Girls State Team Rankings - Final

This content requires a MileSplit Pro plan.
Join Now and select any plan for instant access!

MileSplit Pro
Join Now

Class B


1Shoreham-Wading River42

Alexandra Hays (1000m 6 + 1500m 6 = 12)

Katherine Lee (1500m 8 + 3000m 10 + 600m 6 = 24)

Relay Team (6)
2Westhampton Beach38

Kayla Berman (600m 2 = 2)

Maeve Murphy (600m 3 = 3)

Relay Team (3)

Sarena Choi (55m 10 + LJ 10 + TJ 10 = 30)
3John Jay - Cross River34

Brooke Nohilly (1000m 1 + 600m 10 = 11)

Kathryn Nohilly (1500m 5 = 5)

Pippa Nuttall (1500m 2 + 3000m 4 = 6)

Relay Team (12)
4Pittsford-Mendon29

Asia Hoyte (S 3 + WT 10 = 13)

Colleen Eckl (LJ 0.5 + TJ 1.5 = 2)

Jenna Berry (HJ 9 = 9)

Lily Hoyser (PV 5 = 5)
5West Seneca West28.6

Anna Rybczynski (1000m 8 = 8)

Emily Marchitte (LJ 8 + TJ 8 = 16)

Kayla Murray (PV 0.6 = 0.6)

Mina Stollberg (WT 2 = 2)

Relay Team (2)
6Elmont Memorial28

Brianna Harris (300m 8 + 55m 4 = 12)

Relay Team (16)
7Goshen26

Kate Laskoski (300m 6 + 55m 1 + 600m 1 = 8)

Olivia Elston (3000m 6 = 6)

Relay Team (12)
8Dunkirk23

Emilee Hanlon (HJ 6 = 6)

Emma Seiders (600m 5 = 5)

Relay Team (12)
9Our Lady of Lourdes20

Caroline Timm (1000m 10 + 1500m 10 = 20)
9Miller Place20

Amanda Stead (300m 10 = 10)

Kelli Holownia (TJ 3 = 3)

Relay Team (7)
11Somers19.6

Katie Melly (PV 9 = 9)

Maya Watt (PV 0.6 = 0.6)

Relay Team (10)
12Bayport-Blue Point19.5

Ashley Walsh (S 10 + WT 6 = 16)

Maggie Clark (LJ 3.5 = 3.5)
12Nyack19.5

Louise Jones (300m 3.5 + 55H 8 = 11.5)

Relay Team (8)
14Amherst17.5

Eve Giancarlo (PV 5 = 5)

Jamillyah Mallory (LJ 5 + TJ 5 = 10)

Morgan Halt (HJ 2.5 = 2.5)
15Greece-Athena16

Chima Dimgba (55m 5 + 55H 5 = 10)

Destiny Fernandez (55H 2 + TJ 4 = 6)
16Batavia15

Audrey Lange (WT 3 = 3)

Katherine Wiseley (WT 4 = 4)

Relay Team (8)
17Spencerport13

Vanessa Watson (300m 5 + 600m 8 = 13)
18Livonia12.6

Hayleigh Palotti (1000m 5 + 3000m 3 + 600m 4 = 12)

Liz Daugherty (PV 0.6 = 0.6)
19Jamesville-Dewitt (JD)12

Alexandria Payne (55H 4 = 4)

Gabrielle Tanksley (PV 3 = 3)

Hannah Butler (3000m 5 = 5)
20Aquinas Institute11.5

Travasia Singletary (300m 2 + 55m 6 + LJ 3.5 = 11.5)
20Valley Stream South11.5

Chibugo Obichere (55H 10 = 10)

Lindsay Smith (TJ 1.5 = 1.5)
22Yonkers Public schools10

Chidinma Matthew (300m 1 + 55m 8 = 9)

Relay Team (1)
22Williamsville South10

Anisah Emerson (WT 5 = 5)

Relay Team (5)


Comments