 Dean Gooskos               9 Commack                7:25.04   1 
  6 Greg Coleman              12 Sachem North           7:26.13   1 
  7 Joseph Gattuso            11 Riverhead              7:28.05   2 
  8 Ian Berry                 12 Islip                  7:30.49   1 
  9 Liam Fanning              10 Commack                7:30.56   1 
 10 Justin Julich              9 Port Jeffers           7:33.81   1 
 11 Jake Shea                 10 Hauppauge              7:37.67   2 
 12 Jordan Bloom               9 Commack                7:40.10   1 
 13 Ryan Diresta              10 Riverhead              7:40.76   2 
 14 Devin Laudenschlager       9 SJ Baptist             7:45.13   1 
 15 Noah Cone                  9 Sachem East            7:56.87   2 
 16 Vincent Capolongo          7 Islip                  8:05.82   2 
 17 Gregory Conway            12 Mercy                  8:06.12   1 
 18 James Ruggnetta           12 Mattituck              8:13.72   2 
 19 Michael Barra              9 East Islip             8:22.16   2 
 20 Jonathan Gao              12 Riverhead              8:25.40   2 
 21 William Finamore           8 Miller Place           8:27.95   2 
 22 Stephen Cooke             10 Commack                8:29.48   2 
 23 Chad Fields                8 Islip                  8:39.19   2 
 24 Ian Husak                 11 Mattituck              8:48.84   2 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stephen Bourguet          12 Manhasset              9:58.30  
  2 Anthony Galvan            12 Riverhead             10:03.24  
  3 Maurice Green             11 Commack               10:23.75  
  4 Brian Michels             10 Patchogue/Me          10:26.59  
  5 Robert Kelly              12 Oceanside             10:36.31  
  6 Bryan Reilly              11 SJ Baptist            10:43.66  
  7 Jeremy Feinstein          11 Commack               10:56.94  
  8 Giovanni Velasquez        11 Patchogue/Me          10:59.23  
  9 John Marcucci             11 Manhasset             11:00.24  
 10 Jimmy Choinski            12 Hauppauge             11:23.52  
 11 Bryant Babel              11 Oceanside             11:30.08  
 12 Hugh McNeil               12 Commack               11:33.56  
 13 Vincent Coogan            11 William Floy          12:40.04  
 14 Zack Castello             12 William Floy          13:04.37  
 
Boys Pole Vault Novice
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Miguel Nunez              10 Amityville             9-06.00  
  1 Christian Gilbert         11 Connetquot             9-06.00  
  3 Alex Aurin                11 Sachem North          J9-06.00  
  4 Eliot Parascandolo        11 Hhh West               8-06.00  
  4 Shawn Cornell-Schwig       9 Longwood               8-06.00  
  4 Patrick Dugre             10 SJ Baptist             8-06.00  
  4 Jonathan Famularo         11 Port Jeffers           8-06.00  
  4 Shemar Meade              10 Amityville             8-06.00  
  4 Ted Oster                  9 William Floy           8-06.00  
  4 Adam Dillon               10 Sachem East            8-06.00  
  4 Kyle Sheehan              SO Chaminade              8-06.00  
  4 Greg Zeiman               11 Connetquot             8-06.00  
  4 Paul Vartabedian          12 Connetquot             8-06.00  
  4 Justin Julich              9 Port Jeffers           8-06.00  
 
Boys 100 Meter Dash  Semi's Frosh/Soph
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Shane Harris              10 Smithtown Ea             11.27   NWI  1 
  2 Raymond Lyte              10 Hhh West                 11.39   NWI  3 
  3 Dominick Cassella         10 Patchogue/Me             11.54   NWI  2 
  4 Hassan Matthews           10 Amityville               11.63   NWI  2 
  5 Bryce Casey               10 Shoreham Wad             11.69   NWI  1 
  6 Peter Hsu                 10 Ward Melvill             11.74   NWI  2 
  7 Micheal Outing            10 Farmingdale              11.80   NWI  1 
  7 Kyle Watkins              10 Longwood                 11.80   NWI  3 
  9 Mark Munson               10 Kings Park               11.82   NWI  3 
 10 Daquan Clarke              9 Bellport                 11.86   NWI  1 
 11 Justin Murphey            10 Harborfields             11.87   NWI  3 
 12 Denzel Hardy               9 Hhh West                 11.93   NWI  2 
 13 Dwight Corley             10 William Floy             12.00   NWI  2 
 14 Kwesi Thomas-Henderson     9 St. Anthony'             12.02   NWI  3 
 15 Clay Perres               10 Sayville                 12.09   NWI  4 
 16 Chris Dasaro               9 Oceanside                12.11   NWI  2 
 17 Stephen Kim               10 Hauppauge                12.18   NWI  5 
 18 Joe Chinkel               10 Kings Park               12.21   NWI  7 
 19 Ivan Almanzar              9 Comsewogue               12.22   NWI  1 
 20 Aidan Krim                SO Chaminade                12.24   NWI  4 
 21 Thomas Maurice            10 St. Anthony'             12.28   NWI  6 
 22 Shane DeJesus             10 SJ Baptist               12.34   NWI  5 
 23 Justin Squires             9 Shoreham Wad             12.35   NWI  5 
 23 Doug Allen                10 SJ Baptist               12.35   NWI  4 
 25 Alex Rivera               10 Longwood                 12.37   NWI  4 
 26 Montavis Brown            11 Longwood                 12.48   NWI  4 
 27 Hunter Bermen             10 Hhh East                 12.50   NWI  7 
 28 Isiah Alicea              10 East Islip               12.51   NWI  3 
 29 Peter Agostinello         10 West Babylon             12.54   NWI  4 
 30 Nicholas Brown            10 Commack                  12.57   NWI  8 
 31 David Petrie              10 Central Isli             12.59   NWI  5 
 32 David Tapley              10 Riverhead                12.60   NWI  6 
 33 Hakem Higgins              9 Hauppauge                12.73   NWI  6 
 34 Mike Shuder               10 Kings Park               12.75   NWI  5 
 34 Curtis Flippen             9 Riverhead                12.75   NWI  7 
 36 Patrice Legagnew           9 SJ Baptist               12.78   NWI  6 
 37 John Fletcher             10 John Glenn               12.80   NWI  8 
 38 Juan Gonzalez              9 Walt Whitman             12.82   NWI  6 
 39 Ryan Daly                  9 Hauppauge                12.87   NWI  5 
 40 David Bianco              SO Chaminade                12.92   NWI  7 
 41 Keith Edwards             10 John Glenn               13.02   NWI  8 
 42 Emanuel Flores            10 Central Isli             13.12   NWI  8 
 43 Michael Bentil-Owusu       9 Hhh West                 13.18   NWI  6 
 44 Tristan Lee                9 Hauppauge                13.40   NWI  8 
 45 Chris Yorrie              10 Riverhead                13.63   NWI  7 
 46 George Danzy              10 Central Isli             13.67   NWI  7 
 47 Elijah Bacher              9 Mattituck                14.02   NWI  8 
 
Boys 100 Meter Dash   Final Frosh/Soph
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Raymond Lyte              10 Hhh West                 11.20   NWI 
  2 Shane Harris              10 Smithtown Ea             11.28   NWI 
  3 Dominick Cassella         10 Patchogue/Me             11.47   NWI 
  4 Bryce Casey               10 Shoreham Wad             11.67   NWI 
  5 Hassan Matthews           10 Amityville               11.77   NWI 
 -- Peter Hsu                 10 Ward Melvill                FS   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Shane Harris              10 Smithtown Ea             23.00   NWI  2 
  2 Dominick Cassella         10 Patchogue/Me             23.77   NWI  1 
  3 Brett Clarke              10 Massapequa               23.86   NWI  1 
  4 Livingstone Harriott       9 Central Isli             23.97   NWI  1 
  5 kaleil balmir             10 Farmingdale              24.04   NWI  1 
  6 Kyle Watkins              10 Longwood                 24.06   NWI  1 
  7 Andre Franklin             8 Southampton              24.13   NWI  4 
  8 James LaGuerre            10 Ward Melvill             24.19   NWI  1 
  9 Ian Doxsee                 9 Connetquot               24.22   NWI  3 
 10 Mark Munson               10 Kings Park               24.23   NWI  2 
 11 Harry Gregg               10 SJ Baptist               24.31   NWI  3 
 12 Denzel Hardy               9 Hhh West                 24.38   NWI  2 
 13 James Searson             SO Chaminade                24.51   NWI  4 
 14 Jacob Robinson            10 Riverhead                24.59   NWI  2 
 15 Maxwell Collins           SO Chaminade                24.67   NWI  5 
 15 Aidan Krim                SO Chaminade                24.67   NWI  3 
 17 Christopher Callejo       10 Patchogue/Me             24.72   NWI  5 
 18 Nykwon Harrison           10 Walt Whitman             24.74   NWI  2 
 19 Edwin McCray              10 Hauppauge                24.81   NWI  3 
 20 James Reilly              10 Sayville                 24.85   NWI  3 
 21 Brenden Paula             10 Amityville               24.89   NWI  3 
 22 Ivan Almanzar              9 Comsewogue               24.90   NWI  6 
 23 Rob McDOUGAL              10 Connetquot               24.93   NWI  6 
 24 Joe Chinkel               10 Kings Park               24.97   NWI  6 
 25 Jack Morris               FR Chaminade                25.09   NWI  5 
 26 Chris Dasaro               9 Oceanside                25.12   NWI  6 
 27 Dan Antonawich            10 SJ Baptist               25.25   NWI  4 
 28 Alex Rivera               10 Longwood                 25.31   NWI  4 
 29 Adam Bayram                9 Longwood                 25.32   NWI  4 
 30 Daquan Clarke              9 Bellport                 25.41   NWI  2 
 31 Shane DeJesus             10 SJ Baptist               25.45   NWI  4 
 32 Nick Lamberson            10 Patchogue/Me             25.73   NWI  5 
 33 Mike Shuder               10 Kings Park               26.14   NWI  6 
 34 Brian Williams             9 Sayville                 26.18   NWI  5 
 35 Ryan Haff                 SO Chaminade                26.32   NWI  5 
 36 David Bianco              SO Chaminade                26.44   NWI  6 
 37 Ryan Daly                  9 Hauppauge                26.80   NWI  6 
 
Boys 400 Meter Dash Frosh/Soph
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kory Fitzgerald           10 Hhh West                 52.98   1 
  2 Jordan Brown              SO Chaminade                53.34   1 
  3 Jacob Robinson            10 Riverhead                54.49   2 
  4 Haleem Abdul-Salaam       10 Longwood                 54.60   1 
  5 Luke Longo                10 Hhh East                 55.04   1 
  6 Jake Forman               10 Commack                  55.15   2 
  7 Nicholas Monte            10 Commack                  55.22   3 
  8 Mathew Spinelli           10 Massapequa               55.51   2 
  8 Infinite Tucker            9 Huntington               55.51   1 
 10 William Witrock            9 Port Jeffers             55.55   2 
 11 James Searson             SO Chaminade                55.63   5 
 12 Joe Neunzig               10 Connetquot               55.86   3 
 13 Geoffrey Browne           10 Hauppauge                56.10   2 
 14 Brenden Paula             10 Amityville               56.42   3 
 15 Tyler Francisco           10 Ward Melvill             57.41   3 
 16 David Petrie              10 Central Isli             57.55   3 
 17 Frank Torregrossa         10 Connetquot               57.87   5 
 18 James Schneider           10 SJ Baptist               58.01   4 
 19 James Martin              10 Farmingdale              58.12   4 
 20 Micheal O'Rourke          10 Mattituck                58.13   5 
 21 Charlie Theiss            10 Ward Melvill             58.25   4 
 22 Kyle Antonucci            10 Ward Melvill             58.28   4 
 23 Xavier Cadwell            10 Brentwood                58.38   6 
 24 Donovan Smith             10 Brentwood                58.42   6 
 25 Joe Lacarrubba            10 SJ Baptist               58.67   3 
 26 Raymond Tierney           10 St. Anthony'             58.91   2 
 27 Ryan Haff                 SO Chaminade                59.07   5 
 27 David Woloszyn             9 West Babylon             59.07   4 
 29 Conner Holroyd            10 Comsewogue               59.36   5 
 30 Liam Roche                10 Patchogue/Me             59.92   6 
 31 Rex Spielman              SO Chaminade                60.26   6 
 32 Trevor Correa              9 Bellport                 60.49   6 
 33 Ryan Fan                  10 Ward Melvill             61.34   4 
 34 Jake Chammas               9 Farmingdale              62.21   5 
 35 Ilya Wilson                9 Islip                    63.13   1 
 36 Johnny Roselli            10 SJ Baptist               63.47   6 
 
Boys 800 Meter Run Frosh/Soph
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brandon Mirabella         FR Chaminade              2:06.30   1 
  2 Spencer Crough             8 Southampton            2:07.35   1 
  3 Cliff Mayard              SO Chaminade              2:07.63   1 
  4 Tom Gassner               10 Bellport               2:07.71   1 
  5 Austin Sperl              10 Comsewogue             2:08.51   1 
  6 Mike Ricciardelli         10 Commack                2:08.97   1 
  7 Owen Seery                10 Harborfields           2:09.02   1 
  8 John Rogers               FR Chaminade              2:10.73   1 
  9 Stephen Magno             10 Commack                2:11.00   1 
 10 Ryan Nigro                10 Commack                2:12.27   1 
 11 Sebastian Hunter Cuyjet    9 Southampton            2:13.56   2 
 12 Michael O'Leary           10 St. Anthony'           2:13.68   2 
 13 Nicholas Bjelke           10 Hhh East               2:14.42   2 
 14 Thomas Imbornoni          SO Chaminade              2:15.28   1 
 15 Dan Smith                 10 Bellport               2:15.94   2 
 16 Ajay Persaud              10 Bellport               2:16.60   1 
 17 Nicholas Cunha            10 Riverhead              2:17.00   2 
 18 Douglas Alliano            9 Massapequa             2:17.06   2 
 19 Pat Leddy                 10 Connetquot             2:17.55   2 
 20 Ryan Groskopf             10 Shoreham Wad           2:17.94   2 
 21 Baley Jung                 9 Shoreham Wad           2:20.28   2 
 22 Ryan Diresta              10 Riverhead              2:20.64   2 
 23 William Reed               9 East Islip             2:20.81   2 
 24 Azende Davis              10 Hhh East               2:21.27   2 
 25 Justin O'Rourke           10 St. Anthony'           2:22.49   2 
 26 Louis Aquino               9 St. Anthony'           2:23.46   2 
 
Boys 1600 Meter Run Frosh/Soph
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tim Monahan                9 Connetquot             4:48.82   1 
  2 Chase Nolan               SO Chaminade              4:49.29   1 
  3 Genero Alverenga          10 Central Isli           4:49.75   1 
  4 Gregory Diem              10 St. Anthony'           4:50.61   1 
  5 Matthew Whalen            10 Smithtown Ea           4:51.21   1 
  6 Joseph Keane              10 St. Anthony'           4:53.75   1 
  7 Gerard Connelly           10 Smithtown Ea           4:53.92   1 
  8 Jake Russo                 9 Connetquot             4:54.06   1 
  9 Matthew Clarke            10 St. Anthony'           4:57.44   1 
 10 Michael Fiola             10 St. Anthony'           4:57.76   1 
 11 Ryan Dearie                9 St. Anthony'           4:59.93   1 
 12 Sean Butler               SO Chaminade              5:00.90   2 
 13 William Ulrich            SO Chaminade              5:01.29   2 
 14 Jonny Perrier             10 Hhh East               5:05.91   1 
 15 Gillan Faulkner           10 Sachem East            5:06.15   2 
 16 Kyle O'Brien               9 Huntington             5:07.97   1 
 17 David Perez               10 Sachem East            5:08.00   2 
 18 Jack Dufton                9 Mattituck              5:09.20   2 
 19 Matt Rinaldi              10 Sachem North           5:09.43   2 
 20 Vincent Cavallino          9 Sachem East            5:10.15   2 
 21 Daniel Dobbins            10 Sachem East            5:11.50   2 
 22 John Davignon              9 Kings Park             5:12.07   2 
 23 John Boyzok                9 Smithtown Ea           5:12.11   3 
 24 Ryan McCabe                8 Southampton            5:12.37   2 
 25 Joseph Varca               9 Sachem North           5:13.01   2 
 26 Aidan Kelly               10 Islip                  5:14.05   2 
 27 Eamonn Beers              10 St. Anthony'           5:14.35   2 
 28 Daniel Brennan             9 John Glenn             5:14.74   2 
 29 Christopher Mahoney       10 Sachem North           5:15.02   2 
 30 Robert Conte              10 Sachem North           5:15.15   2 
 31 Brian Kissmer             10 Connetquot             5:15.37   3 
 32 Ryan MacDonell             9 Sayville               5:15.93   3 
 33 Kyle Radecki              10 Hhh East               5:16.28   3 
 34 Justin Julich              9 Port Jeffers           5:16.54   2 
 35 Joe Pratt                 10 Connetquot             5:16.62   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles  Semi's Frosh/Soph
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Andrew Smith              10 Riverhead                16.49   NWI  3 
  2 Exayvian Crowell           9 Huntington               16.57   NWI  2 
  3 Tom Koppleman             10 East Islip               16.66   NWI  2 
  4 Mike Linburner             9 Longwood                 16.74   NWI  2 
  5 Spencer Payton             9 Longwood                 16.82   NWI  1 
  6 Sam Chiamezie             10 Hhh East                 16.87   NWI  1 
  7 Infinite Tucker            9 Huntington               17.21   NWI  1 
  8 Jinwoo Lee                10 Hauppauge                17.30   NWI  1 
  9 Arman Hezarkhani          10 Comsewogue               17.81   NWI  3 
 10 Joseph Kara                9 Sachem East              17.87   NWI  3 
 11 Gardy Lamothe-Aime        SO Chaminade                18.01   NWI  5 
 12 William Claxton           10 Smithtown Ea             18.28   NWI  3 
 13 Michael Cruz              SO Chaminade                18.70   NWI  4 
 14 William Witrock            9 Port Jeffers             18.89   NWI  2 
 15 Ben Gouber                10 Commack                  19.09   NWI  3 
 16 Matt Mayor                10 Longwood                 19.13   NWI  4 
 17 Conor Haft                10 East Islip               19.14   NWI  1 
 18 Nicholas Conwell           9 SJ Baptist               19.40   NWI  3 
 19 frank Kurklen              9 Commack                  19.72   NWI  1 
 20 Matt Ferrer               10 Connetquot               20.06   NWI  2 
 21 Alex Vasquez               9 Connetquot               20.17   NWI  5 
 22 Fritz Andral              11 Farmingdale              20.24   NWI  6 
 23 tariq gibbs                9 Farmingdale              20.41   NWI  6 
 24 Matthew Grifferkranz       9 Hhh West                 20.43   NWI  4 
 25 Douglas Crawford          10 Port Jeffers             20.44   NWI  2 
 26 Scott Mandaro             10 SJ Baptist               20.50   NWI  4 
 27 Nick Ferraro               9 Commack                  20.67   NWI  4 
 28 Kevin Whittall             9 Commack                  20.76   NWI  4 
 29 Keith Brown, Jr.          10 Farmingdale              21.06   NWI  6 
 30 Ronny Andrew               9 Farmingdale              21.21   NWI  6 
 31 Cyrus Najmi               10 Hhh East                 21.24   NWI  5 
 32 Scott Kiley               FR Chaminade                21.56   NWI  6 
 33 Ryan Powers               SO Chaminade                21.85   NWI  5 
 34 Alex Viruet                9 East Islip               22.45   NWI  5 
 35 Cameron Donachie          FR Chaminade                22.88   NWI  5 
 
Boys 110 Meter Hurdles  Final Frosh/Soph
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Andrew Smith              10 Riverhead                16.03   NWI 
  2 Spencer Payton             9 Longwood                 16.08   NWI 
  3 Tom Koppleman             10 East Islip               16.35   NWI 
  4 Sam Chiamezie             10 Hhh East                 16.67   NWI 
  5 Exayvian Crowell           9 Huntington               16.68   NWI 
  6 Mike Linburner             9 Longwood                 16.93   NWI 
 
Boys 400 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Arman Hezarkhani          10 Comsewogue               60.26   1 
  2 Exayvian Crowell           9 Huntington               61.21   1 
  3 Sam Chiamezie             10 Hhh East                 61.50   1 
  4 Brian Michels             10 Patchogue/Me             61.81   1 
  5 Spencer Payton             9 Longwood                 61.95   2 
  6 Rory Hannigan             10 SJ Baptist               61.98   1 
  7 Nick Beglane               9 Hauppauge                62.28   1 
  8 Mike Linburner             9 Longwood                 63.44   2 
  9 William Claxton           10 Smithtown Ea             64.56   3 
 10 Ben Gouber                10 Commack                  65.24   2 
 11 Gardy Lamothe-Aime        SO Chaminade                66.52   3 
 12 Michael Cruz              SO Chaminade                66.87   4 
 13 Matt Mayor                10 Longwood                 67.40   3 
 14 Daniel Velasquez           9 Comsewogue               68.34   4 
 15 Kevin Whittall             9 Commack                  68.48   4 
 16 Dan Antonawich            10 SJ Baptist               68.51   3 
 17 Andrew Smith              10 Riverhead                68.63   2 
 18 Quenton Mitchell          10 William Floy             69.74   2 
 19 Nick Ferraro               9 Commack                  71.05   4 
 20 Nicholas Conwell           9 SJ Baptist               71.60   4 
 21 Giancarlo Bernardo        10 St. Anthony'             71.76   6 
 22 Conor Haft                10 East Islip               72.16   3 
 23 frank Kurklen              9 Commack                  72.40   3 
 24 Cameron Donachie          FR Chaminade                73.44   5 
 25 Kyle Crescenzo             9 SJ Baptist               74.11   6 
 26 Scott Kiley               FR Chaminade                75.25   5 
 27 Chris Cox                  9 SJ Baptist               75.49   5 
 28 Cyrus Najmi               10 Hhh East                 76.24   4 
 29 Ryan Powers               SO Chaminade                77.26   5 
 30 John Mavellia             FR Chaminade                77.53   6 
 31 Frankie Imbriano          10 Mattituck                79.05   5 
 32 Alex Vasquez               9 Connetquot               79.86   6 
 33 Alex Viruet                9 East Islip             1:20.43   6 
 -- James Reilly              10 Sayville                    FS   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 St. Anthony's  'A'                                    48.45   2 
  2 Longwood  'A'                                         49.74   1 
  3 Bellport  'A'                                         49.83   1 
  4 Brentwood  'A'                                        52.37   2 
  5 Farmingdale  'A'                                      53.69   1 
  6 Sachem North  'A'                                     56.91   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Chaminade  'A'                                      3:45.57  
     1) Jordan Brown SO                 2) Brandon Mirabella FR           
     3) Jack Morris FR                  4) Cliff Mayard SO                
  2 Walt Whitman  'A'                                   4:00.82  
  3 Sachem North  'A'                                   4:05.98  
  4 Oceanside  'A'                                      4:07.28  
 
Boys 4x800 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Ward Melville  'A'                                  8:54.86  
  2 Walt Whitman  'A'                                   8:56.80  
  3 Chaminade  'A'                                      9:09.21  
  4 Commack  'A'                                        9:10.26  
  5 Massapequa  'A'                                     9:38.05  
  6 St. Anthony's  'A'                                  9:51.47  
  7 Sachem North  'A'                                   9:58.06  
  8 Sachem East  'A'                                    9:58.16  
  9 Sachem East  'B'                                   10:01.87  
 10 Ward Melville  'B'                                 10:43.07  
     1) Kyle Antonucci 10               2) Ryan Fan 10                    
     3) Charlie Theiss 10               4) Tyler Francisco 10             
 
Boys 800 Sprint Medley Frosh/Soph
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 St. Anthony's  'A'                                  1:41.07   1 
     1) Raymond Tierney 10              2) Thomas Maurice 10              
     3) Brad Monegro 10                 4)                                
  2 Longwood  'A'                                       1:42.75   1 
  3 Commack  'A'                                        1:44.26   1 
  4 Hauppauge  'A'                                      1:46.26   1 
  5 Brentwood  'A'                                      1:46.31   1 
  6 Cold Spring Harbor  'A'                             1:55.43   2 
  7 Hauppauge  'B'                                      1:58.78   2 
 
Boys High Jump Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maxime Etienne            10 Brentwood              5-08.00  
  2 Bill Carson               10 Ward Melvill           5-06.00  
  3 Michael Rodriguez         10 St. Anthony'          J5-06.00  
  4 Ryan Wachtell             10 Commack                5-04.00  
  5 Nick Fusco                10 Kings Park            J5-04.00  
  5 Harry Gregg               10 SJ Baptist            J5-04.00  
  7 Nick Davis                10 Bellport              J5-04.00  
 
Boys Long Jump Frosh/Soph
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hassan Matthews           10 Amityville            19-10.50   NWI 
  2 Brett Clarke              10 Massapequa            19-05.50   NWI 
  3 Reginald Verrier          SO Chaminade             19-02.00   NWI 
  4 Dante English             10 Hhh West              19-01.00   NWI 
  5 Justin Murphey            10 Harborfields          18-11.75   NWI 
  6 Ryan Sepulveda             9 St. Anthony'          18-10.75   NWI 
  7 Lennie Close              10 Kings Park            18-08.00   NWI 
  8 Dexter Ward               10 Hhh East              18-05.00   NWI 
  9 Jude Pierre               10 Farmingdale           18-04.75   NWI 
 10 Jesse Scanlon              9 Southampton           18-04.00   NWI 
 11 Michael Rodriguez         10 St. Anthony'          18-03.50   NWI 
 12 Colton Cummings            9 Longwood              18-02.50   NWI 
 13 Darius Brew                9 Mattituck             17-10.00   NWI 
 14 Nick Lamberson            10 Patchogue/Me          17-07.50   NWI 
 
Boys Triple Jump Frosh/Soph
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Reginald Verrier          SO Chaminade             42-07.25   NWI 
  2 Dwight Corley             10 William Floy          40-11.00   NWI 
  3 Livingstone Harriott       9 Central Isli          40-10.25   NWI 
  4 Edmund Carroll II         10 St. Anthony'          40-04.50   NWI 
  5 Jesse Scanlon              9 Southampton           40-03.00   NWI 
  6 Darius Brew                9 Mattituck             39-08.00   NWI 
  7 Jude Pierre               10 Farmingdale           39-04.25   NWI 
  8 Lennie Close              10 Kings Park            38-05.25   NWI 
  9 Xavier Cadwell            10 Brentwood             37-11.75   NWI 
 10 Colton Cummings            9 Longwood              37-09.25   NWI 
 11 Jonathan Cruz             11 Longwood              37-07.00   NWI 
 
Boys Shot Put Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matteo McNeil             10 Huntington            46-00.50  
  2 O'Brian Joslyn            10 Brentwood             45-00.25  
  3 Alexander Wood            SO Chaminade             41-03.75  
  4 Jimmie Nelson             10 Huntington            41-02.50  
  5 Keyshawn Petit-Frere      10 Farmingdale           40-02.50  
  6 Trovis Clarke              9 Central Isli          38-08.25  
  7 Oscar Frisby              10 SJ Baptist            38-02.50  
  8 Bryan McCall              10 Central Isli          37-07.25  
  9 Nicholas Zeolla            9 Longwood              37-02.00  
 10 Ethan Greenidge           10 Riverhead             37-00.50  
 
Boys Discus Throw Frosh/Soph
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amon Wahabzadah           10 Hhh West             112-03.50  
  2 John Fusaro               10 St. Anthony'            109-06  
  3 Oscar Frisby              10 SJ Baptist              108-10  
  4 Jordan Plantinga          10 Hhh East             107-06.50  
  5 Matteo McNeil             10 Huntington              106-07  
  6 Jimmie Nelson             10 Huntington              106-01  
  7 Baley Jung                 9 Shoreham Wad            105-03  
  8 Keyshawn Petit-Frere      10 Farmingdale          104-02.50  
  9 Carlos Ramirez            10 Huntington           103-04.50  
 10 Ethan Greenidge           10 Riverhead                99-01  
 
Boys 100 Meter Dash  Semi's Open
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Christopher Belcher       12 Sayville                 10.78   NWI  1 
  2 Diamonte Corley           12 William Floy             10.99   NWI  3 
  3 Jordan Wright             11 Shoreham Wad             11.05   NWI  2 
  4 Michael Tristano          11 Farmingdale              11.21   NWI  2 
  5 Jay Sutherland            12 Smithtown Ea             11.28   NWI  5 
  6 Justin Walker             12 Central Isli             11.34   NWI  1 
  6 Brad Monegro              10 St. Anthony'             11.34   NWI  4 
  8 Anthony Bernard           12 Bellport                 11.40   NWI  2 
  9 Maleik Henry              12 Hhh East                 11.42   NWI  1 
 10 Sebastian Pierre          11 St. Anthony'             11.47   NWI  6 
 11 Brian Frejka              11 Patchogue/Me             11.53   NWI  2 
 12 Joseph Strassfield        10 Southampton              11.55   NWI  1 
 13 Jvaughn Tyson             11 Islip                    11.56   NWI  3 
 14 Donald Butler             12 Hhh East                 11.57   NWI  3 
 15 Andrew Taitt              12 William Floy             11.58   NWI  3 
 16 Glen Reddick              11 Longwood                 11.59   NWI  4 
 17 Jonny Barone              12 Hauppauge                11.60   NWI  3 
 18 Karlhenry Syffrard        12 SJ Baptist               11.63   NWI  2 
 19 Jesus Nunez               12 Amityville               11.65   NWI  1 
 20 Derrick Smith             12 Brentwood                11.68   NWI  4 
 21 Alex Fritz                11 Harborfields             11.72   NWI  4 
 22 Dimitri Patronis          12 Hhh East                 11.76   NWI  5 
 22 Kevin Valdes              11 West Babylon             11.76   NWI  1 
 24 Carlton Woody             11 Connetquot               11.79   NWI  2 
 25 Marc Silverman            11 Massapequa               11.80   NWI  3 
 26 Brett Rickles             12 Hhh West                 11.83   NWI  6 
 27 Kyle Dempsey              11 Brentwood                11.84   NWI  6 
 28 Christopher Reyes         12 Hhh West                 11.85   NWI  6 
 29 Jasper Rubin-Sigler       11 Port Jeffers             11.87   NWI  8 
 30 Tanner Celbi              12 Commack                  11.89   NWI  6 
 31 Joseph Morici             11 Sayville                 11.90   NWI  8 
 31 Dogucan Demir             12 Middle Count             11.90   NWI  4 
 33 Mark Yaeger               11 Patchogue/Me             11.94   NWI  7 
 34 Nick Costantino           11 Patchogue/Me             11.95   NWI  7 
 35 Deshaun Hewitt            12 Hhh East                 11.96   NWI  5 
 36 Kevin Larson              11 Sachem North             12.00   NWI 11 
 37 Blake Hagerman            11 Harborfields             12.02   NWI  9 
 38 Kyle Baradzi              JR Chaminade                12.04   NWI 10 
 39 Steve Erlanger            12 SJ Baptist               12.06   NWI 10 
 40 Collin Koward             10 Amityville               12.09   NWI  4 
 40 Ray Bonsignore            11 Longwood                 12.09   NWI  7 
 42 Lyle Whitsit              12 Ward Melvill             12.10   NWI  7 
 43 Kenny Simmons             11 Longwood                 12.11   NWI  7 
 44 Gary Parker               12 Islip                    12.13   NWI  5 
 45 Bobby Cox                 12 SJ Baptist               12.14   NWI  8 
 46 John Nash                 11 West Babylon             12.16   NWI  9 
 47 Mike Pizzonia             11 Harborfields             12.18   NWI  6 
 48 Brandon Fonville          12 Amityville               12.20   NWI  8 
 49 Devin McDonald            12 Hhh East                 12.21   NWI  8 
 50 Michael Bradley           12 Bellport                 12.22   NWI  7 
 51 Carlos Bazan-Bergamino    11 Hauppauge                12.24   NWI  5 
 52 Travis Volpe              12 St. Anthony'             12.27   NWI 10 
 53 Justin Dilegge            12 Commack                  12.28   NWI  9 
 54 Justin Leeb                9 West Babylon             12.32   NWI  9 
 55 Miguel Castellanos        11 Central Isli             12.36   NWI 11 
 55 John Johnson              11 Commack                  12.36   NWI  9 
 57 Dan DePinto               12 Kings Park               12.43   NWI  5 
 58 Darryl Singleton, Jr.     11 St. Anthony'             12.44   NWI 11 
 59 Josh Olmeda               11 SJ Baptist               12.54   NWI 10 
 60 michael castronova        11 East Islip               12.56   NWI  9 
 61 Sean Conway               11 Islip                    12.58   NWI 11 
 62 Kerrigan Apicella         12 East Islip               12.63   NWI 12 
 63 Dan Obrien                11 William Floy             12.71   NWI 12 
 64 David Yagy                12 SJ Baptist               12.75   NWI 11 
 65 Michael Castellanos       11 Central Isli             12.83   NWI 12 
 65 Nick Holder               12 Hauppauge                12.83   NWI 10 
 67 Micheal Kelly             12 Mattituck                12.85   NWI 10 
 68 Fernando Trigoso          11 East Islip               13.01   NWI 12 
 69 Melbin Nunez              11 William Floy             13.15   NWI 12 
 70 Caleb Garard              12 Hhh East                 13.27   NWI 11 
 71 Cedric Pompey             12 Hhh East                 13.36   NWI 12 
 72 Jack Droesch              11 SJ Baptist               15.29   NWI  8 
 
Boys 100 Meter Dash  Final Open
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Christopher Belcher       12 Sayville                 10.59   NWI 
  2 Diamonte Corley           12 William Floy             10.73   NWI 
  3 Jordan Wright             11 Shoreham Wad             10.97   NWI 
  4 Michael Tristano          11 Farmingdale              11.09   NWI 
  5 Jay Sutherland            12 Smithtown Ea             11.16   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash Open
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Diamonte Corley           12 William Floy             21.52   NWI  1 
  2 Christopher Belcher       12 Sayville                 21.73   NWI  1 
  3 John Stallworth           12 Connetquot               22.30   NWI  1 
  4 Isaiah Lawson             12 William Floy             22.45   NWI  1 
  5 Jay Sutherland            12 Smithtown Ea             22.78   NWI  3 
  6 Y'Majesty Allen           11 Huntington               22.93   NWI  1 
  7 Sebastian Pierre          11 St. Anthony'             22.94   NWI  2 
  8 Robert Stafford           12 Amityville               22.95   NWI  3 
  9 Gerald Riley              10 Walt Whitman             22.97   NWI  3 
 10 Jarried Redwood           11 Hhh West                 23.10   NWI  2 
 11 Karlhenry Syffrard        12 SJ Baptist               23.34   NWI  4 
 12 Frederic Fils Aime        12 Hhh West                 23.37   NWI  2 
 13 John Selle                12 SJ Baptist               23.46   NWI  1 
 14 Brandon Linbrunner        11 Bellport                 23.47   NWI  4 
 15 Keaton Laub               11 Southampton              23.54   NWI  5 
 16 Liam Bradley              JR Chaminade                23.55   NWI  6 
 17 Andrew Taitt              12 William Floy             23.58   NWI  2 
 18 Donald Butler             12 Hhh East                 23.68   NWI  3 
 19 Kevin Larson              11 Sachem North             23.77   NWI  8 
 20 Dan Wilson                11 Walt Whitman             23.80   NWI  5 
 21 Maleik Henry              12 Hhh East                 23.82   NWI  2 
 22 Kevin Mowatt              11 Central Isli             23.87   NWI  3 
 23 Kyle Dempsey              11 Brentwood                23.88   NWI  6 
 24 Brian Frejka              11 Patchogue/Me             23.92   NWI  4 
 24 Dwayne Kidd               12 Brentwood                23.92   NWI  5 
 26 Deshaun Hewitt            12 Hhh East                 23.96   NWI  4 
 27 Joseph Strassfield        10 Southampton              24.00   NWI  7 
 28 Carlton Woody             11 Connetquot               24.03   NWI  5 
 29 Jonny Barone              12 Hauppauge                24.04   NWI  4 
 30 Adam Zigrosser            12 SJ Baptist               24.06   NWI  6 
 31 Ryan Lyte                 11 Hhh West                 24.12   NWI  2 
 32 Jesus Nunez               12 Amityville               24.15   NWI  3 
 33 Kyle Baradzi              JR Chaminade                24.17   NWI  7 
 34 Dondre Baker              11 Longwood                 24.21   NWI  8 
 35 Marc Silverman            11 Massapequa               24.28   NWI  8 
 36 Mike O'Shea               11 Connetquot               24.31   NWI  6 
 37 Kevin Valdes              11 West Babylon             24.42   NWI  4 
 38 Steve Erlanger            12 SJ Baptist               24.44   NWI  7 
 39 Brian Tully               JR Chaminade                24.52   NWI  6 
 40 Najee Okomba              12 Hhh East                 24.61   NWI  8 
 41 Jeff Sully                11 Walt Whitman             24.71   NWI  5 
 42 Phil Giordano             12 Commack                  24.72   NWI  5 
 43 Justin Dilegge            12 Commack                  24.73   NWI  8 
 44 Michael Bradley           12 Bellport                 24.79   NWI  7 
 45 Lyle Whitsit              12 Ward Melvill             24.89   NWI  7 
 46 Carlos Bazan-Bergamino    11 Hauppauge                25.01   NWI  7 
 47 John Nash                 11 West Babylon             25.11   NWI  8 
 48 Brian Lynn                JR Chaminade                25.32   NWI  6 
 
Boys 400 Meter Dash Open
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Isaiah Lawson             12 William Floy             50.86   1 
  2 Connor Christian          12 Ward Melvill             51.96   1 
  3 Zachary Acocella          10 East Islip               52.31   1 
  4 Frederic Fils Aime        12 Hhh West                 52.49   1 
  5 Robert Stafford           12 Amityville               52.52   1 
  6 Avery Walas               11 Commack                  52.90   2 
  7 Keaton Laub               11 Southampton              52.92   3 
  8 Dan Wilson                11 Walt Whitman             53.01   1 
  9 Stephen Henry             12 Deer Park                53.47   4 
 10 Stephen Thomas            12 Hhh West                 53.64   3 
 11 Calvin Manchenko          12 Hhh East                 53.68   2 
 12 Kyle Kowalski             12 Kings Park               54.29   3 
 13 Sylvester Mallardi        12 Commack                  54.41   2 
 14 Mike O'Shea               11 Connetquot               54.61   3 
 15 Justin Bove               11 Port Jeffers             54.62   3 
 16 Matthew Nieves            11 St. Anthony'             54.86   4 
 17 Kevin Mills               SO Chaminade                54.96   5 
 18 Kevin Schwartz            12 Hhh East                 54.97   2 
 19 Hnu Thaper                12 Hhh West                 55.08   4 
 20 Noah Kirchner             11 Port Jeffers             55.14   2 
 21 Joe Guzman                12 SJ Baptist               55.97   4 
 22 Andrew McManus            11 St. Anthony'             56.22   4 
 23 Kyle Murray               12 Sayville                 56.26   7 
 24 John Lopes                12 Commack                  56.44   2 
 25 Phil Royce                11 Smithtown Ea             56.60   6 
 26 Shaun Boyle               12 Kings Park               56.76   5 
 27 Omer Atasever             11 Hauppauge                56.85   4 
 28 Mike Shillingsford        11 Commack                  57.00   8 
 29 Ryan Taratko              11 Harborfields             57.05   7 
 30 Tom Castellano            12 Commack                  57.15   5 
 31 Devin Dash                11 William Floy             57.48   7 
 32 Devin Touba               10 Hauppauge                57.61   5 
 33 Adam Kalinousky           11 Comsewogue               57.74   6 
 34 Christian Welch           12 Ward Melvill             58.00   8 
 34 Michael Truhlar           12 Ward Melvill             58.00   6 
 36 Michael Bartels           JR Chaminade                58.40   8 
 37 Tyler Campbell            10 Sayville                 58.70   8 
 38 Marlon Calliste           12 Comsewogue               58.71   6 
 39 Chris Augustin            12 SJ Baptist               58.90   8 
 40 Christopher Zarnitz       12 St. Anthony'             59.04   7 
 41 Peter Klopsis             11 Connetquot               59.10   8 
 42 Andrew Pidel              11 SJ Baptist               59.32   6 
 43 Alex Fitzgerald           12 Ward Melvill             59.89   6 
 44 Doug Shepard              12 Connetquot               60.02   7 
 45 Brian Murphy              11 Hauppauge                60.39   7 
 46 Brendan McGuire           12 Kings Park               60.60   5 
 
Boys 800 Meter Run Open
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Daniel DeLuna             12 Massapequa             1:57.91   1 
  2 Mike Engesser             12 Longwood               1:58.82   1 
  3 Thomas Slattery           JR Chaminade              1:59.01   1 
  4 Jeremy Schneider          12 SJ Baptist             1:59.82   1 
  5 James Burke               10 Port Jeffers           2:00.64   1 
  6 Vincent Jackson           12 Amityville             2:00.82   1 
  7 Jimmy Hamilton            12 SJ Baptist             2:01.22   1 
  8 Thomas Hayes              JR Chaminade              2:01.81   1 
  9 Andrew Freedman           11 Hhh East               2:02.61   1 
 10 Jack Kelly                11 Shoreham Wad           2:04.08   2 
 11 Nick Constantino          11 Bellport               2:04.23   1 
 12 Ryan Bennis               11 SJ Baptist             2:04.27   2 
 13 Kevin Gorton              JR Chaminade              2:04.58   1 
 14 Patrick Teese             10 Smithtown Ea           2:04.84   2 
 15 Eric Hermann              10 Smithtown Ea           2:04.97   2 
 16 Brandon Khoury            11 SJ Baptist             2:05.00   2 
 17 Jesse Petrucci            12 Kings Park             2:05.65   1 
 18 Julian Faranda            11 Commack                2:05.76   2 
 19 Conor McGurran            11 Kings Park             2:06.23   1 
 20 Joseph White              JR Chaminade              2:06.61   2 
 21 Brendan Hohenburg         12 Commack                2:07.37   2 
 22 Luis Pereira              12 Bellport               2:07.42   2 
 23 Eric Melcer               11 Smithtown Ea           2:08.61   2 
 24 Liam Eble                 11 Longwood               2:08.96   2 
 25 Alex Newhoff              11 East Islip             2:09.40   2 
 26 Kevin Wasko               11 SJ Baptist             2:10.73   2 
 27 Bryan Runz                11 Sachem North           2:11.27   2 
 28 Sean Sokol                11 SJ Baptist             2:12.19   2 
 29 Liam Homeyer              12 Kings Park             2:12.78   2 
 
Boys 1600 Meter Run Open
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ryan Udvadia              11 Shoreham Wad           4:22.74   1 
  2 Sean Kelly                JR Chaminade              4:23.47   1 
  3 Zachary Cammer            12 Walt Whitman           4:27.67   1 
  4 Mike Watts                11 Islip                  4:27.77   1 
  5 Gunnar Nolan              SO Chaminade              4:29.71   1 
  6 Nick Hirdt                12 Miller Place           4:33.30   1 
  7 Chris Swenson             11 Bellport               4:34.06   1 
  8 William Henfling          11 St. Anthony'           4:34.13   1 
  9 Seamus Maloney            12 Brentwood              4:34.40   1 
 10 Brian Benesch             12 Oceanside              4:37.13   1 
 11 Liam Kelly                11 Connetquot             4:38.44   1 
 12 Lloyd Webb                12 Ward Melvill           4:39.13   1 
 13 Tom McNamee               12 Connetquot             4:41.24   1 
 14 Nolan Hayes               12 St. Anthony'           4:41.81   1 
 15 Keith Steinbrecher        11 Shoreham Wad           4:44.08   2 
 16 Anthony Galvan            12 Riverhead              4:45.59   1 
 17 Sean Luzzi                JR Chaminade              4:45.72   2 
 18 Sean Fitzgerald           12 St. Anthony'           4:47.69   1 
 19 Isaac Garcia-Cassani      11 Sachem North           4:47.88   2 
 20 Kyle Lopes                11 St. Anthony'           4:48.15   2 
 21 Matt Dibiase              12 Commack                4:50.19   2 
 22 Shane Martensen           12 East Islip             4:50.29   2 
 23 Jake Hensler              12 St. Anthony'           4:51.15   1 
 24 Greg Makarius             11 Hhh East               4:51.41   2 
 25 Ryan Kerwick              11 St. Anthony'           4:51.45   2 
 26 Anthony Ferris            11 Hauppauge              4:52.04   2 
 27 Alex Barry                12 Hhh East               4:52.10   2 
 28 John Albinson             10 Port Jeffers           4:52.95   2 
 29 Matthew Rocha             11 Farmingdale            4:54.22   2 
 30 Logan Serp                12 Commack                4:55.63   3 
 31 Ryan Sheridan             JR Chaminade              4:56.70   2 
 32 Anthony Santana           10 Bellport               4:57.38   2 
 33 Brendan Morrison          JR Chaminade              4:58.44   2 
 34 Michael Black             JR Chaminade              4:59.08   3 
 35 James Moltzen             11 Connetquot             4:59.41   3 
 36 Matt Gallanty             11 Harborfields           5:00.00   2 
 37 Christian Patrizio        12 Comsewogue             5:02.41   3 
 38 Travis Wooten             11 Riverhead              5:03.63   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles Semi's Open
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 John Stallworth           12 Connetquot               14.75   NWI  2 
  2 O'Neil Armstrong          12 Amityville               14.87   NWI  3 
  3 Walter Penate             12 Longwood                 15.02   NWI  1 
  4 Jack Lyons                12 Sayville                 15.43   NWI  2 
  5 Juan Rossell              10 Central Isli             15.56   NWI  1 
  6 Richard Kim               10 Commack                  15.87   NWI  1 
  7 Rubin Thomas              11 Commack                  16.02   NWI  1 
  8 Dylan Carmody             11 William Floy             16.24   NWI  3 
  9 Bobby Cox                 12 SJ Baptist               16.27   NWI  3 
 10 David Holmes              11 Amityville               16.29   NWI  2 
 11 Jon Scala                 12 Longwood                 16.31   NWI  3 
 12 Nicholas Joesten          JR Chaminade                16.60   NWI  1 
 13 Jaheel Rowe               11 Comsewogue               16.70   NWI  2 
 14 Alex Gordon               12 Hhh West                 16.74   NWI  4 
 15 Eric Keresztes            11 Port Jeffers             16.97   NWI  2 
 16 Ryan McAndrews            11 Ward Melvill             17.27   NWI  4 
 17 Marcin Adamczyk           12 Lindenhurst              17.33   NWI  2 
 18 Brandon Dixon             11 Smithtown Ea             17.61   NWI  4 
 19 Scott Skuggevick          11 Longwood                 17.62   NWI  3 
 20 Spencer Williams          11 Comsewogue               17.80   NWI  4 
 21 Nolan Chae                11 Islip                    17.81   NWI  1 
 22 Pat Smith                 12 Commack                  17.89   NWI  4 
 23 Brian Martin              11 Patchogue/Me             18.31   NWI  4 
 24 Michael DiGuilmi          11 Comsewogue               18.47   NWI  5 
 25 Daniel Teich              12 Oceanside                18.72   NWI  5 
 26 Imani Osias               11 Bellport                 18.81   NWI  6 
 27 Nicholas Buonavita        11 Commack                  19.09   NWI  5 
 28 Phil Deboard              11 Riverhead                19.56   NWI  6 
 29 Nick Holder               12 Hauppauge                19.84   NWI  6 
 30 Thomas Olson              12 Sachem North             20.47   NWI  6 
 31 Edwin Rodriguez           12 Walt Whitman             20.61   NWI  5 
 -- Micheal Outing            10 Farmingdale                 FS   NWI  3 
 
Boys 110 Meter Hurdles  Final Open
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 John Stallworth           12 Connetquot               14.41   NWI  1 
  2 Walter Penate             12 Longwood                 14.66   NWI  1 
  3 O'Neil Armstrong          12 Amityville               14.77   NWI  1 
  4 Richard Kim               10 Commack                  15.54   NWI  1 
  5 Juan Rossell              10 Central Isli             15.55   NWI  1 
  6 Jack Lyons                12 Sayville                 15.60   NWI  1 
  7 Jon Scala                 12 Longwood                 15.99   NWI  2 
  8 Nicholas Joesten          JR Chaminade                16.01   NWI  2 
  9 Dylan Carmody             11 William Floy             16.05   NWI  2 
 10 Bobby Cox                 12 SJ Baptist               16.12   NWI  2 
 11 Rubin Thomas              11 Commack                  16.26   NWI  2 
 12 David Holmes              11 Amityville               17.06   NWI  2 
 
Boys 400 Meter Hurdles Open
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Patrick Rowan             12 SJ Baptist               58.89   1 
  2 Walter Penate             12 Longwood                 59.79   1 
  3 O'Neil Armstrong          12 Amityville               60.21   1 
  4 Nicholas Joesten          JR Chaminade                60.74   3 
  5 Dan Schapiro              11 Commack                  60.92   2 
  6 Alex Gordon               12 Hhh West                 61.73   1 
  7 Juan Rossell              10 Central Isli             62.40   2 
  8 Jabari Bradley            12 Farmingdale              62.44   2 
  9 Nick Starost              12 Harborfields             62.51   3 
 10 Xavier Gomez              12 Islip                    62.64   3 
 11 Jacob Kahrs               10 Walt Whitman             62.85   3 
 12 Christian Leary           12 West Babylon             63.30   2 
 13 Dan Weber                 12 Connetquot               63.67   2 
 14 Dan Coyle                 11 Ward Melvill             63.88   2 
 15 Scott Skuggevick          11 Longwood                 64.10   1 
 16 Geordyn Jackson           11 Bellport                 64.25   6 
 17 Samuel Richardson         11 Brentwood                64.46   4 
 18 Matt Leunig               11 Shoreham Wad             64.98   1 
 19 Eric Keresztes            11 Port Jeffers             65.07   5 
 20 Dylan Carmody             11 William Floy             65.33   5 
 21 Michael Tinti             11 SJ Baptist               65.78   4 
 22 Hayden Cullen             11 Farmingdale              65.93   3 
 23 Edwin Rodriguez           12 Walt Whitman             65.94   3 
 24 Brandin Hirsch            JR Chaminade                66.10   5 
 25 Jimmy Choinski            12 Hauppauge                66.52   4 
 26 Spencer Williams          11 Comsewogue               66.59   5 
 26 Michael LaGattuta         11 Farmingdale              66.59   4 
 28 Austin Cassidy            11 Sachem North             66.76   5 
 29 Opata Mate-Kole           11 Hhh West                 67.82   6 
 30 Michael Campione          10 Commack                  67.97   4 
 31 Trevor O'Shaughnessy      12 Sachem East              68.60   5 
 32 Daniel Teich              12 Oceanside                69.53   6 
 33 Brian Martin              11 Patchogue/Me             69.76   4 
 34 Anthony Fischetti         12 Sachem East              69.96   6 
 35 Tosin Oniyide             12 Islip                    71.30   7 
 36 Anthony Lucent            12 Connetquot               72.73   7 
 37 Eddie Porter              11 Hhh East                 77.90   7 
 
Boys 4x100 Meter Relay Open
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 William Floyd  'A'                                    44.43   1 
     1) Andrew Taitt 12                 2) Diamonte Corley 12             
     3) Daquan Freeman 12               4) Isaiah Lawson 12               
  2 Hhh West  'A'                                         44.45   1 
  3 Farmingdale  'A'                                      44.78   1 
  4 Hhh East  'A'                                         45.21   1 
  5 Longwood  'A'                                         45.75   1 
  6 Brentwood  'A'                                        45.94   2 
  7 Bellport  'A'                                         46.12   2 
  8 Sayville  'A'                                         46.33   2 
  9 Patchogue/Medford  'A'                                46.78   2 
 10 Commack  'A'                                          47.50   2 
 11 Oceanside  'A'                                        50.44   3 
 12 Deer Park  'A'                                        54.10   3 
 13 Hauppauge  'A'                                        55.93   3 
 
Boys 4x400 Meter Relay Open
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hhh West  'A'                                       3:25.30   1 
     1) Bryce Johnson 11                2) Joshua Connor 11               
     3) Jamir Blackman 12               4) Stephen Thomas 12              
  2 Longwood  'A'                                       3:27.54   1 
  3 St. John the Baptist  'A'                           3:27.90   1 
  4 Chaminade  'A'                                      3:31.63   1 
  5 Hhh East  'A'                                       3:33.19   1 
  6 Commack  'A'                                        3:36.08   2 
  7 Hhh West  'B'                                       3:40.64   1 
  8 Walt Whitman  'A'                                   3:43.87   2 
  9 Ward Melville  'A'                                  3:44.98   2 
 10 St. John the Baptist  'B'                           3:45.67   3 
 11 Port Jefferson  'A'                                 3:46.36   2 
 12 Hhh East  'B'                                       3:51.14   2 
 13 Port Jefferson  'B'                                 3:51.21   3 
 14 Comsewogue  'A'                                     3:52.78   3 
 15 Longwood  'C'                                       3:54.50   4 
 16 Comsewogue  'C'                                     3:56.53   4 
 17 Longwood  'B'                                       3:57.67   2 
 18 Comsewogue  'B'                                     3:58.44   3 
 19 Hauppauge  'A'                                      3:58.93   3 
 20 Chaminade  'B'                                      3:59.01   3 
 21 Sayville  'A'                                       4:03.80   4 
 22 Sachem North  'A'                                   4:06.37   4 
 23 Sachem East  'A'                                    4:14.21   4 
 24 East Islip  'A'                                     4:19.47   4 
 25 Sachem East  'B'                                    4:28.82   4 
 
Boys 4x800 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 St. Anthony's  'A'                                  8:29.86  
     1) Ryan Kerwick 11                 2) Matthew Taddeo 12              
     3) Nolan Hayes 12                  4) William Henfling 11            
  2 Connetquot  'A'                                     8:31.54  
  3 Ward Melville  'A'                                  8:39.39  
  4 Commack  'A'                                        8:42.73  
  5 Connetquot  'B'                                     9:56.10  
  6 Oceanside  'A'                                     10:03.57  
  7 William Floyd  'A'                                 10:13.71  
 
Boys 800 Sprint Medley Open
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Commack  'A'                                        1:42.39  
     1) Tanner Celbi 12                 2) Phil Giordano 12               
     3) Nick Joseoph 11                 4) Sylvester Mallardi 12          
  2 Hauppauge  'A'                                      1:47.67  
  3 Brentwood  'A'                                      1:50.87  
  4 Hauppauge  'B'                                      1:52.10  
  5 Cold Spring Harbor  'A'                             2:05.34  
 
Boys High Jump Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thomas Bubb               12 Smithtown Ea           6-00.00  
  2 Davion Porter             11 Riverhead              5-10.00  
  3 Jordan Sullivan           11 Miller Place          J5-10.00  
  4 Jack Lyons                12 Sayville               5-08.00  
  5 C.J. Banks                12 William Floy           5-06.00  
  5 Kevin Mowatt              11 Central Isli           5-06.00  
  5 Darrell Jones             11 Longwood               5-06.00  
 
Boys Pole Vault Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jonah Spaeth              12 Riverhead             14-00.00  
  2 Dan Normoyle              12 Riverhead             13-06.00  
  2 Austin Bitzas             12 St. Anthony'          13-06.00  
  4 Thomas Battistelli        12 Hhh West              12-06.00  
  5 Tyler Maxwell             12 Massapequa            12-00.00  
  6 Luke Schapfel             11 St. Anthony'         J12-00.00  
 
Boys Long Jump Open
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vincent Jackson           12 Amityville            21-01.00   NWI 
  2 C.J. Banks                12 William Floy          20-06.75   NWI 
  3 Jermiah Cheatom           11 Riverhead             20-03.00   NWI 
  4 Glen Reddick              11 Longwood              20-02.50   NWI 
  5 Nykwon Harrison           10 Walt Whitman          20-01.00   NWI 
  6 Jackson Dellarocca        12 Oceanside             19-09.25   NWI 
  7 Brandon Dixon             11 Smithtown Ea          19-07.25   NWI 
  8 Tom Colella               12 Kings Park            19-06.50   NWI 
  9 Nigel Riley               11 Longwood              19-04.00   NWI 
 10 Travis Volpe              12 St. Anthony'         J19-04.00   NWI 
 11 Dimitri Patronis          12 Hhh East              19-02.75   NWI 
 12 Klein McLune              11 Farmingdale          J19-02.75   NWI 
 
Boys Triple Jump Open
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nigel Riley               11 Longwood              41-09.50   NWI 
  2 Zachary Acocella          10 East Islip            41-07.00   NWI 
  3 Keith Orlando             12 Patchogue/Me          41-06.25   NWI 
  4 Michael Camera            11 Smithtown Ea          41-04.50   NWI 
  5 Marcus Moore              11 Riverhead             40-10.25   NWI 
  6 Nick Joseoph              11 Commack               39-11.75   NWI 
  7 Corey Fitchett            11 East Islip            39-11.25   NWI 
  8 Cihad Akkaya              11 Port Jeffers          39-08.50   NWI 
  9 Raleigh Axmacher          12 Walt Whitman          39-01.75   NWI 
 10 Nick Starost              12 Harborfields          38-05.00   NWI 
 11 Joshua Braverman          11 Comsewogue            38-02.50   NWI 
 12 Eric Keresztes            11 Port Jeffers          37-04.25   NWI 
 
Boys Shot Put Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Benjamin Bonhurst         11 Smithtown We          54-08.25  
  2 Shaheem Lewis             12 Huntington            53-02.75  
  3 Christopher Pensa         12 St. Anthony'          51-06.00  
  4 Dennis Russel             11 Longwood              50-10.00  
  5 Corey Murphy              11 Longwood              50-05.00  
  6 Brett Davies              12 Farmingdale           47-06.00  
  7 Rick Rizzo                12 Walt Whitman          46-10.00  
  8 Kenny George              12 Longwood              43-03.50  
  9 Tim Gungor                11 Massapequa            42-08.00  
 10 Anthony Muscedere         11 Hauppauge             41-02.00  
 11 Jyaire Ewa                11 Farmingdale           40-09.25  
 12 Chris Marina              11 Oceanside             40-07.00  
 13 Tom Monahan               12 Sayville              40-02.50  
 14 Daniel Tavares            12 Comsewogue            40-00.50  
 
Boys Discus Throw Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Benjamin Bonhurst         11 Smithtown We            161-00  
  2 Christopher Pensa         12 St. Anthony'            159-07  
  3 James Leddy               11 St. Anthony'            159-02  
  4 Shaheem Lewis             12 Huntington              148-07  
  5 Rick Campione             12 Commack                 144-10  
  6 Nicolas Fratto            11 Farmingdale            J144-10  
  7 Thomas Gentile             9 Manhasset               135-10  
  8 Dennis Russel             11 Longwood                132-08  
  9 Anthony Clarke            10 St. Anthony'         132-02.50  
 10 Alex Mercado              12 Massapequa              129-04  
 11 Jack Gamble               12 St. Anthony'         129-02.50  
 12 Collin Stevens            12 SJ Baptist              127-00  
 13 Kyle Fleming              12 Shoreham Wad            126-09  
 14 Kyle Perez                12 Walt Whitman            126-05  
 15 Daniel Tavares            12 Comsewogue              125-01  
 16 Jyaire Ewa                11 Farmingdale             121-02  
 17 Alex Pirraglia            11 Commack                 120-04  
 18 Tim Gungor                11 Massapequa              118-03  
 19 Sal Loverde               11 Mattituck               114-04